Autor Wątek: Nabór z ulicy jak wygląda ?  (Przeczytany 1194812 razy)

Offline Levy

  • Per aspera ad astra
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.477
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1525 dnia: Sierpień 19, 2014, 09:56:12 »
Był tu kiedyś poruszany temat gdzie ludzie się chwalili jakie wyniki dawały im wejście z naboru z ulicy?

Wejście daje pozytywne zaliczenie harvarda ocena minimum dobra ze sprawnościówki i zaliczneie basenu i drabiny  ^_^. Dalej to jedna wielka niewiadoma i zależy generalnie od wielu zmiennych... kwalifikacje chętnych, rozmowa kwalifikacyjna, test wiedzy. No i KL.
Wpływ dowódcy jako twórcy karności jest przodujący. Gdy dowódca ma powagę wynikającą ze stopnia i stanowiska, a ponadto dużą wiedzę i umiejętność pracy, wówczas jego wpływ działa tak silnie, że każdy podwładny uważa podporządkowanie się mu za samo przez się zrozumiałe.

Offline HanySAnimal

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 667
  • Go Hard or Go Home ...
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1526 dnia: Sierpień 19, 2014, 09:57:43 »
Skoro chcesz tylko jeździć wozem bojowym to chyba PSP nie jest ściezka dla Ciebie :)

Tak jak wyżej napisałem, najważniejsze jest dostać się do służby a potem możesz myśleć o awansach i stanowiskach.
Poczytaj wątki w dziale Jak zostać strażakiem a na pewno znajdziesz wszystkie informacje jakie Ciebie powinny interesować ubiegając się o etat w PSP - od wymaganych uprawnien po wyniki ze sprawnościówki :kwit:
“All men are created equal, and then a few become firefighters”

Offline Bartosz

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 13
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1527 dnia: Sierpień 19, 2014, 10:51:58 »
Moje wypowiedzi mogły zabrzmieć jak kogoś napalonego tylko na jeżdżenie ładnym czerwonym samochodem, a tak nie jest. Po prostu nie chciałbym już na starcie zamknąć sobie drogi do bycia kiedyś również kierowcą -_-
Jakie kwalifikacje trzeba mieć żeby startować i co jest punktowane też wiem, bo śledzę nabory od długiego czasu, chodziło mi o Wasze wrażenia z naborów np: ktoś miał prawko CDE + szkolenia OSP + nurka, rat med, HDS, podesty itd i odpadł, a ktoś inny poszedł z samym prawkiem C i się dostał  :gwiazdki:



Offline HanySAnimal

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 667
  • Go Hard or Go Home ...
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1528 dnia: Sierpień 19, 2014, 11:13:41 »
No niestety takie nabory tez sie zdarzają gdzie osoba praktycznie idealna (komplet uprawnien i szkolen + sprawna ponadprzecietnie) nie dostaje się ze względu na brak "pleców".
Trzeba zrobić tak żeby być najlepszym w danym naborze. Jesli jest brak papierkow to chociaz sprawnosc zaliczyc na 6 i dążyc do tego :)
“All men are created equal, and then a few become firefighters”

Offline riddick11

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 87
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1529 dnia: Sierpień 19, 2014, 12:38:11 »
Dobre kwity to duże słowo  ^_^
Nie mam kursów OSP więc na dzień dobry 15pkt w plecy.
Mam kilka praw jazdy i innych kursów z których większość nie jest punktowana  ^_^ np maszyny budowlane (koparki, ładowarki etc)
Sprawnościowo w granicach wybitnej oceny, ale za to punktów nie dają.
Ot, przeciętniak.
Dodatkowo jeśli czytam o osobach które podchodziły po 6 razy do naboru bezskutecznie i o konieczności posiadania dużych pleców....
Ale kto nie próbuje, ten sie nie dostaje  ^_^

Był tu kiedyś poruszany temat gdzie ludzie się chwalili jakie wyniki dawały im wejście z naboru z ulicy?
jak masz kursy osp i kpp to po naborze możesz iść od razu na podział a oni właśnie takich szukają, wiem z doświadczenia że same dobre papiery bez osp nie wystarczą, musieli by od raz robić szkolenia i wysłać na kpp a to się i nie opłaca nie mówie tu o pieniądzach bo szkolenie osp to miałbyś pewnie w komendzie zrobione, ale to wszystko jednak trwa a tak to mają gotowych ludzi, nawet jak nadrobisz punkty prawem jazdy i innymi uprawnieniami to jest szansa, że dostaniesz mało za rozmowe, taka sytuacja
nie wiem czy był poruszany temat nt wyników z naboru ale powiem co ja zrobiłem osp, kpp, CDE, hds, podesty, motorówki, nurek i butle i akurat wszystko było punktowane wtedy jak startowałem a i tak byłem na rezerwowej  :gwiazdki:

