Autor Wątek: Ja sie nie paliłem do objecia MSWiA  (Przeczytany 10177 razy)

Offline Andrzej17

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 1
Ja sie nie paliłem do objecia MSWiA
« dnia: Grudzień 18, 2007, 21:35:33 »
Fakt-poznanski 18.12.2007r
Cytuj
Podlegaja panu różne służby mundurowe, z których każda ma własny interes.Na przykład istniej bardzo wpływowe lobby strażackie, które wywalczyło dla siebie utżymanie mnóstwa absurdalnych przywilejów. Czy bedzie miał pan dość odwagi, zeby naruszyc takie interesy?Wierzę w ludzi, którzy są w danej dziedzinie fachowcami. Nadzór nad strażą pożarna oddałem ministrowi Nalewajkowi. Być moze dojdzie do zmiany na stanowisku szefa tej służby. Wierzę że pan minister dokładnie przestudiuje sprawę i wyciągnie z tego wnioski.

Co wy na to?

Wstawiłem quote
« Ostatnia zmiana: Grudzień 20, 2007, 19:45:39 wysłana przez bulon »

Offline lang

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.460
Odp: Ja sie nie paliłem do objecia MSWiA
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 18, 2007, 21:45:26 »
Co za idiota zadał to pytanie? No faktycznie - poziom pytań nie może odbiegac od poziomu czasopisma:)
„Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz” Mahatma Gandhi

próby zamiany zastygłego betonu w szarą masę zdolną do absorpcji są z góry skazane na niepowodzenie

Offline flogiston

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 134
Odp: Ja sie nie paliłem do objecia MSWiA
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 18, 2007, 21:56:10 »
To wielka i nieodżałowana strata, że nie poproszono o wyszczególnienie
Cytuj
mnóstwa absurdalnych przywilejów
prawdopodobnie minister uciekł od odpowiedzi nie bardzo wiedząc o co chodzi.
W efekcie nie wiemy do czego się odnosić.
Może chodziło o absurdalny przywilej jazdy na sygnale,
może o radochę chodzenia po płonącym dachu,
czy frajdę grzebania w gaszonych śmietnikach...

Na forum Onetu pełno jest takich "dziennikarzy".

Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Grudzień 18, 2007, 22:01:40 wysłana przez flogiston »
Contra facta non valent argumenta.

Offline chak

  • EMERYT
  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 138
Odp: Ja sie nie paliłem do objecia MSWiA
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 18, 2007, 22:13:14 »
Cytuj
Na przykład istniej bardzo wpływowe lobby strażackie, które wywalczyło dla siebie utżymanie mnóstwa absurdalnych przywilejów.
O co temu dziennikarzowi palan..wi chodziło? Czy innym służbom mundurowym zabrali jakieś przywileje, a strażakom nie. Niech spotka się ten dziennikarz ze strażakami i wyjaśni o co mu chodziło z tymi "absurdalnymi" przywilejami. Ale znając życie, nie będzie miał odwagi i co wyjaśniać, bo albo nie ma mózgu, albo chciał być kiedyś strażakiem i nic z tego nie wyszło :) i będzie miał obawy przed takim spotkaniem, że mu strażacy toporem xxxxxxxxxxxxxxxxxxxx.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 19, 2007, 06:57:21 wysłana przez BOTmod »
Mam zamiar rozpocząć nowe życie poza firmą.
Szukam dobrze płatnej pracy. Kontakt na PW. :)

Offline Ajax

  • Pokój to tylko brak wojny.
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.310
  • Cały świat gra komedię!
    • http://
Odp: Ja sie nie paliłem do objecia MSWiA
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 18, 2007, 22:16:44 »
Tak czytając....
Coraz mniej się osobiście dziwię dh. Pawlakowi, że w pewnym momencie powiedział <Sio>  -_-
Tak po prostu! Ot...
Choć na pewno nie tędy droga! Nawet zwykły /lokalny/ "gryzipórek" Jest obecnie nadal 3 siłą.  :wacko:
Pozdr.
Nie jeden brak wiedzy nadrabia wazeliną.

