Autor Wątek: Nabór z ulicy jak wygląda ?  (Przeczytany 1194893 razy)

Offline korbial

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 23
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #4425 dnia: Listopad 28, 2018, 11:57:54 »
Kurcze to mój lekarz rodzinny nie chce mi podpisywać tej zgody jak widzi że pisze tam o sprawdzianie lęku wysokości i odsyła  do medycyny pracy,co wiąże się z kosztami.

Offline pirlo

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 15
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #4426 dnia: Listopad 28, 2018, 12:24:50 »
Mam zaliczony test sprawnościowy w jednostce A. Teraz jest nabór w jednostce B (w której nie chcę pracować) i chciałbym znowu zrobić test sprawnościowy żeby go poprawić. Czy jeśli pójdzie mi gorzej to nadal mogę w jednostce A albo jednostkach C, D, E itd pokazywać ten lepszy wynik? Bo będę miał dwa zaświadczenie o zaliczeniu sprawnościowki z tym że jeden z datą późniejszą.

Offline mamed

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 418
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #4427 dnia: Listopad 28, 2018, 17:09:53 »
Zaliczasz w jednostce A wybierasz zaświadczenie, robisz skana i składasz je w jednostce B, tam zdajesz gorzej i idziesz do jednostki C z zaświadczenie z jednostki A. Chyba nie ma problemu

Offline michas2511

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 117
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #4428 dnia: Listopad 28, 2018, 18:11:36 »
Myślę, że spokojnie możesz złożyć zaświadczenie z jednostki B (o ile oczywiście testy będą zdane lepiej) w jednostkach C,D,E itd.
« Ostatnia zmiana: Listopad 28, 2018, 18:21:01 wysłana przez michas2511 »

Offline lesek

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 54
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #4429 dnia: Grudzień 15, 2018, 12:15:59 »
Może link postom na forum nie równy, ale znajdziecie tutaj sporo cennych informacji, których nie byłbym w stanie opisać w wątku. Myślą przewodnią było zgromadzenie wszystkich informacji w jednymi miejscu.

https://www.drogaratownika.pl/testy-sprawnosciowe-do-panstwowej-strazy-pozarnej

Offline Yywicio

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 146
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #4430 dnia: Styczeń 02, 2019, 10:33:49 »
Pamiętaj  że test sprawności jest tylko na zaliczenie a nie na punkty. A ostateczna decyzję i tak podejmuje komisja.

Offline wybaczmi

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 85
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #4431 dnia: Styczeń 08, 2019, 19:51:11 »
Panowie pytanie do osób, które startowały na nowych zasadach jak z perspektywy czasu oceniacie nowa sprawność, chodzi mi o beep test. Łatwiej jest niż ten 1km?

Offline mish3lls

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 670
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #4432 dnia: Styczeń 08, 2019, 20:02:05 »
Teraz to bajka  :fiuu: chyba że wcześniej dobrze biegałes na 50m to też była bajka :stop:

Offline Emi

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 86
  • PSP
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #4433 dnia: Styczeń 08, 2019, 20:08:25 »
beep test i koperta są o niebo lepsze niż 1000m i 50m. Chyba nie znam ludzi, którzy narzakali na tą zmianę ( chyba, że Bolt albo Kszczot) :rofl:

Offline wybaczmi

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 85
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #4434 dnia: Styczeń 08, 2019, 20:47:34 »
50 biegałem bez szału, byle zaliczyć. Bardziej zastanawia mnie beep czy wydolnościowo jest podobnie co bieg na km?

Offline FireF

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 76
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #4435 dnia: Styczeń 08, 2019, 20:53:06 »
dla mnie tysiąc był bardziej wymagający niż beep test. Czas na 1 km miałem w granicach 3:16 - 3:26 i do mety dobiegałem z językiem na brodzie. Beep wyciska z ciebie ostatnie siły, ale jakoś szybciej wracasz do normalnego oddechu.

Offline wybaczmi

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 85
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #4436 dnia: Styczeń 08, 2019, 21:10:22 »
Na jakim etapie kończynie beep?