Offline michal0428

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 87
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1530 dnia: Sierpień 21, 2014, 20:39:34 »
Hehe, a w Rykach nieźle zaszaleli bo nikt nie przeszedł sprawnościówki mimo ,że dwóch gości miało ze sprawności średnia ponad 56pkt. W ogłoszeniu było: " warunkiem zaliczenia testu jest uzyskanie oceny minimum „dobry” z każdej z konkurencji" i pozamiatane :D

http://www.kppspryki.bip.lublin.pl/index.php?id=72

Offline Mishells

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 16
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1531 dnia: Sierpień 21, 2014, 21:40:43 »
no i co w związku z tym? każda jednostka ma swoje zasady i mają rację bo człowiek który w ciągu 4min przebiegnie 1000m to raczej nie nadaje się na strażaka 

Offline Levy

  • Per aspera ad astra
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.477
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1532 dnia: Sierpień 21, 2014, 21:53:38 »
no i co w związku z tym? każda jednostka ma swoje zasady i mają rację bo człowiek który w ciągu 4min przebiegnie 1000m to raczej nie nadaje się na strażaka 

No powiedzmy... Jakiś czas temu, w Gdańsku zgadałem się na przebieżkach z chłopakiem, który 1km przebiega wolniej ode mnie (o dziwo można! Ostatnio jak się sprawdzał to mówił, że miał coś koło 3:50). Pomimo tego na drążku macha ponad 60 powtórzeń siłowych, nie wspominając o innych ćwiczeniach kalistenicznych... Już nie wspomnę o tym, że ma za sobą ukończonego Ironmana. Wniosek? Twój argument jest inwalidą.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 21, 2014, 22:04:25 wysłana przez Levy »
Wpływ dowódcy jako twórcy karności jest przodujący. Gdy dowódca ma powagę wynikającą ze stopnia i stanowiska, a ponadto dużą wiedzę i umiejętność pracy, wówczas jego wpływ działa tak silnie, że każdy podwładny uważa podporządkowanie się mu za samo przez się zrozumiałe.

Offline riddick11

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 87
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1533 dnia: Sierpień 21, 2014, 22:19:12 »
cyt PSP ryki: Warunkiem zaliczenia testu jest uzyskanie oceny minimum „dobry” z każdej z konkurencji określonych w pkt. 1-4, bez punktów preferencyjnych za wiek. Średnia arytmetyczna uzyskanych punktów z prób sprawnościowych (pkt. 2-4) poniżej 56 pkt. dyskwalifikuje kandydata
no to albo dobry z każdej konkurencji albo średnia z prób sprawnościowych, chyba chłopcy z psp przedobrzyli, no chyba że plecak odpadł na harwardzie  :fiuu:

Strażak90

  • Gość
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1534 dnia: Sierpień 21, 2014, 22:29:16 »
cyt PSP ryki: Warunkiem zaliczenia testu jest uzyskanie oceny minimum „dobry” z każdej z konkurencji określonych w pkt. 1-4, bez punktów preferencyjnych za wiek. Średnia arytmetyczna uzyskanych punktów z prób sprawnościowych (pkt. 2-4) poniżej 56 pkt. dyskwalifikuje kandydata
no to albo dobry z każdej konkurencji albo średnia z prób sprawnościowych, chyba chłopcy z psp przedobrzyli, no chyba że plecak odpadł na harwardzie  :fiuu:

Obstawiałbym ostatnią opcje  :wacko:

Offline given1

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 38
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1535 dnia: Sierpień 22, 2014, 15:53:15 »
Trochę ta teoria się nie trzyma kupy bo jak był takim plecakiem to czemu go nie przepuścili?? Chyba łatwiej jednego przepuścić niż dwudziestu uwalić??

