Autor Wątek: Nabór z ulicy jak wygląda ?  (Przeczytany 1199985 razy)

Offline HanySAnimal

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 667
  • Go Hard or Go Home ...
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #4100 dnia: Maj 23, 2018, 10:01:48 »
No z mojego punktu widzenia też nie może ich być na naborze a taki przypadek jest i gość który dostał 20 punktów za wiek został skierowany na badania. Trochę to się wydaje dziwne.

Wytłumacz mi ile ten gość ma lat? A po 2 od tego jest zaświadczenie lekarskie, na podstawie ktorego każdy kandydat zostaje dopuszczony do testów sprawnościowych. Takze dla mnie ktoś tu mocno przekombinowal. 
“All men are created equal, and then a few become firefighters”

Offline Sanchez07

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 139
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #4101 dnia: Maj 23, 2018, 11:30:26 »
Nie ma takiej mozliwosci,zeby dostal punkty za wiek.Poprostu nie ma.w strazy granicznej jest taka opcja podczas testu sprawnosci ze masz nizsze progi czasowe,ale nie w psp.

Offline MDP

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 104
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #4102 dnia: Maj 24, 2018, 17:46:23 »
W naborze w Wieliczce do sprawności zostały doliczane punkty za wiek. Jest gdzieś cos takiego w rozporządzeniu napisane?

Offline bombeiro

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 351
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #4103 dnia: Maj 24, 2018, 19:57:31 »
Nie ma.

Offline toluen13

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 31
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #4104 dnia: Maj 24, 2018, 21:04:09 »
W Limanowej podobna sytuacja, kilka osób dostało pkt. preferencyjne za wiek, doliczone do średniej pkt. za sprawność, na dobrą sprawę wgl nie powinno ich być na liście kandydatów którzy pozytywnie zaliczyli "sprawnościówkę".
Zrozumiałe jest doliczanie punktów dla danego wieku przy sprawdzianie sprawności fizycznej strażaków w służbie, ale doliczanie kandydatom do służby punktów preferencyjnych za wiek.. dla mnie jest to niezrozumiałe, albo szukają sprawnych, młodych ludzi gotowych do podjęcia służby, albo przyjdę za 10 lat na nabór.. dostanę z automatu dyszkę..

Offline mangoz4

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 27
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #4105 dnia: Maj 26, 2018, 21:55:33 »
Mam pytanie da was :) czy aby startować w naborze z ulicy trzeba mieć maturke? Jest wzmianka o samym wykształceniu średnim a z tego co wiem matura jest tylko „dodatkiem” umożliwiającym pójście na studia.

Offline HanySAnimal

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 667
  • Go Hard or Go Home ...
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #4106 dnia: Maj 26, 2018, 22:10:33 »
Nie trzeba ale dobrze jest mieć dla siebie 😏
“All men are created equal, and then a few become firefighters”

Offline mangoz4

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 27
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #4107 dnia: Maj 27, 2018, 10:06:00 »
Ok, dzięki za info :) kumpel właśnie postanowił ćwiczyć do straży i sam nie byłem pewny jak to jest z maturka :)

Offline panas9

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 26
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #4108 dnia: Maj 28, 2018, 08:32:28 »
Mial ktos juz rozmowe w nowych naborach?jakie padaly pytania?

Offline szeryfevo

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 20
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #4109 dnia: Czerwiec 02, 2018, 13:34:21 »
1autoprezentacja
2 mocne i słabe strony
3 największe życiowe osiagniecie
4 dokładnie niepamietam pytania ale co reguluje państwowy system pożarnicze... Coś takiego każdemu zadawali to pytanie tylko inaczej sformułowane...

Offline szeryfevo

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 20
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #4110 dnia: Czerwiec 02, 2018, 13:37:36 »
W Limanowej podobna sytuacja, kilka osób dostało pkt. preferencyjne za wiek, doliczone do średniej pkt. za sprawność, na dobrą sprawę wgl nie powinno ich być na liście kandydatów którzy pozytywnie zaliczyli "sprawnościówkę".
Zrozumiałe jest doliczanie punktów dla danego wieku przy sprawdzianie sprawności fizycznej strażaków w służbie, ale doliczanie kandydatom do służby punktów preferencyjnych za wiek.. dla mnie jest to niezrozumiałe, albo szukają sprawnych, młodych ludzi gotowych do podjęcia służby, albo przyjdę za 10 lat na nabór.. dostanę z automatu dyszkę..
Bo potrzebują ludzi z doświadczeniem jako kierowca mechanik itd a nie chłopaczkow co porobiło kwity i tyle zero doświadczenia....

Offline szeryfevo

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 20
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #4111 dnia: Czerwiec 02, 2018, 13:41:26 »
Witam, Panowie powiedzcie jak wyglada sytuacja z punktami preferencyjnymi za wiek podczas naborów? Szukam i szukam ale jasnego wyjasnienia nie ma.

Preferencyjne za wiek to masz juz w słuzbie na sprawnosciówce  :rofl: :rofl:
Nie prawda od tego roku w zwykłych naborach doliczaja punkty za wiek... Wiem byłem i widziałem.... Troszkę to chore no ale co zrobisz... 1

Offline Sanchez07

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 139
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #4112 dnia: Czerwiec 02, 2018, 16:08:03 »
Ale ze niby co...ze im starszy tym wiecej punktow,czy nizsze progi na sprawnosci bo nie wiem na jakiej zasadzie te punkty za wiek

Offline KLosss

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 258
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #4113 dnia: Czerwiec 02, 2018, 16:13:30 »
No tak , ale to jak doliczają ? Można zobaczyć gdzieś ogłoszenie z danego naboru czy jest tam zapisana adnotacja o dodatkowych pkt za wiek

Offline pb11

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.443
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #4114 dnia: Czerwiec 02, 2018, 19:10:40 »
raczej  widziałeś jak ponownie przyjmują do służby  absolwenta

Offline wsw

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 36
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #4115 dnia: Czerwiec 02, 2018, 20:27:16 »
Wczoraj uczestniczyłem w naborze i komisja jasno powiedziała że nie ma pkt za wiek.

