Autor Wątek: Nabór z ulicy jak wygląda ?  (Przeczytany 1200289 razy)

Offline b3tomek

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 466
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #2375 dnia: Czerwiec 22, 2016, 18:17:49 »
27 osób,dobry nabór :)

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.349
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #2376 dnia: Czerwiec 22, 2016, 18:28:57 »
Nie napalajcie się na Wrocław bo sami zobaczycie kto tam się dostanie :) Kto nie będzie się ,,nadawał" dostanie mało pkt z rozmowy i niestety odpadnie o ile dojdzie do ostatniego etapu. Wiem co mówię startowałem w 2013 roku do tej komendy. Macie liste końcową. Sami zobaczcie co tam zrobili. Pozdrawiam http://bip.kmpsp.wroclaw.pl/userfiles/file/Komunikat_3.10.2013.pdf
Bardzo dobrze punktowali!
Odwalili tych którzy mieli najmniejsze uprawnienia na rozmowie, przyjrzyj się nr 1-7 mają min. 35 pkt. za uprawnienia. Bez uprawnień na tej liście jest tylko 8 osób. Prawdopodobnie osoby które miały tylko kursy OSP odpadły. Wiele ma po 5 lub 10 więc dodatkowe potrzebne uprawnia lub kierowcy C+E.
Nie doszukujcie się wszędzie jakichś śmiesznych manipulacji i nepotyzmu.
 
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Sławomir

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 37
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #2377 dnia: Czerwiec 22, 2016, 20:10:26 »
Panowie na czym polega rozmowa z komendantem tuż po naborze

Offline matiok

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 22
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #2378 dnia: Czerwiec 22, 2016, 22:00:37 »
Ktoś jutro na 10 we Wrocławiu?

Offline Mateee998

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 154
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #2379 dnia: Czerwiec 22, 2016, 22:05:19 »
ja jutro na 10 mam :)

Offline kuba1992

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 15
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #2380 dnia: Czerwiec 22, 2016, 23:43:32 »
Nie napalajcie się na Wrocław bo sami zobaczycie kto tam się dostanie :) Kto nie będzie się ,,nadawał" dostanie mało pkt z rozmowy i niestety odpadnie o ile dojdzie do ostatniego etapu. Wiem co mówię startowałem w 2013 roku do tej komendy. Macie liste końcową. Sami zobaczcie co tam zrobili. Pozdrawiam http://bip.kmpsp.wroclaw.pl/userfiles/file/Komunikat_3.10.2013.pdf
Bardzo dobrze punktowali!
Odwalili tych którzy mieli najmniejsze uprawnienia na rozmowie, przyjrzyj się nr 1-7 mają min. 35 pkt. za uprawnienia. Bez uprawnień na tej liście jest tylko 8 osób. Prawdopodobnie osoby które miały tylko kursy OSP odpadły. Wiele ma po 5 lub 10 więc dodatkowe potrzebne uprawnia lub kierowcy C+E.
Nie doszukujcie się wszędzie jakichś śmiesznych manipulacji i nepotyzmu.


 Oczywiście osoby od 1-7 mają powyżej 35 pkt i tak na prawdę w tamtej wersji naboru byli nie tykalni ponieważ nawet jeśli dostaliby 0 pkt z rozmowy i tak znaleźli by się na miejscu 13-18 czyli zabrali by miejsce osobom które miały 0 a trzeba było ich wcisnąć , więc lepiej było ich wcisnąć na czubek tabeli a później odrzucić na MSW. 6 z tych 7 pierwszych osób niestety odpadło na psychologu bez konkretnej przyczyny. Najmniejsze uprawnienia na rozmowie???? Ci z 0 pkt niektórzy nie mieli prawo jazdy kat. b a mnóstwo osób miało C+E I dodatkowo mnóstwo uprawnień dodatkowych za które nie dostali pkt nie mówiąc o rozmowie na której tak źle wypadli i dostali 0. Suma sumarum przyjęli 17 osób z których 4 osoby miały pełne kursy i mogli je wysłać na szkołę do Bydgoszczy. Pod resztę były robione specjalnie kursy. Wiele osób ma po 5-10 pkt i są na liście a zobacz ile osób ma po 25 i na tej liście ich niema. Rozmowa trwała zaledwie 1-2 minuty i potem jedna osoba dostawała 30 a druga 0. Zobacz ile osób złapało się z 0 pkt?  7 osób dostało się z 0 , nie którzy tak jak wspomniałem bez prawka na b. To jest według Ciebie normalne? W  takim razie powodzenia :)
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 23, 2016, 00:04:52 wysłana przez kuba1992 »

