Autor Wątek: Nabór z ulicy jak wygląda ?  (Przeczytany 1200503 razy)

Offline nowylub

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1100 dnia: Lipiec 11, 2013, 21:59:23 »
Witam wszystkich mam takie pytanie czy ktoś orientuje się jakie mogą być pytania na teście z wiedzy przy naborze z ulicy, czego można się spodziewać może już ktoś taki test pisał i da parę wskazówek

Pozdr

Offline DjDhan

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 203
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1101 dnia: Lipiec 11, 2013, 22:16:07 »

Offline piotr92strazak

  • Cel: PSP
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.162
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1102 dnia: Lipiec 11, 2013, 22:21:22 »
Witam wszystkich mam takie pytanie czy ktoś orientuje się jakie mogą być pytania na teście z wiedzy przy naborze z ulicy, czego można się spodziewać może już ktoś taki test pisał i da parę wskazówek

Pozdr
Pytania na temat funkcjonowaniem ochrony przeciwpożarowej i Państwowej Straży Pożarnej oraz związanych z wykonywanymi obowiązkami na stanowisku na które się startuje, pytania mogą być np. Stopień nadbrygadiera nadaje?, Grupa pożarów F oznacza?, Co to jest strefa pożarowa, Kto jest przełożonym wszystkich strażaków?, Data utworzenia PSP?, Służba przygotowawcza w PSP trwa? itd -_-
Straż- Pasja, Miłość, Duma, Honor


Offline DjDhan

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 203
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1104 dnia: Lipiec 12, 2013, 16:24:07 »
nazwałem Cie leniem bo nie chciało Ci się zjechać suwakiem na dół i wejść w temat "pisemny test wiedzy" ;p

Offline nowylub

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1105 dnia: Lipiec 12, 2013, 22:20:04 »
Musze przyznac ze nie sprasdzilem czy podobny wpis jest ale na przyszlosc obiecuje poprawe:) jak by ktos mial jeszce jakies dodatkowe informacje to z checia poczytam pozdr


Offline b3tomek

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 466
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1106 dnia: Lipiec 17, 2013, 17:54:55 »
Widzial ktoś nabór w Lublinie ? troche odbiega od wytycznych, czyżby ta komenda żądziła sie swoimi prawami ? :)

http://kmpsp.lublin.pl/start/128-zasady-naboru-do-suby-2014.html

Offline mercu

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 62
  • SAP
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1107 dnia: Lipiec 18, 2013, 19:20:27 »
hehe,
 rządzą się własnymi prawami :p

Offline michal0428

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 87
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1108 dnia: Lipiec 18, 2013, 20:40:41 »
Pozostałe nabory z lubelskiego też mają jakąś dziwną punktacje  ;p ale może być i tak że potem kw unieważni te nabory jak to miało miejsce w innych częściach polski. Widać nie wszyscy rozumieją nowe rozporządzenie odnośnie naborów :)

Offline Pom

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 755
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1109 dnia: Lipiec 27, 2013, 19:19:08 »
Słuchajcie, załóżmy hipotetycznie taką sytuację, dostaję sie do służby w PSP na nowych zasadach "z ulicy", i w nast. roku kierują mnie na kurs 5-miesięczny, np. kurs wypada tak że koniec lub środek jest w lipcu. Czy na kursie można uzyskać przepustkę aby jechać do Poznania na testy do Szkoły Aspiantów? Jak to wygląda.

Offline kosaa

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 81
  • już strażak :)
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1110 dnia: Lipiec 28, 2013, 01:03:27 »
Jak się dostaniesz z ulicy to się bedziesz martwił, a z ulicy jest się trudniej dostać. Zazwyczaj na 2 miejsca ponad 50 osób jest.

Offline robn

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.349
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1111 dnia: Lipiec 28, 2013, 12:03:58 »
Słuchajcie, załóżmy hipotetycznie taką sytuację, dostaję sie do służby w PSP na nowych zasadach "z ulicy", i w nast. roku kierują mnie na kurs 5-miesięczny, np. kurs wypada tak że koniec lub środek jest w lipcu. Czy na kursie można uzyskać przepustkę aby jechać do Poznania na testy do Szkoły Aspiantów? Jak to wygląda.
Myślę że spokojnie, piszesz raport do Komendanta szkoły o czas wolny od służby potrzebny Ci na zaliczenie testów do SA. Raczej nie ma argumentów by taki raport był odrzucony. Powodzenia
EGO = 1 / wiedza

Offline Izmo91

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 124
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1112 dnia: Lipiec 29, 2013, 14:31:14 »
Panowie i Panie.
Mam podesty, hdsy, kurs kpp i kurs podstawowy osp (RT w przyszlych miesiacach), pilarz, agregaty + elektryk, chce zrobic w najblizszym czasie pletwonorka. Powiedzcie mi czy ratownika medycznego warto robic ? Tzn, wiadomo - warto. Ale jednak to jest powazna sprawa, trzeba w moim przypadku znalezc inna prace, gdyz pracuje pon- sob, i juz nie pasuje. Kolejna sprawa to koszta, bardzo duze.  Po prostu trezba wprowadzac duzo zmian by sie podjac szkoly.  Pytam dlatego, by dowiedziec sie czy bardziej inwestowac w kursy, i z nimi mam duze szanse dostania sie, czy szkole zaczynac i wtedy z nia mam wieksze szanse? Jak to wszystko wyglada w praktyce ? moze ktos mial podobna sytuacje ?
Jezeli chodzi o spranwosciowke, to bardzo dobre mam wyniki :)

Offline Levy

  • Per aspera ad astra
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.477
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1113 dnia: Sierpień 05, 2013, 00:19:15 »
Cytuj
Wynikiem końcowym oceny testu sprawności fizycznej jest uzyskanie przez kandydata zaliczeń ze wszystkich konkurencji składających się na ten test.

