Autor Wątek: Nabór z ulicy jak wygląda ?  (Przeczytany 1194849 razy)

Offline Miodziomm

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 60
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1425 dnia: Maj 10, 2014, 13:23:43 »
witam ;) dziś pytanie troche z innej beczki w tym roku konczę Ratownictwo medyczne i powoli zastanawiam się czy w czasie między naborami nie zapisać się na studia w SGSP na wydziale IBP. Jak sądzicie, czy tego typu studia mogą okazać się przydatne lub w jakiś sposób rzutować na moją przyszłość w PSP np w postaci awansu, czy też są one całkowicie zbędne i służą tylko temu aby zwiększyć szanse podczas naboru?

Offline Levy

  • Per aspera ad astra
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.477
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1426 dnia: Maj 10, 2014, 15:13:36 »
witam ;) dziś pytanie troche z innej beczki w tym roku konczę Ratownictwo medyczne i powoli zastanawiam się czy w czasie między naborami nie zapisać się na studia w SGSP na wydziale IBP. Jak sądzicie, czy tego typu studia mogą okazać się przydatne lub w jakiś sposób rzutować na moją przyszłość w PSP np w postaci awansu, czy też są one całkowicie zbędne i służą tylko temu aby zwiększyć szanse podczas naboru?

Za pierwszy etap (konkretnie wyszkolenie OSP i studia Rat-Med) nie można dostać więcej niż 30 pkt. A jeżeli chodzi o studia, to tak na prawdę każdy kierunek (chociaż częściowo związany ze strażą pożarną) może rzutować na przyszły awans, tym bardziej IBP.
Wpływ dowódcy jako twórcy karności jest przodujący. Gdy dowódca ma powagę wynikającą ze stopnia i stanowiska, a ponadto dużą wiedzę i umiejętność pracy, wówczas jego wpływ działa tak silnie, że każdy podwładny uważa podporządkowanie się mu za samo przez się zrozumiałe.

Offline Miodziomm

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 60
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1427 dnia: Maj 10, 2014, 16:01:06 »
Czy ten awans może się wiązać z uzyskaniem stopnia oficerskiego?

Offline lubnowy

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1428 dnia: Maj 17, 2014, 16:43:57 »
Nabór w Parczewie połowa kandydatów odrzucona na weryfikacji dokumentów, mam takie pytanie po co ksero pustych stron w książęce wojskowej   :wall:

Offline riddick11

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 87
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1429 dnia: Maj 17, 2014, 21:52:34 »
przeważnie chcieli ksera stron z pieczątkami i wpisami do książeczki, i zawsze mi to przechodziło, jeśli to był powód odrzucania papierów (a chcieli ksero książeczki, bo nic nie pisze o wybranych stronach) to albo są strasznie nadgorliwi, albo tak miało być poprostu, interpretacje zostawiam Wam

Offline Levy

  • Per aspera ad astra
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.477
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1430 dnia: Maj 17, 2014, 21:59:46 »
Ostatnio pracodawca też chciał kserokopie wszystkich stron książeczki wojskowej, więc nie widzę problemu osobiście :fiuu:
Wpływ dowódcy jako twórcy karności jest przodujący. Gdy dowódca ma powagę wynikającą ze stopnia i stanowiska, a ponadto dużą wiedzę i umiejętność pracy, wówczas jego wpływ działa tak silnie, że każdy podwładny uważa podporządkowanie się mu za samo przez się zrozumiałe.

Offline Pom

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 755
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1431 dnia: Maj 18, 2014, 17:36:43 »
Nabór w Parczewie połowa kandydatów odrzucona na weryfikacji dokumentów, mam takie pytanie po co ksero pustych stron w książęce wojskowej   :wall:

Woziłem tam dokumenty, sama kobieta w sekretariacie mi kserowała książeczkę wojskową bo miałem tylko 1 stronę i kserowała wszystkie. To na czym mnie mogli odrzucić??
« Ostatnia zmiana: Maj 18, 2014, 17:40:38 wysłana przez Pom »

Offline mercu

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 62
  • SAP
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1432 dnia: Maj 18, 2014, 17:41:03 »
Wszystkie kserokopie  miales podpisane ?

Offline Pom

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 755
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1433 dnia: Maj 18, 2014, 17:43:10 »
Tak.

Offline michal0428

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 87
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1434 dnia: Maj 18, 2014, 17:44:27 »
Nabór w Parczewie połowa kandydatów odrzucona na weryfikacji dokumentów, mam takie pytanie po co ksero pustych stron w książęce wojskowej   :wall:

Woziłem tam dokumenty, sama kobieta w sekretariacie mi kserowała książeczkę wojskową bo miałem tylko 1 stronę i kserowała wszystkie. To na czym mnie mogli odrzucić??


