Autor Wątek: Nabór z ulicy jak wygląda ?  (Przeczytany 1199941 razy)

Offline given1

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 38
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1250 dnia: Październik 15, 2013, 09:41:42 »
No widać , że rozmowa zadecydowała , w takim razie powinno byc w ogłoszeniu że wymagane zamieszkanie na terenie powiatu , bo szkoda siły, czasu i pieniędzy na jeżdzenie na nabory,
Ja teraz biore udział w jednostce oddalonej o 35 km i mam nadzieję że przekonam komisje ze nie musze sie przeprowadzać tylko dojeżdzać,

Offline Kogut

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 438
  • Natural Born Firefighter
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1251 dnia: Październik 15, 2013, 12:49:17 »
Ustawa o PSP mówi jasno, że strażak w służbie kandydackiej powinien zamieszkiwać w miejscowości pobliskiej do danej jednostki. Miejscowość pobliska to taka, od której czas dojazdu nie przekracza 1h publicznymi środkami transportu...
Współczuję DjDhan sam też obawiam się takiego przebiegu sytuacji w naborach...
Im więcej wiesz, tym bardziej zdajesz sobie sprawę z tego jak mało wiesz.

Offline Miodziomm

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 60
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1252 dnia: Październik 15, 2013, 14:31:25 »
Popieram, jeśli ktoś nie załapał się na policealne a kierunek ratownictwo traktuje jako szanse na dodatkowe punkty to niech lepiej sobie daruje ;) tyle samo można zdobyć za uprawnienia dodatkowe

Offline given1

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 38
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1253 dnia: Październik 15, 2013, 16:00:16 »
Ustawa o PSP mówi jasno, że strażak w służbie kandydackiej powinien zamieszkiwać w miejscowości pobliskiej do danej jednostki. Miejscowość pobliska to taka, od której czas dojazdu nie przekracza 1h publicznymi środkami transportu...
Współczuję DjDhan sam też obawiam się takiego przebiegu sytuacji w naborach...


a mi się wydaje że ustawa mowi o 2h godzinach , po zatym chodzi o slużbe przygotowawczą, ( kandydacka to w szkole)?

Offline piotr92strazak

  • Cel: PSP
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.162
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1254 dnia: Październik 15, 2013, 17:45:47 »
Ustawa o PSP mówi jasno, że strażak w służbie kandydackiej powinien zamieszkiwać w miejscowości pobliskiej do danej jednostki. Miejscowość pobliska to taka, od której czas dojazdu nie przekracza 1h publicznymi środkami transportu...
Współczuję DjDhan sam też obawiam się takiego przebiegu sytuacji w naborach...


a mi się wydaje że ustawa mowi o 2h godzinach , po zatym chodzi o slużbe przygotowawczą, ( kandydacka to w szkole)?
Dojazd publicznymi środkami komunikacji nie przekraczający w obie strony dwóch godzin
służba kandydacka to szkoła
Straż- Pasja, Miłość, Duma, Honor

Offline Miodziomm

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 60
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1255 dnia: Październik 15, 2013, 20:09:17 »
Mam pytanie odnośnie czasu dojazdu: czy tymczasowe zameldowanie na terenie powiatu albo miejscowości załatwiło by sprawę, czy chodzi raczej o stałe zameldowanie?

Offline Kogut

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 438
  • Natural Born Firefighter
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1256 dnia: Październik 15, 2013, 20:36:30 »
Dokładnie to miałem na myśli. Jeszcze zaraz jakąś literówkę znajdziecie  :mellow:
Grunt, że sens wyłapaliście.. :straz:
Im więcej wiesz, tym bardziej zdajesz sobie sprawę z tego jak mało wiesz.

Offline DjDhan

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 203
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1257 dnia: Październik 15, 2013, 20:58:50 »
Mam pytanie odnośnie czasu dojazdu: czy tymczasowe zameldowanie na terenie powiatu albo miejscowości załatwiło by sprawę, czy chodzi raczej o stałe zameldowanie?

kiedys tak chlopaki robili, na jakims smiesznym swistku przynosili zaswiadczenie ze od wczoraj mieszkaja tu i tu. A tak naprawde to byla lipa. Jednostki teraz juz patrza na adres na twardym dokumencie czyli na dowod osobisty

Offline Miodziomm

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 60
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1258 dnia: Październik 15, 2013, 21:01:11 »
30 km przejdzie?

