Autor Wątek: Nabór z ulicy jak wygląda ?  (Przeczytany 1200600 razy)

Offline Miodziomm

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 60
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1375 dnia: Grudzień 19, 2013, 21:20:18 »
Witam nie wiem gdzie zamieścić ten wątek i do kogo konkretnie zwrócić się z tym pytaniem, więc postanowiłem zaczerpnąć informacji bezpośrednio u zródła a mianowicie od dłuższego czasu interesuje mnie praca w strukturach WSP poczyniłem w związku z tym pewne kroki m.in kończe w tym roku szkołe ratownictwa medycznego, posiadam też kilka przydatnych kursów takich jak napełnianie zbiorników ciśnieniowych, obsługa drabin , uprawnienia SEP i prawo jazdy kat. C, w tym momencie odbywam szkolenie w OSP z zakresu ratownictwa, ale wciąż nie wiem co dalej robić..i tu pojawia się moje pytanie czy w tym wypadku jestem zobligowany odbyć zasadniczą służbę przygotowawczą (NSR) czy mogę starać się o przyjęcie z ulicy? Czy ktoś po krótce może mi wyjśnić krok po kroku jak wygląda droga przyszłego strażaka WSP? z góry dziękuje za odpowiedz i pozdrawiam
Z tego co ja wiem to do WSP ciężko z ulicy się dostać, lepiej odbyć służbę przygotowawczą i już jest łatwiej

Nie wiem ile jest w tym prawdy, ale podczas tej służby można odbyc szkolenie podstawowe strażaków PSP..


given

  • Gość
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1376 dnia: Styczeń 02, 2014, 13:37:39 »
Witam,
a czy ktos wie czy w teraz w nowym naborze mogą być punkty za mieszkanie własne lub za rejestracje w urzędzie pracy jako bezrobotny
Pozdrawiam

Offline Levy

  • Per aspera ad astra
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.477
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1377 dnia: Styczeń 02, 2014, 14:36:48 »
Witam,
a czy ktos wie czy w teraz w nowym naborze mogą być punkty za mieszkanie własne lub za rejestracje w urzędzie pracy jako bezrobotny
Pozdrawiam

Może to być wymóg przy danym naborze, jednak dodatkowe punkty raczej na pewno za to nie będą przyznawane.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 02, 2014, 14:41:26 wysłana przez Levy »
Wpływ dowódcy jako twórcy karności jest przodujący. Gdy dowódca ma powagę wynikającą ze stopnia i stanowiska, a ponadto dużą wiedzę i umiejętność pracy, wówczas jego wpływ działa tak silnie, że każdy podwładny uważa podporządkowanie się mu za samo przez się zrozumiałe.

posejdon 43

  • Gość
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1378 dnia: Styczeń 21, 2014, 16:26:53 »
witam mam pyatnie .. czy za samo osp otrzymam 5 pkt bez kpp i tech.??

Offline riddick11

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 87
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1379 dnia: Styczeń 21, 2014, 16:35:46 »
dokladnie tak pisze na jednym naboze:

W kwalifikacjach określonych w punktach 5-7, w przypadku braku posiadania kursu
w zakresie kwalifikowanej pierwszej pomocy (KPP) odejmuje się 5 punktów.

Offline DjDhan

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 203
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1380 dnia: Styczeń 21, 2014, 19:28:25 »
witam mam pyatnie .. czy za samo osp otrzymam 5 pkt bez kpp i tech.??

to zalezy co znaczy w Twoim mniemaniu samo osp ;p  jeśli chodzi o kurs podstawowy to tak. dostaniesz za niego 5 pkt nie majac KPP i szkolenia rt i rw

Offline Levy

  • Per aspera ad astra
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.477
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1381 dnia: Styczeń 21, 2014, 19:47:24 »
Nie wiem co przez "samo osp" rozumiesz...

Punkty są za:
- SP - 5 pkt
- RT - 5 pkt
- RW - 5 pkt
- KPP - 5 pkt
- czasami za udokumentowane członkowstwo w Ochotniczej Straży Pożarnej powyżej 3 lat oraz w zawodach pożarniczych OSP - przeważnie: 3 pkt za staż + 3 pkt za zawody.
Wielkiej filozofii w tym nie ma  :wall:
« Ostatnia zmiana: Styczeń 21, 2014, 22:20:26 wysłana przez Levy »
Wpływ dowódcy jako twórcy karności jest przodujący. Gdy dowódca ma powagę wynikającą ze stopnia i stanowiska, a ponadto dużą wiedzę i umiejętność pracy, wówczas jego wpływ działa tak silnie, że każdy podwładny uważa podporządkowanie się mu za samo przez się zrozumiałe.

