Autor Wątek: Nabór z ulicy jak wygląda ?  (Przeczytany 1194654 razy)

Offline given1

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 38
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1550 dnia: Sierpień 24, 2014, 21:04:53 »
Trochę ta teoria się nie trzyma kupy bo jak był takim plecakiem to czemu go nie przepuścili?? Chyba łatwiej jednego przepuścić niż dwudziestu uwalić??
to nie jest tak łatwo kogoś przepuścić, byłem na kilku naborach na większości spotykałem tych samych ziomków którzy też próbowali i tak przez kilka lat zebrało sie ok 8 osób, i teraz tak: dużo ludzi na naborach zna się z widzenia, z osp, czy przez innego kumpla, z innych naborów, każdy z każdym rozmawia najcześciej właśnie o tym czy ktoś ma załatwiany nabór i tak dalej, ludzie dużo wiedzą, nie zawsze wszystko mówią ale często się zdarza że krążą nazwiska typowane z góry np Jan Plecak, i jak już ludzie się dowiedzą który to jest Jan P. to go obserwują, wiem że na harvardzie mogą mu zmierzyć co chcą bo nikt im nie udowodni, ale juz na sprawnościówce gdzie wszystko wszyscy widzą to nie da się zrobić za wiele, bo jak ktoś podciągnie się 5 razy, ma na 50m 8s i na kilometr 3,59 to troche lipa, i uwierzcie mi, że wtedy naprawdę wszystkie oczy są zwrócone na Jana P. na każdej konkurencji, wiem z doświadczenia, kilka osób ma ze sobą zawsze tabele z wynikami, zaraz wiadomo czy zdaleś sprawność, i wiem z doświadczenia że nawet jak plecak nie przejdzie sprawności to nic mu nie pomogą, ludzie mają komórki, aparaty itd nikt nie bedzie ryzykował dla Janka bo zawsze można to podważyć a ludzie potrafią być mściwi zwłaszcza jak sami się nie dostaną, ale już sprawa wygląda inaczej jak Janek przejdzie sprawność, wtedy zostaje jeszcze rozmowa, za którą Janek dostanie 30 pkt a inni równie dobrzy albo lepsi od niego tylko 5, no i tak to niestety panowie i panie sprawa wygląda, przezyłem to kilka razy ale próbować trzeba aż do skutku
To w takim razie łatwiej dwudziestu nie przepuścić??

Offline riddick11

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 87
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1551 dnia: Sierpień 24, 2014, 22:34:48 »
nie wiem co jest lepiej nie organizuje naborów i nie wiem co siedzi w głowie tym co to robią, nie wiem co bardziej im się opłaca, czy łatwiej jednego przepuścić czy 20stu uwalić, domyślam się tylko że dla jednego gościa nikt w dzisiejszych czasach nie będzie ryzykował

Offline norbert94

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 49
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1552 dnia: Sierpień 25, 2014, 18:36:48 »
Panowie takie pytanie na szybko :D jezeli nabór jest prowadzony na stanowisko ratownik-kierowca a w wymaganiach koniecznych nie jest napisane ze potrzeba kategorie C to czy nie majac tej kategorii moge startowac w naborze ?  :straz:

Offline Dan

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 73
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1553 dnia: Sierpień 25, 2014, 18:54:23 »
możesz:)

Offline HanySAnimal

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 667
  • Go Hard or Go Home ...
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1554 dnia: Sierpień 25, 2014, 21:30:14 »
Mozesz ale wieksze masz szanse jak masz C. A pewnie wiekszosc ma :P
“All men are created equal, and then a few become firefighters”

Offline norbert94

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 49
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1555 dnia: Sierpień 25, 2014, 23:41:40 »
No ja moge dopiero za kilka miesiecy robić kat C  :-\ a wystartować chciałem zeby zobaczyc jak to wyglada ze tak powiem od srodka bo to pierwszy moj nabór bo tak to tylko do aspirantki startowałem  :straz:

Offline HanySAnimal

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 667
  • Go Hard or Go Home ...
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1556 dnia: Sierpień 26, 2014, 05:23:43 »
Nic nie stoi na przeszkodzie byś spróbował. A może akurat się uda  :fiuu:
“All men are created equal, and then a few become firefighters”

