Autor Wątek: Zwrot kosztów dotarcia do pracy.  (Przeczytany 9514 razy)

Offline piotrfire

• PSK
  • KLUBOWICZ
  • Strażak Sam
  • *
  • Już emeryt
Odp: Zwrot kosztów dotarcia do pracy.
« Odpowiedź #20 dnia: Styczeń 10, 2008, 11:22:58 »
A co mam zrobić jeżeli po zmianie systemu z 24/48 na 12/24/48 nie mam w ogóle mozliwości dojechania na nocną zmianę komunikacją państwową ? Tylko i wyłącznie mogę to zrobić własnym samochodem
ab alio exspectes, alteri quod feceris

Offline mania

• Początkujący
  • *
« Odpowiedź #21 dnia: Styczeń 18, 2008, 22:57:58 »
Aby pobierać zwrot kosztów dotarcia do pracy należy się wykazać kwitem .... Wiem bo u mnie w KM wypłacają i wynosi to około 300 zł m-sc dla kolegi co ma 50 km dojazdu do pracy. Na jakiej podstawie prawnej to nie orientuje się ale jednak wypłacają.

według mnie te 300 zł to może być równoważnik za brak lokalu w miejscu pełnienia służby albo w pobliskiej. Twój kolega może mieć własny dom lub mieszkanie a nawet 5 czy 10 ale żaden nie będzie się znajdował w miejscowości pobliskiej ( czyli czas dojazdu do i z pracy nie przekracza 2 godzin), to taka pomoc finansowa będzie mu wypłacana.

Offline Raddemenes

• KLUBOWICZ
  • Weteran
  • *
« Odpowiedź #22 dnia: Styczeń 18, 2008, 23:07:38 »
Tzw. "Dodatek za rozłąkę" uregulowany jest ustawowo - nie wiem jak się ma to do Was w PSP, pracownikow budżetowych... Nie pamiętam dokładnych proporcji i zależności ale napewno dotyczy osób dojeżdzających do pracy z domu odległego (chyba) min. 50 km lub o czasie dojazdu przekraczającym 60 min... czy jakoś podobnie.
Nie mam dziś siły tego dokładnie sprawdzać, ale zainteresowanym polecam sprawdzenie tej informacji w swoich kadrach, które doskonale są poinformowane.

Po weekendzie dowiem się dokładnie w moich kadrach i podpowiem zainteresowanym.

"Optymista sądzi, że świat stoi przed nim otworem...
Pesymista wie co to za otwór..."