Autor Wątek: Nabór z ulicy jak wygląda ?  (Przeczytany 1194845 razy)

Offline Levy

  • Per aspera ad astra
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.477
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1400 dnia: Marzec 18, 2014, 22:30:21 »
Wcześniej były za to punkty preferencyjne. Teraz tego nie ma - i tak na prawdę, jak machniesz sprawnościówkę na miniumum 4, to nie mają się o co czepiać czy robić problemów.
Wpływ dowódcy jako twórcy karności jest przodujący. Gdy dowódca ma powagę wynikającą ze stopnia i stanowiska, a ponadto dużą wiedzę i umiejętność pracy, wówczas jego wpływ działa tak silnie, że każdy podwładny uważa podporządkowanie się mu za samo przez się zrozumiałe.

Offline riddick11

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 87
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1401 dnia: Marzec 18, 2014, 22:46:09 »
właśnie wiem, startowałem jeszcze na starych zasadach, teraz ma 31 lat, jeśli dotrwam do rozmowy to jaki nie będzie im wiek pasował zawsze mogą uwalić na rozmowie

wojtek23

  • Gość
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1402 dnia: Marzec 18, 2014, 23:03:43 »
Dokładnie, komisja może uznać, że osoba starsza będzie gorszym kandydatem i przyzna mniejszą ilość pkt, ale to wszystko zależy od komisji i jej punktu widzenia   :fiuu:

Offline robn

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.349
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1403 dnia: Marzec 19, 2014, 17:53:11 »
Niekoniecznie prawda. Zależy od nastawienia komisji. Ja bym się przyjrzał działalności takiego człowieka, gdzie pracował, jak pracował, jakie kwalifikacje, doświadczenie itp... Jeśli nie miał złej opinii, negatywnego świadectwa pracy - a za to same pozytywy to tylko plus. Człowieka problem, ze musi teraz pracować 25 lat lub i do 55 roku życia... reszta aby zdrowie pozwalało... Nie ma co się przejmować że młodzi dwudziestolatkowie chcą zniechęcić do zawodu :D
EGO = 1 / wiedza

Offline riddick11

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 87
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1404 dnia: Marzec 19, 2014, 18:35:59 »
Też mi się tak wydaje, zwłaszcza, że 30sto latek będzie miał bardziej poukładane pod kopułą, wie już czego chce i czego może sie spodziewać od takiej roboty

Offline Levy

  • Per aspera ad astra
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.477
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1405 dnia: Marzec 19, 2014, 19:56:58 »
Też mi się tak wydaje, zwłaszcza, że 30sto latek będzie miał bardziej poukładane pod kopułą, wie już czego chce i czego może sie spodziewać od takiej roboty

Bez przesady. Wiek nie ma w tym przypadku żadnego zdarzenia. Niejeden dwudziestokilku latek może być bardziej poukładany od trzydziestokilku latka  :huh:
Wpływ dowódcy jako twórcy karności jest przodujący. Gdy dowódca ma powagę wynikającą ze stopnia i stanowiska, a ponadto dużą wiedzę i umiejętność pracy, wówczas jego wpływ działa tak silnie, że każdy podwładny uważa podporządkowanie się mu za samo przez się zrozumiałe.

Offline given1

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 38
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1406 dnia: Marzec 24, 2014, 17:44:08 »
a może dobry by był pomysł aby rozmowa z komisją była na początku, jako drugi czy trzeci etap
wtedy nie można by było sterować na koniec kogo przyjąć a kogo nie :)
pzdr

Offline DjDhan

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 203
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1407 dnia: Marzec 24, 2014, 18:38:48 »
dobry pomysł dla nas, gorszy dla nich bo oni właśnie chcą sobie sterować tym kogo przyjąć.

