Autor Wątek: Nabór z ulicy jak wygląda ?  (Przeczytany 1194548 razy)

Offline pb11

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.433
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #4300 dnia: Sierpień 09, 2018, 13:56:58 »
Cytuj
Błysnąłeś...

Czyli nic się nie zmieniło, żadne przepisy ani decyzja KG nie została zmieniona i stażysta z kompletem szkoleń OSP do czasu oddelegowania na kurs jeździć może.
Indywidualna decyzja każdego KP/KM lub dowódca JRG czy takiego stażystę dopuści do działań czy nie.

Tylko w Twoim świecie w którym nie obowiązuje hierarchia aktów prawnych.

Offline Klonu

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 43
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #4301 dnia: Sierpień 10, 2018, 05:59:06 »
Pytanko do osób które przedkładały podczas naboru wyniki sprawnościowe z innej komendy, musieliście również donosić badania lekarskie by zaliczyć sprawdzian z pływania oraz akrofobii?  :straz:

Offline mangoz4

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 27
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #4302 dnia: Sierpień 10, 2018, 11:39:15 »
Tak 🙂

Offline carlsberggg

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 73
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #4303 dnia: Sierpień 11, 2018, 22:59:17 »
od 1 stycznia 2017r.  mając kursy osp nie można wyjeżdżać do akcji ratowniczo gaśniczych.
pięknie napisałeś jakaś date , ale to żaden konkret możesz jakoś uzasadnić skąd wiozłeś tą datę i jaką masz podstawę zęby tak twierdzić  ?
bo ja nadal podtrzymuje swoje zdanie ze to zależne od Komendy , sam jestem tego przykładem i znam wiele innych przykładów nawet po tej dacie którą napisałeś.

Offline firefighter2

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 53
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #4304 dnia: Sierpień 12, 2018, 13:21:38 »
Informacje mam od znajomego oficera. Ale jak się okazuje jest to bezpodstawne...

Offline strazak ochotnik

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 211
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #4305 dnia: Sierpień 13, 2018, 14:10:23 »
Cześć!
Mam problem. Problem to mało powiedziane... Startowałem w naborze z ulicy. Złożyłem dokumenty (wszystko w porządku), poszedłem na sprawnościówke zrobiłem średnią 55pkt, ale na basen się nie zakwalifikowałem. Pojechałem do KP w celu wyjaśnienia o co chodzi, a tam w raporcie zupełnie inny wynik z beepa (oczywiście dużo mniejszy od prawdziwego). Podczas sprawnościówki ani po jej zakończeniu nie miałem wglądu do raportu. Raportu z własnymi wynikami także nie podpisywałem (w innych Komendach startujac w naborach musiałem to robić).
W KP twierdzą, że na pewno się nie pomylili, a ja przecież doskonale wiem ile przebiegnąłem.
Co teraz mam zrobić? Jest jakikolwiek sens pisać odwołanie skoro jest moje słowo przeciwko ich słowu i doskonale wiem, że to nic nie zmieni? Był ktoś w podobnej sytuacji?
Ręce, które niosą pomoc, są o wiele więcej warte jak te z różańcem między palcami...

Offline bastol33

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 363
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #4306 dnia: Sierpień 13, 2018, 14:24:19 »
Moja rada zebys odpuścił i wystartowal w innym naborze a srednia 55 pkt to jednak na nogi nie powala..

Offline strazak ochotnik

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 211
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #4307 dnia: Sierpień 13, 2018, 15:32:22 »
Wiem, że nie powala, bo koperte spierniczyłem totalnie. Jeden błąd spowodował, ze musiałem nadrabiać drążkiem i beepem.
Dzięki za rade. Gdyby ktoś, coś jeszcze byłby w stanie doradzić to będę wdzięczny.
Ręce, które niosą pomoc, są o wiele więcej warte jak te z różańcem między palcami...

Offline daniels105

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 24
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #4308 dnia: Sierpień 13, 2018, 15:33:15 »
Panowie jeśli przenosiliście wyniki z naboru to przy tym też potrzeba przedstawić zaświadczenie od lekarza? Czy wystarczy samo zaświadczenie o zdaniu sprawności?

Offline michas2511

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 117
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #4309 dnia: Sierpień 13, 2018, 16:24:21 »
daniels105, dosłownie 5 postów wyżej masz odpowiedź.

Offline KLosss

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 258
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #4310 dnia: Sierpień 13, 2018, 17:02:32 »
Wiem, że nie powala, bo koperte spierniczyłem totalnie. Jeden błąd spowodował, ze musiałem nadrabiać drążkiem i beepem.
Dzięki za rade. Gdyby ktoś, coś jeszcze byłby w stanie doradzić to będę wdzięczny.