Offline kosaa

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 81
  • już strażak :)
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1259 dnia: Październik 15, 2013, 21:10:07 »
30km to nie jest duzo, biorac pod uwage ze nie dojezdzasz cidzien do pracy. Czesto ludzie dalej dojezdzaja w systemie codziennym, mysle ze podczas rozmowy mozesz tak mowic i pomoze, dla mnie 90km nie przeszkodzilo :)

Offline Miodziomm

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 60
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1260 dnia: Październik 15, 2013, 21:33:59 »
Brzmi świetnie ;) jestem w o tyle dogodnej sytuacji że mam w okół siebie aż 4 jednostki mniej wiecej w podobnej odległości

Offline Kogut

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 438
  • Natural Born Firefighter
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1261 dnia: Październik 16, 2013, 19:52:55 »
Pamiętaj też, że ludzie często do swego miasta powiatowego mają więcej niż 30 km.
Im więcej wiesz, tym bardziej zdajesz sobie sprawę z tego jak mało wiesz.

Offline HanySAnimal

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 667
  • Go Hard or Go Home ...
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1262 dnia: Październik 16, 2013, 20:07:08 »
Uważam, że odległość nie jest jakąś szczególna przeszkodą. Jeżeli już ktoś widzi w tym problem to się czepia. Przykładowe 30km to odległość naprawdę minimalna biorąc pod uwagę służbę 24/48.
“All men are created equal, and then a few become firefighters”

Offline Miodziomm

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 60
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1263 dnia: Październik 16, 2013, 20:46:52 »
Póki co tylko sobie gdybam, rozwarzam warianty i szukam odpowiedzi na nurtujące mnie pytania ;) tak na prawde mam cały rok na przygotowania, ale niepokoi mnie jedna rzecz, z którą nie do końca mogę wyrobić się w czasie, a mianowicie mam zamiar w bieżącym roku zapisać się do OSP z tego co wyliczyłem potrzebny jest mi kurs podstawowy+kpp+rat.techniczny żeby osiągnąć maksymalną ilość punktów za wyszkolenie i tu pojawia się moje pytanie, czy rok to wystarczająca ilość czasu żeby zrobić te wszystkie kursy? czy może to być kwestia nawet kilku lat?

Offline Kreator

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 218
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1264 dnia: Październik 16, 2013, 20:58:13 »
kpp robisz w 2 weekendy. a reszta kurs podstawowy 1 stopnia OSP i RT zalezy, u niektorych w OSP dopiero po 6 mies. wydaja legitymacje i podkreslaja Twoja prace.Trudno powiedziec ale mnie sie wydaje ,ze za malo czasu bo kursy bywaja bardzo zadko i ciezko sie w nie wstrzelic. Odrazu sie pokapuja ,ze po to chcesz sie zapisac. ;)

Offline piotr92strazak

  • Cel: PSP
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.162
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1265 dnia: Październik 16, 2013, 21:57:10 »
Póki co tylko sobie gdybam, rozwarzam warianty i szukam odpowiedzi na nurtujące mnie pytania ;) tak na prawde mam cały rok na przygotowania, ale niepokoi mnie jedna rzecz, z którą nie do końca mogę wyrobić się w czasie, a mianowicie mam zamiar w bieżącym roku zapisać się do OSP z tego co wyliczyłem potrzebny jest mi kurs podstawowy+kpp+rat.techniczny żeby osiągnąć maksymalną ilość punktów za wyszkolenie i tu pojawia się moje pytanie, czy rok to wystarczająca ilość czasu żeby zrobić te wszystkie kursy? czy może to być kwestia nawet kilku lat?
Nie jest powiedziane ze jak się zapiszesz to od razu cię wyślą na kurs nie które osoby czekają na kurs 2 lata to wiadomo ze one pójdą od razu. W OSP tez trzeba się wykazać się zainteresowaniem itd będą widzieć że się interesujesz  to i na kurs cie wyślą;)
Straż- Pasja, Miłość, Duma, Honor