Offline Mishells

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 16
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1536 dnia: Sierpień 22, 2014, 18:52:09 »
nikt z was nie pracuje w psp a mówi o jakiś plecach to nie są lata 90 gdzie 80% chłopaków miało załatwianą szkołę czy robotę uwierzcie, jeśli ktoś mówi wam że idzie załatwić szkołę albo coś w tym stylu to nie ma żadnych szans, jeśli startując z ulicy ktoś ma 40pkt na dzień dobry zaliczy sport to nie ma szans na jego wyeliminowanie nawet żeby ten drugi miał ojca komendanta.  :wall:

Offline straż

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 10
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1537 dnia: Sierpień 22, 2014, 20:29:35 »
kolego o czym Ty mówisz ? na jakim Ty świecie żyjesz ? Powiem Ci coś na moim przykładzie startowałem do pewnej komendy za papiery i kwalifikacje 45 pkt na start (wszystko co możliwe). i co przyjeżdżam ponad 300 km na Harvarda wypoczęty podchodzę do próby wyniki: pierwszy pomiar 77, drugi pomiar 76 (nie dziwne ?) o jedno uderzenie mi spadło tętno ? okej idźmy dalej, trzeci pomiar 58 trochę to dziwne nie sądzisz ? ale sedno sprawy harvarda miałem w poniedziałek we czwartek byłem u lekarza badał mi tętno wyszło 91 po obliczeniach. Mało tego powiem Ci więcej 2 lata ćwiczę harvarda biegi km w granicach 3:06 50m 6;6-6;8 i drążek 35 przez 4 lata zdobywałem kursy i kwalifikacje 8 lat jestem w osp. Biegam w maratonach, a na naborze żałosny kapitan mówi do mnie że muszę więcej biegać to moja wytrzymałość wzrośnie takim ludziom śmieje się prosto w twarz. końcowy wynik w naborze poszedł plecak gość który miał wyszkolenie podstawowe + techniczne prawo jazdy kat c na rozmowie kwalifikacyjnej dostaje 30 pkt ? nie jest to dziwne dla Ciebie i dla innych którzy Twierdzą że nabory są sprawiedliwe, proszę was nie mówcie mi że jest sprawiedliwość do PSP wydałem ponad 20 tyś na szkolenia i kursy i dalej pracuje na magazynie, a startowałem już 11 razy do różnych komend i wiedziałem dużo, skończcie piepszy....ć że nie ma plecaków. No ale życzę wszystkim POWODZENIA !!!!! Bo mało jest strażaków pracujących w PSP którzy naprawdę się tam nadają. Trzymajcie się chłopaki !!! nie łamcie się szukajcie wójka posła, polityka komendanta kapitana księdza - to będziecie pracować w straży bo chyba inaczej się nie da przynajmniej w moim przypadku. 

Offline given1

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 38
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1538 dnia: Sierpień 23, 2014, 14:05:02 »
A może jak jechałeś 200 km to woleli kogoś ze swojego powiatu
był o tym temat pozdrawiam

Strażak90

  • Gość
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1539 dnia: Sierpień 23, 2014, 15:48:16 »
Straż dokładnie plecaki byli, są i będą w PSP, sam znam kilka osób, którzy dostali się tylko i wyłącznie przez znajomości, rodzine...

Offline HanySAnimal

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 667
  • Go Hard or Go Home ...
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1540 dnia: Sierpień 23, 2014, 16:24:31 »
90% to osoby z "plecami". Nie miałbym nic przeciwko gdyby nie to że w większości te osoby nie spełniają podstawowych wymagań. 
“All men are created equal, and then a few become firefighters”

Offline Arnie

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 125
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1541 dnia: Sierpień 23, 2014, 16:49:13 »
Nie tylko podstawowych wymagań ale większości są po prostu debilami... I właśnie to mnie najbardziej boli.

Offline Joker 24

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 16
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1542 dnia: Sierpień 23, 2014, 17:41:15 »
Tak jest w kazdej pracy ze dostaja sie po znajomosciach a w budrzetowce tym bardziej policja straz itp.. niestety ale trzeba probowac i myslec ze bedzie sie mialo to glupie szczescie :-)

