Autor Wątek: Nabór z ulicy jak wygląda ?  (Przeczytany 1194492 razy)

Offline Cel434

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 187
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #3850 dnia: Listopad 26, 2017, 07:22:22 »
Do ulicy mam ale do sa w zalaczniku 2 pisze jakies podanie a nie zasady naboru. Ktora to jest strona?

Offline adi32

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 89
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #3851 dnia: Listopad 26, 2017, 08:11:32 »
Z tabeli punktacyjnej do SA wychodzi, że będzie się łatwiej załapać do szkoły niż z drogi jeżeli wezmą te same kryteria czasowe. SA-35pkt Nabór z ulicy-55pkt

W SA trzeba było mieć też średnią 55 pkt ze trzech konkurencji żeby ją zaliczyć. Te 35 pkt to najniższa ilość jaką misisz mieć żeby zaliczyć JEDNĄ daną konkurencję, natomiast drugą musiałeś wtedy podciągać do maxa 75 okt żeby wyszła srednia 55 conajmniej, więc to samo.

Offline Cel434

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 187
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #3852 dnia: Listopad 26, 2017, 08:45:10 »
Z ulicy- wg nowgo rozporządzenia paragraf 10 ust.4 natomiast do SA- zasady i kryteria naboru zał. nr 2
gdzie dokladnie na jakiejs stronie bo nic nie moge znalezc o aspirantce o zasadach punktowania

Offline teo998

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 6
  • "Trudy przynoszą zaszczyty.."
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #3853 dnia: Listopad 26, 2017, 09:10:01 »

Offline Lucky

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 138
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #3854 dnia: Listopad 26, 2017, 09:17:18 »
Z tabeli punktacyjnej do SA wychodzi, że będzie się łatwiej załapać do szkoły niż z drogi jeżeli wezmą te same kryteria czasowe. SA-35pkt Nabór z ulicy-55pkt

Do SA jest średnia 55 pkt. Trzeba doczytać, bo to ważny fakt.
Jestem wstanie powiedzieć że moim zdaniem ta sprawność będzie robiła większe spustoszenie niż obecne warunki :-)
W końcu coś robią dobrego.
"Kto nie dąży do rzeczy niemożliwych, nigdy ich nie osiągnie”  Heraklit z Efezu

Offline b3tomek

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 466
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #3855 dnia: Listopad 26, 2017, 09:34:06 »
Jest jeszcz jedna ważna rzecz. Ostatnio gdy był zmiana warunków naboru do PSP był projekt który poszedł do konsultacji. Znajdował sie w nim tak zwany o ile dobrze pamietam " plac" gdy projekt wrócił z konsultacji do ogłoszenia znajdowały sie już w nim obecne warunki.
Nie wiem tylko czy to przez to że właśnie w tym momencie przyszła dobra zmiana i zmienili sie ministrowie czy nie ale ja bym nie był taki pewny ze właśnie wszystko co jest teraz w propozycji projektu bedzie w koncowym.

Offline Lucky

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 138
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #3856 dnia: Listopad 26, 2017, 10:22:05 »
Jest jeszcz jedna ważna rzecz. Ostatnio gdy był zmiana warunków naboru do PSP był projekt który poszedł do konsultacji. Znajdował sie w nim tak zwany o ile dobrze pamietam " plac" gdy projekt wrócił z konsultacji do ogłoszenia znajdowały sie już w nim obecne warunki.
Nie wiem tylko czy to przez to że właśnie w tym momencie przyszła dobra zmiana i zmienili sie ministrowie czy nie ale ja bym nie był taki pewny ze właśnie wszystko co jest teraz w propozycji projektu bedzie w koncowym.

