Autor Wątek: Nabór z ulicy jak wygląda ?  (Przeczytany 1200662 razy)

Offline HanySAnimal

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 667
  • Go Hard or Go Home ...
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #3725 dnia: Wrzesień 14, 2017, 10:46:27 »
Pytanie zasadne ale raczej bym je kierował do KG bo to ona ustala przepisy :)

Strażak nie musi być sprinterem! W tym fachu sprinterzy nie są potrzebni. Sprawność MUSI być ale nie w tym kierunku.
“All men are created equal, and then a few become firefighters”

Offline D3zmo

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 26
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #3726 dnia: Wrzesień 14, 2017, 12:52:07 »
Sprawność sprawnością.

Widzieliście jak windowali ludzi na rozmowie w Lublinie :gwiazdki:

Offline HanySAnimal

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 667
  • Go Hard or Go Home ...
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #3727 dnia: Wrzesień 14, 2017, 13:43:41 »
Przynajmniej tylu chopa sie do rozmowy dostało  :rofl: :rofl:
“All men are created equal, and then a few become firefighters”

Offline kapec

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 303
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #3728 dnia: Wrzesień 14, 2017, 13:53:11 »
W Lublinie mają sposób na te nabory, specjalnie robią sprawnościówke którą da się przejść żeby potem mieć w kim wybierać na rozmowie. Ile razy było co dostawały się osoby co miały 0 pkt ale żadnego pojęcia o straży pożarnej? Oni chcą unikać takich sytuacji.

Offline HanySAnimal

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 667
  • Go Hard or Go Home ...
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #3729 dnia: Wrzesień 14, 2017, 14:37:11 »
Gliwice też trochę podrasowaly wyniki ale 1000m już bez zmiłuj się. I było w kim wybierać (albo już było wybrane) :P
Czasy z SA powinny być i koniec. Jak po równo to po równo
“All men are created equal, and then a few become firefighters”

Offline D3zmo

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 26
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #3730 dnia: Wrzesień 14, 2017, 14:55:34 »
Tym razem zapewne było tak samo. Człowiek trenuje, stara się jak może, kursy kończy a i tak w ostatecznym rozrachunku brakuje... znajomości..

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.350
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #3731 dnia: Wrzesień 14, 2017, 17:33:44 »
Tym razem zapewne było tak samo. Człowiek trenuje, stara się jak może, kursy kończy a i tak w ostatecznym rozrachunku brakuje... znajomości..
Tak patrze na wyniki w naborze o którym piszesz to nawet jeśli cała pogrubiona 8 kandydatów otrzymała by na rozmowie maksa czyli 50 pkt (nigdy nie spotykane) to mieli od 30 do 44 pkt za uprawnienia. A to dużo.
http://www.kmpsp.lublin.pl/images/stories/wnk.pdf
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline borys015

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #3732 dnia: Wrzesień 14, 2017, 17:42:16 »
nie przejmujcie się, od nowego roku nie ma biegów tylko koperta i beep test :mellow:

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.350
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #3733 dnia: Wrzesień 14, 2017, 17:56:56 »
nie przejmujcie się, od nowego roku nie ma biegów tylko koperta i beep test :mellow:
Myślisz, że to będzie łatwiejsze?
Przecież nie znasz zasad punktów preferencyjnych może się okazać, że punkty będą za znajomość języków obcych  :wacko:
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline HanySAnimal

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 667
  • Go Hard or Go Home ...
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #3734 dnia: Wrzesień 14, 2017, 19:18:42 »
nie przejmujcie się, od nowego roku nie ma biegów tylko koperta i beep test :mellow:
To by tlumaczylo pośpiech w KM żeby jeszcze na starych zasadach ogarnąć nabory ale czy to pewne info?
O Beep test słyszałem ale o kopercie mało.
W końcu by ujednolicili nabory do PSP - dobra zmiana :P
“All men are created equal, and then a few become firefighters”

Offline borys015

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #3735 dnia: Wrzesień 14, 2017, 20:48:22 »
nie przejmujcie się, od nowego roku nie ma biegów tylko koperta i beep test :mellow:
Myślisz, że to będzie łatwiejsze?
Przecież nie znasz zasad punktów preferencyjnych może się okazać, że punkty będą za znajomość języków obcych  :wacko:


Nie wiem czy łatwiejsze ale być może bardziej sprawiedliwe bo obecne zasady są chore, szczególnie mam na myśli 50m, ja to mam na szczęście już za sobą, dostałem się niedawno za 12 chyba podejściem w jednym z nielicznych uczciwym naborze

Offline D3zmo

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 26
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #3736 dnia: Wrzesień 15, 2017, 00:03:36 »
Tym razem zapewne było tak samo. Człowiek trenuje, stara się jak może, kursy kończy a i tak w ostatecznym rozrachunku brakuje... znajomości..
Tak patrze na wyniki w naborze o którym piszesz to nawet jeśli cała pogrubiona 8 kandydatów otrzymała by na rozmowie maksa czyli 50 pkt (nigdy nie spotykane) to mieli od 30 do 44 pkt za uprawnienia. A to dużo.
http://www.kmpsp.lublin.pl/images/stories/wnk.pdf

Nie powiesz chyba, że 46 za rozmowę przy 34 za kwalifikacje to nie windowanie :)

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.350
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #3737 dnia: Wrzesień 15, 2017, 06:06:25 »
Nie powiesz chyba, że 46 za rozmowę przy 34 za kwalifikacje to nie windowanie :)
Musisz mieć świadomość, że inaczej się ocenia się np. ratownika medycznego z kategorią C i D prawo jazdy niż człowieka co ma kurs OSP i C. Chociaż obaj mają 30 pkt. Wiesz dla czego bo dla służby ważniejsze umiejętności posiada ten pierwszy.
Ale nie wiem czy tak było w twoim przypadku.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 15, 2017, 06:15:44 wysłana przez Eqinox »
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline PatrykStraż

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #3738 dnia: Wrzesień 15, 2017, 11:04:28 »
Możecie mi powiedz o co mogą mnie pytać na rozmowie kwalifikacyjnej na temat umiejetność przekazywania, odbierania i rozumienia informacji w mówię i piśmie oraz jasnego i wyrazistego formułowania wypowiedzi w sposób gwarantujący ich zrozumienie.