Offline norbert94

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 49
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1557 dnia: Sierpień 26, 2014, 11:24:42 »
no wlasnie próbować trzeba  ^_^

Offline wiater

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 151
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1558 dnia: Sierpień 26, 2014, 16:05:51 »
No ja moge dopiero za kilka miesiecy robić kat C  :-\ a wystartować chciałem zeby zobaczyc jak to wyglada ze tak powiem od srodka bo to pierwszy moj nabór bo tak to tylko do aspirantki startowałem  :straz:

Przecież do aspirantki łatwiej się dostać niż z ulicy, przynajmniej wg mnie. Ja Ci proponuje, dopóki możesz, próbuj do aspirantki.

Offline norbert94

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 49
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1559 dnia: Sierpień 27, 2014, 11:20:17 »
no watpie ze do aspirantki jest sie łatwiej dostac niz z chodnika

Offline wiater

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 151
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1560 dnia: Sierpień 27, 2014, 13:07:20 »
do aspirantki wystarczy się nauczyć fizy i chemii, a z ulicy trzeba kilka, kilkanaście tys. zł w siebie zainwestować, a i tak się ma niższy stopień.

Offline norbert94

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 49
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1561 dnia: Sierpień 27, 2014, 13:57:55 »
tak tak tylko ze na 90 miejsc przyjezdza ponad 1000 osób a i tak przed testami wiadomo kto sie dostanie

razzor

  • Gość
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1562 dnia: Sierpień 27, 2014, 14:27:50 »
Wiadomo raczej kto się nie dostanie - ten, który pisze takie bzdury jak kolega wyżej ;)
Nie udało mi się dostać w tym roku, ale nie mówię, że były plecaki, wręcz przeciwnie, mówię, że nikogo takiego raczej nie było, wszystkim wyniki się zgadzały z tym, co sobie podliczyli. Ale w sumie dobrze, że są ludzie, którzy odpuszczają przez takie pierdoły, bo dzięki temu łatwiej nam, tym, którym zależy :)

Ja również podzielam zdanie "wiatera" ( :D ), że do aspirantki łatwiej się dostać niż z ulicy.

Offline norbert94

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 49
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1563 dnia: Sierpień 27, 2014, 14:40:58 »
stary w jakim ty swiecie zyjesz

Offline Dan

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 73
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1564 dnia: Sierpień 27, 2014, 15:06:58 »
tak tak tylko ze na 90 miejsc przyjezdza ponad 1000 osób a i tak przed testami wiadomo kto sie dostanie
naucz się porządnie testów i wzorów przejdż dobrze sprawnościówke i zobaczysz,ze nie potrzeba pomocy osób trzecich aby sie dostać do szkoły.

Offline riddick11

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 87
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1565 dnia: Sierpień 27, 2014, 17:19:16 »
tak tak tylko ze na 90 miejsc przyjezdza ponad 1000 osób a i tak przed testami wiadomo kto sie dostanie
a na naborze z ulicy byłem co było ok 110 osób na 4 miejsca, do aspirantki w dużej mierze wiedza i sprawność, z ulicy przede wszystkim kursy i sprawność

Offline wiater

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 151
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1566 dnia: Sierpień 27, 2014, 17:40:03 »
Z ulicy prędzej o plecaki, a do aspirantki startowałem w tym roku i nie widziałem. Powiem na dodatek tak, że z tego co widziałem i rozmawiałem to tak naprawdę przygotowanych do egzaminów wstępnych było może z 50 osób. Ja się co prawda nie dostałem, ale ja olałem ćwiczenia na rzecz drugiej pracy i tylko dlatego nie przeszedłem drążka. Do aspirantki po prostu liczy się wiedza z fizy i chemii, którą zdobyć możemy za darmo, z ulicy liczą się kursy za które czasem trzeba srogo zapłacić.

razzor

  • Gość
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1567 dnia: Sierpień 27, 2014, 18:01:17 »
stary w jakim ty swiecie zyjesz

Masz bardzo dobrą wymówkę, żeby nawet nie próbować, dla mnie to i lepiej, takich ludzi w straży nie trzeba. Na naborze z ulicy da radę przepuścić plecaka, w końcu jest rozmowa kwalifikacyjna itp, ale do aspirantki już nie za bardzo, każdy może sprawdzić ile punktów dostał, wszystko jest nagrywane.

