Autor Wątek: osrodek szkoleniowy  (Przeczytany 14396 razy)

Offline bulon

• Elitarny spamer :)
  • Global Moderator
  • VIP
  • *
  • www.heartsaver.pl
    • Kursy pierwszej pomocy
osrodek szkoleniowy
« dnia: Grudzień 29, 2007, 17:03:10 »
w ktorym topiku o tym wspomnialem ale sadze, ze tam ta idea by sie rozmyla.

moim zdaniem, tego typu osrodek szkolenia kadr ratowniczych, glownie osp, mialby racje bytu, bylby niesamowita wizytowka strazak.pl, wprowadzil by nowa jakosc w szkoleniu ratownikow.

dzialanosc takiego osrodka byla by pro spoleczna- znaczy osrodek nie bylby nastawiony na zyski jako takie.  jednak wszystkie szkolenia musiałyby byc platne, bo koszty sa zawsze.

to ogrmne przedsięwzięcie finansowo- logistyczne jednak w przeciagu 1-2 lat mialby szanse w pelni zafuncjonowac. potrzebny solidny zespol organizacyjny, ktory pod egidą klubu wzialby to w swoje rece.

Prywatnie zdanie wyrażam pisząc kolorem czarnym.

Moderuje przy pomocy koloru navy.
Każdy moderator ma swój kolor.

Offline Porta

• VIP
  • Zgred
    • Remiza.pl
Odp: osrodek szkoleniowy
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 29, 2007, 17:06:44 »
Good idea! Popieram, można by pozyskać jakieś pomieszczenia, a nawet ośrodek wypoczynkowy nieużywany przez jakąś gminę :)

Offline szampan

• Strażak Sam
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 29, 2007, 17:53:14 »
czy etat sprzątaczki jest juz zajęty????ja sie pisze  ^_^ ^_^ ^_^ :wacko:

Offline bulon

• Global Moderator
  • VIP
  • *
  • www.heartsaver.pl
    • Kursy pierwszej pomocy
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 29, 2007, 18:16:39 »
sprzataczkajest juz zajeta, mozesz byc panem na szlabanie

Offline strażak sam-olsztyn

• Strażak Sam
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 29, 2007, 19:06:23 »
sprzataczkajest juz zajeta, mozesz byc panem na szlabanie

nieee, ja tak łatwo szlabanu nie oddam. A tak na serio to tez mi sie wydajeże to bardzo dobry pomysł. a Jeżeli chodzi o lokalizacje, to mozna np dogadać się z KW które posiadają swoje ośrodki szkolenia o wypożyczanie sal wykladowych oraz kwaterunkowych, wkoncu kursy nie są tam prowadzone przez cały rok. Z tego co się orientuje to np w OSz niedaleko mojego miejsca zamieszkania sa organizowane tylko 2 kursy strażaka podstawowego PSP, i OSz często stoi pusty. pozdrawiam
OSP, ZSP narazie starczy

Offline Pedros

• Weteran
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 30, 2007, 17:18:54 »
Pomysł super tylko teraz wszystko niestety kosztuje. Każde wynajęcie pomieszczeń, a trzeba też pomyśleć o stołówce i kucharzu bo nikt nie pojedzie 100km żeby się szkolić przez 2 godziny tylko jak już to cały dzień.
Ja zamawiam posadę pana na portierni. Będę sprawdzał czy nie wnosicie alkoholu na teren ośrodka i wszystko rekwirował :) A co!

Offline bulon

• Global Moderator
  • VIP
  • *
  • www.heartsaver.pl
    • Kursy pierwszej pomocy
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 30, 2007, 17:35:16 »
myslalem raczej o wlasnym sordku szkoleniowym- poligonie i laboratiraich, salach cwiczeniowych

nie no sory- rozmarzylem sie za bardzo ;)

strażak79

• Gość
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 31, 2007, 10:03:40 »
KW w Łodzi przeniosła ośrodek szkolenia do Sieradza a w Łodzi pozostał budynek na terenie JRG4. Nie wiem czy do czegoś jest teraz wykorzystywany ale może dało by radę? Łodź to jednak centrum kraju i bliskość JRG (jednostka chemiczna)

Offline Oomphiak

• KLUBOWICZ
  • Stary Wyga
  • *
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 31, 2007, 18:29:46 »
to naprawde świetny pomysł, i na pomorzu są miejsca, które moznaby przeznaczyć na ten cel tylko jak zawsze kasa, kasa, kasa i jeszcze raz kasa...

"Są dwie rzeczy nieskonczone wszechświat i głupota ludzka,
choć nie jestem pewien co do tej pierwszej" A.Einstein

Offline Darek3xP

• Stary Wyga
  • **
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 01, 2008, 16:25:28 »
myslalem raczej o wlasnym sordku szkoleniowym- poligonie i laboratiraich, salach cwiczeniowych
Pomysł jest wspaniały, a co do marzeń to nieraz się spełniają !!! Może nie od razu "własny ośrodek", ale później czemu nie !
Również poprzestanie na jednej lokalizacji ośrodka byłoby błędem. Na początek środkowa Polska ze względu na dojazd,
bo to zapewne będzie podstawą ewentualnego sukcesu. No i to najważniejsze - czy będą chętni ???
Tak na marginesie ja mogę być tzw. złotą rączką.
Pozdrawiam jestem dwoma rękami ZA.   