Offline piotr92strazak

  • Cel: PSP
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.162
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1382 dnia: Styczeń 21, 2014, 21:44:23 »
Cytuj
czasami za udokumentowane członkowstwo w Ochotniczej Straży Pożarnej powyżej 3 lat oraz w zawodach pożarniczych OSP - przeważnie: 3 pkt za staż + 3 pkt za zawody.
Gdy nabory były na starych zasadach spotykałem się z punktacją za osp oraz udział w zawodach sportowo pożarniczych ale teraz na nowych warunkach jeszcze nigdzie tego nie widziałem, wymagane teraz są kursy
Straż- Pasja, Miłość, Duma, Honor

Offline Champion

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 738
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1383 dnia: Styczeń 24, 2014, 19:36:53 »
ostatnio przygotowywałem tabele przydatnych kursów do PSP. (Zielone to już ukończone, żółte, te które są w planie) Pewnie jest wiele innych kursów, ale te wymieniłem jako najbardziej przydatne w PSP. W końcu i tak tylko 15 pkt jest za szkolenia, z czego przeważnie 5 pkt. za każde szkolenie.

[załącznik usunięty przez administratora]

Offline Kogut

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 438
  • Natural Born Firefighter
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1384 dnia: Styczeń 25, 2014, 16:29:23 »
Wózki widłowe punktują?
Im więcej wiesz, tym bardziej zdajesz sobie sprawę z tego jak mało wiesz.

Offline Champion

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 738
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1385 dnia: Styczeń 25, 2014, 17:46:32 »
w starym systemie punktowania można było można dostać czasem jakieś pkt. za wózki. Na dzień dzisiejszy raczej nie, ale i tak planuje zrobić ten kurs bo przyda mi się do pracy ;)

Offline Kartas

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 69
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1386 dnia: Styczeń 27, 2014, 00:06:47 »
Witam jakie buty polecacie do sprintu? Na długie dystanse mam zwykle z decathlonu i są ok ale to takie typowe bardziej adidasy wiec na 50m to się nie nadaje nic a nic. Cos najlepiej bez kolców bo i tak za bardzo nie mam gdzie w tym trenować. Na sprint powinny być chyba dość plaskie i lekkie? W czym biegacie/biegaliście ten dystans :straz:

Offline Levy

  • Per aspera ad astra
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.477
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1387 dnia: Styczeń 27, 2014, 00:52:50 »
Kolce są zabronione na naborze.
Przede wszystkim przyczepność i wygoda. Ja na przykład mam cichobiegi adidasa: głównie siatka (dość przewiewne i wygodne), delikatnie profilowana podeszwa - jeżeli chodzi o jej grubość to jest z tych "średnich", ze względu na to że nie lubię mieć zbyt miękko pod stopą, ale też nie za cienka, bo biegam głównie crossy, od czasu do czasu na bieżni.

Buty raczej powinno wybierać się pod siebie. A najlepiej to przejść się do konkretnego sklepu z obuwiem sportowym z kumatą obsługą, która jest w stanie rzeczowo pomóc, poświęcić te kilkadziesiąt minut na dopasowanie odpowiednich i po sprawie.
Wpływ dowódcy jako twórcy karności jest przodujący. Gdy dowódca ma powagę wynikającą ze stopnia i stanowiska, a ponadto dużą wiedzę i umiejętność pracy, wówczas jego wpływ działa tak silnie, że każdy podwładny uważa podporządkowanie się mu za samo przez się zrozumiałe.

Offline przemissimo

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 304
  • KM PSP m.st. Warszawy
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1388 dnia: Styczeń 27, 2014, 08:55:46 »
Ja na długi dystans też mam z decathlonu adidasy Kalenji chyba za 60zł kupiłem i są bardzo dobre. Lekkie, wygodne na piankowej podeszwie. Na 50metrów pobiegnę w "żwirkach" czyli płaskie buty jak halówki z malutkimi koreczkami na podeszwie, dokładnie to Joma Lozano.

Offline michal0428

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 87
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1389 dnia: Styczeń 27, 2014, 14:19:28 »
Kolce są zabronione na naborze.


Analizując nabory z województwa mazowieckiego i lubelskiego za ostatni rok tylko raz się spotkałem żeby w ogłoszeniu o naborze było coś na temat zakazu używania kolców. Dlatego nie wiem czemu tak stanowczo twierdzisz że jest to zabronione.