Offline FireF

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 76
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #4437 dnia: Styczeń 09, 2019, 08:26:56 »
na tartanie na dworzu 11-3, na naborze na sali 10-7

Offline cs98

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 202
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #4438 dnia: Styczeń 09, 2019, 08:50:46 »
Na dworze 11, na egzaminie 12-6

Offline Maestro1993

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 253
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #4439 dnia: Styczeń 29, 2019, 08:05:15 »
Cześć. Panowie mam pytanie do tych co wiedzą jak to wygląda teraz. Nie jestem w temacie bo ostatnio starałem się w 2016 r aby dostać się do psp i cspsp. Testy sprawnosciowe wiem jak wyglądają i trzeba uzyskać minimum 55pkt czyli sumujac wszystkie trzy dyscypliny i dzielimy je na 3. Ok teraz moje pytanie brzmi czy np kopertę zrobię na 60pkt podciaganie 60 ale beep test 50 to średnia wyjdzie 56 prawie 57. Ale czy trzeba mieć i tak na każdej dyscyplinie uzyskane te min 55pkt żeby przejść? Czy jedna może pójść gorzej? Dobra a teraz kolejne. Punkty z testów sprawnościowych nie wchodzą w skład kto ma wygrać tak? Po prostu liczy się rozmowa? Ale żeby do rozmowy dojść to i tak trzeba mieć najlepszą ilość punktów tak? Kursy kpp i prawo jazdy c dają coś w rozmowie kwalifikacyjnej?

Dzięki za wyjaśnienie pozdrawiam

Offline kapec

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 298
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #4440 dnia: Styczeń 29, 2019, 08:13:43 »
Cześć. Panowie mam pytanie do tych co wiedzą jak to wygląda teraz. Nie jestem w temacie bo ostatnio starałem się w 2016 r aby dostać się do psp i cspsp. Testy sprawnosciowe wiem jak wyglądają i trzeba uzyskać minimum 55pkt czyli sumujac wszystkie trzy dyscypliny i dzielimy je na 3. Ok teraz moje pytanie brzmi czy np kopertę zrobię na 60pkt podciaganie 60 ale beep test 50 to średnia wyjdzie 56 prawie 57. Ale czy trzeba mieć i tak na każdej dyscyplinie uzyskane te min 55pkt żeby przejść? Czy jedna może pójść gorzej? Dobra a teraz kolejne. Punkty z testów sprawnościowych nie wchodzą w skład kto ma wygrać tak? Po prostu liczy się rozmowa? Ale żeby do rozmowy dojść to i tak trzeba mieć najlepszą ilość punktów tak? Kursy kpp i prawo jazdy c dają coś w rozmowie kwalifikacyjnej?

Dzięki za wyjaśnienie pozdrawiam


Z każdej konkurencji musisz mieć minimum chyba 35 pkt lecz średnia ma wyjsc tak jak mówisz - 55, czyli możesz np w jednej konkurencji zrobić mniej niż te 55 ale musisz nadgonić wtedy drugą. Punkty ze sprawnościówki decydują tylko czy zaliczyłeś ten etap czy nie, nigdzie sie nie wliczają i nie decydują o żadnej kolejności. Przeszedłeś sprawnościókę więc idziesz do kolejnego etapu. Różne kursy i prawka przydają sie na rozmowie bo masz czym sie chwalić i o czym rozmawiać.

Offline Maestro1993

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 253
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #4441 dnia: Styczeń 29, 2019, 08:28:14 »
Ok kolego a jeszcze jedno. Dajmy na to że średnia wyszła mi 55 tyle ile potrzeba żeby przejść do kolejnego etapu. Ale jeśli inni będą mieli np 70,66, itd to pewnie oni będą w pierwszej kolejności do rozmowy tak? Czyli i tak i tak trzeba dać z siebie wszystko na testach?

Offline kapec

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 298
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #4442 dnia: Styczeń 29, 2019, 08:37:36 »
Ok kolego a jeszcze jedno. Dajmy na to że średnia wyszła mi 55 tyle ile potrzeba żeby przejść do kolejnego etapu. Ale jeśli inni będą mieli np 70,66, itd to pewnie oni będą w pierwszej kolejności do rozmowy tak? Czyli i tak i tak trzeba dać z siebie wszystko na testach?

Tak jak pisałem, po sprawności te punkty już nie mają nigdzie znaczenia. Jedynie na rozmowie mogą lepiej patrzeć na kogoś kto miał więcej pkt jeśli jednostka jest np. sportowa.