Offline flogiston

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 134
Odp: Ja sie nie paliłem do objecia MSWiA
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 18, 2007, 23:28:02 »
Autorzy to Marcin Herman, Łukasz Warzecha., całość pod linkiem:
http://www.dziennik.pl/polityka/article97764/Schetyna_Nie_palilem_sie_do_fotela_szefa_MSWiA.html

Cóż, młode wilki, żeby nie zginąć muszą  wciąż świecić kłami na wszystkie strony.
Łukasz Warzecha, prawicujący uczestnik salonu24 nieraz już błysnął ignorancją.
Marcin Herman, to autor jednego z najpiękniejszych pytań przedwyborczych:
Cytuj
A może była szansa na ostateczne wyeliminowanie postkomunistów ze sceny politycznej, a debata Kaczyński-Kwaśniewski pomoże im, odbierając głosy PO?
Znaczy się, też koniunkturalysta-intelektualysta.

Pozdrawiam
Contra facta non valent argumenta.

Offline Krzyś Mila

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 558
  • By zawsze wracać z tarczą i z dumą nosić mundur...
Odp: Ja sie nie paliłem do objecia MSWiA
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 18, 2007, 23:46:47 »
prawdopodobnie minister uciekł od odpowiedzi nie bardzo wiedząc o co chodzi.
W efekcie nie wiemy do czego się odnosić.
Może chodziło o absurdalny przywilej jazdy na sygnale,
może o radochę chodzenia po płonącym dachu,
czy frajdę grzebania w gaszonych śmietnikach...

Witam

Dziennikarskie pytanie było prowokacyjne, zestawienie ze sobą epitetów
Cytuj
bardzo wpływowe lobby strażackie
oraz
Cytuj
utżymanie mnóstwa absurdalnych przywilejów
nie było przypadkowe.

Minister sprytnie wybrnął, być może z powodu, o którym wspominasz.

 
Cytuj
W efekcie nie wiemy do czego się odnosić.
.

Ale to to już jest przegięcie:
 
Cytuj
Może chodziło o absurdalny przywilej jazdy na sygnale,
może o radochę chodzenia po płonącym dachu,
czy frajdę grzebania w gaszonych śmietnikach...

Większość jednak wie o co chodzi.

Pozdrawiam

Offline flogiston

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 134
Odp: Ja sie nie paliłem do objecia MSWiA
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 19, 2007, 00:03:07 »
Skoro to problem, wyjaśniam:
Cytuj
http://pl.wikipedia.org/wiki/Ironia

A teraz Kolega może odnieść się do artykułu, a nie wypowiedzi o artykule.
Faktu, a nie jego interpretacji.

Pozdrawiam
Contra facta non valent argumenta.

Offline Krzyś Mila

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 558
  • By zawsze wracać z tarczą i z dumą nosić mundur...
Odp: Ja sie nie paliłem do objecia MSWiA
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 19, 2007, 00:09:56 »
Witam

Cytuj
A teraz Kolega może odnieść się do artykułu, a nie wypowiedzi o artykule.

Mogę, ale nie chcę.
Panowie są dziennikarzami nie strażakami. Nie mają zielonego pojęcia o czym piszą.
Pytanie jest prawie żywcem ściągnięte z tego forum.
Ten wątek też czytają.

