Autor Wątek: osrodek szkoleniowy  (Przeczytany 11760 razy)

Offline mario

• LORD OF THE RINGS
  • KLUBOWICZ-MOD-RADA
  • VIP
  • *
  • FIRE WALK WITH ME
    • najlepsza strona strażacka
Odp: osrodek szkoleniowy
« Odpowiedź #20 dnia: Styczeń 03, 2008, 12:28:13 »
Co ty się znasz kobieto!
Oczywiście że ośrodek szkolenia!
Jak spaść to z wysokiego konia! :)
Głupimi prezentacjami się będziemy zajmować....
My tacy doświadczeni, najlepsi ratownicy i  "dyspozytorzy"?

Proponuję zamknąć wątek i przestać się wygłupiać ;)

Offline bulon

• Elitarny spamer :)
  • Global Moderator
  • VIP
  • *
  • www.heartsaver.pl
    • Kursy pierwszej pomocy
« Odpowiedź #21 dnia: Styczeń 03, 2008, 12:49:24 »
raczej na zasadzie dotacji,.
np brytyjski odpowiednik polskiego saru morskiego utrzymuje sie z dotacji spolecznych:)
a od polskiego saru jest wiekszy kilkukrotnie ;)

ale jak sie robi takie reklamy :)
http://pl.youtube.com/watch?v=O5w2h3Z3cew
« Ostatnia zmiana: Styczeń 03, 2008, 12:52:40 wysłana przez bulon »
Prywatnie zdanie wyrażam pisząc kolorem czarnym.

Moderuje przy pomocy koloru navy.
Każdy moderator ma swój kolor.

barwa

• Gość
« Odpowiedź #22 dnia: Styczeń 03, 2008, 12:59:21 »
Wiecie co Panowie!

Potem sami piszecie, że na forum jest coraz większe dno.

Wątek zaczęty - ok
Pomysł - nie koniecznie do realizacji
podyskutować - jak najbardziej należy
ale dlaczego zaraz WSZYSCY zaczynacie głupoty pisać.

Zająć mi się tu czymś porządnym! a nie samymi docinkami.

Jak już będziemy mocni nie tylko w gębie to może za 10 lat uda nam sie stworzyć coś w rodzaju szkoły pożarniczej dla ochotników, dotowanej z funduszy rezerwowanych z ministerstwa ratownictwa.
Kierownikiem będzie Bulon,
Z-cą Butel,
A Mario będzie sprawdzał tarcze.

jak głowa w chmurach to na całego.
 :wacko: :wacko: :wacko:

Offline MIKO

• KLUBOWICZ-MOD-RADA
  • VIP
  • *
« Odpowiedź #23 dnia: Styczeń 03, 2008, 13:06:24 »
Każdy pomysł jest do realizacji – tylko muszą być chętni do wykonania – a nie podpuszczania  -_-

popieram mario68

PZDR MIKO 
« Ostatnia zmiana: Styczeń 03, 2008, 13:18:46 wysłana przez MIKO »

Offline bulon

• Elitarny spamer :)
  • Global Moderator
  • VIP
  • *
  • www.heartsaver.pl
    • Kursy pierwszej pomocy
« Odpowiedź #24 dnia: Styczeń 03, 2008, 13:09:12 »
mario nie jara cie to ? to se odpusc i zajmij sie tym, co cie interesuje.
Prywatnie zdanie wyrażam pisząc kolorem czarnym.

Moderuje przy pomocy koloru navy.
Każdy moderator ma swój kolor.

Offline Porta

• VIP
  • Zgred
    • Remiza.com.pl
« Odpowiedź #25 dnia: Styczeń 03, 2008, 13:12:12 »
Wszystko jest do wykonania, tylko trzeba to przemyśleć, zrobić pewną kampanie ...

Offline mario

• LORD OF THE RINGS
  • KLUBOWICZ-MOD-RADA
  • VIP
  • *
  • FIRE WALK WITH ME
    • najlepsza strona strażacka
« Odpowiedź #26 dnia: Styczeń 03, 2008, 13:26:51 »
Bulon - wcale mnie to nie jara i jak zapewne zauważyłeś czytając wypowiedzi w wątku nie jara to kilku osób które mają o kilkanaście lat większe doświadczenie niż Ty.
Zamknij lepiej ten wątek. W każdym razie jeżeli nawet nie zamkniesz to ja przynajmniej nie zabiorę już tu głosu (i wcale nie przez to że się obrażam - tylko dlatego że ta dyskusja niczego nie wnosi)
Co do moich zainteresowań - jeżeli coś jest napisane w dziale NASZ KLUB a ja jestem wyborem Klubowiczów członkiem Rady tego Klubu to mam prawo wyrazić swoje zdanie. Więc już je znasz.

pozdro
« Ostatnia zmiana: Styczeń 03, 2008, 13:28:46 wysłana przez mario68 »

Offline MIKO

• KLUBOWICZ-MOD-RADA
  • VIP
  • *
« Odpowiedź #27 dnia: Styczeń 03, 2008, 19:28:01 »
A to ja tesz się żegnam @bulon w temacie – nietoleruje takiej formy

Pozdrawiam i zyczę sukcesów

MIKO

Stan realizacji | ……………………….   0 %   ^_^

Offline Witold

• KLUBOWICZ-MOD
  • VIP
  • *
  • Ratowanie strażaków przez strażaków
    • http://grupaszybkiegoreagowania.strefa.pl
« Odpowiedź #28 dnia: Styczeń 03, 2008, 21:24:40 »
Kochani!! STOP! Dyskusja poszła trochę w złym kierunku. No i ogłoszono ją do moderatorów, więc ja się tym zajmę, a sprawa prosta nie jest, bo dotyczy również moderatorów.

