Autor Wątek: Jak Wygląda "sprawnościówka"do Psp-proszę O Info.  (Przeczytany 1652 razy)

Offline max

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 1
Jak Wygląda "sprawnościówka"do Psp-proszę O Info.
« dnia: Październik 03, 2004, 18:32:16 »
Witam. Mam pytanie związane z PSP, kierowane do osób które się w tym orientują.Zamierzam ubiegać się o przyjęcie do PSP w jednej z komend powiatowych i w związku z tym mam kilka pytań dotyczących testu sprawnościowego gdyż moja wiedza na ten temat nie jest pełna.

1. Czy "steptest" można zaczynać prawą nogą, czy musi to być tylko lewa i i ile dokładnie centymetrów wysokości ma ławeczka?

2. Jakie są minimalne limity czasów w biegu na 1000 i 50 m?

3. Jakie jest minimum w podciąganiu na drążku?

4. Czy sprawnościówkę zdaje się tylko w mieście wojewódzkim czy może w tam gdzie się składa podanie?

5. Czy konieczne jest prawo jazy C.

6. Czego można się spodziewać na teście psychologicznym?

Jeśli coś jeszcze pominołem to proszę o  uzupełnienie i cenne wskazówki które zapewne przydadzą się nie tylko mnie ale i innym w przyszłości zdającym.
PS. Przeglądałem wiele stron i nie znalazłem odpowiedzi na moje pytania, tak więc będę wdzięczny za wszelkie informacje.

Pozdrawiam wszystkich strażaków.

 

Offline Feuerwehrmann

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 670
Jak Wygląda "sprawnościówka"do Psp-proszę O Info.
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 03, 2004, 22:43:59 »
witaj !! B)
co do steptestu:
dla kobiet wysokosc wynosi 30 cm, dla mezczyzn 40 cm.  Na hasło " raz" ( 1 takt metronomu) badany stawia lewą stopę na stopniu, na hasło "dwa" ( 2 takt metronomu) dostawia prawą stopę do lewej ( na stopień) przy całkowitym wyproście w stawach kolanowych i biodrowych, na hasło "trzy" ( 3 takt metronomu) stawia lewą stopę na podłodze, a na hasło "cztery" ( 4 takt metronomu)- prawa stopę dostawia do stopy lewej (na podłogę) przyjmując postawę zasadnicza.
Czas trwania jednej ewolucji wynosi 2 sekundy. Tak to określają przepisy. Nie wiem czy w praktyce ma to znaczenie jaka noga sie zacznie, ja wykonywałem ta probe i nic takiego chyba nie było mowione.

co do 1000 i 50m:
Indywidualne wyniki strażaka, uzyskane w poszczególnych konkurencjach, przeliczane są na punkty przypisane do konkretnego wyniku według tabeli.
Ocenę (w skali 6-stopniowej) wystawia się na podstawie średniej arytmetycznej uzyskanych punktów, z uwzględnieniem punktów preferencyjnych, przyznanych w zależności od wieku (grupy wiekowej). Tutaj jest ta tabela: http://www.abc.com.pl/serwis/du/1998/0117_001.gif (mam nadzieje ze czytelna)  :)

co do prawa jazdy: nie jest wymagane, ale chyba mile widziane :]
Warunki przyjęć do służby w Państwowej Straży Pożarnej określają przepisy ustawy z dnia 24 sierpnia 1991r. o Państwowej Straży
Pożarnej (t.j. Dz.U. z 2002r. Nr 147, poz. 1230, z późn. zm.). Zgodnie z tą ustawą o przyjęcie do służby może starać się osoba, która:    
- jest obywatelem polskim,
- korzysta z pełni praw publicznych,
- posiada określone kwalifikacje zawodowe oraz zdolność fizyczna i psychiczną do pełnienia tej służby,
- posiada uregulowany stosunek do służby wojskowej oraz kategorię zdrowia  A ,
- posiada minimum średnie wykształcenie.        
- zdolność fizyczną i psychiczną do służby w Państwowej Straży Pożarnej oceniają komisje lekarskie podległe Ministrowi Spraw
Wewnętrznych i Administracji

na tescie psychologicznym: rozmowa z psychologiem i kilkanascie testów... trudno powiedziec czego sie spodziewać. Trzeba być sobą i nie mozna kłamac :]  
Zmienność decyzji świadczy o ciągłości procesu dowodzenia.