Autor Wątek: Nabór z ulicy jak wygląda ?  (Przeczytany 1194466 razy)

Offline Kogut

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 438
  • Natural Born Firefighter
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1225 dnia: Październik 02, 2013, 08:10:36 »
Zgadza się, kasa jest ważna, a często jej niestety brakuje...
Dla mnie osobiście jest to dodatkowa motywacja bo ludzie, którzy dostają się po plecach, zazwyczaj problemów z pieniędzmi nie mają...
Zrobią sobie prawko C + podnośniki, żurawie i butle lub sternika i już mają fajną podstawę do przyjęcia. Cały pic polega na tym, żeby przebić takiego delikwenta właśnie jak największą ilością papierków bo on za pewne dostanie dużo więcej pkt na rozmowie.

Myślę, że osoby pracujące są w stanie ze dwa papierki na rok zrobić, choć zależy to jeszcze oczywiście od sytuacji rodzinnej...

Odbijając trochę od tematu, mnie udało się zrobić podnośniki za 600 zł, czyli 50% ceny. 1200 zł szarpnęło by potrfel  :straz:
Im więcej wiesz, tym bardziej zdajesz sobie sprawę z tego jak mało wiesz.

Offline Champion

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 738
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1226 dnia: Październik 02, 2013, 18:24:48 »
Odbijając trochę od tematu, mnie udało się zrobić podnośniki za 600 zł, czyli 50% ceny. 1200 zł szarpnęło by potrfel  :straz:

mi się udało zrobić podesty za 400 pln ;) a HDS`y za 800. Jakby ktoś chciał to mogę dać namiar na szkołe w gdańsku. Zastanawiam się jeszcze nad butlami, ale to chyba będę robił, jeżeli nie uda mi się dostać do SA PSP (w przyszłym roku maturka).

Offline ziomal312

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 312
  • Cel: SA PSP Poznań
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1227 dnia: Październik 05, 2013, 14:07:16 »
Mam pytanko czy zadania na tescie wiedzy powtarzaja sie z ubieglych lat tak jak w sa psp?
Musisz chcieć sukcesu tak bardzo jak chcesz kolejnego oddechu!

Offline ziomal312

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 312
  • Cel: SA PSP Poznań
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1228 dnia: Październik 05, 2013, 14:09:49 »
za uprawnienia na hds sa dodatkowe pkt? bo myslalem ze tylko za prawko i za jezyk
Musisz chcieć sukcesu tak bardzo jak chcesz kolejnego oddechu!

Offline Kogut

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 438
  • Natural Born Firefighter
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1229 dnia: Październik 05, 2013, 14:13:52 »
Za język? Ciekawie...
Im więcej wiesz, tym bardziej zdajesz sobie sprawę z tego jak mało wiesz.

Offline Ratownictwo W Obiektywie

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 15
  • www.ratownictwo112.com.pl
    • www.ratownictwo112.com.pl
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1230 dnia: Październik 05, 2013, 14:17:09 »
Też nie słyszałem żeby znajomość jezyków była punktowana

Offline DjDhan

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 203
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1231 dnia: Październik 05, 2013, 16:20:41 »
koledze dzialy sie pomylily. Chodzi mu o szkole, tam daja punkty za jezyk obcy.

Offline ziomal312

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 312
  • Cel: SA PSP Poznań
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1232 dnia: Październik 06, 2013, 14:48:09 »
taaa pomylka sory chlopaki  :szalony:
Musisz chcieć sukcesu tak bardzo jak chcesz kolejnego oddechu!

Online HanySAnimal

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 667
  • Go Hard or Go Home ...
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1233 dnia: Październik 06, 2013, 21:56:20 »
Za hds napewno są pkt w końcu jest to sprzęt wykorzystywany w PSP :)
“All men are created equal, and then a few become firefighters”

Offline Levy

  • Per aspera ad astra
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.477
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1234 dnia: Październik 06, 2013, 22:13:26 »
Za hds napewno są pkt w końcu jest to sprzęt wykorzystywany w PSP :)

zależy czy jest na stanie jednostki do której nabór jest prowadzony, bo jeżeli nie ma to punkty za HDSy mogą być, ale nie muszą.
Wpływ dowódcy jako twórcy karności jest przodujący. Gdy dowódca ma powagę wynikającą ze stopnia i stanowiska, a ponadto dużą wiedzę i umiejętność pracy, wówczas jego wpływ działa tak silnie, że każdy podwładny uważa podporządkowanie się mu za samo przez się zrozumiałe.