Offline Sanchez07

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 139
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #4116 dnia: Czerwiec 02, 2018, 21:49:12 »
No tez mi sie wydaje ze nie ma.wogole bylo by to co najmniej dziwne takie punkty...

Offline szeryfevo

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 20
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #4117 dnia: Czerwiec 03, 2018, 07:37:17 »
     I                                      do 29 lat                             0 pkt

                            II                                    30 – 34 lat                           10 pkt

                            III                                   35 – 39 lat                           20 pkt

                            IV                                   40 – 44 lat                           30 pkt

                            V                                    45 – 49 lat                           35 pkt.

                            VI                                  50 i powyżej                         40 pkt.

Offline szeryfevo

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 20
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #4118 dnia: Czerwiec 03, 2018, 07:40:12 »
Porostu im starszy jesteś tym lepiej.. Np na sprawności owce wyszło ci 50 pkt to z racji wieku (np masz 33)doliczaja ci 10 pkt i masz już 60 pkt...

Offline KLosss

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 258
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #4119 dnia: Czerwiec 03, 2018, 09:51:01 »
Parodia i jeszcze raz parodia jak można przyznawać pkt preferencyjne za wiek jeżeli skoro w ogłoszeniu niema nawet wzmianki że takie pkt można przyznac, moje zdanie i ja bym tak zrobił złożył bym odwołanie i czekał bym na wyjaśnienie i oczywiście potwierdzenie z przepisami dotyczącymi tak zwanego naboru z ulicy czy możemy tak zrobić czy nie..bo najlepsze w tym wszystkim dwóch panów dostaje pkt preferencyjne za wiek i  są w czołówce rankingu i zapewne dostaną się do służby

Offline szeryfevo

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 20
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #4120 dnia: Czerwiec 03, 2018, 12:11:16 »
Ogólnie te nowe zasady naboru są ok ale te punkty za wiek to parodia...

Offline KLosss

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 258
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #4121 dnia: Czerwiec 03, 2018, 12:52:58 »
Ogólnie te nowe zasady naboru są ok ale te punkty za wiek to parodia...

No tak ale w ogłoszeniu niema mowy o pkt za wiek tak samo jak w rozporządzeniu dotyczącemu naboru z ulicy , to jakim cudem oni dostali pkt za wiek.. zrozumiał bym coroczne badania strażaków w służbie bo tam jest pkt za wiek ale nie w naborze z ulicy

Offline ksoniek

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 215
    • Kamienna Góra 998
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #4122 dnia: Czerwiec 03, 2018, 16:08:25 »
Może zamiast pisać, że czegoś nie ma w przepisach, bo tak ktoś powiedział, może warto je przeczytać?
Obowiązuje Rozporządzenia Ministra SWiA z dnia 29 marca 2018 r. w sprawie postępowania kwalifikacyjnego o przyjęcie do służby w Państwowej Straży Pożarnej
więc czytam
Cytuj
§ 10. 1. Test sprawności fizycznej składa się z prób sprawnościowych oraz próby wydolnościowej, które przeprowadza się i ocenia w sposób określony w przepisach wydanych na podstawie art. 42 ust. 3 ustawy z dnia 24 sierpnia 1991 r. o Państwowej Straży Pożarnej.
No to super. Przecież każdy kto kandyduje zna ustawę o PSP, PRAWDA?
Cytuj
3. Minister właściwy do spraw wewnętrznych mając na względzie zapewnienie
ochrony zdrowia strażaka w sposób umożliwiający prawidłowe wykonywanie
obowiązków służbowych, określi, w drodze rozporządzenia, zakres, tryb i czę-
stotliwość przeprowadzania okresowych profilaktycznych badań lekarskich oraz
okresowej oceny sprawności fizycznej, w tym:
1) rodzaje profilaktycznych badań lekarskich;
2) zróżnicowanie częstotliwości profilaktycznych badań lekarskich i oceny
sprawności fizycznej w zależności od wieku i płci strażaka oraz warunków
pełnienia służby;

3) sposób przeprowadzania próby wydolnościowej i testu sprawności fizycznej;

4) sposób ewidencjonowania wyników oceny sprawności fizycznej;
5) wzór indywidualnej karty oceny sprawności fizycznej.
punkt 2 i 3 wszystko wyjaśnia.

Offline pb11

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.443
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #4123 dnia: Czerwiec 03, 2018, 19:43:19 »
 Rozumiesz że kandydat nie jest strażakiem?  I tak jak zalecasz,  warto przeczytać ale i zrozumieć to co  się cytuje.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 03, 2018, 19:47:50 wysłana przez pb11 »

Offline Sanchez07

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 139
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #4124 dnia: Czerwiec 04, 2018, 07:56:00 »
Koledzy mam pytanko z innej beczki.Jak sie ma sytuacja po przyjeciu do sluzby,a mianowicie najpierw sie idzie do szkoly czy najpierw na podzial i na jakie sie to dzieli okresy czyli ile czasu i gdzie.dzieki