« Ostatnia zmiana: Styczeń 01, 2008, 16:27:14 wysłana przez Darek3xP »

Offline Oomphiak

• KLUBOWICZ
  • Stary Wyga
  • *
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 01, 2008, 17:19:56 »
Darek3xP co do lokalizacji w środkowej części kraju to moge powiedzieć,ze nawet mnie przekonałeś :) Nowy rok nowe marzenia i postanowienia, a nóż widelec sie uda  :rolleyes:

Ja mogę gotować:)

"Są dwie rzeczy nieskonczone wszechświat i głupota ludzka,
choć nie jestem pewien co do tej pierwszej" A.Einstein

Online Butel

• Butel IS YOUR FRIEND
  • KLUBOWICZ-MOD-RADA
  • VIP
  • *
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 03, 2008, 10:12:57 »
Mam  ośrodek w którym jest pięć sal konferencyjnych - na 200, 100, 70, 50 i 30 miejsc, które doskonale nadają się do zorganizowania w nich szkolenia kadr ratowniczych, kursów  i innych. Sale są wyposażone w doskonałej jakości sprzęt audiowizualny potrzebny do przeprowadzenia spotkania. Do dyspozycji jest duża baza noclegowa - 170 miejsc w pokojach 1,2,3,4 - osobowych z pełnym węzłem sanitarnym oraz zaplecze gastronomiczne i rozrywkowe - bufet, jadalnia mogąca pomieścić jednorazowo 180 osób, stoły bilardowe, stół do tenisa, plac rekreacyjny, krąg na zorganizowanie ogniska, oraz sauna i jacuzzi.
Wszystko oczywiście za darmo !
Ale należy spełnić warunki :

- jakie są cele ośrodka i zakres jego działalności ?
- kto ma zatwierdzać i napisać programy szkolenia ?
- kto zapewnia nadzór pedagogiczny ?
- kto zagwarantuje zatrudnienie kadry wykładowców o odpowiednim przygotowaniu zawodowym, pedagogicznym i kwalifikacjach      specjalistycznych i kto im zapłaci ?                   
- kto by miał bezpośredni nadzór nad działalnością ośrodka ?
 i jeszcze wiele innych warunków do spełnienia.

Osobiście uważam że tego rodzaju pomysły nie mają racji bytu w dzisiejszej dobie rozwiniętych już Ośrodków Szkolenia oraz Szkół PSP,
jeszcze jedna mała uwaga - co kryje się pod nazwą Ośrodek Szkolenia Kadr Ratowniczych ? czy to coś innego niż strażak ratownik ?
« Ostatnia zmiana: Styczeń 03, 2008, 10:14:58 wysłana przez Butel »
Jest różnica czy zrobisz komuś ŁASKĘ czy LASKE     prof. Jerzy Bralczyk

布特尔俱乐部strazak.pl

Offline mario

• LORD OF THE RINGS
  • KLUBOWICZ-MOD-RADA
  • VIP
  • *
  • FIRE WALK WITH ME
    • najlepsza strona strażacka
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 03, 2008, 10:24:00 »
Butel - no jak to kto by to robił?
MY!

Dodałbym jeszcze "biznesplan" uwzględniający obłożenie wszystkich kursów w roku pełną obsadą szkolonych ratowników - no chyba że kadrę nauczycieli rozpuszczać będziemy na urlopy bezpłatne. :)

I procedurę nakłonienia wójtów do sfinansowania szkolenia dla członków ich OSP w momencie gdy robią to KP/KM za darmo. Taka procedura to chyba by była najtrudniejsza do opracowania. ;)

Offline robn

• KLUBOWICZ-MOD
  • VIP
  • *
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 03, 2008, 10:34:01 »
a może ten lokal nada się na zlot w przyszłym roku? bo zarówno pod względem dydaktycznym, noclegowym jaki rekreacyjnym zapowiada się świetnie  ^_^ ^_^ ^_^
a co do warunków powstania ośrodka to popieram Butla: do szkoleń trzeba strażaków z kursem pedagogicznym, strażaków z doświadczeniem, trzeba zapewnić całą sprawę szkoleniówki, dzienników zajęć, planów, zaliczeń, dyplomów, certyfikatów, itp, itp.....
nie lepiej rozwijać szkolenie poprzez nasze WIKI? przecież można to zrobić podobnie jak ta platforma dla małopolskich strażaków (tylko dobrowolna - dla chętnych - a nie przymusowa :wacko: :wacko:), gdzie prócz prezentacji będą też np konspekty, opisy akcji itp.
 Dobrą robotę zaczął Sylwek z Piotrkiem z pytaniami z OTWP, mam nadzieję ze im zapału nie braknie. Pozdr.
Nie jestem tolerancyjny dla nygusów ortograficznych i "pseudodyslektyków". Człowiek uczy się przez całe życie ;P