Pozdrawiam

Offline robn

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.349
Odp: Ja sie nie paliłem do objecia MSWiA
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 19, 2007, 00:26:31 »
Panowie są dziennikarzami nie strażakami. Nie mają zielonego pojęcia o czym piszą.
Czyli są strasznie beznadziejnymi dziennikarzami i mówiąc wprost dali d... bo nawet się nie wgłębili w temat tylko pieprzą co im ślina na język przyniesie. W porównaniu do pań na kasie w hipermarktech to strażacy są krezusami, ale w porównaniu do np pracowników budowlanki to są zwykłymi cieciami. Taką hierarchię można dalej rozwijać tylko po co. Goście się nie przyłożyli i nie postarali się o sumienne przyjrzenie się problemowi płac pomiędzy słuzbami mundurowymi. W porównaniu do wojska (gdzie nie ma wojny) to mamy całkiem normalne przywileje......  pozdr.
EGO = 1 / wiedza

Offline mario

  • LORD OF THE RINGS
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.123
  • FIRE WALK WITH ME
    • najlepsza strona strażacka
Odp: Ja sie nie paliłem do objecia MSWiA
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 19, 2007, 07:30:47 »
Kolejny w ostatnich dniach negatywny sygnał dla naszej grupy zawodowej. Oby się nie okazało że jest to manipulowana akcja w kierunku wywołania dyskusji n/t naszych ogromnych przywilejów

Tu jest podobna historia z "The Times - Gazeta Wrocławska"
http://www.strazak.pl/forum/index.php/topic,8028.0.html

Offline marus

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 74
  • Alkohol konserwuje wszystko, prócz tajemnic
Odp: Ja sie nie paliłem do objecia MSWiA
« Odpowiedź #11 dnia: Grudzień 19, 2007, 14:12:19 »
Co za idiota zadał to pytanie? No faktycznie - poziom pytań nie może odbiegac od poziomu czasopisma:)
Trafne spostrzeżenie. Lobby to pojęcie normalne w dzisiejszym świecie. Gdyby w naszym kraju dalej było jak na Kubie, wydawca tego pisma nie zarabiałby na polskiej naiwności. Zadając takie (retoryczne) pytanie niczym mnie nie zaskoczył. "Dziennik" i "Fakt" to ten sam AXEL. A poziom merytoryczny tych pism odpowiada poziomowi inteligencji części naszych rodaków, tych którzy te pisma kupują i wydawcę wzbogacają (finansowo). Więc nie ma się ty chyba czemu dziwić.
"Człowiek jest wielki nie przez to, co ma, nie przez to, kim jest, lecz przez to, czym dzieli się z innymi" - Jan Paweł II

Offline piotrfire

  • PSK
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 323
  • Już emeryt
Odp: Ja sie nie paliłem do objecia MSWiA
« Odpowiedź #12 dnia: Grudzień 20, 2007, 18:10:25 »
Aby podgrzać sytuację dodam że nasz nowy minister pochwalił się w GW że zaoszczędził w swoim budżecie (okroił) 235 mln i przekazał je na podwyżki dla nauczycieli. Dlatego my strażacy podwyżkę mamy nie od stycznia tylko od marca.
ab alio exspectes, alteri quod feceris

Offline flogiston

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 134
Odp: Ja sie nie paliłem do objecia MSWiA
« Odpowiedź #13 dnia: Grudzień 20, 2007, 20:48:30 »
Kolega chce podnieść upadającą czytelność GW?
Ja znam wersję:
Cytuj
Schetyna zapewnił, że te cięcia "nie będą dotyczyć kwestii płacowych, zapisanych w budżecie i obronionych na sejmowej komisji administracji i spraw wewnętrznych". Chodzi m.in. o podwyżki dla funkcjonariuszy Policji, BOR, Straży Granicznej i Państwowej Straży Pożarnej, w ramach ustawy o modernizacji służb mundurowych.
Mam nadzieję, że chodzi o wydanie dzisiejsze GW ?

Fakt faktem, że politykom patrzeć na ręce trzeba, ale i dziennikarzy traktować nieufnie.

Pozdrawiam.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 20, 2007, 20:51:19 wysłana przez flogiston »
Contra facta non valent argumenta.