Jeśli chodzi o samą sprawność to można powiedzieć że ona jest juz sprawdzona bo była w aspirantkach, więc jeśli zamieścili ją teraz w projekcie to uważają że to dobra zmiana i 99,9% że minister podpisze.
"Kto nie dąży do rzeczy niemożliwych, nigdy ich nie osiągnie”  Heraklit z Efezu

TTomX

  • Gość
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #3857 dnia: Listopad 26, 2017, 11:04:20 »
.
« Ostatnia zmiana: Luty 01, 2019, 22:13:28 wysłana przez TTomX »

Offline kapec

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 298
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #3858 dnia: Listopad 26, 2017, 11:12:50 »
Najbardziej podoba mi się to, że w końcu ratownik medyczny nie musi mieć KPP żeby kursy z OSP zaliczyli.  -_-

Offline b3tomek

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 466
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #3859 dnia: Listopad 26, 2017, 13:36:47 »
sprawnośćiówka będzie ważna prze 6 miesiecy. Będzie można przenosić dokumenty do innych komend a odnośnie reszty trzeba bedzie przy kazdym naborze przechodzić od nowa test wiedzy, rozmowa ?

Offline Cel434

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 187
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #3860 dnia: Listopad 28, 2017, 10:15:56 »
czemu taki wysyp naborow jest ze tyle ludzi potrzebuja? co roku tak jest? ze np 16 miejsc jest wolnych czyli co 16 osob poszlo na emeryture o nie rozumiem duzej ilosci wolnych miejsc

Offline rafal.bula

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.952
    • JRG SGSP
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #3861 dnia: Listopad 28, 2017, 10:28:21 »
Pewnie grupy chemiczne rozbudowują, jakaś taka dziwna tendencja jest, żeby dawać etaty nie tam gdzie są potrzebne tylko tam gdzie się można specjalizacją pochwalić

Offline sorbent

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 504
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #3862 dnia: Listopad 28, 2017, 12:06:25 »
czemu taki wysyp naborow jest ze tyle ludzi potrzebuja? co roku tak jest? ze np 16 miejsc jest wolnych czyli co 16 osob poszlo na emeryture o nie rozumiem duzej ilosci wolnych miejsc

Dlatego, żeby na koniec roku nie wykazywać wakatów, albo wykazywać, że ma się już ludzi na te wakaty - ma to swoje konsekwencje dla Komend.

Offline HanySAnimal

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 667
  • Go Hard or Go Home ...
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #3863 dnia: Listopad 28, 2017, 12:08:01 »
Duzo "dinozaurów" tez odchodzi więc trzeba stany uzupełnić.

Ciągły wzrost zakresu "usług" SP też powoduje, że potrzeba wiecej osób do roboty :)
“All men are created equal, and then a few become firefighters”

Offline FireF

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 76
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #3864 dnia: Listopad 29, 2017, 07:26:56 »
Panowie 2 pytania:
1. Jak teraz będzie z drążkiem? Tak jak do tej pory, że trzeba podciągnąć się daną liczbę żeby przejść do kolejnego etapu czy po prostu im więcej tym więcej punktów kandydat dostaje?
2. W każdym poziomie w beep teście jest po 10 odcinków? Czy tak jak wg tabeli  na stronie sapsp, przykładowo poziom 1 - 7 odc, poziom 2 - 8 odc?

Offline toluen13

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 31
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #3865 dnia: Listopad 29, 2017, 11:31:30 »
Panowie 2 pytania:
1. Jak teraz będzie z drążkiem? Tak jak do tej pory, że trzeba podciągnąć się daną liczbę żeby przejść do kolejnego etapu czy po prostu im więcej tym więcej punktów kandydat dostaje?
2. W każdym poziomie w beep teście jest po 10 odcinków? Czy tak jak wg tabeli  na stronie sapsp, przykładowo poziom 1 - 7 odc, poziom 2 - 8 odc?
Jeżeli trzeba będzie uzyskać średnią z trzech konkurencji (55pkt) to podejrzewam, że będzie to wyglądało tak jak w SA PSP czyli robisz drążek na maks (26pow.) żeby urwać jak najwięcej pkt..
 Co do beep-testu.. to jeżeli będzie, a będzie, to taki jak w rekrutacji "na szkołę". Z resztą, przeglądnąłem chyba milion różnych apek i programów beepa w necie i żaden nie miał w każdym z leveli po 10 odcinków sztywno ustalone, bo to najzwyczajniej bez sensu, jeżeli ktoś to biegał to wie o czym mowa.