Offline given1

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 38
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1408 dnia: Kwiecień 01, 2014, 11:08:36 »
Witam,
ostatnio śledziłem jeden nabór do sekcji kwatermistrzowskiej, i przyjęty został kandydat co wcześniej jako cywilny inspektor w tej samej sekcji pracował

Offline Levy

  • Per aspera ad astra
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.477
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1409 dnia: Kwiecień 01, 2014, 12:08:20 »
Witam,
ostatnio śledziłem jeden nabór do sekcji kwatermistrzowskiej, i przyjęty został kandydat co wcześniej jako cywilny inspektor w tej samej sekcji pracował

No tak, ale co w związku z tym? Nierzadko zdarzają się takie przypadki, że poprzez otwarte nabory przesuwani są ludzie, którzy już wcześniej pracowali w danej komendzie. Kwalifikacje są, doświadczenie na stanowisku jest, do tego znajomość konkretnej pracy.
Wpływ dowódcy jako twórcy karności jest przodujący. Gdy dowódca ma powagę wynikającą ze stopnia i stanowiska, a ponadto dużą wiedzę i umiejętność pracy, wówczas jego wpływ działa tak silnie, że każdy podwładny uważa podporządkowanie się mu za samo przez się zrozumiałe.

Offline given1

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 38
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1410 dnia: Kwiecień 08, 2014, 21:06:34 »
witam,
dosyc ciekawa punktacja w świdniku

Podczas postępowania kwalifikacyjnego kandydaci mogą uzyskać maksymalnie następująca ilość punktów:
a)   Test sprawności fizycznej       – 10 pkt.
b)   Wyszkolenie i wykształcenie    – 30 pkt.
c)   Kwalifikacje i uprawnienia       – 15 pkt.
d)   Test wiedzy             –   5 pkt.
e)   Rozmowa kwalifikacyjna       – 10 pkt.
                                   Razem maksymalnie: – 70 pkt.

Offline DjDhan

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 203
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1411 dnia: Kwiecień 08, 2014, 21:54:25 »
moim zdanie dosc sprawiedliwa

Offline mercu

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 62
  • SAP
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1412 dnia: Kwiecień 08, 2014, 22:45:11 »
Co do tego naboru.
Zastanawiam się czy nie pomylili się co do adnotacji o punktach za sprawnosc.
Zeby zaliczyć trzeba mieć srednią minium dobry z harvarda, 50 i drązka?  A co z 1000m ?

Offline Levy

  • Per aspera ad astra
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.477
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1413 dnia: Kwiecień 08, 2014, 23:05:16 »
Co do punktacji, to jest ona IMO jedną z bardziej sensownych, jakie dane mi było w ostatnim czasie czytać.
A jeśli chodzi o pominięcie 1000m w ocenie testu sprawności to jest to raczej oczywista omyłka.
Wpływ dowódcy jako twórcy karności jest przodujący. Gdy dowódca ma powagę wynikającą ze stopnia i stanowiska, a ponadto dużą wiedzę i umiejętność pracy, wówczas jego wpływ działa tak silnie, że każdy podwładny uważa podporządkowanie się mu za samo przez się zrozumiałe.

Offline Pom

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 755
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1414 dnia: Kwiecień 15, 2014, 12:44:41 »
Jak przelicza się te nowe normy sprawnościowe na punkty? Bo nie rozumiem tej tabelki.
http://www.straz.pl/uploads/pdf/praca/Zal_3_Radom_072009.pdf

Offline Levy

  • Per aspera ad astra
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.477
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1415 dnia: Kwiecień 15, 2014, 15:10:34 »
Jak przelicza się te nowe normy sprawnościowe na punkty? Bo nie rozumiem tej tabelki.
http://www.straz.pl/uploads/pdf/praca/Zal_3_Radom_072009.pdf

Żeby zdać musisz mieć co najmniej 56 punktów średniej z trzech konkurencji. Czyli na 1000m czas min to 3:25, na 50m 6,9 i min 13 podciągnięć.

EDIT:
Rada na dziś: unikać skrótów myślowych  -_-
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 16, 2014, 21:05:24 wysłana przez Levy »
Wpływ dowódcy jako twórcy karności jest przodujący. Gdy dowódca ma powagę wynikającą ze stopnia i stanowiska, a ponadto dużą wiedzę i umiejętność pracy, wówczas jego wpływ działa tak silnie, że każdy podwładny uważa podporządkowanie się mu za samo przez się zrozumiałe.