Wynik jak wynik ważne że zaliczone , kiedyś nie było tabelki z punktacja i dla wielu też było dobrze aby zaliczyć , więc nie spinamy się bo chłopak np może mieć masę uprawnień i też be dobrym strażakiem a nie np półgłówkiem z dzida w ręku :p  czy były kamery bo jeżeli nie to bardzo trudna sytuacja , bo jak teraz udowodnisz że Ty masz rację , możesz oficjalnie napisać protest ale myślę że twoje szanse w tym naborze spadną do zera ..

Offline daniels105

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 24
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #4311 dnia: Sierpień 13, 2018, 17:11:39 »
daniels105, dosłownie 5 postów wyżej masz odpowiedź.
O rzeczywiście, a co jeśli w naborze jest sama sprawność brak akrofobii i basenu i czy wtedy muszę donosić?

Offline KLosss

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 258
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #4312 dnia: Sierpień 13, 2018, 17:15:24 »
daniels105, dosłownie 5 postów wyżej masz odpowiedź.
O rzeczywiście, a co jeśli w naborze jest sama sprawność brak akrofobii i basenu i czy wtedy muszę donosić?

Przenoszę papiery do identycznego naboru , to tylko proszono odemnie oryginał zaświadczenia o zaliczeniu sprawności i zaprosili na rozmowę

Offline strazak ochotnik

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 211
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #4313 dnia: Sierpień 13, 2018, 22:32:05 »
Wynik jak wynik ważne że zaliczone , kiedyś nie było tabelki z punktacja i dla wielu też było dobrze aby zaliczyć , więc nie spinamy się bo chłopak np może mieć masę uprawnień i też be dobrym strażakiem a nie np półgłówkiem z dzida w ręku :p  czy były kamery bo jeżeli nie to bardzo trudna sytuacja , bo jak teraz udowodnisz że Ty masz rację , możesz oficjalnie napisać protest ale myślę że twoje szanse w tym naborze spadną do zera ..
Kamer nie było... moje słowo vs. słowo komisji.
Jeśli chodzi o uprawnienia to +20pkt (nie licze prawka C, bo to był wymóg).
Ręce, które niosą pomoc, są o wiele więcej warte jak te z różańcem między palcami...

Offline bastol33

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 363
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #4314 dnia: Sierpień 13, 2018, 23:06:05 »
Daj spokój nic nie zyskasz..

Offline mangoz4

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 27
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #4315 dnia: Sierpień 13, 2018, 23:31:28 »
Będziesz miał ciężko jeżeli nie było kamer... np. w Częstochowie podczas naboru wszystko było nagrywane więc wtedy mógłbyś coś działać

Offline daniels105

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 24
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #4316 dnia: Sierpień 14, 2018, 16:10:51 »
Jak to jest z przenoszeniem wyników? Załóżmy dziś pobieram wyniki z zaliczonej sprawnościówki z naboru x który jeszcze nie został zakończony bo został basen i rozmowa. Czy jeśli występuje o pobranie tych wyników przed basenem to biorę dalej udział w naborze czy jeśli występuje o wynik to kończę udział w tym naborze? A muszę pobrać przed basenem wyniki bo nabór y na który też chcę składać papiery, sprawność w y jest przed końcem naboru x. Wiem mogę przedzwonić dopytać ale nie mam na to czasu bo dziś już za późno a w czwartek jeśli już to muszę jechać pobrać wyniki.

Offline KLosss

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 258
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #4317 dnia: Sierpień 14, 2018, 16:24:04 »
Jak to jest z przenoszeniem wyników? Załóżmy dziś pobieram wyniki z zaliczonej sprawnościówki z naboru x który jeszcze nie został zakończony bo został basen i rozmowa. Czy jeśli występuje o pobranie tych wyników przed basenem to biorę dalej udział w naborze czy jeśli występuje o wynik to kończę udział w tym naborze? A muszę pobrać przed basenem wyniki bo nabór y na który też chcę składać papiery, sprawność w y jest przed końcem naboru x. Wiem mogę przedzwonić dopytać ale nie mam na to czasu bo dziś już za późno a w czwartek jeśli już to muszę jechać pobrać wyniki.

Wiadomo najlepiej się dopytać , ale czy dadzą Ci takie wyniki przed zakończeniem naboru , ja takie wyniki otrzymałem dopiero po zakończeniu naboru jak komisja zakończyła pracę i na podanie do komendanta o wydanie bla bla takich wynikow

Offline daniels105

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 24
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #4318 dnia: Sierpień 14, 2018, 16:59:09 »
Jak to jest z przenoszeniem wyników? Załóżmy dziś pobieram wyniki z zaliczonej sprawnościówki z naboru x który jeszcze nie został zakończony bo został basen i rozmowa. Czy jeśli występuje o pobranie tych wyników przed basenem to biorę dalej udział w naborze czy jeśli występuje o wynik to kończę udział w tym naborze? A muszę pobrać przed basenem wyniki bo nabór y na który też chcę składać papiery, sprawność w y jest przed końcem naboru x. Wiem mogę przedzwonić dopytać ale nie mam na to czasu bo dziś już za późno a w czwartek jeśli już to muszę jechać pobrać wyniki.