Z tego co widzialem to w tamtym naborze bylo wymagane prawko C. Miales kat. C?

Offline mercu

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 62
  • SAP
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1435 dnia: Maj 18, 2014, 17:45:48 »
Najlepiej bedzie do nich zadzwonic i sprobowac sie dowiedziec za co dokladnie odrzucili. Albo tak musialo byc...

Offline Pom

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 755
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1436 dnia: Maj 18, 2014, 17:46:13 »
Nawet C+E.

Offline mercu

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 62
  • SAP
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1437 dnia: Maj 18, 2014, 17:50:51 »
Malo kiedy sie zdarza zeby na starcie bylo tylko 9 osob. Ciekawe ile z tego przejdzie harvarda i sprawnosc.

Offline Pom

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 755
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1438 dnia: Maj 18, 2014, 17:54:22 »
Dziwne to.

Offline basta

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1439 dnia: Maj 18, 2014, 18:52:48 »
też tam składałem i też mnie odrzucili na weryfikacji papierów...nie podpisałem kserokopii :angry:

Offline Pom

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 755
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1440 dnia: Maj 18, 2014, 18:56:04 »
Ja wszystkie podpisałem. Basta dzwoniłeś i Ci tak powiedzieli? Bo już na trzy nabory składałem i nie było problemów.
« Ostatnia zmiana: Maj 18, 2014, 19:10:30 wysłana przez Pom »

Offline basta

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1441 dnia: Maj 18, 2014, 19:26:05 »
Tak dzwoniłem i powiedzieli że brak podpisu na kserokopiach a było ono wymagane w ogłoszeniu.

Offline lubnowy

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1442 dnia: Maj 18, 2014, 19:30:40 »
Przy "cywilizowanym" naborze można sporo rzeczy uzupełnić nawet jeśli czegoś brakuje  i nikt z tym nie robi problemów a w tym przypadku niestety służbiści ....

Offline Pom

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 755
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1443 dnia: Maj 18, 2014, 21:55:53 »
Dla mnie na tym naborze dziwne było to że dokumenty trzeba było dostarczyć osobiście. Jechałem 90km specjalnie po to aby tylko dać Pani w sekretariacie kopertę z dokumentami, ps. nawet na biurku w sekretariacie komendy jeszcze raz sprawdzałem czy mam wszystko podpisane i skserowane.

Offline Pom

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 755
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1444 dnia: Maj 19, 2014, 19:01:28 »
Byłem w Parczewie w KP. Ktoś nie złożył jakieś parafki na jednym dokumencie i już do widzenia. Dla mnie złożenie podpisu pod życiorysem na dole jak i tak go podpisuje jest dziwne, jest to ewidentne szukanie dziury w całym.

Offline Fireman22

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 157
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1445 dnia: Maj 19, 2014, 21:04:34 »
Życiorys bez podpisu odręcznego jest nie ważny. W szkole tego uczyli nawet.
"jeśli czegoś pragniesz to jesteś w stanie osiągnąć wszystko"

Offline Pom

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 755
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1446 dnia: Maj 19, 2014, 21:32:58 »
Przepraszam, chodziło mi o list motywacyjny. Życiorys podpisałem. Albo świadectwo szkolne, podpisałem pierwszą stronę, a trzeba było wszystkie, nawet ostatnią, pustą :D

Offline Fireman22

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 157
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1447 dnia: Maj 19, 2014, 21:52:59 »
Z listem motywacyjnym również formalnie powinien być podpisany odręcznie.Na końcu gdy masz wydrukowane np."z poważaniem Jan Kowalski" to oprócz tego musisz również podpisać się pod tym własnoręcznie.I to nie jest wymóg tylko na naborze do psp ale i do każdej pracy.
Co do podpisu na każdej stronie świadectwa,to już jest czepianie, chociaż kiedyś składałem dokumenty do pewnej instytucji, i na każdej stronie musiałem napisać "potwierdzam zgodność z orginałem oraz podpis". Chore ale co zrobić.
Pozdrawiam
"jeśli czegoś pragniesz to jesteś w stanie osiągnąć wszystko"

Offline lubnowy

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1448 dnia: Maj 19, 2014, 23:14:39 »
Trudno, lekcja dla wszystkich których dokumenty odrzucili  :kwit:

Offline mercu

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 62
  • SAP
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1449 dnia: Maj 22, 2014, 21:13:36 »
Parczew : z tych 9 osób stawiło sie 7 z czego tylko 2 osoby zaliczyly harvarda :) parodia :)