Ci, którzy mówią, że na szkołę dostają się tylko plecaki zazwyczaj w ten sposób usprawiedliwiają swoją porażkę :) Nie dowiesz się jak to jest dopóki nie spróbujesz.

Offline Levy

  • Per aspera ad astra
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.477
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1568 dnia: Sierpień 27, 2014, 18:29:26 »
Abstrahując od tematu "mitycznych plecaków"...
W Bytowie jest nabór na stanowisko starszy ratownik kierowca, i takie pytanko: służba przygotowawcza różni się czymś od tej, gdzie nabór był prowadzony na np. starszego ratownika? Jest na przykład jakieś większe skupianie się na obsłudze sprzętu?
Wpływ dowódcy jako twórcy karności jest przodujący. Gdy dowódca ma powagę wynikającą ze stopnia i stanowiska, a ponadto dużą wiedzę i umiejętność pracy, wówczas jego wpływ działa tak silnie, że każdy podwładny uważa podporządkowanie się mu za samo przez się zrozumiałe.

Offline riddick11

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 87
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1569 dnia: Sierpień 27, 2014, 18:53:44 »
razzor na 3 z 5 naborów na jakich byłem wszystko było nagrywane od harvarda po 1000m, no ale rozmowy już nie nagrywali heh

Offline riddick11

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 87
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1570 dnia: Sierpień 27, 2014, 18:58:15 »
Abstrahując od tematu "mitycznych plecaków"...
W Bytowie jest nabór na stanowisko starszy ratownik kierowca, i takie pytanko: służba przygotowawcza różni się czymś od tej, gdzie nabór był prowadzony na np. starszego ratownika? Jest na przykład jakieś większe skupianie się na obsłudze sprzętu?
pewnie w większości wygląda tak samo, wszędzie młody to młody a nacisk na sprzęt to pewnie zależy czy typowo na ratownika czy na kierowce docelowo szukają

Offline Fireman22

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 157
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1571 dnia: Sierpień 27, 2014, 20:30:19 »
Levy
Z tego co wiem to nacisk w obu przypadkach jest taki sam na obsługę sprzętu.Z tym że kierowca dodatkowo uczy się dodatkowej obsługi samochodu (np.podnoszenie masztu oświetleniowego,uruchomienie agregatu,obsługi ogólnej samochodu,napędy itp.Obsługa autopompy) ogólnie to co robi kierowca podczas akcji :straz:
"jeśli czegoś pragniesz to jesteś w stanie osiągnąć wszystko"

Offline Levy

  • Per aspera ad astra
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.477
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1572 dnia: Sierpień 27, 2014, 21:43:18 »
Sory za skrót myślowy z mojej strony, chodziło mi oczywiście o "sprzęt" w sensie obsługi wozu podczas akcji ;)

Levy
Z tego co wiem to nacisk w obu przypadkach jest taki sam na obsługę sprzętu.Z tym że kierowca dodatkowo uczy się dodatkowej obsługi samochodu (np.podnoszenie masztu oświetleniowego,uruchomienie agregatu,obsługi ogólnej samochodu,napędy itp.Obsługa autopompy) ogólnie to co robi kierowca podczas akcji :straz:


Czyli generalnie docelowe stanowisko ma wpływ na przebieg okresu służby przygotowawczej?
Wpływ dowódcy jako twórcy karności jest przodujący. Gdy dowódca ma powagę wynikającą ze stopnia i stanowiska, a ponadto dużą wiedzę i umiejętność pracy, wówczas jego wpływ działa tak silnie, że każdy podwładny uważa podporządkowanie się mu za samo przez się zrozumiałe.

Offline Dan

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 73
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1573 dnia: Wrzesień 09, 2014, 19:42:43 »
widzę, że poprzeczka skoczyła,za prawko kat.C juz nie dają zbytnio punktów tylko za C+E.

Offline piotr92strazak

  • Cel: PSP
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.162
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1574 dnia: Wrzesień 09, 2014, 20:37:31 »
widzę, że poprzeczka skoczyła,za prawko kat.C juz nie dają zbytnio punktów tylko za C+E.
dokładnie to C+E i D+E a kat D to już przesada
Straż- Pasja, Miłość, Duma, Honor