Przeczytałem dokładnie całość i powiem, że musimy wszyscy nauczyć się dyskutować. Znowu wyszło na to, że zamiast merytorycznie dyskutować, za i przeciw, pojawiło się kilka wypowiedzi o charakterze prześmiewczym (czy jak kto woli satyrycznym), na co twórca wątku się zdenerwował.

Koledzy i koleżanki! Tak nie może być! Jeśli forum (i klub) ma działać musimy przyzwyczaić się do tego, że nie zawsze będziemy się ze sobą zgadzać - ale trzeba się nie zgadzać w sposób kulturalny. Wiem, brzmi jak przerost formy nad treścią, ale:

@bulon
Przyjacielu: musisz się nauczyć, że ktoś może sie nie zgadzać. Poza tym nawet jako moderator łamiesz regulamin (chyba nie muszę przytaczać paragrafów - że o polskich znakach nie wspomnę). mario68 jak najbardziej ma prawo (i wszyscy inni) się wypowiadać. Teksty w stylu "wyraziles dowidzenia" nie mogę być akceptowane - szczególnie jeśli pisze to moderator.

Ale to nie wszystko. Osobiście uważam, że bulon został podpuszczony kilkoma prześmiewczymi wypowiedziami. Nie będę ich przytaczał, bo sami możecie je przeczytać.

Przykładem dobrej krytyki jest ten post.
Ale ten jest już prześmiewczy.
@mario68: ja też nie uważam tego pomysłu za dający się zrealizować w dającej się przewidzieć przyszłości, ale wyobrażam sobie jak mógł poczuć się bulon to czytając i nie do końca się mu dziwię, że zaczął odpowiadać tak jak zaczął. Masz oczywiście pełne prawo wypowiedzieć się negatywnie o jego pomyśle, bez względu na to czy jesteś w Radzie Klubu czy nie, ale można to też zrobić tak by zainteresowany nie odebrał tego jak postu prześmiewczego.

Kwintesencją tego co chcę napisać jest też post firewife: http://www.strazak.pl/forum/index.php/topic,8165.msg84183.html#msg84183

Tak więc, przepraszam wszystkich zainteresowanych, ale zamkniemy na 3 dni ten wątek. Proszę, aby nie dopisywać niczego (bo jako moderatorzy będą mieli oczywiście taką możliwość) i nie zaognianie tej sytuacji.

pozdrawiam serdecznie

Witek

Edit:

Jeszcze jedno mi się nasunęło. Kiedyś usłyszałem coś takiego:

"Nie wiem czy to co powiedziałem, jest tym co chciałbym, żebyś myślał, że chciałem powiedzieć"

Pamiętajmy o jednym: na forum przekaz wiadomości odcina wszelkie przekazy niewerbalne, a nawet o wiele więcej. Literki nie zawsze poprawnie przekazują emocje czy intencje. Stąd też zdarzają się nieporozumienia. I na to musimy być uczuleni.

Inna sprawa, że obraz konfliktu jaki się tu wytworzył na pewno nie jest pełny - część działa się w kuluarach bądź w innych dyskusjach. Nie jest możliwe abym ja teraz poznał całość tych dyskusji bo trzeba by powołać sąd i siedzieć nad tym z tydzień. Stąd też niewątpliwie można mojej wypowiedzi zarzucić, że nie powstała w oparci o wszystkie fakty. I na pewno wywołani w mojej wypowiedzi koledzy mogą mieć pretensje, że nie wiedziałem o tym, czy o tamtym.

Ale tak czy siak, taka dyskusja nie służy nikomu. Postarajmy się ostrożniej używać tonu który może urazić, nawet jeśli mamy rację. Za 3 dni, jak opadną emocje, otworzę tą dyskusję z powrotem i zobaczymy co dalej ok?

« Ostatnia zmiana: Styczeń 04, 2008, 13:09:51 wysłana przez Witold »

Do pobrania za darmo: KSIĄŻKA pt."Podstawy zabezpieczenia i ratowania strażaków podczas wewnętrznych działań gaśniczych" + prezentacje do każdego rozdziału do pobrania!
Pobierz tutaj: sapsp.pl

Offline Witold

• KLUBOWICZ-MOD
  • VIP
  • *
  • Ratowanie strażaków przez strażaków
    • http://grupaszybkiegoreagowania.strefa.pl
« Odpowiedź #29 dnia: Styczeń 10, 2008, 20:18:28 »
Ups...zapomniałem otworzyć po trzech dniach...:) Ale to może lepiej...więcej emocji osiadło na dno i może już się nie podniesie...