Offline Maestro1993

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 253
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #4443 dnia: Styczeń 29, 2019, 08:54:26 »
Aha czyli wystarczy po prostu uzyskać minimalna bądź lepsza punktacje aby zaliczyć testy a później one już nie są istotne. Więc można też złożyć do innej jednostki wyniki i czekać np na basen i akrofobie aby dojść do kolejnej rozmowy.
Przepraszam że tak dopytuje ale chciałbym być pewnym co mnie czeka.

Offline wojtex113

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 43
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #4444 dnia: Styczeń 29, 2019, 11:23:41 »
Aha czyli wystarczy po prostu uzyskać minimalna bądź lepsza punktacje aby zaliczyć testy a później one już nie są istotne. Więc można też złożyć do innej jednostki wyniki i czekać np na basen i akrofobie aby dojść do kolejnej rozmowy.
Przepraszam że tak dopytuje ale chciałbym być pewnym co mnie czeka.

Jest dokładnie tak jak piszesz. Testy są 0-1; zaliczasz (przechodzisz dalej), nie zaliczasz (nie przechodzisz) i tyle.

Offline PawelOsp107

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 7
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #4445 dnia: Styczeń 29, 2019, 16:04:34 »
Najczęściej tak jest, ale ostatnio na naborze w Piasecznie wliczane były do końcowej punktacji.
Czyli jak widać to zależy od komendy.

Offline Maestro1993

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 253
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #4446 dnia: Styczeń 29, 2019, 16:25:44 »
To według mnie teraz nie trzeba się aż tak starać o punkty tak jak było na 1000m i 50m. Wydaje mi się że najgorszy jest beep test ale skoro nie ma progu minimum żeby przejść dalej to warto podciągnąć się na drazku więcej i na kopercie a beepa chociaż na 40-50 punktów zrobić

Offline bond07

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 14
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #4447 dnia: Styczeń 31, 2019, 20:55:42 »
Witam, ma pytanie dotyczące punktów za szkolenie podstawowe OSP czy jeśli nie będę miał zaświadczenia o udziale w 2 akcjach ratowniczo-gaśniczych to na punkty nie mam co liczyć? Szkolenia aktualnie nie posiadam, moje OSP nie jeździ do akcji w związku z tym  Komendant OSP nie kieruje nikogo na szkolenia i nie wiem czy jest sens prosić komendanta OSP o wysłanie na to szkolenie. Ma ktoś doświadczenie z naborów wg nowych przepisów?
« Ostatnia zmiana: Styczeń 31, 2019, 20:58:50 wysłana przez bond07 »

Offline Strazaksammm

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 18
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #4448 dnia: Styczeń 31, 2019, 21:19:32 »
Witam, ma pytanie dotyczące punktów za szkolenie podstawowe OSP czy jeśli nie będę miał zaświadczenia o udziale w 2 akcjach ratowniczo-gaśniczych to na punkty nie mam co liczyć? Szkolenia aktualnie nie posiadam, moje OSP nie jeździ do akcji w związku z tym  Komendant OSP nie kieruje nikogo na szkolenia i nie wiem czy jest sens prosić komendanta OSP o wysłanie na to szkolenie. Ma ktoś doświadczenie z naborów wg nowych przepisów?

Musisz przedstawić zaświadczenie o co najmniej 2 odbytych akcjach lub ćwiczeniach organizowanych przez PSP w przeciągu ostatniego roku od dnia ogłoszenia naboru. Bez tego nie będziesz miał zaliczonych punktów. I co najważniejsze zaświadczenie to musi być wystawione przez Komendę pod którą podlega Twoje OSP bo zdarzały się przypadki że składali zaświadczenia wystawione przez Naczelnika OSP i punkty przechodziły koło nosa.

Offline bond07

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 14
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #4449 dnia: Styczeń 31, 2019, 21:57:08 »
Jeśli chodzi o ćwiczenia to też co najmniej dwóch odbytych? Nie wiem jak rozumieć "ćwiczeniach". Z prawkiem jest podobnie bez doświadczenia pkt nie będzie?
« Ostatnia zmiana: Styczeń 31, 2019, 22:22:28 wysłana przez bond07 »