Offline riddick11

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 87
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1543 dnia: Sierpień 23, 2014, 20:22:39 »
Trochę ta teoria się nie trzyma kupy bo jak był takim plecakiem to czemu go nie przepuścili?? Chyba łatwiej jednego przepuścić niż dwudziestu uwalić??
to nie jest tak łatwo kogoś przepuścić, byłem na kilku naborach na większości spotykałem tych samych ziomków którzy też próbowali i tak przez kilka lat zebrało sie ok 8 osób, i teraz tak: dużo ludzi na naborach zna się z widzenia, z osp, czy przez innego kumpla, z innych naborów, każdy z każdym rozmawia najcześciej właśnie o tym czy ktoś ma załatwiany nabór i tak dalej, ludzie dużo wiedzą, nie zawsze wszystko mówią ale często się zdarza że krążą nazwiska typowane z góry np Jan Plecak, i jak już ludzie się dowiedzą który to jest Jan P. to go obserwują, wiem że na harvardzie mogą mu zmierzyć co chcą bo nikt im nie udowodni, ale juz na sprawnościówce gdzie wszystko wszyscy widzą to nie da się zrobić za wiele, bo jak ktoś podciągnie się 5 razy, ma na 50m 8s i na kilometr 3,59 to troche lipa, i uwierzcie mi, że wtedy naprawdę wszystkie oczy są zwrócone na Jana P. na każdej konkurencji, wiem z doświadczenia, kilka osób ma ze sobą zawsze tabele z wynikami, zaraz wiadomo czy zdaleś sprawność, i wiem z doświadczenia że nawet jak plecak nie przejdzie sprawności to nic mu nie pomogą, ludzie mają komórki, aparaty itd nikt nie bedzie ryzykował dla Janka bo zawsze można to podważyć a ludzie potrafią być mściwi zwłaszcza jak sami się nie dostaną, ale już sprawa wygląda inaczej jak Janek przejdzie sprawność, wtedy zostaje jeszcze rozmowa, za którą Janek dostanie 30 pkt a inni równie dobrzy albo lepsi od niego tylko 5, no i tak to niestety panowie i panie sprawa wygląda, przezyłem to kilka razy ale próbować trzeba aż do skutku

Offline HanySAnimal

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 667
  • Go Hard or Go Home ...
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1544 dnia: Sierpień 23, 2014, 21:42:26 »
Dokładnie tak jak piszesz. Nikt - a tym bardziej komendant - nie bedzie nastawial własnej dupy za jakiegos goscia z ulicy nawet jesli to znajomy znajomego :) Czasy gdzie wszystko było mozliwe sie skonczyly. Teraz w erze internetu za duze jest ryzyko by narazac siebie. Dlatego nawet od plecaków wymagają minimum sprawnosc na "dobry" a reszta to juz kwestia "indywidualna" :)
“All men are created equal, and then a few become firefighters”

Offline dziargs

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1545 dnia: Sierpień 24, 2014, 12:40:51 »
Może ktoś wie coś na ten temat:

Czy jeśli był prowadzony nabór z ulicy i zostało wybranych 9 kandydatów,  to oni wszyscy muszą być przyjęci? Czy może być tak, że jednak zmniejszyło się zapotrzebowanie i nie wszyscy z tej listy wskoczą... dodam jeszcze, że oprócz tej dziewiątki jest 10 na rezerwie

Offline HanySAnimal

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 667
  • Go Hard or Go Home ...
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1546 dnia: Sierpień 24, 2014, 13:07:55 »
Skoro jest zapotrzebowanie na 9 osób i ogłoszony jest nabór na tyle osób to tyle zostanie przyjętych.
“All men are created equal, and then a few become firefighters”

Offline piotr92strazak

  • Cel: PSP
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.162
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1547 dnia: Sierpień 24, 2014, 13:59:24 »
Może ktoś wie coś na ten temat:

Czy jeśli był prowadzony nabór z ulicy i zostało wybranych 9 kandydatów,  to oni wszyscy muszą być przyjęci? Czy może być tak, że jednak zmniejszyło się zapotrzebowanie i nie wszyscy z tej listy wskoczą... dodam jeszcze, że oprócz tej dziewiątki jest 10 na rezerwie
Nie do końca komenda organizuje np nabór na 3 osoby a zostaje przyjęta tylko jedna  :gwiazdki: także nie jest powiedziane że jak nabór na 3 osoby to 3 osoby zostaną przyjęte
Straż- Pasja, Miłość, Duma, Honor

Offline riddick11

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 87
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1548 dnia: Sierpień 24, 2014, 14:40:00 »
to zależy, bo jak mają przykładowo 9 etatów nieobsadzonych to mogą przyjąc 9 osób od razu, a jesli mają np 3 wolne etaty ale wiedzą że jeszcze 6 osób ma odejść na emeryture to ogłaszają nabór na 9 osób, wtedy trzech pierwszych pewnie wezmą od razu a reszta w miare wolnych miejsc będzie przyjmowana, 10 osób w rezerwie to może być na to jeśli ktoś wcześniejszy nie przejdzie badań

Offline piotr92strazak

  • Cel: PSP
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.162
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1549 dnia: Sierpień 24, 2014, 16:35:47 »
Czasem rezerwę stanowi cały nabór od np 3 do ostatniego miejsca a czasem tak jak mówicie tylko 10 czy 15 miejsc
Straż- Pasja, Miłość, Duma, Honor