Autor Wątek: Nabór z ulicy jak wygląda ?  (Przeczytany 1199843 razy)

Offline kliker

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 12
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1475 dnia: Czerwiec 16, 2014, 13:41:53 »
Dużo osob składa dokumenty do Mławy, orientuje się ktoś? Nie tak dawno nabór był w Płońsku czyli po sądziedzku i podobno około 70 chętnych  -_-

Offline Pom

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 755
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1476 dnia: Czerwiec 23, 2014, 13:47:59 »
78 na harwardzie miałem z pulsoksymetrem i papa naborze. Miesiac temu na innym jak ratownik mierzyl to 94. Raptem dziwneze przy codziennym treningu spadla mi wydajnosc.

Offline Levy

  • Per aspera ad astra
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.477
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1477 dnia: Czerwiec 23, 2014, 14:51:35 »
Dlatego część osób prosi o mierzenie pulsu palcem na tętnicy... Z resztą jest o tym mowa w: http://www.strazak.pl/index.php/topic,21139.0.html
Pulso(ksy)metr jest wysoce niemiarodajny w przypadku tego testu.
Wpływ dowódcy jako twórcy karności jest przodujący. Gdy dowódca ma powagę wynikającą ze stopnia i stanowiska, a ponadto dużą wiedzę i umiejętność pracy, wówczas jego wpływ działa tak silnie, że każdy podwładny uważa podporządkowanie się mu za samo przez się zrozumiałe.

Offline Pom

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 755
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1478 dnia: Czerwiec 23, 2014, 14:53:42 »
Taa, mogłeś prosić...

Offline Levy

  • Per aspera ad astra
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.477
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1479 dnia: Czerwiec 23, 2014, 19:25:58 »
A co za problem było odwołać się od takiego przeprowadzenia testu? W ogłoszeniu o naborze (na 99%) jest jasno napisane bada  tętna, począwszy od 1 minuty po Zakończeniu próby do 1 min. 30 sek., następnie od
2 min. do 2 min. 30 sek. oraz 4 min. do 4 min. 30 sek. (trzy pomiary przez 30 sek.).

A mogę się założyć, że wynik brali na podstawie 5 (nie jestem pewien ile czasu, ale na pewno nie 30 sekund) sekundowego pomiaru pulsoksymetru. Już samo to jest niezgodne z rozporządzeniem i jest podstawą do odwołania, co też ludzie robili jak ileś tam osób odpadło na harvardzie (także z tego forum).
Wpływ dowódcy jako twórcy karności jest przodujący. Gdy dowódca ma powagę wynikającą ze stopnia i stanowiska, a ponadto dużą wiedzę i umiejętność pracy, wówczas jego wpływ działa tak silnie, że każdy podwładny uważa podporządkowanie się mu za samo przez się zrozumiałe.

Offline Pom

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 755
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1480 dnia: Czerwiec 23, 2014, 20:23:58 »
Nie, pulsoksymetr był cały czas na palcu, a on poprostu po minucie jak stoper mu zapikał pisał wynik jaki mu się wyświetlił, a martwym bykiem mu leżało ze 3 sekundy wczesniej zamiast 120 bylo 113.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 23, 2014, 20:32:39 wysłana przez Pom »

Offline radek1990-r1

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 17
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1481 dnia: Czerwiec 26, 2014, 14:14:46 »
Witam!

Czy pytania do testu sa gdzieś dostępne? (pytania w zakresie przyjęcia do służby przygotowawczej). Czy trzeba czytać cała ustawę.