Offline Miodziomm

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 60
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1235 dnia: Październik 12, 2013, 11:35:33 »
Język obcy jest punktowany, ale tylko w przypadku kiedy nabor jest prowadzony na stanowisko kwatermistrzowskie lub na stanowisko księgowego w psp :)

Offline Levy

  • Per aspera ad astra
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.477
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1236 dnia: Październik 12, 2013, 16:22:44 »
Język obcy jest punktowany, ale tylko w przypadku kiedy nabor jest prowadzony na stanowisko kwatermistrzowskie lub na stanowisko księgowego w psp :)

Eee, mocno wydaje mi się, że był jakiś nabór, gdzie osoby otrzymywały punkty za certyfikaty językowe. I równie mocno wydaje mi się, że stanowiskiem, na które szukano ludzi był stażysta, docelowo starszy ratownik. Ale za nic nie mogę znaleźć w tej chwili tego ogłoszenia, więc mogę się mylić...
Wpływ dowódcy jako twórcy karności jest przodujący. Gdy dowódca ma powagę wynikającą ze stopnia i stanowiska, a ponadto dużą wiedzę i umiejętność pracy, wówczas jego wpływ działa tak silnie, że każdy podwładny uważa podporządkowanie się mu za samo przez się zrozumiałe.

Offline Miodziomm

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 60
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1237 dnia: Październik 12, 2013, 17:01:38 »
Wydaje mi się że najważniejsze certyfikaty jakie można teraz zdobyć są w OSP oraz w Szkołach ratownictwa medycznego ( w sumie  30pkt) :) nie pakował bym się tutaj w żadne kosztowne kursy typu sternik, nuretk itp ponieważ każda jednostka przydziela punkty za inne umiejętności w związku z czym nie wszystko to co posiadamy będzie punktowane, chyba że ktoś jest ukierunkowany na daną komende i wie konkretnie za co można uzyskać dodatkowe punkty :) pomijając oczywiście fakt że prawo jazdy kat. C jest wymagane wszędzie

Offline Levy

  • Per aspera ad astra
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.477
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1238 dnia: Październik 13, 2013, 23:01:47 »
Uprawnienia sepowskie, napełnianie butli pod ciśnieniem czy szkolenie pilarz drwal to umiejętności które punktuje praktycznie każda jednostka. A 15 pkt za rat meda to 3 lata wcale nie łatwych studiów...
Wpływ dowódcy jako twórcy karności jest przodujący. Gdy dowódca ma powagę wynikającą ze stopnia i stanowiska, a ponadto dużą wiedzę i umiejętność pracy, wówczas jego wpływ działa tak silnie, że każdy podwładny uważa podporządkowanie się mu za samo przez się zrozumiałe.

Offline Miodziomm

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 60
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1239 dnia: Październik 14, 2013, 08:15:36 »
To prawda nie łatwych, ale dużo wnoszą do twojej przyszłej pracy zawodowej ;) przy okazji to świetna przygoda, masz okazje uczestniczyc w wielu cwiczeniach, rowniez tych zgrywających ze Strażakami i innymi służbami współpracującymi z systemem, możesz liczyc na praktyki w PSP przez co napewno zostaniesz tam pozytywnie zapamiętany ;) tak więc przemyśl

Offline fido1384

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 25
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1240 dnia: Październik 14, 2013, 10:13:58 »
z tego powodu ja robię rat med, ale jeszcze policealne, nie wiem jak na studiach, ale chyba też zlikwidowali praktyki w PSP, bo nic nie wnosiły.
Dobry ratownik, to bezpieczny ratownik

Offline GP_Rbk_Chka

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 271
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1241 dnia: Październik 14, 2013, 13:49:50 »
pomijając oczywiście fakt że prawo jazdy kat. C jest wymagane wszędzie
Nie prawda, nie wszędzie wymagają "C". Fakt, większość wymaga, ale jednak nie wszyscy :)
Plus ratio quam vis

Offline piotr92strazak

  • Cel: PSP
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.162
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1242 dnia: Październik 14, 2013, 14:38:02 »
Ale za kat C zdobywa się punkty  -_-
Straż- Pasja, Miłość, Duma, Honor

Offline janina

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 84
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1243 dnia: Październik 14, 2013, 15:59:04 »
z tego powodu ja robię rat med, ale jeszcze policealne, nie wiem jak na studiach, ale chyba też zlikwidowali praktyki w PSP, bo nic nie wnosiły.

bzdura.
praktyki w PSP są cały czas, a jak to z praktykami. zależy na jaką jednostkę trafisz - albo się nauczysz i poznasz od środka wszystko albo nie. mi dużo dały praktyki w psp
Nie bój się udzielać pomocy.. nigdy nie wiesz kiedy sam będziesz jej potrzebował..

