Autor Wątek: Nabór z ulicy jak wygląda ?  (Przeczytany 1199897 razy)

Offline michal0428

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 87
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1125 dnia: Sierpień 09, 2013, 16:36:34 »
Twierdzisz ze osoba mająca wszystkie kursy OSP i do tego płaciła za dodatkowe uprawnienia w celu spełnienia swoich marzeń nie interesuje się pożarnictwem ?

Pokaż mi w którym miejscu tak twierdzę... Napisałem tylko, że zawsze lepiej przed egzaminem sobie coś przypomnieć bo to na pewno nie zaszkodzi a może pomóc, no chyba że Ty już wiesz wszystko o pożarnictwie i niczym Cię już nie sposób zaskoczyć :rofl:

Offline DjDhan

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 203
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1126 dnia: Sierpień 10, 2013, 13:28:31 »
Twierdzisz ze osoba mająca wszystkie kursy OSP i do tego płaciła za dodatkowe uprawnienia w celu spełnienia swoich marzeń nie interesuje się pożarnictwem ?

Pokaż mi w którym miejscu tak twierdzę... Napisałem tylko, że zawsze lepiej przed egzaminem sobie coś przypomnieć bo to na pewno nie zaszkodzi a może pomóc, no chyba że Ty już wiesz wszystko o pożarnictwie i niczym Cię już nie sposób zaskoczyć :rofl:

kolego wydaje mi się że nie trudno było się domyśleć że swoją odpowiedź kierowałem do szyn87 a nie do Ciebie.  Ty odrazu do mnie z nożem...

maniek222

  • Gość
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1127 dnia: Sierpień 10, 2013, 23:08:34 »
Witam. Chciałem zapytać co dzieje się po naborze z ulicy? oczywiście pod warunkiem że się dostaniem, zostajemy skierownai na badania a potem do pracy czy kurs paromiesięczny? bo prawdopodobnie miało się coś zmienić od tego roku

Offline piotr92strazak

  • Cel: PSP
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.162
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1128 dnia: Sierpień 11, 2013, 11:57:41 »
Podczas tych nowych naborów technika podciągania jest nadal dowolna? czy zależne od komendy siłowo/technicznie?
Straż- Pasja, Miłość, Duma, Honor

Offline Levy

  • Per aspera ad astra
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.477
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1129 dnia: Sierpień 11, 2013, 13:55:25 »
Podczas tych nowych naborów technika podciągania jest nadal dowolna? czy zależne od komendy siłowo/technicznie?

Dowolna. Chociaż biorąc pod uwagę fakt, że nie jest to sprecyzowane w dokumentach, może być tak, że egzaminujący zażyczy sobie ćwiczenia siłowego.
Wpływ dowódcy jako twórcy karności jest przodujący. Gdy dowódca ma powagę wynikającą ze stopnia i stanowiska, a ponadto dużą wiedzę i umiejętność pracy, wówczas jego wpływ działa tak silnie, że każdy podwładny uważa podporządkowanie się mu za samo przez się zrozumiałe.

Offline piotr92strazak

  • Cel: PSP
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.162
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1130 dnia: Sierpień 12, 2013, 14:24:15 »
Zastanawia mnie fakt dlaczego teraz podczas naborów nie wymagają od kandydata CV tylko życiorys (pisany odręcznie) i list motywacyjny wcześniej była wymagana CV a teraz już nie
Straż- Pasja, Miłość, Duma, Honor

Offline DjDhan

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 203
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1131 dnia: Sierpień 12, 2013, 14:40:56 »
a czym się różni CV od życiorysu ?  :szalony:

Offline piotr92strazak

  • Cel: PSP
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.162
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1132 dnia: Sierpień 12, 2013, 18:05:38 »
Troszkę się różni, układ i forma jest odmienna.  -_- tutaj jest o tym opisane  -_- http://www.moja-praca.egospodarka.pl/grupy/czym-sie-rozni-zyciorys-od-cv,t,269792,8.html
Straż- Pasja, Miłość, Duma, Honor

Offline Levy

  • Per aspera ad astra
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.477
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1133 dnia: Sierpień 12, 2013, 22:22:26 »
Zastanawia mnie fakt dlaczego teraz podczas naborów nie wymagają od kandydata CV tylko życiorys (pisany odręcznie) i list motywacyjny wcześniej była wymagana CV a teraz już nie