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.349
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #2381 dnia: Czerwiec 23, 2016, 10:42:26 »
Oczywiście osoby od 1-7 mają powyżej 35 pkt i tak na prawdę w tamtej wersji naboru byli nie tykalni ponieważ nawet jeśli dostaliby 0 pkt z rozmowy i tak znaleźli by się na miejscu 13-18 czyli zabrali by miejsce osobom które miały 0 a trzeba było ich wcisnąć , więc lepiej było ich wcisnąć na czubek tabeli a później odrzucić na MSW. 6 z tych 7 pierwszych osób niestety odpadło na psychologu bez konkretnej przyczyny. Najmniejsze uprawnienia na rozmowie???? Ci z 0 pkt niektórzy nie mieli prawo jazdy kat. b a mnóstwo osób miało C+E I dodatkowo mnóstwo uprawnień dodatkowych za które nie dostali pkt nie mówiąc o rozmowie na której tak źle wypadli i dostali 0. Suma sumarum przyjęli 17 osób z których 4 osoby miały pełne kursy i mogli je wysłać na szkołę do Bydgoszczy. Pod resztę były robione specjalnie kursy. Wiele osób ma po 5-10 pkt i są na liście a zobacz ile osób ma po 25 i na tej liście ich niema. Rozmowa trwała zaledwie 1-2 minuty i potem jedna osoba dostawała 30 a druga 0. Zobacz ile osób złapało się z 0 pkt?  7 osób dostało się z 0 , nie którzy tak jak wspomniałem bez prawka na b. To jest według Ciebie normalne? W  takim razie powodzenia :)
KŁAMIESZ
Wystarczy trochę dobrej woli aby udowodnić że co najmniej 3 z tej 7 pracuje w PSP w stopniu st. str.
A co do WKL MSW to odwal o u nas średnio co 3 kandydata. 

Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline kuba1992

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 15
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #2382 dnia: Czerwiec 23, 2016, 11:53:00 »
No to dobra może 3 , słyszałem o 1-2 osobach. Przyjęli 17 a ostatnia osoba która się załapała miała 23 miejsce. 6 osób odpadło na badaniach , oczywiście to przypadek że akurat 4 z tych osób to pierwsza 7. 

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.349
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #2383 dnia: Czerwiec 23, 2016, 12:18:33 »
No to dobra może 3 , słyszałem o 1-2 osobach. Przyjęli 17 a ostatnia osoba która się załapała miała 23 miejsce. 6 osób odpadło na badaniach , oczywiście to przypadek że akurat 4 z tych osób to pierwsza 7.
Możliwe, że więcej pracuje ja sprawdziłem ludzi którzy mają nietypowe nazwiska bo tak najłatwiej. 17 na 23 się załapało.
czyli odpad co 4 to nawet dobry wynik.
A co do WKL MSW to odwal o u nas średnio co 3 kandydata. 
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline b3tomek

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 466
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #2384 dnia: Czerwiec 23, 2016, 16:42:24 »
tyle odpada na badaniach ? sporo. dlatego lepiej jest sie dobrze zbadać przed podjeciem działań w tą strone  :gwiazdki:

Offline Mateee998

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 154
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #2385 dnia: Czerwiec 23, 2016, 16:58:46 »
przechodzą Ci co mają przejść :)

