Autor Wątek: Nabór z ulicy jak wygląda ?  (Przeczytany 1194630 razy)

Offline DjDhan

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 203
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1275 dnia: Październik 17, 2013, 12:07:21 »
wszystko zależy od 50m, jak pobiegniesz w 7,5s to praktycznie masz lipe >< 16 podciagniec jest dobrze punktowane, ale trzeba jescze troche pobiec na 1km. 3:40 to troche słabo. Mówisz że będzie adrenalina, emocje bedzie szybciej... Nie bedzie :D Ja sporo biegałem przed testami, ale nigdy nie sprawdzałem czasu swojego na 1km. 5 lat temu pobiegłem na testach w SA 3.02, plan na teraz miałem taki że bede birgł mocno a przy 2:34 włącze nitro i pobiegnie z całych sił. Problem w tym że po 2 min biegu nitra już nie było :wacko: dobiegłem w 3:13 wiec calkiem dobrze, ale planu mojego nie zrealizowałem ;P

Offline Kreator

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 218
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1276 dnia: Październik 17, 2013, 12:17:40 »
co do podciagniec nie wydaje mi się żeby liczyli np. Do 30 zrobisz 20 to wszystko. Jak trenujecie pod 1000?

Offline patrykk_998

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 12
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1277 dnia: Październik 17, 2013, 12:38:55 »
Wszystko się zgadza z tym co piszecie. Zdaję sobie sprawę, że z moją kondycją nie jest super, także liczę się z najgorszym.. Jednak jeżeli mimo wszystko teraz się nie powiedzie, będę próbował dalej, i na kolejny nabór napewno będę lepiej przygotowany i wtedy musi się udać !. Jeżeli chodzi o harvard, to kiedy robiłem go niedawno, wyszedł na 4, prawie 5.
Czas pokaże :)

Offline Hanys_alarmowo

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 7
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1278 dnia: Październik 17, 2013, 12:41:12 »
Więc w jakim mieście jest nabór ,w którym startujesz?

Offline HanySAnimal

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 667
  • Go Hard or Go Home ...
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1279 dnia: Październik 17, 2013, 13:50:17 »
A jak u was z basenem?  50m stylem dowolnym to niby nie wiele ale tez wymaga przygotowania
“All men are created equal, and then a few become firefighters”

Offline piotr92strazak

  • Cel: PSP
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.162
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1280 dnia: Październik 17, 2013, 14:14:35 »
Z basenem takiego problemu nie ma, spokojnie jest na to 1.30 min także sporo wiem że na jednym naborze nie dawno jeden kandydat nie zaliczył basenu jednak nie wiem z jakiego powodu
Straż- Pasja, Miłość, Duma, Honor

Offline Houte

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 212
  • PSP - Mój sposób na życie.
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1281 dnia: Październik 17, 2013, 14:59:24 »
Ostatnio byłem na testach spr. i na basenie miałem 1:02.  I wcale nie pływam tak szybko, wogóle się do tego nie przygotowywałem. Także jeśli ktoś tam coś pływa to luzik. Skupcie się na sprawności typu 1000 / 50 / drążek.
Co do harwardu w dwa miesiące poprawiłem wynik z 71 na 83. Tylko że codziennie spędzałem po 2/3 h na siłowni.
Jeszcze jedno pytanko do osób które miały do czynienia z testem wiedzy. Czy pytania powtarzają sie z konkursów OTWP ?

Pozdrawiam pzdr.

Offline piotr92strazak

  • Cel: PSP
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.162
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1282 dnia: Październik 17, 2013, 16:43:45 »
Pytania są podobne jak na otwp i pytania układa komenda wojewódzka.
Straż- Pasja, Miłość, Duma, Honor

Offline Arnie

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 125
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1283 dnia: Październik 17, 2013, 17:24:49 »
@piotr, Jak startowałem ostatnio w Poznaniu i tam 1 gościu po prostu nie umiał pływać i na samym starcie go wyłowili, może o tego chodziło...