Offline GP_Rbk_Chka

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 271
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1416 dnia: Kwiecień 15, 2014, 15:14:16 »
Jak przelicza się te nowe normy sprawnościowe na punkty? Bo nie rozumiem tej tabelki.
http://www.straz.pl/uploads/pdf/praca/Zal_3_Radom_072009.pdf
Przecież wszystko jest napisane:
Wyniki z każdej z konkurencji są przypisane do danej ilości punktów. Sumujesz te punkty, a następnie wyciągasz średnią arytmetyczną. Otrzymany wynik dopasowujesz do tabelki z ocenami i wiesz jaką masz ocenę. Czyli nie jest tak jak napisał Levy, że musisz mieć te 6,9 s na 50. Jak zrobisz więcej podciągnięć, to wtedy nadrabiasz punktowo za sprint (na przykład).
Plus ratio quam vis

Offline riddick11

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 87
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1417 dnia: Kwiecień 15, 2014, 15:51:00 »
średnią z trzech konkurencji musisz miec minimum 56 np: 1000m 3,10 - 70pkt, 50m 7,0s- 55pkt, drążek 15 -66pkt co daje średnią 63,6 i ocene bardzo dobrą

Offline Izmo91

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 124
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1418 dnia: Kwiecień 15, 2014, 22:14:10 »
Niby z gory nalozone sa warunki jak ma odbyc sie nabor a w swidniku robia po swojemu? Tak z ciekawosci zapytam:P

Offline Levy

  • Per aspera ad astra
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.477
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1419 dnia: Kwiecień 15, 2014, 22:39:35 »
Czyli nie jest tak jak napisał Levy, że musisz mieć te 6,9 s na 50.

Nie napisałem, że musi mieć te 6,9 z 50. Napisałem, że żeby zaliczyć musi zdobyć min 56 punktów średniej.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 16, 2014, 21:06:06 wysłana przez Levy »
Wpływ dowódcy jako twórcy karności jest przodujący. Gdy dowódca ma powagę wynikającą ze stopnia i stanowiska, a ponadto dużą wiedzę i umiejętność pracy, wówczas jego wpływ działa tak silnie, że każdy podwładny uważa podporządkowanie się mu za samo przez się zrozumiałe.

Offline riddick11

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 87
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1420 dnia: Kwiecień 15, 2014, 22:52:58 »
wydaje mi się, że 56 a nie 60

Offline DjDhan

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 203
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1421 dnia: Kwiecień 16, 2014, 16:30:55 »
wydaje mi się, że 56 a nie 60
masz racje :P to Levemu po strzeleniu setnej bramki dla Borrusii cos sie pomieszało ;)

Offline Fireman22

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 157
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1422 dnia: Kwiecień 16, 2014, 17:59:36 »
Kiedyś wg tej starej tabeli średnia na ocenę dobry była 60pkt, tak jakoś mi się wydaje że widziałem taką.
"jeśli czegoś pragniesz to jesteś w stanie osiągnąć wszystko"

Offline mate998

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 27
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1423 dnia: Kwiecień 29, 2014, 21:15:15 »
Witam, mam pytanie czy po każdym etapie postępowania kwalifikacyjnego dot. naboru do służby komisja powinna przedstawić listę kandydatów wraz z punktacją za dany etap?

Offline piotr92strazak

  • Cel: PSP
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.162
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1424 dnia: Kwiecień 29, 2014, 23:10:50 »
Witam, mam pytanie czy po każdym etapie postępowania kwalifikacyjnego dot. naboru do służby komisja powinna przedstawić listę kandydatów wraz z punktacją za dany etap?
Tak  -_- przeważnie we wszystkich ogłoszeniach o naborach pisze że lista kandydatów oraz wyniki zostaną podane na tablicy ogłoszeń lub na stronie komendy  -_-
Straż- Pasja, Miłość, Duma, Honor