Offline ochotnikzawodowy

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 11
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #3739 dnia: Wrzesień 15, 2017, 12:02:25 »
Możecie mi powiedz o co mogą mnie pytać na rozmowie kwalifikacyjnej na temat umiejetność przekazywania, odbierania i rozumienia informacji w mówię i piśmie oraz jasnego i wyrazistego formułowania wypowiedzi w sposób gwarantujący ich zrozumienie.
W Twoim pytaniu tkwi odpowiedź  :wacko:

Offline matimlody

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 18
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #3740 dnia: Wrzesień 15, 2017, 12:19:01 »
ktoś coś wie o ponownych naborach na Śląsku ?

Offline HanySAnimal

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 667
  • Go Hard or Go Home ...
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #3741 dnia: Wrzesień 15, 2017, 14:42:06 »
Możecie mi powiedz o co mogą mnie pytać na rozmowie kwalifikacyjnej na temat umiejetność przekazywania, odbierania i rozumienia informacji w mówię i piśmie oraz jasnego i wyrazistego formułowania wypowiedzi w sposób gwarantujący ich zrozumienie.

Masz odpowiedac normalnie i zrozumiale na zadane pytania, a nie dukac i udawac ze jesteś ameba  :rofl:

Cytuj
ktoś coś wie o ponownych naborach na Śląsku ?

Na pewno będą :) Będzie dużo ;)
“All men are created equal, and then a few become firefighters”

Offline Mateee998

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 154
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #3742 dnia: Wrzesień 16, 2017, 15:13:12 »
Czy ktoś z Dolnego Śląska wybiera się na KS 10/2017 w Bydgoszczy który rozpoczyna się 25 września??? :)

Offline Jarhead

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #3743 dnia: Wrzesień 16, 2017, 19:44:47 »
Panowie, czy ktoś orientuje się jak jest traktowane szkolenie podstawowe strażaków ratowników OSP wg nowego programu z 2015 roku? Ile pkt jest za to szkolenie w połączeniu z KPP? Na zaświadczeniu jest tylko formuła "Szkolenie podstawowe strażaków ratowników OSP". Jak wiadomo szkolenie to zawiera obecnie RT + RW. Jednak w tabeli punktacji podczas naborów nie jest to wyszczególnione. Gdzieś w necie wygrzebałem tylko taki dokument z naboru z Brodnicy http://nbip.pl/kppspbrodnica/i/?i=31925 . Ale dokładnego rozporządzenia Komendanta Głównego nie mogę nigdzie wyłowić.

Offline kapec

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 303
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #3744 dnia: Wrzesień 16, 2017, 22:44:44 »
Dostajesz 20 pkt i tyle w tym temacie.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.350
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #3745 dnia: Wrzesień 17, 2017, 10:31:23 »
Panowie, czy ktoś orientuje się jak jest traktowane szkolenie podstawowe strażaków ratowników OSP wg nowego programu z 2015 roku? Ile pkt jest za to szkolenie w połączeniu z KPP? Na zaświadczeniu jest tylko formuła "Szkolenie podstawowe strażaków ratowników OSP". Jak wiadomo szkolenie to zawiera obecnie RT + RW. Jednak w tabeli punktacji podczas naborów nie jest to wyszczególnione. Gdzieś w necie wygrzebałem tylko taki dokument z naboru z Brodnicy http://nbip.pl/kppspbrodnica/i/?i=31925 . Ale dokładnego rozporządzenia Komendanta Głównego nie mogę nigdzie wyłowić.
Bo nie ma tego w rozporządzeniu gdyż program szkolenia OSP powstał później niż rozporządzenie.
Prawda jest taka:
Dostajesz 20 pkt i tyle w tym temacie.
Przyszło kiedyś do KM/KP pismo w tej sprawie.
 
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline piotr92strazak

  • Cel: PSP
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.162
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #3746 dnia: Wrzesień 17, 2017, 20:32:28 »
Koledzy w waszych komendach PSP organizują szkolenia RW? Ciężko teraz z tym szkoleniem.
Straż- Pasja, Miłość, Duma, Honor

Offline Jarhead

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #3747 dnia: Wrzesień 20, 2017, 15:48:30 »
Panowie, czy orientujecie się jak zaadresować podanie o przyjęcie? Jeśli na ogłoszeniu widnieje że "Komendant Miejski ogłasza nabór..." itd to sprawa jest dość prosta, adresujemy do Komendanta. A co jeśli jest nagłówek "Komenda Miejska PSP ogłasza nabór..."??? Czy adresatem podania jest wtedy Komenda czy Komendant?
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 20, 2017, 15:55:49 wysłana przez Jarhead »

Offline rafal.bula

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.953
    • JRG SGSP
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #3748 dnia: Wrzesień 20, 2017, 15:58:00 »
Wszystkie pisma powinny być kierowane do Komendanta jako organu, chyba że jest wyraźny zapis że należy inaczej.

Offline kapec

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 303
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #3749 dnia: Wrzesień 20, 2017, 21:46:20 »
Ile kandydatów obstawiacie w Warszawie?