Do pobrania za darmo: KSIĄŻKA pt."Podstawy zabezpieczenia i ratowania strażaków podczas wewnętrznych działań gaśniczych" + prezentacje do każdego rozdziału do pobrania!
Pobierz tutaj: sapsp.pl

Offline Darek3xP

• Stary Wyga
  • **
« Odpowiedź #30 dnia: Styczeń 11, 2008, 23:27:29 »
No jak fajnie ! doczekałem się odblokowania tego interesującego mnie tematu !
Oczywiście że przez ten okres emocje opadły, to dobrze można przynajmniej zacząć konstruktywną dyskusje !
Uważam, że jeżeli znaleźli by się chętni członkowie OSP do szkolenia w "OŚRODKU" to pomysł byłby do zrealizowania !
To jest podstawowy warunek !
Wiadomo, że na początku były by to szkolenia jedno lub kilkudniowe, ale z czasem można by zakres i rodzaj prowadzonych
kursów zwiększać !
Tak więc drodzy koledzy więcej optymizmu  ^_^

Offline gucio

• Stary Wyga
  • **
« Odpowiedź #31 dnia: Styczeń 26, 2008, 07:13:32 »
Pomysł z tym ośrodkiem jest dość dobrym pomysłem i nie wiedzieć czemu - nawet przez chwile nie przeszło mi przez myśl, że to był, jest czy będzie tylko temat (kolejny zresztą) naszego forum, który kiedyś ucichnie do tego stopnia, że moderator wciśnie - kosz :wacko:

Szczerze powiedziawszy - pierwszym moim wyobrażeniem był dość spory budynek (uczelniany  ^_^ ) i ogromny poligon na którym każdy mógłby sprawdzić się jako strażak (wyszumieć też - oczywiście). Nie wiem czemu kilku naszych forumowych współbraci :wacko: - podeszło od razu do sprawy ANTY  :huh: . Dla mnie pomysł wydał się jak najbardziej realny - bo dlaczegóż to inni mogą organizować szkoły survivalowe dla głupkowatych pomysłów typu - RAMBO czy innych pierdół... a nasz rodzimy pomysł ze strażackim ośrodkiem w tle - miałby być tylko naszym czczym pisaniem :huh:

Myśle również, że skoro mamy pomysł, bo przecież mamy - "mamy" budynek i teren (toć się ktoś wczesniej widziałem oferował) - drążmy temat dalej - ja z chęcią podejmę się tego wyzwania:

1. Mam osobę (moja przyszła żonka ^_^ ) z wykształceniem wyższym ekonomicznym - mgr - tzw magazynier ^_^ ^_^ ^_^

2. moge zaoferować swoją osobę na pracę w biurze - papierkowa robota to moja specjalność :wacko:

Pozdrowienia dla pomysłodawcy

Pozdrowienia dla ogółu

Offline komendant74

• Stary Wyga
  • **
« Odpowiedź #32 dnia: Luty 19, 2008, 18:25:52 »
Popieram. Misimy zacząć od promocji !!!

Offline Waldi

• Stary Wyga
  • **
    • http://
« Odpowiedź #33 dnia: Marzec 04, 2008, 15:34:27 »
Tego typu ośrodek tj, prywatny ośrodek szkolenia dla strażaków, istnieje w anglii. Nawet uzyskał wiele certyfikatów umożliwiających wystawianie fachowych zaświadczeń po przejściu szkolenia.
Jestem bardzo za takim ośrodkiem, choć faktycznie przydałoby się wynagrodzenie dla fachowej kadry która tam by miała uczyć.
Jakby co jestem chętny na instruktora.
Nieważna jest ilosć wiadomości, ale ich jakość.

Online Butel

• Butel IS YOUR FRIEND
  • KLUBOWICZ-MOD-RADA
  • VIP
  • *
« Odpowiedź #34 dnia: Marzec 04, 2008, 15:43:35 »
Jakby co jestem chętny na instruktora.
Twój akces został przyjęty  ^_^
Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Marzec 04, 2008, 15:45:24 wysłana przez Butel »
Jest różnica czy zrobisz komuś ŁASKĘ czy LASKE     prof. Jerzy Bralczyk

布特尔俱乐部strazak.pl

Offline mellucci

• Bywalec
  • *
« Odpowiedź #35 dnia: Lipiec 02, 2011, 19:17:59 »

2. moge zaoferować swoją osobę na pracę w biurze - papierkowa robota to moja specjalność :wacko:

jasne trzepanie worków po cemencie :):D pozdrawiam

Offline madmax29

• VIP
« Odpowiedź #36 dnia: Lipiec 18, 2011, 21:23:52 »
Zapomniałem w ogóle że taki wątek był! Bulon i jak otwieramy ośrodek?