Autor Wątek: Nabór z ulicy jak wygląda ?  (Przeczytany 1201194 razy)

Offline Rezerwista22

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 59
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #4575 dnia: Sierpień 26, 2019, 02:46:37 »
Drazek-26
Koperta- 22,9 delikatny poslizg
Beeptest- 10-1 ale jeszcze zapas sil byl troche.
Zobaczymy czy tym razem szczescie dopisze w dalszej czesci bo sprawnosciowka to jednak dopiero pierwszy krok.

z ciekawosci zapytam, ile masz lat i ile ważysz. Jaki sport uprawiasz?

 28 lat 80 kg przy 180cm sportow nie uprawiam tyle co przygotowanie do naboru a prace mam siedzaca.

Offline Pszemson

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 686
  • Cel PSP
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #4576 dnia: Sierpień 26, 2019, 11:11:35 »
Porównanie moich wyników z przed urazu a co za tym idzie przerwy oraz tych po przerwie (przerwa trwała ponad pół roku)
Kiedyś - Obecnie
Drążek 26 - 15 [razy]
Koperta +/- 23 - 25+/- [sekund]
Beep test 11/4 - 9/1

Jak widać bez treningu nie da się poprawić wyników :D Podstawą do poprawy wyników jest przeprowadzanie systematycznych treningów ;)
« Ostatnia zmiana: Sierpień 26, 2019, 11:23:01 wysłana przez Pszemson »

Offline Rezerwista22

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 59
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #4577 dnia: Sierpień 26, 2019, 12:51:55 »
Jasna sprawa że robiąc testy sprawnościowe z tzw. marszu człowiek który się nie rusza prawie wcale bardzo cieżko miałby osiągnąć wymagany próg 55 pkt.

Offline Maestro1993

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 253
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #4578 dnia: Sierpień 26, 2019, 12:56:53 »
A nawet graniczy z cudem 😜
Jednak ten próg jest tak popatrzeć to dość wygórowany i bez żadnego wcześniejszego przygotowania się nie ma co iść na nabór. Przecież 3/4 osób odpada właśnie na testach

Offline Rezerwista22

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 59
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #4579 dnia: Sierpień 26, 2019, 14:52:27 »
Ale wlaśnie z jednej strony może i lepiej bo jeśli komuś będzie bardzo zależało to poświęci czas i często trochę zdrowia aby osiągnąć ten próg minimalny.

Offline b3tomek

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 466
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #4580 dnia: Sierpień 26, 2019, 15:01:05 »
Osobiście uważam że testy sprawnościowe  :straz: w Pl są pod złym kątem. Czy strażak powinien być atletą, wydaje mi sie żę nie, ale to tylko moje zdanie.

Offline Pszemson

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 686
  • Cel PSP
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #4581 dnia: Sierpień 26, 2019, 15:10:50 »
Osobiście uważam że testy sprawnościowe  :straz: w Pl są pod złym kątem. Czy strażak powinien być atletą, wydaje mi sie żę nie, ale to tylko moje zdanie.

Podczas działań w akcjach rat-gaś. najbardziej potrzebna jest siła oraz kondycja (sam wiem to po sobie, działając w OSP). Więc jak dla mnie beep test oraz podciąganie na drążku jest jak najbardziej na miejscu. Nie rozumiem tylko tego biegu po kopercie przez, którą większość ludzi ma kłopoty :D

Offline Rezerwista22

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 59
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #4582 dnia: Sierpień 26, 2019, 15:24:12 »
Mi się wydaje ze w kopercie chodzi najbardziej o koordynacje ruchową i orientacje przy dosyć szybkim tempie.

Offline Pszemson

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 686
  • Cel PSP
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #4583 dnia: Sierpień 26, 2019, 15:27:11 »
Mi się wydaje ze w kopercie chodzi najbardziej o koordynacje ruchową i orientacje przy dosyć szybkim tempie.