Offline KLosss

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 258
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #2386 dnia: Czerwiec 23, 2016, 18:32:44 »
Juz nie snujmy teori ze  zeby przejsc badania lub psychologa to trzeba miec tak zwane " plecy"

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.349
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #2387 dnia: Czerwiec 23, 2016, 19:25:44 »
Juz nie snujmy teori ze  zeby przejsc badania lub psychologa to trzeba miec tak zwane " plecy"
Pamiętaj, że każdy kto uwalił jakiś nabór szuka usprawiedliwienia. Od orzeczenia Komisji można się odwołać i czemu tego nie robią odrzuceni? Bo duża część dowiaduje się czegoś czego nie wiedziała jak np. wady serca.
PS. kilka lat temu gość, który wygrał nabór zaczął po całym mieście że nabór był ustawiony bo go odrzucono, a okazało się, że zapytanie o niekaralności wyszło z "wpisem".
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 23, 2016, 19:46:11 wysłana przez Eqinox »
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Mateee998

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 154
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #2388 dnia: Czerwiec 23, 2016, 19:47:34 »
Nikt nie szuka usprawiedliwienia... Jak byś miał możliwość wkręcić swojego syna mimo że straż pożarna to nie jego pasja itd. to co nie skorzystałbyś z tego??? fajna robota, dobrze płatna, można dorobić na boku itd. Po prostu rodzinny interes. Miałem inne zdanie na ten temat, ale z tego co widzę i rozmowa z osobami na testach i z tymi co kiedyś próbowali masę razy, uświadomiła mi o co tak na prawdę w tym chodzi. Mój kuzyn też zarzekał się że dostał się do PSP bez pleców, czas pokazał że jednak kłamał :)

Offline sheldon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.658
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #2389 dnia: Czerwiec 23, 2016, 20:19:24 »
Ja pier.. ., jeśli macie potwierdzone info, że ktoś dostał się o plecach albo co najmniej mocne przypuszczenia - zgłaszajcie to so odpowiednich organów - CBA, prokuratura i tyle, zamiast jęczeć tutaj -to naprawde nic nie daje i nie zmieni!
PYTAJ! ĆWICZ! KORZYSTAJ Z DOŚWIADCZEŃ KOLEGÓW!

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.349
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #2390 dnia: Czerwiec 23, 2016, 23:37:24 »
Ja pier.. ., jeśli macie potwierdzone info, że ktoś dostał się o plecach albo co najmniej mocne przypuszczenia - zgłaszajcie to so odpowiednich organów - CBA, prokuratura i tyle, zamiast jęczeć tutaj -to naprawde nic nie daje i nie zmieni!
Ale ja już na to odpowiedziałem:
Pamiętaj, że każdy kto uwalił jakiś nabór szuka usprawiedliwienia. Od orzeczenia Komisji można się odwołać i czemu tego nie robią odrzuceni? Bo duża część dowiaduje się czegoś czego nie wiedziała jak np. wady serca.
PS. kilka lat temu gość, który wygrał nabór zaczął po całym mieście że nabór był ustawiony bo go odrzucono, a okazało się, że zapytanie o niekaralności wyszło z "wpisem".
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline pb11

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.443
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #2391 dnia: Czerwiec 23, 2016, 23:40:20 »
Troszkę ta dyskusja żenująca od lat siedzę w tematyce naborów i od lat nikt nie chce się przyznać, iż był gorszy.  Owszem można uwalić kogoś na rozmowie jeśli zachowywał się , odpowiadał tragicznie (miałem kiedyś przypadek, iż na rozmowie gość zaczął nas wyzywać że nie pytamy go o to co on by chciał powiedzieć, byli też tacy którzy od razu informowali kim jest tata lub potrafili powiedzieć, iż nie będą się zgadzać z poleceniami co do których nie są przekonani) na takich wystarczy ci 10 sekund rozmowy. Odnośnie badań to tam po prostu trzeba być zdrowym odpada całkiem sporo osób jakieś 50 % jakieś 20% skutecznie odwołuje się do Gdańska. I kolejna uwaga na rozmowie zazwyczaj zwraca się uwagę na swoich i  dzieci różnej maści pociotków i w 99 % przypadków komendanci raczej sugerują aby może nie usuwać ich ale na pewno nie pomagać gdyż takie osoby zazwyczaj mają gorsze podejście do służby ( już tato wytłumaczy co i gdzie się należy).

