Autor Wątek: Nabór z ulicy jak wygląda ?  (Przeczytany 1200303 razy)

Offline marcin10312

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 126
  • Cel: PSP
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #2000 dnia: Listopad 28, 2015, 22:31:47 »
Cel: PSP

Offline strazakowicz

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #2001 dnia: Grudzień 03, 2015, 11:08:15 »
Witam!

Powiedzcie mi co zrobić, czy w ogóle coś robić.

nabór z ulicy, sprawdzana jest umiejętność pływania i lęku wysokości czyli 50m basenu oraz wejście i zejści na drabinę, na pewno wiecie jak to przebiega

lista kandydatów z wynikami tych prób została wyświetlona na stronie internetowej danej komendy, wszyscy którzy są na liście mają
"zaliczone + zaliczone"

ale coś nie gra.. jedno nazwisko jest na liście, ale tego kandydata na próbach nie było. po paru etapach, gdzie z próby na próbę część osób odpada, twarze i nazwiska są kojarzone. danej osoby na pewno nie było na próbach.

coś radzicie?

Offline marcin10312

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 126
  • Cel: PSP
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #2002 dnia: Grudzień 03, 2015, 12:11:52 »
Skoro go nie było na próbie tak jak mówisz to albo ktoś się pomylił i wpisał mu zaliczone albo to plecak i siła wyższa mu zaliczyła. A co możesz zrobić to nie wiem bo chyba nie masz dowodów, że go nie było na słowo jednego "kandydata" to chyba nic nie zdziałasz. Może niech się ktoś doświadczony wypowie. :huh:
Cel: PSP

Offline Solan

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 164
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #2003 dnia: Grudzień 11, 2015, 22:03:40 »
Czy ktoś z was widział kilka dni temu ogłoszenie o "planowanym naborze" w KW PSP Warszawa ???
Lubelskie

Offline marcin10312

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 126
  • Cel: PSP
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #2004 dnia: Grudzień 11, 2015, 22:30:55 »
Tak ja widziałem ogłoszenie było parę dni i ostatnio znikło http://images76.fotosik.pl/155/8dc233ed7745ae1fmed.jpg
Pewnie nie długo ogłoszą nabór.
Cel: PSP

Offline Solan

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 164
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #2005 dnia: Grudzień 11, 2015, 22:39:25 »
no właśnie bardzo ciekawi mnie to co napisali odnośnie odwołania od naboru w przypadku nabycia kandydata. Dzwoniłem 3 dni do kadr i nikt nie odbierał. Może to umyślne działanie żeby przepchnąć konkretnego kandydata z ukończonym naborem w innej komendzie.
Lubelskie

Offline piotr92strazak

  • Cel: PSP
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.162
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #2006 dnia: Grudzień 12, 2015, 00:00:34 »
Tak ja widziałem ogłoszenie było parę dni i ostatnio znikło http://images76.fotosik.pl/155/8dc233ed7745ae1fmed.jpg
Pewnie nie długo ogłoszą nabór.
Ciekawa treść ogłoszenia  :huh:
Straż- Pasja, Miłość, Duma, Honor

Offline Mruffka

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 25
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #2007 dnia: Grudzień 12, 2015, 09:08:56 »
To samo ja dzwoniłem żeby konkretnie się dowiedzieć o co im chodzi i cisza... nikt nie odbierał. Informacja o planowanym naborze haha. Albo się robi nabór albo się nie robi :D albo się umie bawić albo się nie umie bawić hehe :P

Offline Solan

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 164
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #2008 dnia: Grudzień 12, 2015, 12:32:27 »
Ja widzę to tak. Ogłosili że potrzebują strażaka, ale ktoś konkretny miał już posadę dla siebie. Żeby jednak zachować pozory ogłosili to, jednak nikt się nic nie dowiedział przez telefon ponieważ szanowny pan brygadier oraz jego kolega wielki kapitan z działu kadr zwiedzali komende zamiast siedzieć w biurach i odbierać telefony. Plecak zlożył papiery z innego naboru i komendant zamyka sprawę bo ma odpowiedniego czlowieka. Myślę że dział kadr odbierze telefon w poniedziałek ;)
Lubelskie

Offline Wic3keop

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #2009 dnia: Styczeń 02, 2016, 15:52:38 »
Koledzy podpowiedzcie mi czy w naborach zwracają uwagę na mature???

