Autor Wątek: Nabór z ulicy jak wygląda ?  (Przeczytany 1202572 razy)

Offline piotr92strazak

  • Cel: PSP
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.162
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1200 dnia: Wrzesień 22, 2013, 22:25:40 »
Mam pytanko do was odnośnie punktów za uprawnienia a dokładnie chodzi o tą sprawę:
Dopuszcza się przyznanie punktów za zatrudnienie powyżej 12 miesięcy w służbie cywilnej lub na stanowisku pomocniczym lub obsługi w jednostce organizacyjnej PSP, przy realizowaniu zadań zbliżonych
do zadań na stanowisku na które prowadzony jest nabór.
Kandydat dostanie wtedy punkty za to ze np ma staż w PSP? jeśli tak to jakim sposobem odbyć ten staż? kto kieruje na taki staż? trzeba spełniać jakieś wymagania?
Straż- Pasja, Miłość, Duma, Honor

Offline sheldon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.658
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1201 dnia: Wrzesień 22, 2013, 22:48:30 »
Chodzi o uprzednie zatrudnienie jako cywil w PSP, nie staż. Staż to nie zatrudnienie. Generalnie to szersza furtka dla cywilnych biurowych ubiegających się o mundur.
PYTAJ! ĆWICZ! KORZYSTAJ Z DOŚWIADCZEŃ KOLEGÓW!

Offline piotr92strazak

  • Cel: PSP
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.162
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1202 dnia: Wrzesień 22, 2013, 23:13:11 »
Mam znajomego który niby ma staż czy tez praktykę w PSP z urzędu pracy i mówił mi ze siedzi z strażakami na podziale i wykonuje obowiązki ale do akcji ratowniczo gaśniczych nie wyjeżdża... Dla mnie to jest dziwne że tak bez niczego by urząd pracy go skierował, żadnego przeszkolenia nic... Nie mam tego potwierdzonego oczywiście tyle co z jego opowiadań ale to co pisałem w poście powyżej za to że ma te praktykę ale nie zatrudnienie to gdyby startował do PSP to by te punkty dostał za to, chyba że się mylę, choć co najważniejsze może gadać głupoty i mijać się z prawdą, ja pierwszy raz słyszę o takim przypadku...
Dlatego pytam czy może coś takiego być.
Straż- Pasja, Miłość, Duma, Honor

Offline Kogut

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 438
  • Natural Born Firefighter
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1203 dnia: Wrzesień 23, 2013, 07:58:16 »
Piotr staż z UP w PSP to żadna nowość...
Zazwyczaj kierowane na niego są niebrzydkie dziewczyny, które parzą kawę i latają z papierkami, ale zdarzają się też faceci np. po znajomości  :straz:
Ja osobiście miałem praktyki w PSP ze szkoły Rat. Med., ale polegało to w zasadzie na siedzeniu na PSK bo tak jak napisałeś bez przeszkoleń i co najważniejsze bez zatrudnienia nikt Cię do akcji nie wyśle.
Im więcej wiesz, tym bardziej zdajesz sobie sprawę z tego jak mało wiesz.

Offline kazek08

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 10
  • MCMVIII
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1204 dnia: Wrzesień 30, 2013, 10:36:45 »
Jak to jest w końcu z tymi punktacjami za tą sprawność? Startowałem ostatnio do jednej komend i za sprawność nie przyznawali nic, trzeba było mieć tylko ocenę dobrą. Tak jak w Lublinie było to jeszcze luz bo dostawali chociaż 10pkt lub 5...W Polsce to naprawdę trudno trzymać się z góry narzuconych zasad, każdy po swojemu. 

Offline piotr92strazak

  • Cel: PSP
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.162
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1205 dnia: Wrzesień 30, 2013, 11:38:04 »
No według nowych wytycznych punkty za sprawność nie powinny być, wystarczy zaliczyć sprawność z wynikiem "dobrym" ale widziałem że podczas nowych naborów dawali punkty za sprawność i nie powinno tak być no ale cóż nie każdy trzyma się wytycznych...  :gwiazdki: na to nic nie poradzisz
Straż- Pasja, Miłość, Duma, Honor

Offline kazek08

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 10
  • MCMVIII
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1206 dnia: Wrzesień 30, 2013, 12:19:25 »
Myślałem że według nowych wytycznych te punkty za sprawność  wchodzą w całość pkt z naboru...Bynajmniej jak znajomy próbował swoich sił w Poznaniu tam średnia arytmetyczna dodawana była normalnie do całości czyli poszczególnych etapów z których były punkty, dlatego trochę mnie to dziwi :P. Czyli teraz bardziej liczy się papierek w postaci umiejętności i uprawnień niż to jaki kandydat jest sprawny ? na to by wychodziło...  -_-
ps. Jak wygląda teraz droga do zdobycia tytułu ratownika medycznego? Bo z tego co się orientuje takowy kierunek w szkołach policealnych został zamknięty od tego roku, a czy jest jakaś inna alternatywa?  -_-