Offline HanySAnimal

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 667
  • Go Hard or Go Home ...
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1482 dnia: Czerwiec 26, 2014, 14:46:17 »
Kilka stron do tyłu wszystko jest napisane

http://www.strazak.pl/index.php/topic,20445.0.html
“All men are created equal, and then a few become firefighters”

Strażak90

  • Gość
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1483 dnia: Czerwiec 26, 2014, 17:01:14 »
Harward, harwardem, ale najbardziej denerwujące jest zaliczanie podciągnięć na drążku. Na jednym z naborów jedni opuszczali się do nie pełnego wyprostu i nie mieli zaliczonego, gdy inni mając kąt "prosty" w łokciach mieli zaliczone powtórzenie  :angry: a po drugie, że osoba z komisji, która była odpowiedzialna za przebieg wychodziła z sali i wtedy zaliczali każde podciągnięcie, bez względu na prawidłowość  :angry:  porażka na całej linii. :gwiazdki:

Offline HanySAnimal

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 667
  • Go Hard or Go Home ...
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1484 dnia: Czerwiec 26, 2014, 21:14:30 »
Podciaganie idzie szybko sobie wytrenowac a z Harvardem juz nie jest tak latwo. A to w sumie najwazniejsze :)
“All men are created equal, and then a few become firefighters”

Offline marcin10312

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 126
  • Cel: PSP
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1485 dnia: Lipiec 15, 2014, 20:14:15 »
Witam to mój pierwszy post na tym forum. Mam pytanie mam dyplom ukończenia kursu podstawowego OSP-jednoetapowo co to znaczy jednoetapowo? Żeby dostać punkty trzeba mieć KP OSP + KPP czyli ja bym nie dostał punktów?
Cel: PSP

Offline GP_Rbk_Chka

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 271
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1486 dnia: Lipiec 15, 2014, 20:23:34 »
Witam to mój pierwszy post na tym forum. Mam pytanie mam dyplom ukończenia kursu podstawowego OSP-jednoetapowo co to znaczy jednoetapowo? Żeby dostać punkty trzeba mieć KP OSP + KPP czyli ja bym nie dostał punktów?
Miałeś na kursie aparaty ochrony dróg oddechowych? Jeśli tak, to masz 5 pkt za kurs podstawowy.
Plus ratio quam vis

Offline marcin10312

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 126
  • Cel: PSP
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1487 dnia: Lipiec 15, 2014, 20:47:59 »
Tak miałem aparaty tlenowe a tą KPP jak i gdzie można zrobić? Czy tylko ze szkoleń z OSP? BO te 5 pkt. to trochę mało :huh:
Cel: PSP

Offline piotr92strazak

  • Cel: PSP
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.162
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1488 dnia: Lipiec 15, 2014, 21:03:54 »
Nie aparaty tlenowe a powietrzne a co do KPP (Kurs Kwalifikowanej Pomocy) wystarczy wpisać w Google kurs KPP twoje miasto i tyle wystarczy poszukać
Straż- Pasja, Miłość, Duma, Honor

Offline Bartek94

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 7
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1489 dnia: Sierpień 07, 2014, 07:45:13 »
Siemanko ;) pewnie nie raz było wałkowane ale nie mogę znaleźć konkretnej odp. na moje pytanie.
Jakie kursy powinno się zrobić by pomogły w dostaniu się do PSP?
Od września idę do OSP i przez rok albo jeszcze szybciej chcę porobić kursy żeby dostać się do PSP.
Wiem, że kategoria C daje dużo pkt., KPP, i co jeszcze ? kurs płetwonurka ? podstawowy kurs OSP ?
Z góry dzięki ;)

Offline Fireman22

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 157
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1490 dnia: Sierpień 07, 2014, 08:53:24 »
Odpowiedzi na "Twoje konkretne pytanie" jest pełno na forum... odrobina chęci...leserów w straży nikt nie chce...
http://www.strazak.pl/index.php/topic,21996.0.html

Oraz wystarczy że przeczytasz ten wątek w którym napisałeś...naprawdę trochę inicjatywy..
 :wall:
"jeśli czegoś pragniesz to jesteś w stanie osiągnąć wszystko"

Offline Levy

  • Per aspera ad astra
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.477
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1491 dnia: Sierpień 07, 2014, 10:06:19 »
Siemanko ;) pewnie nie raz było wałkowane ale nie mogę znaleźć konkretnej odp. na moje pytanie.

Daruj sobie... pewnie nawet nie spróbowałeś tego poszukać na forum, albo jesteś bodaj abderytą. :wall:
Wpływ dowódcy jako twórcy karności jest przodujący. Gdy dowódca ma powagę wynikającą ze stopnia i stanowiska, a ponadto dużą wiedzę i umiejętność pracy, wówczas jego wpływ działa tak silnie, że każdy podwładny uważa podporządkowanie się mu za samo przez się zrozumiałe.