Offline Miodziomm

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 60
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1244 dnia: Październik 14, 2013, 20:06:50 »
Skoro już poruszyliśmy ten wątek, ja też kończę w tym roku Rat Med na poziomie studium ;) Jeżeli chodzi o praktyki u nas wygląda to tak że klasa jest podzielona na grupy mniej więcej 6-7 osobowe z których każda ma przydzielony jeden dzień praktyk i tak np pierwsze dwa miesiące minęły nam na różnych traktach szpitalnych m.in oiom, chirurgia, sor ale listopad jest już zaklepany dla PSP, narazie nie wiem jaką forme będą miały te praktyki i czy będzie nam dane uczestniczyc w wyjazdach ze Strażakami, ale jestem nastawiony bardzo pozytywnie ;)

Offline given1

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 38
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1245 dnia: Październik 14, 2013, 21:03:44 »
Witam,
jako że na ostatnich naborach nie trzeba już byc zameldowanym w powiecie i nie mam punktów za zamieszkanie w danej miesjcowosci, mam pytanie jak myslicie w jaki sposób jednostki podchodzą do kandydatów z sąsiednich powiatów?? naprzykład oddalonych o 30-40 km ?
Pozdrawiam


Offline Izmo91

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 124
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1246 dnia: Październik 14, 2013, 21:04:56 »
Panowie, mam 22 lata, czy warto robic specjalnie ratownika medycznego ?  Jako ze teraz nie ma stiudium, wiec studia. Czy warto?  wiadomo - cel straz. Tylko czy nie lepiej przeznaczyc na inne cele tych pieniedzy ?

Offline Champion

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 738
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1247 dnia: Październik 14, 2013, 21:06:04 »
jak dla mnie nie warto, lepiej za te pieniądze zrobić prawko C+E i wszystkie potrzebne kursy. + wszystkie kursy z OSP.

Offline janina

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 84
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1248 dnia: Październik 14, 2013, 21:17:43 »
narazie nie wiem jaką forme będą miały te praktyki i czy będzie nam dane uczestniczyc w wyjazdach ze Strażakami, ale jestem nastawiony bardzo pozytywnie ;)

nie będzie wyjazdów ze strażakami. znaczy nie na akcje. to mogę Cie zapewnić. jeśli będą powiedzmy jakieś ćwiczenia to jak najbardziej Cie wezmą, ale na akcje nigdy.

@Izmo91
jeśli jesteś nastawiony na straż, to róc kursy, przeznacz na to kase, a nie marnuj 3 lat życia. jeśli idziesz na takie studia to z zamiłowania, a nie z punktów do straży. w ciągu tych 3 lat będziesz miał kilka naborów w któych możesz już się dostać i spełnić marzenie. czas przeznaczony na studia poświęc na treningi, drążek, bieganie, prawko i kursy dodatkowe.
Nie bój się udzielać pomocy.. nigdy nie wiesz kiedy sam będziesz jej potrzebował..

Offline DjDhan

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 203
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1249 dnia: Październik 14, 2013, 21:34:34 »
Witam,
jako że na ostatnich naborach nie trzeba już byc zameldowanym w powiecie i nie mam punktów za zamieszkanie w danej miesjcowosci, mam pytanie jak myslicie w jaki sposób jednostki podchodzą do kandydatów z sąsiednich powiatów?? naprzykład oddalonych o 30-40 km ?
Pozdrawiam

o tak wygląda punktowanie zameldowania na rozmowie kwalifikacyjnej wg obecnych wytycznych.
http://www.psp-nowysacz.pl/edc_media/List/Item-24/TinyFiles/Protokol-koncowy-naboru-do-sluzby.pdf
http://www.straz-lancut.pl/nabor-do-sluzby-w-psp/nabor-do-sluzby-w-2013-r/
http://bip.ires.pl/gfx/straz/files/naborkw/2013_09_13/wyn_test_wied_r.pdf

rozmowa kwalifikacyjna służy tylko temu żeby albo urwać Twoje punkty albo upewnić Cię na pierwszym miejscu. Trzy przypadki kandydatów o bardzo dobrych osiągnięciach fizycznych jak i mających sporą przewagę punktów za zdobyte uprawnienia wyeliminowanych przez komisje w walce o miejsce w służbie dla PSP z powodu odległości o około 90km od miejsca zamieszkania .
Sam osobiście jestem jednych z tych przykładów. Na rozmowie powiedziano mi ze jestem idealnym kandydatem na to stanowisko ale komisja uważa, że za jakiś czas przeniosę się do jednostki w swoim mieście i żadnego ze mnie pożytku w tej komendzie. Tłumaczenia o przeprowadzce, wynajęciu pokoju a później mieszkania zostały podsumowane zdaniem - " nie wierzę w Pańskie słowa".
Przykre, smutne, ale prawdziwe. Nic na to nie można poradzić. Mimo że zniesiono punktacje w sprawie miejsca zamieszkania wciąż jest ona weryfikowana podczas rozmowy kwalifikacyjnej.