Offline pisak10

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 96
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1207 dnia: Wrzesień 30, 2013, 12:28:22 »
ps. Jak wygląda teraz droga do zdobycia tytułu ratownika medycznego? Bo z tego co się orientuje takowy kierunek w szkołach policealnych został zamknięty od tego roku, a czy jest jakaś inna alternatywa?  -_-

Studia licencjackie na kierunku ratownik medyczny

Offline piotr92strazak

  • Cel: PSP
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.162
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1208 dnia: Wrzesień 30, 2013, 13:50:05 »
Nie zapomnijcie że za rozmowę kwalifikacyjną można dostać aż 30 punktów  :szalony:
Straż- Pasja, Miłość, Duma, Honor

Offline Adorius

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1209 dnia: Wrzesień 30, 2013, 14:41:21 »
Nie zapomnijcie że za rozmowę kwalifikacyjną można dostać aż 30 punktów  :szalony:
Mam w środę. Na tę samą godzinę mają jeszcze 3 osoby. Kolejne pół godziny później. Wychodzi na to, że na 1 osobę przypada 7min~ rozmowy? Jestem ciekaw jak to będzie wyglądało.

Offline HanySAnimal

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 668
  • Go Hard or Go Home ...
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1210 dnia: Wrzesień 30, 2013, 16:07:44 »
Głównie luzna rozmowa zapewne oraz pytania odnośnie hobby, sportów i zainteresowan aby poznać kandydata :)
“All men are created equal, and then a few become firefighters”

Offline Kogut

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 438
  • Natural Born Firefighter
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1211 dnia: Wrzesień 30, 2013, 16:38:00 »
Ta.. 30 pkt za rozmowe...

Zmienili wytyczne aby ograniczyć ilość ludzi przypadkowo przyjmowanych do PSP, ale tak na prawdę zostawili dla nich jescze większą furtkę niż za poprzednich wytycznych :straz:
Im więcej wiesz, tym bardziej zdajesz sobie sprawę z tego jak mało wiesz.

Offline janina

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 84
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1212 dnia: Wrzesień 30, 2013, 19:08:08 »
Nie zapomnijcie że za rozmowę kwalifikacyjną można dostać aż 30 punktów  :szalony:
Mam w środę. Na tę samą godzinę mają jeszcze 3 osoby. Kolejne pół godziny później. Wychodzi na to, że na 1 osobę przypada 7min~ rozmowy? Jestem ciekaw jak to będzie wyglądało.

1. jak to się stało, że złożyłeś papiery do PSP
2. Twoja dyspozycyjność
3. masz kilka zadań do wykonania i określony czas na nie, jednak ten czas jest za krótki na wykonanie wszystkich. co zrobisz?
4. jakieś, któego niestety nie pamiętam
5. cechy dobrego strażaka - na służbie i poza służbą

to były moje pytania na naborze
Nie bój się udzielać pomocy.. nigdy nie wiesz kiedy sam będziesz jej potrzebował..

Offline piotr92strazak

  • Cel: PSP
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.162
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1213 dnia: Wrzesień 30, 2013, 20:02:17 »
I jak udało ci się dostać? Dużo miałeś punktów za rozmowę?
Straż- Pasja, Miłość, Duma, Honor

Offline kazek08

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 10
  • MCMVIII
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1214 dnia: Wrzesień 30, 2013, 20:07:47 »
Ta.. 30 pkt za rozmowe...

Zmienili wytyczne aby ograniczyć ilość ludzi przypadkowo przyjmowanych do PSP, ale tak na prawdę zostawili dla nich jescze większą furtkę niż za poprzednich wytycznych :straz:
w jaki sposób? Sądzę, że raczej dzięki przynależności do OSP i kończeniu poszczególnych kursów dużo można zyskać do tego katC lub jakiś kurs co jest w wytycznych, trochę ćwiczeń sprawnościowych i w jakiś mniejszych komendach PSP można spokojnie próbować tak mi się przynajmniej wydaje :straz: 

Offline Adorius

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1215 dnia: Wrzesień 30, 2013, 20:43:59 »
janina dzięki za przykładowe pytania :)

Offline janina

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 84
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1216 dnia: Wrzesień 30, 2013, 22:52:30 »
nie udało :/ byłem trzeci, przyjmowali jedną osobę

chłopaki przewyższali mnie "wyszkoleniem pożarniczym", a ja miałem już rat meda lecz punktów za to nie uznali (wcale się nie dziwię, w dniu składania papierów nie miałem rat meda, egzamin zdałem w czasie pomiędzy papierami a harvardem). nawet gdyby mi uznali to i tak byłbym na trzecim miejscu
Nie bój się udzielać pomocy.. nigdy nie wiesz kiedy sam będziesz jej potrzebował..