Tak więc nie opowiadać mitów o tych naborach pewnie jest jakiś procent plecaków ale maks 10 % reszta dostaje się normalnie. I choćbym nie wiem jak uczciwie i transparentnie przeprowadzał nabór to  za każdym razem po zakończonym naborze dowiadywałem się ile to dostałem w łapę i ilu to skrzywdziłem bo oni byli najlepsi. Zazwyczaj są to osoby które zaliczyły już kilka naborów ( u mnie rekordzista siedem razy i to tylko w mojej komendzie a startuje gdzie się da i nigdy mu nie wychodzi zawsze ktoś go na czyś oszuka).

Panowie trochę samokrytyki rzetelnej oceny własnej osoby i możliwości, a przede wszystkim przyznawać się przed sobą do własnych porażek

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.349
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #2392 dnia: Czerwiec 23, 2016, 23:47:57 »
Odnośnie badań to tam po prostu trzeba być zdrowym odpada całkiem sporo osób jakieś 50 % jakieś 20% skutecznie odwołuje się do Gdańska.
Kolejna osoba, która siedzi w komisjach i mówi, że co 3 odpada i to nie o plecy chodzi! Ludzie zrozumcie, że lekarze w komisjach w dupie mają Moje czy Wasze zdanie na temat straży, masz spełnić wymogi lub nie, oni mają za to stałą stawkę czy przepuszczą czy też nie.   
A za każdego wysłanego na badania trzeba zapłacić.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 23, 2016, 23:53:29 wysłana przez Eqinox »
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Sławomir

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 37
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #2393 dnia: Czerwiec 26, 2016, 19:30:36 »
Panowie jak to jest z umundurowaniem świeżo przyjętego strażaka.  Dostajemy to co dana jednostka ma w magazynie czy mamy możliwość wyboru?

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.349
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #2394 dnia: Czerwiec 26, 2016, 20:36:44 »
Panowie jak to jest z umundurowaniem świeżo przyjętego strażaka.  Dostajemy to co dana jednostka ma w magazynie czy mamy możliwość wyboru?
Dostajesz umundurowanie które jest ci niezbędne do służby.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Sławomir

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 37
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #2395 dnia: Czerwiec 26, 2016, 20:44:57 »
Wiem kolego. Chodzi mi o wybór np hełm gallet albo calisia.

Offline sheldon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.658
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #2396 dnia: Czerwiec 26, 2016, 21:50:57 »
Dostanies to co rzuci Ci kwatermistrz, czyli na 90% te modele, w których obecnie lata podział. CYli na 90% będzie to jakieś g****.
PYTAJ! ĆWICZ! KORZYSTAJ Z DOŚWIADCZEŃ KOLEGÓW!

Offline zap

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 15
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #2397 dnia: Czerwiec 26, 2016, 22:23:00 »
ale chyba wszystko nówki?  :szalony:

Offline carlsberggg

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 73
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #2398 dnia: Czerwiec 29, 2016, 23:23:24 »
Witam , irytująca sprawa.
Startowałem juz 3 raz a naborze do PSP na starych i na nowych zasadach z doświadczenia wiem ze Harvard robi spory przesiew. zastanawia mnie jedno patrząc na obecny nabór w Wrocławiu. zakończył sie kolejny etap mianowicie sprawdzian wydolnościowy wystartowało 143 osoby i wszyscy zaliczyli. jak to możliwe pytam? czy ktoś powie jak to wyglądało?

Offline matiok

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 22
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #2399 dnia: Czerwiec 30, 2016, 06:29:17 »
Też mnie to zastanawia