Tak swoją drogą, ten limit czasu w pływaniu jest według mnie za duży, minuta była by ok.
« Ostatnia zmiana: Październik 17, 2013, 17:34:35 wysłana przez Arnie »

Offline Miodziomm

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 60
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1284 dnia: Październik 17, 2013, 19:54:01 »
Beż przesady:) nie każdy jest pływakiem

Offline Rambo_ZSZ

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 49
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1285 dnia: Październik 17, 2013, 20:07:15 »
Beż przesady:) nie każdy jest pływakiem

Nie każdy może być STRAŻAKIEM : )

Offline Fireman22

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 157
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1286 dnia: Październik 17, 2013, 20:26:32 »
Moim zdaniem to jesli ktoś w minute nie przepłynie 50m.. to pływać nie potrafi..a co najwyżej przemieszczać się w wodzie..nie mówiąc już o ponad minucie..  Pomyślcie..jeśli ktoś w minute robi 50m to ma ponad sekunde na 1 metr..to jaki to jest styl? :gwiazdki:
"jeśli czegoś pragniesz to jesteś w stanie osiągnąć wszystko"

Offline kosaa

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 81
  • już strażak :)
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1287 dnia: Październik 17, 2013, 21:05:26 »
Rekrecyjna żabka:)

Offline HanySAnimal

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 667
  • Go Hard or Go Home ...
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1288 dnia: Październik 18, 2013, 05:21:07 »
I to chyba bardzo rekreacyjna zabka :p ja w 1:30 rok temu 100m plywalem właśnie zabka i tez to nie było nie wiem co. Ale skoro ktoś ma  problem z przeplynieciem to lepiej odpuścić sobie psp. Większe wymagania w kwesti basenu stawia wopr  do swoich projektów unijnych bo tam jest 200m :)
“All men are created equal, and then a few become firefighters”

Offline kosaa

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 81
  • już strażak :)
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1289 dnia: Październik 18, 2013, 11:18:04 »
Jak ktoś nie umie wogóle pływać to nie przepłynie, na ostatnim naborze jakim byłem chłopak przepłynął na plecach z zapasem.
« Ostatnia zmiana: Październik 18, 2013, 13:42:18 wysłana przez robn »

Offline Miodziomm

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 60
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1290 dnia: Październik 18, 2013, 16:00:10 »
Ok idąc waszym tokiem myślenia powinienem powiedzieć ,, dlaczego nie obniżuć progu czasowego na 1000m do  3.00 min przecież to kupe czasu :P ktoś kto się nie wyrabia nie powinien być w PSP

Offline piotr92strazak

  • Cel: PSP
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.162
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1291 dnia: Październik 18, 2013, 16:58:24 »
Heh tak samo jak z drążkiem  :rofl: 24 podciągnięcia to za mało powinno być 35   ^_^ dalsze zdanie znacie  -_-
Straż- Pasja, Miłość, Duma, Honor

Offline przemissimo

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 304
  • KM PSP m.st. Warszawy
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1292 dnia: Październik 18, 2013, 18:46:51 »
A jak u was z basenem?

Pływać nauczyłem się sam za małolata, nie wiem co to za styl (przypomina kraula) no ale spokojnym tempem bez przygotowywania się wyrobiłem się w 51 sekund. Myślę, że wystarczy raz/dwa w miesiącu przejść się na basen a do tego kondycja z biegania może pomóc.