W zasadzie większość z tego co zawiera się w CV, to umieszczane jest w życiorysie. Poza tym: jeżeli chodzi o uprawnienia, to załączasz kserkopie ich zaświadczeń. Zainteresowania w liście motywacyjnym, doświadczenia także.
Tyle że, kiedy to wszystko było umieszczone w CV było przejrzyste i poukładane, a tak podzielone na dwa pisma.
Wpływ dowódcy jako twórcy karności jest przodujący. Gdy dowódca ma powagę wynikającą ze stopnia i stanowiska, a ponadto dużą wiedzę i umiejętność pracy, wówczas jego wpływ działa tak silnie, że każdy podwładny uważa podporządkowanie się mu za samo przez się zrozumiałe.

osp/psp

  • Gość
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1134 dnia: Sierpień 13, 2013, 21:11:05 »
jezeli ktos chce zobaczyc jak wyglada ustawiony nabor do psp zaprzaszam na strone Rudy Slaskiej

Offline DjDhan

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 203
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1135 dnia: Sierpień 14, 2013, 09:46:28 »
jezeli ktos chce zobaczyc jak wyglada ustawiony nabor do psp zaprzaszam na strone Rudy Slaskiej

analizuje wyniki i nie rozumiem czemu masz takie przypuszczenia o ustawianiu naboru

Offline piotr92strazak

  • Cel: PSP
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.162
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1136 dnia: Sierpień 14, 2013, 15:35:21 »
Przeglądałem dziś jeden nabór do KM PSP w Rudzie Ślaskiej i zaciekawiło mnie że można dostać punkty za spawacza elektrycznego i spawacza gazowego  :rofl: heh to na samochodzie rt będzie spawarka?  ^_^
Straż- Pasja, Miłość, Duma, Honor

Offline DjDhan

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 203
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1137 dnia: Sierpień 14, 2013, 15:54:12 »
no wiesz,  jak się na komendzie coś rozwali to ktoś musi umieć to naprawić :D w sumie w PSP jest dużo sprzętu i jakby się uparł spawacz się może przydać, może nie koniecznie podczas akcji ratowniczych :P ale i tak najbardziej mi sie podobał kiedyś nabór gdzie potrzebowali wybitnych sportowców z dziedziny piłki nożnej, siatkówki itp  ^_^ ^_^

osp/psp

  • Gość
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1138 dnia: Sierpień 14, 2013, 19:36:21 »
gdybys byl na tej pozycji co ja a na twoje miejsce wskakuje osoba z 22 miejsca to tez bys mial.po pierwszej rozmowie nie bylo wynikow tylko dopiero po  drugiej.trzeba bylo zliczyc punkty i dac odpowiednia ilosc to jest moje zdanie

DDDDD

  • Gość
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1139 dnia: Sierpień 14, 2013, 20:03:08 »
mam pytanie?o co chodzi dokladnie z tymi rozmowami przy naborach?jak sa przyznawane punkty,ze na 30 mozna dostac tylko 5,7,9 a nie 23

Offline piotr92strazak

  • Cel: PSP
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.162
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1140 dnia: Sierpień 15, 2013, 15:59:24 »
Mam pytanie do was podczas naborów przyznawane są punkty za:
Wyszkolenie pożarnicze w PSP, tj. kurs podstawowy – 15 punktów,
Wyszkolenie pożarnicze w PSP, tj. kurs uzupełniający (podoficerski) – 20 punktów, itd to dostaje osoba która pracowała już w PSP ale z jakiś przyczyn losowych została zwolniona? ciekawi mnie za co można zostać zwolnionym pełniąc służbę w PSP. Wydaje mi się że podczas naborów mało będzie takich osób albo możne w ogolę żeby ktoś dostał punkty za kurs podstawowy PSP czy też uzupełniający chyba że się mylę
Straż- Pasja, Miłość, Duma, Honor

Offline sheldon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.658
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1141 dnia: Sierpień 15, 2013, 21:12:38 »
Kursy takie posiadać też mogą osoby pracujące lub uprzednio pracujące w zakładowych, lotniskowych, portowych itp. strażach pożarnych.
PYTAJ! ĆWICZ! KORZYSTAJ Z DOŚWIADCZEŃ KOLEGÓW!