Offline lang

• KLUBOWICZ
  • VIP
  • *
« Odpowiedź #14 dnia: Styczeń 03, 2008, 10:44:18 »
tiaaa... to może pójdźmy o krok dalej: utwórzmy Prywatną Straż Pożarną, podejmijmy działanie dywersyjne mjące na celu obniżenie gotowości bojowej JRG PSP i JOT OSP i przejmijmy zadania tych instytucji w terenie :p

z drugiej strony dobrze, że są tacy, którzy mają głowę ponad chmurami, ale przydałoby się, żeby ich stopy miały solidny kontakt z gruntem - ten pomysł z ośrodkiem to dla mnie kosmos
spróbujmy może najpierw się zintegrować, bliżej poznać, a później zorganizować jakąś konferencję
„Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz” Mahatma Gandhi

próby zamiany zastygłego betonu w szarą masę zdolną do absorpcji są z góry skazane na niepowodzenie

Offline bulon

• Global Moderator
  • VIP
  • *
  • www.heartsaver.pl
    • Kursy pierwszej pomocy
« Odpowiedź #15 dnia: Styczeń 03, 2008, 10:45:47 »
a wlasnie
kadr ratowniczych
nie tylko straz ;)
kompleksowa oferta dla kazdego podmiotu, symulacje ratownicze, cwiczenia, wszystko na wlasnym specjalnie do tego celu utworzonym terenie.
wiki jest spoko ale osrodek to bedzie praktyka.

przewiduje rozwoj osp- osrodki psp moga byc niewydlne poza tym sa to dosyc ogolne instytucje.
osrodek moglby miec spokojnie wymiar miedzynarodowy.

ponadto- oczywiscie ze wykladowca nie moze byc"poprotu profesor", to ma byc instruktor !
ja juz pisalem- na to trzeba duzo czasu i niemniej pieniedzy.
skoro oplaca sie firma miec prywatne poligony ?....

lang ;)
czy myslisz, ze gdyby niektorzy nie mieli glowy w chmurach to bysmy dzis byli tu gdzie jestesmy ?
w startreku maja super lacznosc na dotyk i predkosci kosmiczne bo tak sobie to ktos kiedys wyobrazal, a my juz w tej chwili mamy komorki wielkosci paczki zapalek. internet? po co to komu!?
i wiele innych :)

« Ostatnia zmiana: Styczeń 03, 2008, 10:48:55 wysłana przez bulon »

Offline lang

• KLUBOWICZ
  • VIP
  • *
« Odpowiedź #16 dnia: Styczeń 03, 2008, 11:17:29 »
bulon - nie mam nic przeciwko trzymaniu głowy ponad chmurami, albo i nawet wyżej;)
twierdzę jedynie, że nie można tracić kontaktu z rzeczywistością:)
„Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz” Mahatma Gandhi

próby zamiany zastygłego betonu w szarą masę zdolną do absorpcji są z góry skazane na niepowodzenie

Offline bulon

• Global Moderator
  • VIP
  • *
  • www.heartsaver.pl
    • Kursy pierwszej pomocy
« Odpowiedź #17 dnia: Styczeń 03, 2008, 11:44:41 »
jesli zastana rzeczywisctosc ci nie odpowiada- zmien ja :P
przeciez na co dzien robia to spece od reklamy :P
bo po co komu pasta do zebow  czy perfumy :) a jednak kupujesz ten szajs bo ktos ci zmienil rzeczywistosc :P

Offline Porta

• VIP
  • Zgred
    • Remiza.pl
« Odpowiedź #18 dnia: Styczeń 03, 2008, 12:07:38 »
Najlepiej zacząć od ... Właśnie, stworzenia konta bankowego na ten cel, gdzie różne datki mogły być przeznaczone na coś takiego. Jak na razie zwykły ośrodek wypoczynkowy, gdzie nawet organizowałoby się biwaki, obozy dla MDP.

barwa

• Gość
« Odpowiedź #19 dnia: Styczeń 03, 2008, 12:21:22 »
A może po prostu zacząć nie od kasy, ośrodków itp, tylko od wykonania prostej i przejrzystej w wiedzy pożarniczej prezentacji ppt.

Stworzylibyśmy taką prezentację dotyczącą jakiegoś konkretnego tematu (tu wy macie lepsze pojęcie ode mnie jaki to temat mógłby być). Nagralibyśmy na CD i do...

No właśnie do kupienia (kasa na konto klubu np)
albo jako promocja do rozesłania po OSP czy gmin...

Można by było ją również zamieścić na stronie głównej z możliwością ściągnięcia za niewielką opłatą.