Offline patro093

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 87
  • SA PSP
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1492 dnia: Sierpień 08, 2014, 19:21:05 »
Cytuj
Siemanko ;) pewnie nie raz było wałkowane ale nie mogę znaleźć konkretnej odp. na moje pytanie.
Kolego Wszystkich kursów z OSP, które są punktowane w trakcie naboru do PSP czyli SP+RT+KPP+RW na pewno nie zrobisz w rok. Mi zrobienie SP+RT+KPP zajęło prawie 3 lata a i tak miałem szczęście że trafiłem na okres że kursy były w krótkich odstępach czasu organizowane.

Lepiej wstąp do tej OSP zrób kurs podstawowy pojeździj trochę do zdarzeń staraj się pogłębiać wiedzę w międzyczasie rób kolejne kursy i dopiero myśl o PSP.   

Offline Kamzik

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 55
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1493 dnia: Sierpień 08, 2014, 20:13:18 »
Przy dobrych wiatrach taki zestaw jest jak najbardziej do ogarnięcia, zestaw SP+KPP+RT zrobiłem w zeszłym roku od kwietnia od połowy lipca. Niestety komenda nie organizuje kursów RW, ale jakby były, to też udałoby się zrobić.

Offline patro093

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 87
  • SA PSP
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1494 dnia: Sierpień 08, 2014, 20:19:19 »
No to zależy od planu szkoleń danej KP i ilości strażaków do przeszkolenia w powiecie. 

Offline riddick11

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 87
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1495 dnia: Sierpień 08, 2014, 21:06:25 »
generalnie im większa KP/KM tym wiecej szkoleń i częściej, jak się dobrze ułoży to podstawowy plus RT można zrobić w rok, pod warunkiem że OSP cie skieruje, reszte można zrobić we własnym zakresie, KPP ok 700, hds żurawie przenośne IIŻ (450 bo Unia dofinansowała), podesty ruchome IP 600, zurawie samojezdne IIŻ 1100, napelnianie butli ok 400, sternik ok 700, nurek OWD PADI ok 1100, prawko C,E każde po  ok 2000 razem z lekarzem , prawko D 2400 jak masz kat. C, jak masz kase to wszystko idzie zrobić w rok poza prawami jazdy oczywiście, mi to zajęło ok 3 lata i kosztowało ok 13-14000, nie uważam jednak żeby były to niepotrzebnie wydane pieniądze

Offline HaryPSP

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 168
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1496 dnia: Sierpień 09, 2014, 00:59:23 »
W osp w rok zrobiłem SP+RT+KPP+RW. Dało się . Akurat plan szkoleń przewidywał każde po kolei . W dodatku zrobiłem w ciągu roku kurs dowódców , LPR , i  po dwóch szkolenie wysokościowe ksrg.

Offline patro093

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 87
  • SA PSP
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1497 dnia: Sierpień 09, 2014, 03:40:22 »
No tak jak mówię to zależy od powiatu u nas za dużo chętnych także trzeba czekać na swoją kolej. A na RW nie ma co liczyć.

Offline DjDhan

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 203
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1498 dnia: Sierpień 09, 2014, 07:44:04 »
W osp w rok zrobiłem SP+RT+KPP+RW. Dało się . Akurat plan szkoleń przewidywał każde po kolei . W dodatku zrobiłem w ciągu roku kurs dowódców , LPR , i  po dwóch szkolenie wysokościowe ksrg.

a czy czasem wymaganiem przy skierowaniu na kurs dowódców nie jest 3 letnie doświadczenie w funkcji strażaka ratownika (liczone od czasu ukończenia szkolenia podstawowego) ?  :o

Offline patro093

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 87
  • SA PSP
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1499 dnia: Sierpień 09, 2014, 12:36:58 »
Zgadza się ja w tym roku prawdopodobnie będę skierowany na kurs dowódców. Oj albo kolega HaryPSP trochę przerysował albo tam jest taki porządek.