Offline mario

  • LORD OF THE RINGS
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.123
  • FIRE WALK WITH ME
    • najlepsza strona strażacka
Odp: Ja sie nie paliłem do objecia MSWiA
« Odpowiedź #14 dnia: Grudzień 20, 2007, 20:54:59 »
No, ja też się zastanawiam skąd Piotr ma informacje, że podwyżki będą obowiązywać dopiero od marca. Co prawda rzeczywiście rozporządzenie nie jest jeszcze podpisane ale tradycyjnie odbędzie się to jak co roku, że dostaniemy kasę z wyrównaniem w miesiącu marcu lub kwietniu.
Chociaż ja osobiście jestem zdania że podwyżki wejdą od stycznia. No może pierwsze uposażenie przyszłoroczne nie zdąży z przyczyn oczywistych (Święta i Nowy Rok) od razu być wypłacone w nowej wysokości ale luty już będzie w nowej kwocie.

Offline pkpsp

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 14
Odp: Ja sie nie paliłem do objecia MSWiA
« Odpowiedź #15 dnia: Grudzień 20, 2007, 22:18:40 »
sejm odrzucił poprawkę o podwyżkach dla nauczycieli
Niezależnie od tego, ile mieszkań zalejemy podczas akcji i tak nas będą kochać. Zatem wody nie oszczędzać.
Skonstruować dobrą pompę pożarniczą to jest sztuka. Trzeba się narobić, żeby dobrze dobrać parametry ssania i tłoczenia. Zresztą Ci z was, którzy palą, na pewno przekonali się już, siedząc w toalecie, jak trudno jest jednocześnie i ciągnąć i pchać.

Offline mario

  • LORD OF THE RINGS
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.123
  • FIRE WALK WITH ME
    • najlepsza strona strażacka
Odp: Ja sie nie paliłem do objecia MSWiA
« Odpowiedź #16 dnia: Grudzień 20, 2007, 22:44:55 »
a taki był fajny ten rząd.... prointeligencki, promłodzieżowy.

Kuźwa, ja już słyszę te tabuny wracające przez nieistniejącą granicę.
Ale wszyscy wracają z powrotem za granicę po Świętach ... :)

Nic dziwnego że spękali. Coś było wczoraj w TV o górnikach. Ci ich mogą na kilofach roznieść.
A nauczyciele?

Offline Ogn.Fox

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 913
  • Emeryt
Odp: Ja sie nie paliłem do objecia MSWiA
« Odpowiedź #17 dnia: Grudzień 21, 2007, 06:08:56 »
Fakt-poznanski 18.12.2007r
Cytuj
Podlegaja panu różne służby mundurowe, z których każda ma własny interes.Na przykład istniej bardzo wpływowe lobby strażackie, które wywalczyło dla siebie utżymanie mnóstwa absurdalnych przywilejów. Czy bedzie miał pan dość odwagi, zeby naruszyc takie interesy?Wierzę w ludzi, którzy są w danej dziedzinie fachowcami. Nadzór nad strażą pożarna oddałem ministrowi Nalewajkowi. Być moze dojdzie do zmiany na stanowisku szefa tej służby. Wierzę że pan minister dokładnie przestudiuje sprawę i wyciągnie z tego wnioski.

Co wy na to?

Wstawiłem quote


Jak będą próbować cokolwiek zmieniać lub zabierać  (na gorsze dla nas) to zostanie nam tylko jedno strajk (ale nie na niby jak zawsze ) taki aby powstrzymał ich zapały do grzebania w przywilejach PSP.

"Kto zadaje pytania nie może uniknąć odpowiedzi."

Offline mario

  • LORD OF THE RINGS
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.123
  • FIRE WALK WITH ME
    • najlepsza strona strażacka
Odp: Ja sie nie paliłem do objecia MSWiA
« Odpowiedź #18 dnia: Grudzień 21, 2007, 07:05:00 »
@Fox - przy jakich przywilejach?
Jedyny jaki widzę "przywilej" to możliwość przechodzenia na wcześniejsze emerytury.
Ale oczywiście możemy służyć do 65 roku życia i życzę wtedy powodzenia i szczęścia ratowanym przez nas obywatelom.