Offline marcin10312

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 126
  • Cel: PSP
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #2010 dnia: Styczeń 02, 2016, 15:58:26 »
Na maturę nie zwracają uwagi trzeba mieć tylko wykształcenie średnie.
Cel: PSP

Offline Marcing3

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 419
  • Cel: SA PSP Poznań '16
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #2011 dnia: Styczeń 15, 2016, 22:34:38 »
Czy przy naborze z ulicy można biegać w kolcach?

Offline Levy

  • Per aspera ad astra
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.477
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #2012 dnia: Styczeń 16, 2016, 00:31:40 »
Czy przy naborze z ulicy można biegać w kolcach?

Nie.
Wpływ dowódcy jako twórcy karności jest przodujący. Gdy dowódca ma powagę wynikającą ze stopnia i stanowiska, a ponadto dużą wiedzę i umiejętność pracy, wówczas jego wpływ działa tak silnie, że każdy podwładny uważa podporządkowanie się mu za samo przez się zrozumiałe.

Offline PCT

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 252
  • Dowódca Plutonu
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #2013 dnia: Styczeń 16, 2016, 00:55:05 »
Czy przy naborze z ulicy można biegać w kolcach?

Dogadałem się z komisją i startującymi dzięki czemu Ci co chcieli biegali w butach z turfową podeszwą :) nie są to kolce, ale zawsze coś ;)
Bardziej honorowe jest być wyniesionym na tron niż go odziedziczyć...
N. Machiavelli

Offline Levy

  • Per aspera ad astra
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.477
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #2014 dnia: Styczeń 16, 2016, 12:37:02 »
Czy przy naborze z ulicy można biegać w kolcach?

Dogadałem się z komisją i startującymi dzięki czemu Ci co chcieli biegali w butach z turfową podeszwą :) nie są to kolce, ale zawsze coś ;)

Podeszwa turfowa to nie kolce... Więc nie jestem do końca pewien co było do dogadywania? Na dwóch naborach na których byłem były osoby, które biegały w tego typu obuwiu i nikt nie musiał się z nikim dogadywać :gwiazdki:
Wpływ dowódcy jako twórcy karności jest przodujący. Gdy dowódca ma powagę wynikającą ze stopnia i stanowiska, a ponadto dużą wiedzę i umiejętność pracy, wówczas jego wpływ działa tak silnie, że każdy podwładny uważa podporządkowanie się mu za samo przez się zrozumiałe.

Offline mateusz00007

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 102
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #2015 dnia: Styczeń 16, 2016, 13:29:41 »
a buty z turfową podeszfą coś dają ?:) pytam bo nie wiem :)

Offline Levy

  • Per aspera ad astra
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.477
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #2016 dnia: Styczeń 16, 2016, 13:44:17 »
a buty z turfową podeszfą coś dają ?:) pytam bo nie wiem :)

Zależy na czym się biega... Na podłożu miękkim mogą coś dawać (ale nie muszą). Natomiast jeżeli chodzi o tartan, to mocno wątpię żeby pomagały w wykręceniu lepszego czasu...
Wpływ dowódcy jako twórcy karności jest przodujący. Gdy dowódca ma powagę wynikającą ze stopnia i stanowiska, a ponadto dużą wiedzę i umiejętność pracy, wówczas jego wpływ działa tak silnie, że każdy podwładny uważa podporządkowanie się mu za samo przez się zrozumiałe.