Offline FireF

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 76
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #3866 dnia: Listopad 30, 2017, 09:18:49 »
Jest jakaś aplikacja (najlepiej na telefon), w której można samemu ustalać ile sekund w danej rundzie jest,  bądź film na yt? Albo chociaż taka z czasami w rundach takimi jak w SA?

Offline toluen13

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 31
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #3867 dnia: Listopad 30, 2017, 11:00:55 »
Jest jakaś aplikacja (najlepiej na telefon), w której można samemu ustalać ile sekund w danej rundzie jest,  bądź film na yt? Albo chociaż taka z czasami w rundach takimi jak w SA?
Jest, pełna nazwa apki w sklepie play to Physical Fitness V02 Beep Test, niebieska ikona z takim chłopkiem  ^_^ poszukaj, osobiście na niej zaczynałem biegać beepa i na teście do SA wybiegłem do 10.8

Offline kapec

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 298
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #3868 dnia: Listopad 30, 2017, 15:11:23 »
Nie potrzeba żadnych aplikacji, wystarczy sobie ściągnąć ścieżkę dźwiękową beep testu. Ja sobie sam zrobiłem podkład muzyki która mnie motywuje do tej ścieżki dźwiękowej...

Offline KLosss

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 258
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #3869 dnia: Listopad 30, 2017, 16:43:16 »
Nie potrzeba żadnych aplikacji, wystarczy sobie ściągnąć ścieżkę dźwiękową beep testu. Ja sobie sam zrobiłem podkład muzyki która mnie motywuje do tej ścieżki dźwiękowej...


Z innej beczki , dużo razy czwiczysz beeb test w tyg?

Offline toluen13

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 31
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #3870 dnia: Listopad 30, 2017, 17:14:08 »
Nie potrzeba żadnych aplikacji, wystarczy sobie ściągnąć ścieżkę dźwiękową beep testu. Ja sobie sam zrobiłem podkład muzyki która mnie motywuje do tej ścieżki dźwiękowej...
Pytał o apkę to podałem sprawdzoną apkę, jakby pytał o inne możliwości wymieniłbym wszystkie jakie znam, a między innymi ten sposób który Ty stosujesz.

Offline Sanchez07

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 139
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #3871 dnia: Listopad 30, 2017, 18:39:29 »
To moze ja tez o cos zapytam:)jakie sa wymiary tego toru do beep test-u

Offline cs98

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 202
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #3872 dnia: Listopad 30, 2017, 20:00:44 »
Z tego co kojarzę to chyba 20 metrów ;)

Offline kapec

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 298
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #3873 dnia: Listopad 30, 2017, 21:21:04 »
Nie potrzeba żadnych aplikacji, wystarczy sobie ściągnąć ścieżkę dźwiękową beep testu. Ja sobie sam zrobiłem podkład muzyki która mnie motywuje do tej ścieżki dźwiękowej...


Z innej beczki , dużo razy czwiczysz beeb test w tyg?

Kiedyś ćwiczyłem często, jak tylko czułem po mięśniach że już w porządku to szedłem ćwiczyć. Jak już trochę się wytrenowałem to było to co drugi dzień. Teraz dam rade do 11 lvlu dobiec to troche odpuściłem i bardziej na kopercie sie skupiam.

Offline Frankiln

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 16
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #3874 dnia: Grudzień 07, 2017, 12:13:16 »
Orientuje się ktoś jakie czasy będą obowiązywać przy kopercie w naborze do PSP ? I czy po kopercie jest mierzone tętno ?