Offline Kogut

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 438
  • Natural Born Firefighter
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1217 dnia: Wrzesień 30, 2013, 23:41:28 »
Kazek było już o tym, że sprawność wystarczy zdać na DOBRY i tyle...
A jeśli chodzi o papiery... Możesz mieć załóżmy nawet 25 pkt przewagi nad swoim rywalem, on na rozmowie dostanie 30, ty 04 i kto ma więcej?
To oczywiście skrajność, ale takie rzeczy mogą się wydarzyć, a tym bardziej, że jest jeszcze test wiedzy, który ktoś z komendy musi ułożyć - z KG PSP nie przychodzi...
A prawda jest też taka, że za wyszkolenie pożarnicze jest maksymalnie 20 pkt, a do zdobycia jest 60...
Można więc zrobić papierki inne niż wyszkolenie OSP i też się spokojnie dostać.
Im więcej wiesz, tym bardziej zdajesz sobie sprawę z tego jak mało wiesz.

Offline kazek08

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 10
  • MCMVIII
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1218 dnia: Październik 01, 2013, 13:09:44 »
Kazek było już o tym, że sprawność wystarczy zdać na DOBRY i tyle...
A jeśli chodzi o papiery... Możesz mieć załóżmy nawet 25 pkt przewagi nad swoim rywalem, on na rozmowie dostanie 30, ty 04 i kto ma więcej?
To oczywiście skrajność, ale takie rzeczy mogą się wydarzyć, a tym bardziej, że jest jeszcze test wiedzy, który ktoś z komendy musi ułożyć - z KG PSP nie przychodzi...
A prawda jest też taka, że za wyszkolenie pożarnicze jest maksymalnie 20 pkt, a do zdobycia jest 60...
Można więc zrobić papierki inne niż wyszkolenie OSP i też się spokojnie dostać.
zgadza się tylko jest małe ALE tak czy siak na wszystko potrzebny jest czas pieniążki cierpliwość i zapał  -_-

Offline piotr92strazak

  • Cel: PSP
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.162
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1219 dnia: Październik 01, 2013, 13:30:54 »
Dokładnie czas i najważniejsze pieniądze, zapał się ma jeśli chce się coś w życiu osiągnąć... No ale na rozmowie wszystko może się wydarzyć, to już zależy od komendanta...
Straż- Pasja, Miłość, Duma, Honor

Offline HanySAnimal

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 668
  • Go Hard or Go Home ...
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1220 dnia: Październik 01, 2013, 13:31:45 »
No niestety kwestia finansowa jest niekiedy główną przeszkodą. Wszystkie uprawnienia niestety sporo kosztują.  :wall:
“All men are created equal, and then a few become firefighters”

Offline piotr92strazak

  • Cel: PSP
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.162
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1221 dnia: Październik 01, 2013, 13:33:53 »
No niestety kwestia finansowa jest niekiedy główną przeszkodą. Wszystkie uprawnienia niestety sporo kosztują.  :wall:
Czasem nie które uprawnienia takie jak prawo jazdy C, C+E lub podesty ruchome, żurawie, uprawnienia sep są finansowane przez unie urząd pracy i jest wtedy taniej
Straż- Pasja, Miłość, Duma, Honor

Offline HanySAnimal

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 668
  • Go Hard or Go Home ...
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1222 dnia: Październik 01, 2013, 13:38:52 »
Wiem bo sam skorzystałem z takiego programu. Tylko że jest ich mało i dużo chętnych. No ale jeśli komuś się uda to zawsze kilka lub kilkanaście setek do przodu :mellow: 
“All men are created equal, and then a few become firefighters”

Offline piotr92strazak

  • Cel: PSP
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.162
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1223 dnia: Październik 01, 2013, 15:52:51 »
czasem to i nawet za dojazd wracają ^_^
Straż- Pasja, Miłość, Duma, Honor

Offline HanySAnimal

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 668
  • Go Hard or Go Home ...
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1224 dnia: Październik 01, 2013, 16:07:01 »
No tak niby za dojazd zwrócą ale np ja miałem tak że zwracali max 20zl za dzien szkolenia czyli jeśli ktoś jedzie własnym samochodem a ma do pokonania 100km w 2 strony (co często się zdarza)  to i tak jest w plecy. Oczywiście patrząc na całokształt to koszty poniesione za dojazd są i tak niczym w porównaniu do tego co zyskamy z UE   :kwit:
“All men are created equal, and then a few become firefighters”