Offline PCT

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 252
  • Dowódca Plutonu
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #2017 dnia: Styczeń 16, 2016, 17:02:19 »

Podeszwa turfowa to nie kolce... Więc nie jestem do końca pewien co było do dogadywania? Na dwóch naborach na których byłem były osoby, które biegały w tego typu obuwiu i nikt nie musiał się z nikim dogadywać :gwiazdki:

My to dobrze wiemy, co nie oznacza że szanowny członek komisji nie uważał inaczej :)

Powierzchnia nie była z tartanu i zdaje mi się że przez gumowe wypustki miałem lepszą przyczepność niż startując później w obuwiu Asicsa na 1000.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 16, 2016, 17:07:08 wysłana przez M 669[P] »
Bardziej honorowe jest być wyniesionym na tron niż go odziedziczyć...
N. Machiavelli

Offline tonymontana123

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 35
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #2018 dnia: Styczeń 27, 2016, 23:23:36 »
witam
mam 2 pytania

1) czy to juz na 100% pewne  ze nie ma przenoszenia dokumentow - podczas naboru i miejsca przyjecia do sluzby czyli  ze np .  nabor byl w warszawie  "zrobił" dokumenty i  pelni słuzbe nie w warszawie TYLKO np. siedlcach ?? tylko jesli nabor w warszawie to słuzba tez w warszawie

2)   czy nadal pozostały 2 rodzaje organizowania naborów   OTWARTE i ZAMKNIETE  , czyli otwarty  /oficjalny ze kazdy  ma prawo do niego przystapic i komendant wybiera  najlepszego    i zamkniety ze  komendant bez organizacji  oficjalnego naboru "po cichu" przyjmuje kandydata z kompletem dokumentow z naboru przeprowadzonego gdzie indziej wczesniej


Offline KurtWagner

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 26
  • per aspera ad astra
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #2019 dnia: Styczeń 30, 2016, 19:14:11 »
Ponawiam pytanie kolegi :) jeśli "zrobiło się już papiery"  i część badań, możliwe jest podjęcie służby w innej jednostce,  w świetle nowych przepisów. Z tego co wiem w woj. mazowieckim było to praktykowane a jak z małopolskim ?
Być ofiarnym i mężnym w ratowaniu zagrożonego życia
ludzkiego i wszelkiego mienia - nawet z narażeniem życia.

Offline Straz-ak

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 90
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #2020 dnia: Styczeń 31, 2016, 09:53:36 »
Jeśli zrobiłeś już badania to pewnie cie zatrudnią do tej jednostki która cie skierowała na badania. A co do przenosin to ktoś tu chyba pisał gdzies nie dawno , ze nie ma juz takiej opcji.. ale nie jestem pewien.  Może ktoś podpowie......

Offline mcbieniu

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 118
  • Cel: SAPSP KRAKÓW
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #2021 dnia: Styczeń 31, 2016, 12:14:46 »
Nie że nie ma takiej opcji tylko są chwilowo wstrzymane
MIELEC  MIELEC  MIELEC  MIELEC  MIELEC  MIELEC  MIELEC

Offline KurtWagner

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 26
  • per aspera ad astra
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #2022 dnia: Styczeń 31, 2016, 12:49:16 »
Własnie Pani kadrowa stwierdziła , że "nie wie czy jednak znajdzie się dla mnie etat". To mnie troszku zdziwiło,  :cooo: . Dlatego byłem ciekawy  czy można starać się o podjęcie służby w innej jednostce.
Być ofiarnym i mężnym w ratowaniu zagrożonego życia
ludzkiego i wszelkiego mienia - nawet z narażeniem życia.

Offline lebork87

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 101
  • pdf
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #2023 dnia: Styczeń 31, 2016, 13:03:49 »
Własnie Pani kadrowa stwierdziła , że "nie wie czy jednak znajdzie się dla mnie etat". To mnie troszku zdziwiło,  :cooo: . Dlatego byłem ciekawy  czy można starać się o podjęcie służby w innej jednostce.

Widocznie komuś odechciało emeryturki ;)

Offline Pom

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 755
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #2024 dnia: Styczeń 31, 2016, 20:52:48 »
Ja na miejscu kolegi trochę bym się zdenerwował. Nie po to ktoś przechodzi cały etap naboru do służby, bierze wolne w pracy aby jeździć na kolejne etapy naboru, później tydzień wolnego bierze na badania lekarskie, żeby nagle usłyszeć "yyy, jednak nie."