Offline piotr92strazak

  • Cel: PSP
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.162
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1142 dnia: Sierpień 15, 2013, 21:38:29 »
Aha a takie pytanie moje za co można zostać zwolnionym ze służby w PSP? podajcie powody
Straż- Pasja, Miłość, Duma, Honor

Offline DjDhan

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 203
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1143 dnia: Sierpień 15, 2013, 22:10:54 »
dyscyplinarka... cos przeskrobał (np pil na służbie  :krzyk:)

zgodnie z art. 38 Rozdział 2 Organizacja Państwowej Straży Pożarnej.

4. Strażak, który nie wyraził zgody na przeniesienie na niższe stanowisko z przyczyn określonych w ust. 2, może być zwolniony ze służby.

ust.2
2. Strażaka można przenieść na niższe stanowisko służbowe w przypadkach:

  1.  orzeczenia całkowitej niezdolności do pełnienia służby na zajmowanym stanowisku przez komisję lekarską, jeżeli nie ma    możliwości przeniesienia go na stanowisko równorzędne,
  2.  nieprzydatności na zajmowanym stanowisku, stwierdzonej w opinii służbowej,
  3. niewywiązywania się z obowiązków służbowych na zajmowanym stanowisku,
  4. likwidacji zajmowanego stanowiska, jeżeli nie ma możliwości przeniesienia strażaka na równorzędne stanowisko.

Strażak może się też w każdej chwili zwolnić na własną prośbę. par. 43


« Ostatnia zmiana: Sierpień 16, 2013, 17:00:55 wysłana przez robn »

ochotnik123

  • Gość
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1144 dnia: Sierpień 21, 2013, 07:40:47 »
Orientuje się może ktoś skąd pobrać wzory oświadczeń do naboru z KP PSP w Pszczynie?
(podany załącznik na stronie komendy nie działa)

Offline piotr92strazak

  • Cel: PSP
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.162
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1145 dnia: Sierpień 21, 2013, 13:35:55 »
Orientuje się może ktoś skąd pobrać wzory oświadczeń do naboru z KP PSP w Pszczynie?
(podany załącznik na stronie komendy nie działa)
Zadzwoń do komendy i powiedz ze nie działa albo wyślą ci na maila
Straż- Pasja, Miłość, Duma, Honor

Offline kosaa

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 81
  • już strażak :)
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1146 dnia: Sierpień 21, 2013, 22:30:31 »
Można do tej Pszczyny wysłać papiery pocztą, bo nic o tym nie pisze?

Offline Levy

  • Per aspera ad astra
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.477
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1147 dnia: Sierpień 21, 2013, 23:24:48 »
Wszystkie dozwolone metody składania dokumentów są wymienione w ogłoszeniu. Jeśli nie ma tam opcji, gdzie możemy je wysłać pocztą, to najpewniej nie mamy takiej możliwości i należy je złożyć osobiście.
Wpływ dowódcy jako twórcy karności jest przodujący. Gdy dowódca ma powagę wynikającą ze stopnia i stanowiska, a ponadto dużą wiedzę i umiejętność pracy, wówczas jego wpływ działa tak silnie, że każdy podwładny uważa podporządkowanie się mu za samo przez się zrozumiałe.

Offline piotr92strazak

  • Cel: PSP
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.162
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1148 dnia: Sierpień 26, 2013, 14:14:39 »
Podczas naboru przy wykonywaniu próby Harvard członek z komisji bada tętno na której na ręce prawej czy lewej czy to obojętne? ja słyszałem ze musi być na lewej bo bliżej serca
Straż- Pasja, Miłość, Duma, Honor

Offline taz_org

  • aspirant
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 320
  • SKKP
    • Fotografia dronowa i badania termowizyjne
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1149 dnia: Sierpień 26, 2013, 14:22:16 »
Podczas naboru przy wykonywaniu próby Harvard członek z komisji bada tętno na której na ręce prawej czy lewej czy to obojętne? ja słyszałem ze musi być na lewej bo bliżej serca
Obojętnie na której tętnicy, chodzi o to, że ma być tętno wyczuwalne. U nas robili na szyjnej.