A jeżeli chodzi o pozostałe przywileje:
- sufitówka, brak lokalu, pomoc finansowa na zakup lokalu - niech to zabiorą - większość strażaków jest "za". Poza tym niech się przyjrzą pomocy na uzyskanie lokalu w armii. Tam nie jest to 2980,00 na osobę. Tam jest to setki tysięcy złotych dla jednego "trepa".
- mundurówka - oczywiście - ale mundury i tak Komenda będzie musiała kupić - chyba nikt sobie nie wyobraża, że z własnej kasy kupię sobie mundur. No chyba że policjant i żołnierz też sobie kupią...
- "trzynastka" - jak najbardziej do zlikwidowania ale razem z urzędami i innymi jednostkami budżetowymi!

Niech zlikwidują nam te przywileje! My ich wcale nie chcemy! Ale musimy zarabiać na poziomie strażaków w innych krajach. A tak w tej chwili te "przywileje" stanowią skromne uzupełnienie naszych głodowych uposażeń.

Skoro społeczeństwo się bogaci to musi zdawać sobie sprawę, że jego udział w utrzymaniu formacji służących bezpieczeństwu musi być większy.
Albo zacznijmy wystawiać faktury za nasze specyficzne "usługi"... :)
 

Offline tomstrazak

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 287
Odp: Ja sie nie paliłem do objecia MSWiA
« Odpowiedź #19 dnia: Grudzień 21, 2007, 22:29:25 »
Aby podgrzać sytuację dodam że nasz nowy minister pochwalił się w GW że zaoszczędził w swoim budżecie (okroił) 235 mln i przekazał je na podwyżki dla nauczycieli. Dlatego my strażacy podwyżkę mamy nie od stycznia tylko od marca.
sejm odrzucił poprawkę o podwyżkach dla nauczycieli
a taki był fajny ten rząd.... prointeligencki, promłodzieżowy.

Kuźwa, ja już słyszę te tabuny wracające przez nieistniejącą granicę.
Ale wszyscy wracają z powrotem za granicę po Świętach ... :)

Nic dziwnego że spękali. Coś było wczoraj w TV o górnikach. Ci ich mogą na kilofach roznieść.
A nauczyciele?

  Panowie członkowie KLUBU STRAŻAKA(cytowani powyżej), miałem nadzieję ,że to będzie klub ludzi poważnych i piszących do rzeczy . Sam miałem nadzieję , że do niego będę miał zaszczyt kiedyś przystąpić, ale teraz trochę się zastanawiam.
  Kolego piotrfire ładujesz niusa nie wiadomo na jakiej podstawie, a potem cisza ,jeśli twój nius się nie potwierdzi dostaniesz pierwszego minusa za podgrzanie atmosfery (to grozi ociepleniem klimatu :rolleyes:).
   
  Pan pkpsp pisze kompletną głupotę , a mario68 klaszcze i dowala nowemu rządowi tak dla zasady(wybacz mario napisałeś dużo dobrych postów, ale ten......).
  Lubię czasami obejrzeć sejm i tym razem też oglądałem i wiem, że nauczyciele podwyżki dostaną oczywiście nie takie jak proponowała opozycja ale opozycja od tego jest żeby obiecywać jak najwięcej :wub:.