Część opisu naboru do KM PSP w Poznaniu. Chodzimi konkretnie o słowo"zaliczeń". Jaka ocena jest zaliczeniem w tym przypadku? 2, 3, 4...?
Wpływ dowódcy jako twórcy karności jest przodujący. Gdy dowódca ma powagę wynikającą ze stopnia i stanowiska, a ponadto dużą wiedzę i umiejętność pracy, wówczas jego wpływ działa tak silnie, że każdy podwładny uważa podporządkowanie się mu za samo przez się zrozumiałe.

Offline DjDhan

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 203
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1114 dnia: Sierpień 05, 2013, 10:23:55 »
wg rozporządzenia komendanta głównego zaliczeniem jest osiągnięcie oceny minimum "dobry". Może jednak w Poznaniu ich kryterium się delikatnie różni. Może wcześniej pisali coś o minimalnej ocenie zaliczeniowej.

Offline piotr92strazak

  • Cel: PSP
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.162
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1115 dnia: Sierpień 06, 2013, 21:34:25 »
Mam do was pytanie jak to w końcu jest z testem pisemnym podczas naboru do PSP dostaje się za ten test jakieś dodatkowe punkty czy tylko wystarczy go tylko napisać i nie dostaje się punktów następnie przechodzi się dalej...
Straż- Pasja, Miłość, Duma, Honor

Offline DjDhan

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 203
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1116 dnia: Sierpień 06, 2013, 23:30:04 »
z tego co przeglądałem nabory w różnych jednostkach jedni dają punkty preferencyjne 1-3 inni nie. Ale napewno wiedza będzie respektowane chociażby podczas rozmowy kwalifikacyjnej.

Offline piotr92strazak

  • Cel: PSP
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.162
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1117 dnia: Sierpień 08, 2013, 20:55:27 »
Koledzy podczas kserowania uprawnień do PSP np. kurs podesty ruchome, trzeba również do komendy kserować zaświadczenie o ukończeniu kursu? czy wystarczy sama plakietka potwierdzająca uprawnienie?
Straż- Pasja, Miłość, Duma, Honor

Offline szyn87

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 12
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1118 dnia: Sierpień 08, 2013, 21:12:25 »
Sam plastik, ksero obu stron.

Offline szyn87

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 12
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1119 dnia: Sierpień 08, 2013, 21:13:37 »
Mam do was pytanie jak to w końcu jest z testem pisemnym podczas naboru do PSP dostaje się za ten test jakieś dodatkowe punkty czy tylko wystarczy go tylko napisać i nie dostaje się punktów następnie przechodzi się dalej...
Ile zdobędziesz punktów z testu tyle doliczają do całości.

Offline DjDhan

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 203
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1120 dnia: Sierpień 08, 2013, 21:39:23 »
Mam do was pytanie jak to w końcu jest z testem pisemnym podczas naboru do PSP dostaje się za ten test jakieś dodatkowe punkty czy tylko wystarczy go tylko napisać i nie dostaje się punktów następnie przechodzi się dalej...
Ile zdobędziesz punktów z testu tyle doliczają do całości.

czyli za 20 dobrych odpowiedzi jest 20 punktów co jest równoważne z posiadaniem kursów KP+RW+RT+KPP ? <lol> trochę bez sensu.  Ale fakt w Kraśniku tak dawali
http://kppspkrasnik.bip.lublin.pl/index.php?id=176

jednak co nabór to inne kryteria, w Lublinie już lepiej to wyglądało, gdzie  za test wiedzy maksymalnie można było zgarnąć 5 pkt

http://kmpsp.lublin.pl/start/128-zasady-naboru-do-suby-2014.html  tu płacili do 5 pkt

Offline szyn87

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 12
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1121 dnia: Sierpień 08, 2013, 22:14:57 »
Właśnie to jest dobre rozwiązanie. Można uzyskać sporą przewagę punktową.  Dla kogoś kto interesuje się pożarnictwem test nie stanowi problemu.

Offline michal0428

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 87
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1122 dnia: Sierpień 08, 2013, 22:30:33 »
Z obserwacji dotychczasowych naborów raczej rzadko się zdarza żeby ktoś tam sporo punktów nadrobił albo mocno odskoczył reszcie. Tam są kilku punktowe różnice także jak masz wszystkie kursy osp plus jakieś tam punktowane uprawnienia to niema co się obawiać że ktoś nagle nadrobi do nas 20 punktów . Natomiast małe przypomnienie zagadnień pożarniczych przed egzaminem jest jak najbardziej wskazane :)

Offline DjDhan

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 203
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1123 dnia: Sierpień 09, 2013, 02:58:07 »
Twierdzisz ze osoba mająca wszystkie kursy OSP i do tego płaciła za dodatkowe uprawnienia w celu spełnienia swoich marzeń nie interesuje się pożarnictwem ?

nauczyć się paru odpowiedzi z OTWP albo nawet postrzelać i dobrze trafić to każdy może. Dla mnie właśnie te 5 punktów to maximum jakie powinno się dostawać.

Offline szyn87

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 12
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1124 dnia: Sierpień 09, 2013, 09:29:53 »
Masz sporo racji, oczywiście zależy dużo od tego jak inni napiszą test.
W moim przypadku różnice po teście powiększyłem o 1 punkt, nad drugim i trzecim kandydatem, ale nad czwartym i piatym kolejno 4 i 6 punktów. Po teście i tak komisja może na rozmowie odwrócić sytuacje mają do dyspozycji 30 punktów...