Autor Wątek: Nabór z ulicy jak wygląda ?  (Przeczytany 1194483 razy)

Offline Scheller96

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 16
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #4450 dnia: Luty 10, 2019, 19:30:34 »
.
« Ostatnia zmiana: Luty 10, 2019, 19:34:56 wysłana przez Scheller96 »

Offline Scheller96

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 16
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #4451 dnia: Luty 10, 2019, 19:33:13 »
Pytanie odnośnie testów sprawnościowych. Udaje się na nabór do jednostki A gdzie obligatoryjnie potrzeba jest prawo jazdy kat C  nie mam tego prawo jazdy ale testy sprawnościowe zdaje ,czy mogę to zaświadczenie o zdanych egzaminach zaniesiesc do jednostki B gdzie już nie ma obligatoryjnie obowiązku posiadania prawka C?

Offline KLosss

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 258
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #4452 dnia: Luty 10, 2019, 19:49:36 »
Jeżeli nie posiadasz kat C a wymagane jest w danym naborze to obligatoryjnie nie zostaniesz dopuszczony do testu sprawności fizycznej ponieważ nie posiadasz założenia wymaganego w ogłoszeniu o naborze.. Chyba że bd odwrotnie to tak..

Offline PabloGCBA

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 236
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #4453 dnia: Luty 27, 2019, 20:34:17 »
http://psp.wlkp.pl/?art=26731

Forumowicze co sądzicie o posunięciu KW które obniżyło próg z egzaminu sprawnościowego gdy nikt nie zaliczył ???

Próg można obniżać dopiero gdy przynajmniej jeden z kandydatów zaliczy testy sprawnościowe .
Co Wy na to ?
odwaga powinna pozostać w szufladzie! W straży trzeba myśleć a nie strugać bohatera

Offline bastol33

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 363
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #4454 dnia: Luty 27, 2019, 20:49:18 »
No co. Obnizyli i tyle..

Offline xancio

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 9
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #4455 dnia: Luty 27, 2019, 21:10:20 »
Witam,
juz nie 1 raz sie spotkałem z tym, że obniżyli pomimo tego że nikt nie zaliczył testu. Nie wiem jak to jest prawnie ale widocznie sie da :)

Offline maciek91

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 13
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #4456 dnia: Marzec 18, 2019, 04:04:39 »
Ja trochę z innej beczki. Po jakim czasie od przyjscia na jednostkę dowiem się jaki mam termin 'szkółki'?

Offline kapec

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 298
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #4457 dnia: Marzec 18, 2019, 08:07:16 »
Ja trochę z innej beczki. Po jakim czasie od przyjscia na jednostkę dowiem się jaki mam termin 'szkółki'?

Ja się dowiedziałem po 3 miesiącach.

Offline Man_in_black

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 16
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #4458 dnia: Marzec 19, 2019, 08:34:24 »
Ale ja nie wiem w czym niektórzy mają problem lub czego nie rozumieją. Jest w rozporządzeniu wyraźnie napisane że jeżeli liczba kandydatów którzy zaliczyli test jest mniejsza niż liczba miejsc to można obniżyć punktację. Nie ma zapisu o obowiązku zaliczenia testu przez co najmniej jedną osobę. Zaliczenie testu przez 0 osób jest liczbą mniejszą niż liczba stanowisk na które prowadzony jest nabór. Nie ma tu nic specjalnego.

Offline pb11

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.433
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #4459 dnia: Marzec 19, 2019, 23:02:39 »
Ty tak na serio.
Cytuj
jeżeli liczba kandydatów którzy zaliczyli test
rozumiesz znaczenie słowa zaliczyć.

a najbardziej odkrywcze jest to 
Cytuj
Zaliczenie testu przez 0 osób
to w końcu  zaliczyli czy nie? normalnie "sens absolutnej słuszności"
« Ostatnia zmiana: Marzec 21, 2019, 17:53:57 wysłana przez pb11 »

Offline Man_in_black

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 16
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #4460 dnia: Marzec 31, 2019, 12:58:37 »
Próbuję zrozumieć na jakiej podstawie obniżają punktację skoro nikt nie zalicza testu. Jak narazie to nikt nie rozwiązał tej zagadki więc może w komisjach też to tak rozumieją. Bo nie wydaje mi się żeby tak robili skoro przepisy mówią inaczej, albo dostali jakieś wyjaśnienia od KG w tej sprawie na podstawie których mogą punktację obniżać. Jeżeli masz inne rozwiązanie albo propozycję to poprosimy abyś się nią z nami podzielił.

Offline Radek0401

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 39
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #4461 dnia: Marzec 31, 2019, 14:15:33 »
To jest proste jak obsługa cepa. Przykładowo: jest 5 wakatow. Jesli sprawnosciowke zaliczy co najmniej 5 osob to próg punktowty wynosi 55 pkt. Jeśli liczba osób, które uzyskają minimum 55pkt jest mniejsza niz 5 osób to wtedy próg zmniejszsny jest do 38 pkt. Więc nie wiem co tutaj jest trudnego do zrozumienia.