Offline robard

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 955
Odp: Ja sie nie paliłem do objecia MSWiA
« Odpowiedź #20 dnia: Grudzień 22, 2007, 01:08:51 »
W trybie sprostowania nieścisłości:
1.
Wysłane: Wczoraj o 22:29:25Wysłany przez: tomstrazak
Cytuj
Panowie członkowie KLUBU STRAŻAKA(cytowani powyżej), miałem nadzieję ,że to będzie klub ludzi poważnych i piszących do rzeczy . Sam miałem nadzieję , że do niego będę miał zaszczyt kiedyś przystąpić, ale teraz trochę się zastanawiam.

kolega pkpsppóki co, nie jest członkiem klubu strażak.pl

2.
Cytuj
Lubię czasami obejrzeć sejm i tym razem też oglądałem i wiem, że nauczyciele podwyżki dostaną oczywiście nie takie jak proponowała opozycja ale opozycja od tego jest żeby obiecywać jak najwięcej

W ramach przypomnienia, obecny Rząd był jeszcze dwa miesiące temu opozycją, która przez wyborami obiecywała "cuda wianki", uważasz, że teraz głoszone przez nich tezy są już nieobowiązujące?

3. Forum dyskusyjne - ZOBACZ, jak sama nazwa wskazuje jest miejscem do swobodnej wymiany poglądów i informacji, dlaczego więc kolega odbiera prawo użytkownikom forum wygłaszania swoich poglądów, skoro na dodatek wygłaszane są w formie kulturalnej?
Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Grudzień 22, 2007, 01:12:21 wysłana przez robard »
"Uczciwy człowiek szuka prawdy, kłamca jest patologicznie wszechwiedzący"

Prawo Oczekiwań - negatywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki. Pozytywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki.

Offline tomstrazak

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 287
Odp: Ja sie nie paliłem do objecia MSWiA
« Odpowiedź #21 dnia: Grudzień 22, 2007, 11:30:18 »
  Kolego robard czytuje twoje posty i wiem , ze nie Jesteś początkującym, a tym bardziej naiwnym forumowiczem. Zgadzam się ,ze forum służy wymianie poglądów, ale najpierw trzeba mieć poglądy ,a nie interpretowć każde doniesienie ze słowem ''strażak'' jako atak na PSP :huh:.

  Co do "cudów wianków" to jesteśmy dorosłymi ludźmi i nie będę wyjaśniał roli opozycji i rządu -_-.

Jeśli czytałeś kilka moich postów to wiesz ,że jestem zwolennikiem obecnego rządu (ale nie jestem ślepo zapatrzonym żołnierzem , po prostu dobrze im życzę  ), a właściwie przeciwnikiem PiSu :wacko:.
   Moim zdaniem to jest wymiana poglądów,a nie jak w krytykowanych postach podawanie niesprawdzonych informacji , podgrzewanie atmosfery i komentowanie OCZYWISTEJ nieprawdy :rolleyes:
 
  Co do kultury wypowiedzi nie mam zastrzeżeń do kolegów klubowiczów i wiem ,że jakieś 100 postów wstecz moja reakcja była by trochę inna bardziej ostra .
                                                                             POZDRAWIAM.

Offline sam_go

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.029
Odp: Ja sie nie paliłem do objecia MSWiA
« Odpowiedź #22 dnia: Grudzień 22, 2007, 14:04:19 »
Ad vocem.
Zdeklarowałeś się jako zwolennik obecnego rządu i zdecydowany przeciwnik PIS-u. Masz prawo, twoja sprawa. Czy jednak nie odnosisz wrażenia, że jedynym pomysłem na działanie tego gabinetu jest totalna, medialna krytyka wszystkiego, co robił PIS (co nie przeszkadza we wdrażaniu pomysłów poprzedniej ekipy - ot chociażby budżet ). Owszem, na krótką metę przynosi to pklask i wzrost sondaży, niestety długo tak rządzić się nie da i co dalej ? Górnicy się szykują, lekarze nie okazali się tak naiwni, jak by sobie życzyła min. Kopacz i też szykują się do akcji.
Moim zdaniem poprzednia ekipa - pomimo całej masy wpadek i pomyłek miała przynajmniej pomysł na rządzenie - u obecnej tego nie widać.
A samo stwierdzenie "... ja się nie paliłem..." brzmi trochę jak "Nie chcem, ale muszem".
Pozdrawiam.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 22, 2007, 14:06:24 wysłana przez sam_go »