Wiadomo najlepiej się dopytać , ale czy dadzą Ci takie wyniki przed zakończeniem naboru , ja takie wyniki otrzymałem dopiero po zakończeniu naboru jak komisja zakończyła pracę i na podanie do komendanta o wydanie bla bla takich wynikow
Czytałem ustawę ale nic właśnie nie pisze czy eliminuje mnie to z naboru jeśli pobieram wynik. Na chłopski rozum moim zdaniem nie powinno, bo np ten nabór x trwa do połowy września (wstępnie) a w tym czasie jest 2 inne nabory w mojej okolicy. A że sezon urlopowy u mnie w pracy więc ciężko obskoczyć sprawnosciowke a tak to zawioze wynik i gotowe.

Offline Morfen

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 62
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #4319 dnia: Sierpień 14, 2018, 19:28:58 »
Jak to jest z przenoszeniem wyników? Załóżmy dziś pobieram wyniki z zaliczonej sprawnościówki z naboru x który jeszcze nie został zakończony bo został basen i rozmowa. Czy jeśli występuje o pobranie tych wyników przed basenem to biorę dalej udział w naborze czy jeśli występuje o wynik to kończę udział w tym naborze? A muszę pobrać przed basenem wyniki bo nabór y na który też chcę składać papiery, sprawność w y jest przed końcem naboru x. Wiem mogę przedzwonić dopytać ale nie mam na to czasu bo dziś już za późno a w czwartek jeśli już to muszę jechać pobrać wyniki.

Wiadomo najlepiej się dopytać , ale czy dadzą Ci takie wyniki przed zakończeniem naboru , ja takie wyniki otrzymałem dopiero po zakończeniu naboru jak komisja zakończyła pracę i na podanie do komendanta o wydanie bla bla takich wynikow
Czytałem ustawę ale nic właśnie nie pisze czy eliminuje mnie to z naboru jeśli pobieram wynik. Na chłopski rozum moim zdaniem nie powinno, bo np ten nabór x trwa do połowy września (wstępnie) a w tym czasie jest 2 inne nabory w mojej okolicy. A że sezon urlopowy u mnie w pracy więc ciężko obskoczyć sprawnosciowke a tak to zawioze wynik i gotowe.

Ja brałem wynik ze sprawnościówki jeszcze na etapie przed rozmową kwalifikacyjną, czyli przy składaniu dokumentów i nie było z tym problemu. Musiałem tylko, tak jak ktoś już pisał, napisać pismo do komendanta o wydanie wyników.

Offline daniels105

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 24
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #4320 dnia: Sierpień 15, 2018, 23:13:33 »
Pytanie odnośnie do basenu. Czy przy nawrocie mogę ręką złapać się ścianki basenu? Bo mam wytrenowany nawrót z wykorzystaniem końcowej ścianki basenu, łapie się jedna ręką i odpycham nogami. Dozwolone? Czy dyskwalifikacja za to grozi?

Offline bastol33

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 363
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #4321 dnia: Sierpień 15, 2018, 23:24:33 »
Mozesz o takie szczegoly nie robia problemu :)

TTomX

  • Gość
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #4322 dnia: Sierpień 16, 2018, 06:17:38 »
.
« Ostatnia zmiana: Luty 02, 2019, 19:15:04 wysłana przez TTomX »

Offline KLosss

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 258
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #4323 dnia: Sierpień 16, 2018, 09:06:21 »
Pytanie odnośnie do basenu. Czy przy nawrocie mogę ręką złapać się ścianki basenu? Bo mam wytrenowany nawrót z wykorzystaniem końcowej ścianki basenu, łapie się jedna ręką i odpycham nogami. Dozwolone? Czy dyskwalifikacja za to grozi?


To jest niestety nie poprawny nabór ,można powiedzieć że jak się złapiesz ściany to tak jakbyś się zatrzymał zakończył próbę równoważnie z stanięciem nogami na podłożu .. wiem w wielu komendach może to przejść ale w wielu nie więc moja rada popracuj nad tym bo szkoda żebyś przez taką głupotę odpadł ,

Offline bastol33

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 363
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #4324 dnia: Sierpień 16, 2018, 12:20:11 »
Startowałem w kilku naborach i prawie kazdy tak robil i nikt nawet slowka nie powiedział...
Piszecie takie głupoty że smiac sie chce  :rofl: