Autor Wątek: Nabór z ulicy jak wygląda ?  (Przeczytany 1200298 razy)

Offline DjDhan

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 203
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1350 dnia: Grudzień 05, 2013, 10:06:09 »
pierwsze pytanie to zawsze skąd jesteś  :P

Offline GP_Rbk_Chka

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 271
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1351 dnia: Grudzień 05, 2013, 12:41:53 »
podpowie ktoś o co pytają na rozmowie kwalifikacyjnej??
-Kiedy zdecydowałeś się na wybór straży jako przyszłego miejsca pracy?
-Czy zdajesz sobie sprawę z tego, jak ciężka jest praca strażaka?
-Opisz swoją działalność w OSP
-Podaj imię i nazwisko prezesa oraz naczelnika swojej OSP
-Podaj kryptonim wozów bojowych swojej OSP
-Jak wywołujesz swoje Stanowisko Kierowania?
-Która akcja twojej OSP szczególnie zapadła ci w pamięć?
-Czy pracując w rocie, wolałbyś decydować czy być podporządkowanym koledze?
-Jak wyobrażasz sobie swoją karierę w PSP?
-Jak chciałbyś się dalej kształcić w PSP?
-Co będziesz robił, jeśli się nie dostaniesz?
-Czy znasz strażaków- ochotników z naszego powiatu?
-Co myślisz o strażakach- ochotnikach z naszego powiatu?

Do tego jeszcze kilka pytań przytaczanych już niejednokrotnie. Dla mnie osobiście najtrudniejsze jest właśnie to o swoje wady i zalety :)
Plus ratio quam vis

Offline piotr92strazak

  • Cel: PSP
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.162
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1352 dnia: Grudzień 05, 2013, 15:09:43 »
pierwsze pytanie to zawsze skąd jesteś  :P
Dokładnie tak  :P
Czasami też zadają pytania z KPP
Straż- Pasja, Miłość, Duma, Honor

Offline Levy

  • Per aspera ad astra
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.477
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1353 dnia: Grudzień 05, 2013, 16:28:12 »
Jak jesteś w OSP, to na pewno będziesz musiał udowodnić, że faktycznie w niej jesteś i tam działasz.
Wpływ dowódcy jako twórcy karności jest przodujący. Gdy dowódca ma powagę wynikającą ze stopnia i stanowiska, a ponadto dużą wiedzę i umiejętność pracy, wówczas jego wpływ działa tak silnie, że każdy podwładny uważa podporządkowanie się mu za samo przez się zrozumiałe.

Offline Miodziomm

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 60
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1354 dnia: Grudzień 05, 2013, 18:47:09 »
Mam pytanie: ile obecnie można uzyskać pkt za ratownika med startując z naboru?

Offline kosaa

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 81
  • już strażak :)
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1355 dnia: Grudzień 05, 2013, 20:59:05 »
Mam pytanie: ile obecnie można uzyskać pkt za ratownika med startując z naboru?

15 punktów

Offline Kartas

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 69
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1356 dnia: Grudzień 05, 2013, 21:18:51 »
Chciałbym uderzyć na nabór do miasta oddalonego od mojego o ok. 50 km. Województwo to samo. Jak się przebije na "główną trasę" to jakieś 30 min jazdy, od domu mojego jakieś max 50. Czy to mnie może zdyskwalifikować? Jeśli bym dotarł do rozmowy(daj Bóg) to już się boję pytania czy chciałbym się przenosić w przyszłości do mojej jednostki..(wiadomo tak by było wygodnie, ale może lepiej mowic, ze nie? Czy to by mnie już z góry skazalo na tamtą jednostkę?)..Niby z dojazdem nie było by problemu to tylko 7-8 razy w miesiącu jednak co u siebie to u siebie, tyle, ze jak powiem, ze tak to mogą mi podziękować. :gwiazdki:

Offline Miodziomm

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 60
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1357 dnia: Grudzień 06, 2013, 07:31:17 »
Powiem Ci kolego że sam mam taki dylemat ;) gdybym mógł startowac do jednostek oddalonych 50-60km dalej miał bym prawo startowac w naborach aż do pięciu jednostek

Offline Levy

  • Per aspera ad astra
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.477
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1358 dnia: Grudzień 07, 2013, 02:20:06 »
Chciałbym uderzyć na nabór do miasta oddalonego od mojego o ok. 50 km. Województwo to samo. Jak się przebije na "główną trasę" to jakieś 30 min jazdy, od domu mojego jakieś max 50. Czy to mnie może zdyskwalifikować? Jeśli bym dotarł do rozmowy(daj Bóg) to już się boję pytania czy chciałbym się przenosić w przyszłości do mojej jednostki..(wiadomo tak by było wygodnie, ale może lepiej mowic, ze nie? Czy to by mnie już z góry skazalo na tamtą jednostkę?)..Niby z dojazdem nie było by problemu to tylko 7-8 razy w miesiącu jednak co u siebie to u siebie, tyle, ze jak powiem, ze tak to mogą mi podziękować. :gwiazdki:

Staraj się unikać brnięcia w ten temat. Jak już trafią w ten punkt to wymijająca odpowiedź też jest odpowiedzią ;) w każdym bądź razie może być tak, że jednym z wymogów będzie zameldowanie na terenie miasta, gminy czy powiatu ale nie musi, bo rzadko się to zdarza. Z deklaracją przeniesienia się też jest różnie, bo popatrz na to z punktu widzenia kadry - strażak jest szkolony, przez ileś lat współpracuje z ludźmi z podziału, nabywa cenne doświadczenia i po kilku latach papa. Ludzie dojeżdżają do jednostkę po 50, 60 kilometrów nawet i ponad 100 się zdarza, więc w tej kwestii nie ma reguły.
Wpływ dowódcy jako twórcy karności jest przodujący. Gdy dowódca ma powagę wynikającą ze stopnia i stanowiska, a ponadto dużą wiedzę i umiejętność pracy, wówczas jego wpływ działa tak silnie, że każdy podwładny uważa podporządkowanie się mu za samo przez się zrozumiałe.

macko87

  • Gość
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1359 dnia: Grudzień 09, 2013, 20:48:55 »
jak długo czeka się na skierowanie na badania??

Offline piotr92strazak

  • Cel: PSP
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.162
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1360 dnia: Grudzień 09, 2013, 22:24:30 »
jak długo czeka się na skierowanie na badania??
To zależy jak długo, nabór trwa cały rok i osoby są wysyłane na badania jeżeli taka potrzeba jest np strażak odchodzi na emeryturę to z naboru wysyłają gościa na badania i wchodzi na jego miejsce
Straż- Pasja, Miłość, Duma, Honor

maciek87

  • Gość
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1361 dnia: Grudzień 17, 2013, 14:51:20 »
po przejściu wszystkich badań w jakich miesiącach stażyści są wysyłani na szkółki??

Offline kosaa

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 81
  • już strażak :)
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1362 dnia: Grudzień 17, 2013, 20:04:35 »
Jeszcze nie wiadomo kiedy będzie kurs, po nowym roku maja dopiero być kursy nie wiadomo jeszcze kiedy.

Offline Houte

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 212
  • PSP - Mój sposób na życie.
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1363 dnia: Grudzień 17, 2013, 23:03:57 »
Obserwujcie stronkę Głównej, tam w zakładce Kształcenie -> Planowanie macie harmonogram szkoleń, tyle że na 2014 jeszcze się nie ukazały. Sam czekam na kurs i pewnie dopiero będzie po nowym roku. Jest w styczniu na pewno w Bydgoszczy ale miejsc już nie ma.

Co do Twojego pytania maciek87, to kadrowa mi mówiła że jeśli masz kursy z osp i kpp to możesz jeździć na podziale ale max 3 miechy później już obowiązkowo kurs. Pozdrawiam.

Offline Levy

  • Per aspera ad astra
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.477
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1364 dnia: Grudzień 17, 2013, 23:29:37 »
Co do Twojego pytania maciek87, to kadrowa mi mówiła że jeśli masz kursy z osp i kpp to możesz jeździć na podziale ale max 3 miechy później już obowiązkowo kurs. Pozdrawiam.

Nie jestem pewien, ale czy to warunkowe wyjazdy na PB nie mogą trwać max 30 dni?
Wpływ dowódcy jako twórcy karności jest przodujący. Gdy dowódca ma powagę wynikającą ze stopnia i stanowiska, a ponadto dużą wiedzę i umiejętność pracy, wówczas jego wpływ działa tak silnie, że każdy podwładny uważa podporządkowanie się mu za samo przez się zrozumiałe.

Offline Houte

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 212
  • PSP - Mój sposób na życie.
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1365 dnia: Grudzień 17, 2013, 23:30:56 »
Może 30 służb to by wychodziło 3 miechy. No nie wiem, pisze to co kadrowa mówiła :)

maciek87

  • Gość
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1366 dnia: Grudzień 18, 2013, 00:08:19 »
mam kursy OSP bez KPP czekam teraz na skierowanie na badania(jeszcze daleka droga do służby) ale zapytałem z ciekawości ponieważ trochę już to trwa i myślałem że czekają tylko dlatego że np szkółka rusza w marcu.

Offline m320

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 24
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1367 dnia: Grudzień 18, 2013, 14:57:51 »
Panowie ja jestem w służbie od 1 XII i nie mam kursu podstawowego PSP i jeżdżę normalnie :)

Mam OSP podst + tech i KPP :) i będę jeździł normalnie aż do najbliższego kursu :)

Pozdrawiam.

Nilsoooooooon

  • Gość
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1368 dnia: Grudzień 18, 2013, 15:33:22 »
Kolego m320 jak w tej chwili wygląda Twój udział w akcjach? Co robisz itd.? "Dopuszczają" Cię do wszystkiego?

ono85

  • Gość
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1369 dnia: Grudzień 18, 2013, 16:07:29 »
Nie mo co się podniecać przyjęciem do służby nie będzie tak jak w filmach wynoszenia ludzi z płonących budynków i biegania po poddaszach z toporem realia was odrazu zniosą na ziemie dużurka robienie zakupów rejony mycie okien kibli stołówki i korytarzy w akcji zamieść ulice po plamie oleju albo zalać śmietnik jest 3 młodych u nas i tylko chodzą i się pytają będzie jakiś wyjazd?lekka przesada jak do rejonów to im się nie widzi szczoty a to praktyczna nauka zawodu wkońcu :cooo:

Offline Miodziomm

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 60
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1370 dnia: Grudzień 18, 2013, 19:37:44 »
Witam nie wiem gdzie zamieścić ten wątek i do kogo konkretnie zwrócić się z tym pytaniem, więc postanowiłem zaczerpnąć informacji bezpośrednio u zródła a mianowicie od dłuższego czasu interesuje mnie praca w strukturach WSP poczyniłem w związku z tym pewne kroki m.in kończe w tym roku szkołe ratownictwa medycznego, posiadam też kilka przydatnych kursów takich jak napełnianie zbiorników ciśnieniowych, obsługa drabin , uprawnienia SEP i prawo jazdy kat. C, w tym momencie odbywam szkolenie w OSP z zakresu ratownictwa, ale wciąż nie wiem co dalej robić..i tu pojawia się moje pytanie czy w tym wypadku jestem zobligowany odbyć zasadniczą służbę przygotowawczą (NSR) czy mogę starać się o przyjęcie z ulicy? Czy ktoś po krótce może mi wyjśnić krok po kroku jak wygląda droga przyszłego strażaka WSP? z góry dziękuje za odpowiedz i pozdrawiam

Offline piotr92strazak

  • Cel: PSP
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.162
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1371 dnia: Grudzień 18, 2013, 20:05:41 »
Witam nie wiem gdzie zamieścić ten wątek i do kogo konkretnie zwrócić się z tym pytaniem, więc postanowiłem zaczerpnąć informacji bezpośrednio u zródła a mianowicie od dłuższego czasu interesuje mnie praca w strukturach WSP poczyniłem w związku z tym pewne kroki m.in kończe w tym roku szkołe ratownictwa medycznego, posiadam też kilka przydatnych kursów takich jak napełnianie zbiorników ciśnieniowych, obsługa drabin , uprawnienia SEP i prawo jazdy kat. C, w tym momencie odbywam szkolenie w OSP z zakresu ratownictwa, ale wciąż nie wiem co dalej robić..i tu pojawia się moje pytanie czy w tym wypadku jestem zobligowany odbyć zasadniczą służbę przygotowawczą (NSR) czy mogę starać się o przyjęcie z ulicy? Czy ktoś po krótce może mi wyjśnić krok po kroku jak wygląda droga przyszłego strażaka WSP? z góry dziękuje za odpowiedz i pozdrawiam
Z tego co ja wiem to do WSP ciężko z ulicy się dostać, lepiej odbyć służbę przygotowawczą i już jest łatwiej
Straż- Pasja, Miłość, Duma, Honor

Offline kosaa

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 81
  • już strażak :)
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1372 dnia: Grudzień 19, 2013, 13:43:59 »
Obserwujcie stronkę Głównej, tam w zakładce Kształcenie -> Planowanie macie harmonogram szkoleń, tyle że na 2014 jeszcze się nie ukazały. Sam czekam na kurs i pewnie dopiero będzie po nowym roku. Jest w styczniu na pewno w Bydgoszczy ale miejsc już nie ma.

Co do Twojego pytania maciek87, to kadrowa mi mówiła że jeśli masz kursy z osp i kpp to możesz jeździć na podziale ale max 3 miechy później już obowiązkowo kurs. Pozdraw

Skąd masz takie info? Ze juz nie na miejsc w bydgoszczy?

Offline Houte

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 212
  • PSP - Mój sposób na życie.
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1373 dnia: Grudzień 19, 2013, 16:52:47 »
Obserwujcie stronkę Głównej, tam w zakładce Kształcenie -> Planowanie macie harmonogram szkoleń, tyle że na 2014 jeszcze się nie ukazały. Sam czekam na kurs i pewnie dopiero będzie po nowym roku. Jest w styczniu na pewno w Bydgoszczy ale miejsc już nie ma.

Co do Twojego pytania maciek87, to kadrowa mi mówiła że jeśli masz kursy z osp i kpp to możesz jeździć na podziale ale max 3 miechy później już obowiązkowo kurs. Pozdraw

Skąd masz takie info? Ze juz nie na miejsc w bydgoszczy?
/
Cytuj



Bo gdyby były to bym szedł na kurs już w styczniu ale podobno nie ma i muszę czekać .. Info z pierwszej ręki (Pani Kadrowej, która dzwoniła do Bydgoszczy.

Offline kosaa

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 81
  • już strażak :)
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1374 dnia: Grudzień 19, 2013, 19:54:46 »
Obserwujcie stronkę Głównej, tam w zakładce Kształcenie -> Planowanie macie harmonogram szkoleń, tyle że na 2014 jeszcze się nie ukazały. Sam czekam na kurs i pewnie dopiero będzie po nowym roku. Jest w styczniu na pewno w Bydgoszczy ale miejsc już nie ma.

Co do Twojego pytania maciek87, to kadrowa mi mówiła że jeśli masz kursy z osp i kpp to możesz jeździć na podziale ale max 3 miechy później już obowiązkowo kurs. Pozdraw

Skąd masz takie info? Ze juz nie na miejsc w bydgoszczy?
/
Cytuj



Bo gdyby były to bym szedł na kurs już w styczniu ale podobno nie ma i muszę czekać .. Info z pierwszej ręki (Pani Kadrowej, która dzwoniła do Bydgoszczy.



Z tego co sie dziś dowiedzialem to pierwszy kurs w przyszłym roku w bydgoszczy odbedzie sie 27 stycznia i nie ma juz miejsc następny kurs będzie 17 lutego, a w częstochowie 24 lutego jak będę coś wiedzial o krakowie i poznaniu to dam znać.