Offline Levy

  • Per aspera ad astra
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.477
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1293 dnia: Październik 18, 2013, 20:52:31 »
No nie wiem panowie... Ja ostatnio pływając dla samego pływania nie wiadomo ile lat temu, te 50m zrobiłem na pierwszej wizycie na basenie w czasie 1:10 chyba, to chyba na prawdę trzeba chcieć albo po prostu niepamięć pływać żeby tego nie ogarnąć. Poza tym na basenie ładnie można rozwinąć sobie mięśnie pleców, więc jako przygotowanie do drążka jak najbardziej wskazane :)
i jak to jest w końcu z Harvardem. Ocena wymagana to 4, czy jest dodawana do reszty ocen i uśredniana?
Wpływ dowódcy jako twórcy karności jest przodujący. Gdy dowódca ma powagę wynikającą ze stopnia i stanowiska, a ponadto dużą wiedzę i umiejętność pracy, wówczas jego wpływ działa tak silnie, że każdy podwładny uważa podporządkowanie się mu za samo przez się zrozumiałe.

Offline piotr92strazak

  • Cel: PSP
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.162
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1294 dnia: Październik 18, 2013, 21:08:47 »
No nie wiem panowie... Ja ostatnio pływając dla samego pływania nie wiadomo ile lat temu, te 50m zrobiłem na pierwszej wizycie na basenie w czasie 1:10 chyba, to chyba na prawdę trzeba chcieć albo po prostu niepamięć pływać żeby tego nie ogarnąć. Poza tym na basenie ładnie można rozwinąć sobie mięśnie pleców, więc jako przygotowanie do drążka jak najbardziej wskazane :)
i jak to jest w końcu z Harvardem. Ocena wymagana to 4, czy jest dodawana do reszty ocen i uśredniana?
Harvard masz zaliczyć tylko z wynikiem min 80 (wynik dobry) nie liczy się do niczego daje tylko możliwość brania udziału w kolejnym etapie którym jest sprawność tam masz zaliczyć z wynikiem dobrym czyli min 56 punktów
Straż- Pasja, Miłość, Duma, Honor

maniek222

  • Gość
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1295 dnia: Październik 18, 2013, 22:28:50 »
mam pytanie odnoście zaliczenia z pływania. Chodzi o to że nie jest to dla mnie mocna strona a straż to marzenie od dziecka, kursy porobione prawo jazdy tak samo więc czekam na nabór z ulicy bo do szkoły się nie dostałem. Co do basenu to można przepłynąć tylko na plecach albo 25 kraulem 25 na plecach? jest niby styl dowolny dlatego pytam bo ostatnio pytałem instruktora na basenie to mówił że za styl dowolny jest przyjęty kraul..

Offline piotr92strazak

  • Cel: PSP
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.162
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1296 dnia: Październik 19, 2013, 09:35:21 »
mam pytanie odnoście zaliczenia z pływania. Chodzi o to że nie jest to dla mnie mocna strona a straż to marzenie od dziecka, kursy porobione prawo jazdy tak samo więc czekam na nabór z ulicy bo do szkoły się nie dostałem. Co do basenu to można przepłynąć tylko na plecach albo 25 kraulem 25 na plecach? jest niby styl dowolny dlatego pytam bo ostatnio pytałem instruktora na basenie to mówił że za styl dowolny jest przyjęty kraul..
Styl dowolny to nawet na plecach lub żabką słyszałem że można 25 metrów płynąc np kraulem a następnie ostatnie 25 m żabka czy tez stylem grzbietowym.
Straż- Pasja, Miłość, Duma, Honor

Offline Lokokistka

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1297 dnia: Październik 19, 2013, 10:53:51 »
a czy jeżeli chodzi o nabór pań do straży czy potrzebne są jakieś testy sprawnościowe?

Offline DjDhan

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 203
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1298 dnia: Październik 19, 2013, 11:27:16 »
Panie obowiązują dokładnie te same zasady przyjęć co Panów (tak samo wyglądający test sprawnościowy)

Offline Izmo91

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 124
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1299 dnia: Październik 19, 2013, 15:36:30 »
Witam, a jak mozna poprawic sobie wydolnosc, by w harvardzie poszlo jak najlepiej ? Jakie sa sposoby ?