Offline pb11

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.433
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #4462 dnia: Marzec 31, 2019, 14:27:48 »
Kolega raczej to rozumie, tylko szuka wyjaśnienia, dlaczego w niektórych naborach postępują niezgodnie z zapisem w rozporządzeniu.
Otóż odpowiedź jest dość prosta, bo niewiele za to grozi. Ile razy można przeprowadzać nabór, który zajmuje sporo czasu, angażuje ludzi, i wymaga mnóstwa papirologii, są rejony kraju gdzie na nabór przychodzi kilka osób i powtarzanie naborów po 3-4 razy to standard.
Łatwiej, jeśli nikt nie zaliczył obniżyć próg i liczyć, że nikt się nie odwoła, jeśli się odwoła to najwyżej KW unieważni nabór, który i tak był spalony, bo nikt nie zaliczył. Przeprowadzający nabór nic nie traci a może skorzystać zamykając szybko proces rekrutacji. Ot cała filozofia.
Ps- obniżanie punktacji to jeszcze nic są nabory, w których przyznaje się punkty preferencyjne z tytułu wieku ( inna sprawa, że takie postepowanie wygląda od strony prawnej lepiej niż zagrywka z nieuprawnionym obniżaniem punktacji)

Offline Man_in_black

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 16
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #4463 dnia: Kwiecień 02, 2019, 22:18:39 »
To jeszcze są punkty za wiek? A to ciekawe. Myślałem że nowe przepisy to zniosły.

Offline ksoniek

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 215
    • Kamienna Góra 998
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #4464 dnia: Kwiecień 03, 2019, 10:45:40 »
W sumie punkty za wiek to takie wyrównanie szans. Trudno aby 20 kilku latek konkurował z 30 czy 40 latkiem na tych samych zasadach

Offline FireF

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 76
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #4465 dnia: Kwiecień 03, 2019, 13:08:56 »
a Twoim zdaniem, który ma większe szanse?

Offline ksoniek

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 215
    • Kamienna Góra 998
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #4466 dnia: Kwiecień 03, 2019, 15:26:44 »
w czym? Przejściu sprawnościówki? po równo. Ja mając lat 23 robiłem podobne testy (na instruktora sportu) i przy tych tabelkach miałbym ponad 75 pkt. Urywają sie u was na tym poziomie
Dzisiaj mam 34 lata i nie wyobrażam sobie aby osiągnąć podobne wyniki. Dlaczego mając wiedzę, mając kursy, mając doświadczenie (choćby w OSP) nie mam szans na dostanie sie do PSP, bo sprawnościówkę mam na 50?


Offline bastol33

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 363
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #4467 dnia: Kwiecień 03, 2019, 17:38:04 »
Zamiast robić instruktora trzeba bylo sie starac do strazy ,:)
Wedlug mnie do 30 roku zycia ok, później jest troche za pozno..

Offline Sanchez07

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 139
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #4468 dnia: Kwiecień 03, 2019, 18:56:28 »
Uwierzcie że nawet po 30 nie jest za pozno:)oczywiście trzeba mierzyć siły na zamiary,ale jeśli ktoś zawsze coś miał zee sportem sztame:) to można i się da...

Offline bastol33

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 363
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #4469 dnia: Kwiecień 03, 2019, 21:47:39 »
Oczywiście ze jeśli chodzi o sprawność nie ma najmniejszego problemu.. Tylko pretensje o to ze w wieku 30 paru lat nie zrobi sie takiej sprawnoaciowki jak 20 latek sa głupie. Tak samo ja moge miec pretensje ze wazac 100 kg nie podciagne sie tyle co chlopak ktory wazy 60 :D

Offline rekrut

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #4470 dnia: Kwiecień 05, 2019, 22:45:47 »
Cześć wszystkim, wiecie czy w trakcie naboru z ulicy jest określony czas w którym po zakończeniu powinno dojśc do zatrudnienia? Mam na myśli czy po protokole końcowym jest określony czas kiedy powinno się zatrudnić kandydata? pozdrawiam

Offline kamtom

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 28
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #4471 dnia: Kwiecień 06, 2019, 07:20:54 »
Rekrut z tego co wiem to nie ma, zatrudniają ciebie jak mają wakat wolny zgodnie z organizacją jednostki wszystko zależy od komendanta chyba że się mylę. Może być tak że będą czekać aż znajdą tobie miejsce na szkole albo czekać aż ktoś odejdzie ewentualnie zatrudnić wcześniej i będziesz jeździł na 8 do roboty póki na szkolenie nie pojedziesz.

Offline pb11

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.433
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #4472 dnia: Kwiecień 06, 2019, 11:03:06 »
Tak dla ścisłości nie można robić naboru na zapas, kp/km musi mieć wakat w chwili ogłoszenia naboru. Kwestia przyjecia zależy od komendanta różnie z tym bywa.

Offline rekrut

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #4473 dnia: Kwiecień 07, 2019, 01:24:16 »
Dzięki za info, nabór już na pewno prowadzony musi by  na wolne wakaty. A jeśli o decyzję co do przyjęcia to słyszałem o 8h zmianach przed szkołą, pytanie tylko czy będą zatrudniać na taką zmianę czy czekać na wolne miejsca na szkole żeby od razu wysłać.  -_-

Offline Radek0401

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 39
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #4474 dnia: Kwiecień 19, 2019, 18:23:54 »
Mam pytanie, czy przy naborze punkty za " uzyskanie uprawnien ratownika" to jest KPP?