No tak są w sumie takie ASY co biegają w kółko zamiast kopertę xd

Offline Aragones

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 24
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #4584 dnia: Sierpień 26, 2019, 15:28:51 »
Macie racje. Nie mniej jednak porównując przygotowania do testu sprawnosciowego do PSP (już dajmy na to próg minimalny) a test sprawnościowy do Policji czy Straży Granicznej to przy PSP słuzby z tego samego resortu się chowają

Offline Pszemson

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 686
  • Cel PSP
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #4585 dnia: Sierpień 26, 2019, 15:33:36 »
To prawda test sprawnościowy do Policji na 100 osób przechodzi 90 a do Straży 20  :wacko:

Offline Sanchez07

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 139
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #4586 dnia: Sierpień 26, 2019, 22:43:39 »
Takie są testy i takie poki co będą.Nie warto z tym walczyć tylko brać się do roboty,bo to jest wszystko do ogarniecia.Ja tez mam na karku 37 i daje radę.Beep 10.7 drążek 21 koperta 23.6.Trzeba swoją wypocic i wyniki przyjdą.No chyba że ktoś idzie na nabór z myślą a nóż się uda przeslizgnac,to faktycznie może być ciezko:)

Offline kopsze

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 46
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #4587 dnia: Sierpień 26, 2019, 23:09:32 »
Trenujecie  jakoś konkretnie? Jak to u Was wygląda?

Offline Maestro1993

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 253
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #4588 dnia: Sierpień 27, 2019, 07:06:24 »
Kopertę to najlepiej na jakiejś hali sobie biegać bo wtedy masz tą przyczepność a nie jak na trawie czy betonie. No ale z tym jest ciężko. No i nie radzę zbyt często bo ścięgna dostają po du strasznie.
Drążek to wiadomo albo na siłowni jeśli ktoś chodzi systematycznie albo codziennie gdzieś samemu w domu znaleźć na to miejsce. Beepa żeby poprawić to wg mnie bieg interwalowy i raz na jakiś czas dłuższy bieg. Ja jeszcze raz na dwa tygodnie robiłem beepa sobie samemu 🙂

Offline kopsze

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 46
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #4589 dnia: Sierpień 27, 2019, 07:55:01 »
Biegam interwały, podciagam  się z obciążeniem i 1 raz w tygodniu maksy  bez obciążenia, a jeśli chodzi o kopertę to ćwiczę dynamikę głównie.. chodzi o starty itd  😁 ale już się to nudzi i szukam inspiracji do innego treningu

Offline Aragones

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 24
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #4590 dnia: Sierpień 27, 2019, 10:21:10 »
Czy dostając się do służby na docelowe stanowisko 8 godzinne - po przejściu szkoły jest szansa żeby przydzielili mnie do podziału bojowego na 24/48 ? Czy jak startuje na system 8 godzinny to definitywnie pozostaje przy tym systemie ? Pytam z czystej ciekawosci
« Ostatnia zmiana: Sierpień 27, 2019, 10:31:36 wysłana przez Aragones »

Offline Pszemson

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 686
  • Cel PSP
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #4591 dnia: Sierpień 27, 2019, 10:40:46 »
Czy dostając się do służby na docelowe stanowisko 8 godzinne - po przejściu szkoły jest szansa żeby przydzielili mnie do podziału bojowego na 24/48 ? Czy jak startuje na system 8 godzinny to definitywnie pozostaje przy tym systemie ? Pytam z czystej ciekawosci

A jak składasz CV do piekarni na produkcje to jest szansa, że zostaniesz kierownikiem masarni ? :D Raczej ciężko o coś takiego, skoro jest nabór na stanowisko " 8 godzinne " oznacza to, że mają deficyt takich pracowników. Więc przyjmą cię na takie stanowisko po czym będą musieli szukać kolejnej osoby i ogłaszać nowy nabór :D

Offline Rezerwista22

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 59
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #4592 dnia: Sierpień 27, 2019, 10:42:46 »
Trenujecie  jakorś konkretnie? Jak to u Was wygląda?
Z tego co czytałem na rożnych forach bardzo ważny jest trening siłowy nóg jako baza do koperty i beep testu sprawdziłem to podziałało(tylko tez nie za ostro żeby nie przetrenować). Do tego jeszcze dynamika(starty z miejsca omijanie pachołka itp. i wiadomo nad kondycja trzeba trochę popracować. Co do drążka to warto trzaskać pompki i duuużo sie podciągać

