Autor Wątek: Tor Przeszkód Do Sgsp  (Przeczytany 4911 razy)

Offline BEZUL

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 10
Tor Przeszkód Do Sgsp
« dnia: Wrzesień 17, 2004, 14:13:13 »
witam  

mam pare pytan odnosnie toru przeszkód do SGSP
jak wiadomo diabeł tkwi w szczegółach i właśnie te chciałbym poznać
no to zaczynam

1. ile ważą piłki lekarskie i na jaką wysokość należy je wrzucić; ile ich jest?
2. jak wysoko jest skrzynia nad którą należy 'przejechać'?
3. jakiej wysokości są płotki pod którymi należy przejść, a jakiej nad którymi należy przeskoczyć?
4. jakiej wysokości jest skrzynia którą należy 'pokonać górą'?
   wysokość przeszkód przy skokach 'tygrysich'?
5. jaką wielkość miała sala na której był ustawiony tor przeszkód (chodzi mi o powierzchnię jaką zajmował tor, np. 20x30m)


oczywiści myślę o orientacyjnych wymiarach poszczególnych przeszkód i sali
(=wartości przybliżone)


czy ktoś stosował jakieś specjalne przygotowanie do tego toru?
jeśli tak, to jakie?


z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi
pozdrawiam

Offline board

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 32
    • http://
Tor Przeszkód Do Sgsp
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 21, 2004, 19:39:37 »
Tor mam za sobą, niestety nie zostałem przyjęty  :angry:  (56s). Sala jest mniej więcej wielkości 20x40m. Tor jest dosć prosty do przejścia, jeśli jestes w jako takiej formie (osobiście sie zmeczylem po nim, fiu fiu seryjnie)  :D  Aaaaaa jesli jestes noga z matmy, fizy luba jezyka to nie startuj, testy są dosć trudne  :blink:  

Offline Feuerwehrmann

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 670
Tor Przeszkód Do Sgsp
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 04, 2004, 16:09:15 »
Piłki są zdaje się 3 kilowe, jest ich 6 z czego należało wrzucic 3. Jeśli na 6 piłek nie udało się wrzucić ani jednej były 3 okrazenia karne (jesli na 6 piłek wrzuciłes 1 to dwa okrazenia karne, jesli na 6 piłek wrzuciłes 2 to jedno okrazenie karne). Okrazenie karne polegało na przebiegnięciu pod płotkiem i wokoł chorągiewki, która stała jakies 1,5m od płotka (całość stała tuż przy piłkach).

Skrzynia nad którą należy przejechać składała się chyba z trzech elementów. Nie była więc wysoka. Trzeba tylko dobrze się rozpędzić, mocno złapać linę i w locie podkurczyć nogi - wiele osób tego nie robiło i nogami przewracało skrzynię.

Płotki nad którymi należy przeskoczyć są takiej samej wyskości jak te pod którymi należało przejść. Do przeskoczenia trzeba było się wybić obónóż, tego pilnowali. Płotki - około 1m

Skrzynia, którą trzeba było pokonać górą była dość wysoka. Były różne techniki jej pokonywania, najcześciej wskoczenie na nią jedna nogą, złapanie się i wciągnięcie na górę ( tak jak przez ogrodzenie  :P )

Wysokość przeszkód przy skokach tygrysich - sądzę że jakieś 50 cm.

Wymiary sali - tutaj to naprawdę trudno mi powiedzieć, jak będą dni otwarte w szkole to się wybierz i zobaczysz jakiej wielkosci jest sala gimnastyczna.
Zmienność decyzji świadczy o ciągłości procesu dowodzenia.

Offline BEZUL

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 10
Tor Przeszkód Do Sgsp
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 09, 2004, 15:28:16 »
jeszcze jedno pytanko

na jaką wysokość należy wrzucić te piłki?

z góry dzięki za odpowiedź

Feuerwehrmann zdawałeś w tym roku do SGSP?
tak szczegółowe informacje...

pozdrawiam!

 

Offline Feuerwehrmann

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 670
Tor Przeszkód Do Sgsp
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 23, 2004, 09:14:40 »
Piłki należy wrzucić na wysokość jakiś 5 metrów.

ps/odp: zdawałem
Zmienność decyzji świadczy o ciągłości procesu dowodzenia.

Offline BEZUL

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 10
Tor Przeszkód Do Sgsp
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 23, 2004, 09:21:24 »
Feuerwehrmann stosowałeś jakiś specjalny trening przed torem
dzięki za odpowiedzi

pozdrawiam

Offline bartek6

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 572
Tor Przeszkód Do Sgsp
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 23, 2004, 09:55:21 »
czy ktoś mógłby napisać dokładnie jak wygląda ten tor przeszkód i co po kolei sie robi - ja juz deawno jestem po szkole i z tego co czytam miałem inny tor przeszkód np. nie piszecie czy jest ściana

Offline Feuerwehrmann

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 670
Tor Przeszkód Do Sgsp
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 23, 2004, 14:20:55 »
Bezul - nie stosowałem specjalnego treningu, pogrywałem sobie w nożną, troche podciągałem się na drążku. Co prawda mój czas nie był jednym z najlepszych - ale mieścił się w normie B)
Bartek - o jaką ścianę chodzi ? Tor wygląda tak: http://www.sgsp.edu.pl/studia/tor.htm z tym że kolejność elementów była troche inna: 1,2,10,4:9(na zmiane pod i nad płotkiem),7,8,3,6,5,11,12,13.
Zmienność decyzji świadczy o ciągłości procesu dowodzenia.

Offline bartek6

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 572
Tor Przeszkód Do Sgsp
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 23, 2004, 15:33:57 »
chodzi mi o ściane pożarniczą taką jak na zawodach
co do toru obecnego a takiego który ja zaliczałem to ogólnie nie jest trudny- tak jak wspomniano wystarczy troszeczkę trenować np, kopaną a z zaliczeniem nie powinno byc problemu
mój tor był np. trudny w momencie gdzie trzeba było pokonać ścianę po odległości materaca była skrzynia z 5 elementów z za nią skrzynia z3 elementów
w nowym mysle że trochę problemu jest chyba z przejazdem nad ta skrzynią i zaraz równoważnia pozostałość to podobne rzeczy
jeszcze mówi się o podrzuceniu piłki na 5 m. u mnie trzeba było ją zarzucić na balkon

Offline Feuerwehrmann

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 670
Tor Przeszkód Do Sgsp
« Odpowiedź #9 dnia: Październik 23, 2004, 18:47:55 »
U mnie też trzeba było wrzucic piłki na balkon - tyle, że wysokość balkonu oceniam na jakieś 5m.

Tak jak pisałem, kolejność elementów była inna niż na stronie sgsp, np. równowaznia była od razu po przewrotach i trzeba było bardzo uwazac zeby nie spasc :] co do ściany - była skrzynia do pokonania, nie wiem czy nie z 5 elementów, tak jak pisałes.
« Ostatnia zmiana: Październik 23, 2004, 18:48:55 wysłana przez Feuerwehrmann »
Zmienność decyzji świadczy o ciągłości procesu dowodzenia.