Offline Levy

  • Per aspera ad astra
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.477
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1390 dnia: Styczeń 27, 2014, 17:35:22 »
Kolce są zabronione na naborze.


Analizując nabory z województwa mazowieckiego i lubelskiego za ostatni rok tylko raz się spotkałem żeby w ogłoszeniu o naborze było coś na temat zakazu używania kolców. Dlatego nie wiem czemu tak stanowczo twierdzisz że jest to zabronione.

O widzisz. Na ostatnie bodajże 3 nabory w pomorskim w ogłoszeniu o naborze było jasno napisane: "Test sprawności fizycznej przeprowadza się w ubiorze sportowym, w obuwiu bez kolców.".
Wpływ dowódcy jako twórcy karności jest przodujący. Gdy dowódca ma powagę wynikającą ze stopnia i stanowiska, a ponadto dużą wiedzę i umiejętność pracy, wówczas jego wpływ działa tak silnie, że każdy podwładny uważa podporządkowanie się mu za samo przez się zrozumiałe.

Offline Kartas

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 69
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1391 dnia: Styczeń 27, 2014, 18:56:16 »
Dzięki za odzew. Dziś mierzyłem kalenji eliofeet ale się jeszcze wstrzymałem. Cena rozsądna a i fajne, wygodne, bardzo lekkie, mysle, ze były by dobre na sprint, choć wiadomo, ze sa raczej do większych dystansow. Co myślicie? Można sfiksować z tym doborem obuwia ehhh

Offline DjDhan

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 203
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1392 dnia: Styczeń 28, 2014, 06:07:37 »
jak bedziesz mial nogi silne jak dźwig to nawet w klapkach pobiegniesz rewelacyjnie :P

Offline HanySAnimal

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 667
  • Go Hard or Go Home ...
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1393 dnia: Styczeń 28, 2014, 18:29:49 »
Haha z tymi klapkami to lekka przesada nawet z mocnymi nogami  :rofl: Jak nie będzie wytrzymałości to i nawet najszybszy biegacz szybko polegnie  :cooo:
“All men are created equal, and then a few become firefighters”

Offline given1

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 38
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1394 dnia: Marzec 03, 2014, 15:00:20 »
witam,
a wie moze ktos po co na niektorych naborach jest info ze 15 pkt za Wykształcenie – wyższe o kierunku przydatnym w PSP na danym stanowisku w codziennym rozkładzie czasu służby,
a nabór na PO w 24 godzinnym rozkładzie
pzdr

wojtek23

  • Gość
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1395 dnia: Marzec 04, 2014, 14:28:28 »
Może na wypadek braku osobowych w biurze, gdy taki wystąpi wtedy mogą ściągnąć osobę z podziału .

Offline hasici99

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 519
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1396 dnia: Marzec 06, 2014, 11:22:57 »
witam,
a wie moze ktos po co na niektorych naborach jest info ze 15 pkt za Wykształcenie – wyższe o kierunku przydatnym w PSP na danym stanowisku w codziennym rozkładzie czasu służby,
a nabór na PO w 24 godzinnym rozkładzie
pzdr

Prowadzą nabór w 24 godzinnym rozkładzie, ponieważ tam mają wolny etat. Docelowo dana osoba pójdzie do biura. Czasami po prostu robią nabór pod cywilną osobę, która już jakiś czas pracuje w biurze. Nie można przyjąć kogoś bez naboru, więc tworzy się czasami takie fikcje. Niestety w PSP jeszcze przez parę dekad nie będzie normalnie...

Offline Houte

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 212
  • PSP - Mój sposób na życie.
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1397 dnia: Marzec 11, 2014, 15:43:47 »
Witam. Nie chcę zakładać nowego wątku to oczekuje tu szybkiej i krótkiej odpowiedzi. Do jakiego wieku można się starać do PSP ? Jest na to jakiś przepis ? Pytam w imieniu kolegi bo sam nie jestem w stanie mu odpowiedzieć  :gwiazdki: ??
Pozdrawiam.

Offline Arnie

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 125
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1398 dnia: Marzec 11, 2014, 16:18:19 »
Startując z ulicy nie ma określonego limitu wiekowego. Tak mi powiedział kapitan jak sam startowałem.

Offline riddick11

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 87
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1399 dnia: Marzec 18, 2014, 21:45:35 »
A czy ktoś spotkał się z tym, że robili  problemy ze względu na wiek podczas naboru ?