Offline Pszemson

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 686
  • Cel PSP
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #4593 dnia: Sierpień 27, 2019, 13:18:43 »
Panowie czy ktoś z tutaj obecnych startował w naborze KP PSP Kłobuck ? Nabór w 2018 roku
« Ostatnia zmiana: Sierpień 27, 2019, 13:43:00 wysłana przez Pszemson »

Offline sorbent

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 504
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #4594 dnia: Sierpień 27, 2019, 13:19:51 »
W moim przypadku, trzy miechy przed zaliczeniami drążka mocno ćwiczę: podciąganie 5 serii podchwytem, pompki 5 serii, klatka wolne ciężary 2 ćwiczenia po dwie serie, biceps 2 ćwiczenia po dwie serię wolne ciężary. Drugi dzień podciąganie szeroko 5 serii nachwyt (trening grzbietu), dipy 5 serii. Trening grzbietu (ściąganie, wiosłowanie itp) 2 ćwiczenia po 2 serie. Triceps (tu najwięcej różnych ćwiczeń) 2 ćwiczenia po dwie serie. Dzień przerwy i znowu. Brzuch robię w domu wieczorem (ile mi się chce) plus odcinek lędźwiowy. Nogi w przerwach pomiędzy ćwiczeniami np. Wzniosy na palcach, wypady, wchodzenie na stopień z obciążeniem rzadko przysiady. Mi taki zestaw daje najwięcej. Biegam ciągle około 40 km tygodniowo (przed ultra więcej).

Offline Pszemson

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 686
  • Cel PSP
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #4595 dnia: Sierpień 28, 2019, 09:08:40 »
Trenujecie  jakoś konkretnie? Jak to u Was wygląda?

Ja po miesiącu intensywnych treningów :
Drążek z 15 do 22
Koperta z 26 na 24.30 sek.
Beep-test z 8-9 na 11-1

Progres jak widać jest ale powolny :D
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 04, 2019, 12:38:06 wysłana przez Pszemson »

Offline Pszemson

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 686
  • Cel PSP
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #4596 dnia: Wrzesień 04, 2019, 13:06:24 »
Dzisiejszy nabór w Kłobucku (mała miejscowość w woj. Śląskim).
Nie można się do niczego przyczepić poza tym, że koperta była mierzona na stoper co według mnie jest mniej sprawiedliwe niż pomiar fotokomórką ( każdy miał mierzone na stoper więc szanse były takie same ).

Parkiet wyglądał jakby za pięć ósma został nowo położony (świecił się jak psu wiadomo co), co za tym idzie przyczepność znakomita.
Drążek wysoko nad ziemią, delikatnym problemem mogło być to, że był ciut za blisko ściany co nieco umożliwiało porządne bujanie.

Wracając do sali to wywietrzona znakomicie ( temp. max 20 stop. powietrze świeże i delikatne jak w górach ).

Osobiście nie udało mi się zaliczyć sprawności brakło mi 0.333 pkt czyli tak na prawdę jednego podciągnięcia albo jednego odcinka w beep teście. Pomimo tego, iż nie udało mi się zaliczyć testu sprawnościowego co jest równoznaczne z tym, że odpadam z postępowania kwalifikacyjnego gorąco i serdecznie polecam nabór w tej komendzie. Jeżeli zobaczycie kiedyś ogłoszenie właśnie do tej komendy gorąco polecam  :mellow:

Offline Radek0401

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 39
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #4597 dnia: Wrzesień 05, 2019, 09:44:23 »
Panowie, pytanie mam do strazakow ktorxy w tym roku dostali sie do służby.  Czy ktos z was jest juz na szkoleniu podstawowym bądź ma juz termin szkolenia? Ile czasu wczesniej komenda poinformowala was o terminie szkolenia? Pozdrawiam

Offline Juras056

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 19
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #4598 dnia: Wrzesień 05, 2019, 10:43:08 »
Ja jestem zatrudniony od sierpnia na jednostce po 8h. Termin szkoły z tego co mówił komendant prawdopodobnie połowa listopada. Lecz dokładnego terminu jeszcze nie mam, a wraz ze mną jest jeszcze 3 innych stażystów którzy czekają za kursem podstawowym :)

Offline Radek0401

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 39
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #4599 dnia: Wrzesień 05, 2019, 10:53:38 »
Juras napisalem priv do Ciebie