Offline tomstrazak

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 287
Odp: Ja sie nie paliłem do objecia MSWiA
« Odpowiedź #23 dnia: Grudzień 22, 2007, 22:57:20 »
   Kolego sam_go i na tym polega dyskusja ,Ty szanujesz moje poglądy ,a ja Twoje choć, mamy zupełnie inne  -_-.
   Ty nie piszesz ,że Tusk to tranwestyta, a ja nie piszę ,że Jarek to gey bo nie mamy na to dowodów.
   
    Wracając do dyskusji nie odnoszę wrażenia ,że PO wprowadza budżet PiSu bo jej się podoba , ale dlatego ,że musi uchwalić budżet w ustawowym terminie. Jak pewnie wiesz PO wniosła poprawki do budżetu , między innymi o podwyżkach dla nauczycieli, (sejm odrzucił poprawkę opozycji o jeszcze większych podwyżkach dla nauczycieli) która to poprawka została przyjęta .
   Co do wdrażania pomysłów PiSu to dlaczego nie, jeśli były takie to tylko przyklasnąć (ja ich nie znam).
Jeśli chodzi o górników i lekarzy to ja jestem liberałem . Górnicy pokazali co potrafią rozwalając siedzibę swojej spółki, podkreślam swojej .Lekarze powinni dobrze zarabiać, ale najpierw muszą przestać traktować państwową służbę zdrowia jak swój prywatny folwark.Byłem kibicem PiSu jeśli chodzi o walkę z korupcją w tym zawodzie , ale to co pokazali to szkoda gadać.

 
Cytuj
Moim zdaniem poprzednia ekipa - pomimo całej masy wpadek i pomyłek miała przynajmniej pomysł na rządzenie - u obecnej tego nie widać.

  A moim zdaniem poprzednia ekipa zamykała się nie tylko na świat ,ale na nas wszystkich .
Obecna ,jak na razie wysyła  pozytywne sygnały , ale styczeń będzie rozstrzygający czy Tusk udźwignie ciężar władzy (strajki i inne żądania płacowe).Ja życzę im jak najlepiej bo dobry rząd to szansa dla nas wszystkich :rolleyes:.

Cytuj
A samo stwierdzenie "... ja się nie paliłem..." brzmi trochę jak "Nie chcem, ale muszem".


   Po nominacji Schetyny na naszego ministra byłem rozczarowany , jakoś; wygląd ,mimika ,sposób mówienia tego Pana nie przekonywał mnie. 
   Przeczytałem cały artykuł i jestem mile zaskoczony , Schetyna mówi rzeczowo i mądrze poza cytowanym zdaniem, które wyrwane z kontekstu brzmi dziwnie .Dlatego zacytuje inne zdanie z tego artykułu tak dla równowagi -_-.

Cytuj
Jedno jest absolutnie pewne: nie można zatrzymać podwyżek dla policji i służb mundurowych w ogóle, bo ich funkcjonariusze muszą zarabiać przyzwoicie.
 
  Tym optymistycznym akcentem kończę ŻYCZąC WSZYSTKIM ZDROWYCH I WESOłYCH ŚWIąT -_-

Offline piotrfire

  • PSK
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 323
  • Już emeryt
Odp: Ja sie nie paliłem do objecia MSWiA
« Odpowiedź #24 dnia: Grudzień 22, 2007, 23:10:07 »
Zacytowałem wypowiedź naszego ministra udzielona w GW dn 13.12.07r nie promuje tego dziennika,przeczytałem to przypadkiem, w mojej kp nie ma ZZ,więc oczekiwałem wyjaśnien na forum, dzisiaj juz wiem,że minister wytłumaczył swoja wypowiedź przejęzyczeniem
ab alio exspectes, alteri quod feceris