Offline Kreator

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 218
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1266 dnia: Październik 16, 2013, 22:09:01 »
U mnie w OSP ciezko z kursami sa bardzo zadko, zalezy od jednostki

Offline fido1384

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 25
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1267 dnia: Październik 16, 2013, 22:35:45 »
zależy od jednostki ile miejsc dostaje od komendy jeśli ta organizuje kursy jakiś a KPP to przeważnie z projektów unijnych idą, u nas w gminie to dopiero 2 razy był z projektu KPP w zeszłym roku i 3 lata temu a tak to w ogóle. Dużo zalezy od samej OSP i ludzi, bo przeważnie na kursy oprócz podst idą ludzie którzy coś działają albo "elita" , że się tak wyrażę ;)
Dobry ratownik, to bezpieczny ratownik

Offline patrykk_998

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 12
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1268 dnia: Październik 16, 2013, 22:44:30 »
A ja powiem tyle, że już nie długo będę próbował swoich sił w pierwszym w swoim życiu naborze...
Mam jeszcze 2 tyg. na pobieganie 1000. Póki co nie jest najlepiej 3:35, 3:40... Ale może siła woli, rywalizacja i adrenalina zadziałają i będzie szybciej :)
Z papierów będę miał dużo, 34 pkt, (wszystkie kursy OSP, C, podesty, agregaty, rat. wodny + niepunktowane uprawnienia o których już nie będę pisał, ale może pomogą przy rozmowie, o ile do niej dojdę)
Także za jakiś czas i ja podzielę się doświadczeniami :)

macko

  • Gość
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1269 dnia: Październik 17, 2013, 01:08:57 »
1000metrów to jest pryszcz najważniejsza jest 50-ka!!! tu sie traci najwięcej lub zyskuje.

Offline Hanys_alarmowo

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 7
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1270 dnia: Październik 17, 2013, 09:48:44 »
Siema....to bardzo dużo pkt za uprawnienia. Ale sprawność kiepsko a jak z drążkiem i 50m? Skoro tak słabo 1000m to musisz dobrze cisnąć na 50tke?

Plecaki u was są? Bo słyszałem ,że nawet punkty uprawnienia nie pomogą jak na rozmowie dostanie się 5 pkt a Plecak 30. ;///////

Pozdroo 600

Offline patrykk_998

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 12
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1271 dnia: Październik 17, 2013, 10:07:19 »
drążek 16, 50 ok 7.5.
Co do plecaków to nie mam pojęcia, ale podejrzewam, że będą jak wszędzie...

Offline Hanys_alarmowo

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 7
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1272 dnia: Październik 17, 2013, 10:11:21 »
W jakiej miejscowości jest nabór w Twoim regionie? Możesz podać nazwę Miasta?
A jeżeli chodzi o plecaki to wszędzie SĄ !

Offline piotr92strazak

  • Cel: PSP
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.162
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1273 dnia: Październik 17, 2013, 10:19:39 »
drążek 16, 50 ok 7.5.
Co do plecaków to nie mam pojęcia, ale podejrzewam, że będą jak wszędzie...
Pamiętaj kolego aby zaliczyć sprawność to musisz osiągnąć wynik dobry czyli mieć min 56 punktów a z tego co widzę to ty za wszystko masz 50 czyli ocena dostateczna
Straż- Pasja, Miłość, Duma, Honor

Offline Hanys_alarmowo

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 7
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1274 dnia: Październik 17, 2013, 10:26:32 »
W 2 tygodnie będzie Ciężko Ci zrobić cokolwiek, m.in 50 lub 1000 chyba ,że drążek zrobisz 2 więcej. A nie zapominajmy o Harvardzie gdzie jest teraz największy przesiew a 2 2 tygodnie to raczej wydolności nie poprawisz.


Pozdroooo