Autor Wątek: Nabór z ulicy jak wygląda ?  (Przeczytany 1201944 razy)

Offline Fireman22

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 157
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1075 dnia: Czerwiec 22, 2013, 13:56:01 »
Panowie mam pytanie. Może ktoś mi wyjasni.Mianowicie chodzi mi o wyniki naboru w Krotoszynie.

http://www.krotoszyn.psp.wlkp.pl/index.php?option=com_content&view=article&layout=edit&id=864

Jakim cudem goście którzy się dostali mają po ponad 110 pkt. 1msc ma gość 155 pkt.. :gwiazdki:

Jak maksymalna ilość pkt za udokumentowane wykształcenie i kfalifikacje można uzyskać do 60pkt..
a za pozostałe etapy postepowania 50pkt. tj. 20- test wiedzy.. 30- rozmowa..

Co daje nam 110pkt max :gwiazdki: a goście mają 155..
Ktoś wyjaśni?
"jeśli czegoś pragniesz to jesteś w stanie osiągnąć wszystko"

Offline kamil359

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 10
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1076 dnia: Czerwiec 22, 2013, 18:05:42 »
Podaj link do ogłoszenia o naborze, ja nie mogłem nic takiego znaleźć na stronie. Możliwe, że czegoś nie doczytałeś, może są jeszcze jakieś dodatkowe punkty za testy sprawnościowe. Jedno jest pewne, te punkty "ponad normę" mają jakieś pokrycie. Biorąc pod uwagę najgorszy scenariusz, że są to osoby wprowadzone po znajomości, nie ma opcji że zrobili to w takie sposób, przyznając punkty "z nieba". Jeśli te osoby miały się dostać jest 1000 innych sposobów żeby ich wkręcić. To są oficjalne pisma, z podpisami członków komisji, jeśli to byłby tak jawny przekręt to możesz składać zawiadomienie w prokuraturze.

Offline szynder

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 70
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1077 dnia: Czerwiec 22, 2013, 19:39:29 »

[...]
Ktoś wyjaśni?
Wiesz spotkałem się z czymś podobnym, ale jeszcze w tamtym roku. Zapewne jest to suma:
-punktów z uprawnień
-testu wiedzy
-rozmowy
- no i testu sprawnościowego co jest błedem - nie powinno się tych punktów dodawać a jedynie wystawiać ocene wybitną, b.dobrą, dobrą itd.
Pierwszy z tej czwórki miał za rozmowe 30, test wiedzy 18, i tutaj zakładam, że z uprawnień 35 a za test sprawności 72pkt.


Wie ktoś dlaczego nabór w Mońkach został unieważniony ???  :fiuu:

http://www.monki.straz.bialystok.pl/Ogloszenia.html
Nie wiem dlaczego, ale nie pasuje mi ilość punktów za dodatkowe uprawnienia. Wg tego naboru jest 9 rodzajów -każdy po 3 punkty a max suma za dodatkowe uprawnienia to 15 punktów.
Zeby nie być gołosłownym:
- inne kwalifikacje lub uprawnienia wymagane na danym stanowisku - w sumie do 15 punktów (np. uprawnienia do obsługi podnośników, drabin mechanicznych, kurs archiwizacji, itp.) nie więcej niż 5 punktów za jedno uprawnienie.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 23, 2013, 18:35:06 wysłana przez szynder »

Offline Fireman22

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 157
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1078 dnia: Czerwiec 22, 2013, 23:40:58 »
Też właśnie nie mogłem znaleść ogloszenia..i wiem że to nie może być przekręt.tak jawnie nikt by nie robił przekrętów.zastanawia mnie tylko te ponad 110pkt.bo tylko tyle można uzyskać.bardzo możliwe że jest w to wliczona srednia uzyskana z testów sprawnosciowych.lecz wg rozporzadzenia tak nie powinno być.
"jeśli czegoś pragniesz to jesteś w stanie osiągnąć wszystko"

mlodymlody

  • Gość
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1079 dnia: Czerwiec 23, 2013, 12:32:48 »
Witam, jestem w 3 kl liceum o profilu "służby mundurowe". To że chce iść do straży jest pewne, ale zastanawiam się czy najpierw nie iść na ratownictwo medyczne? a potem z naboru do służby przygotowawczej. Żeby mieć jak dorobić, lub cały czas jechać na dwa etaty, jak wiemy kasa w straży jest cienka. Jak myślicie? (z prywatnych powodów nie mogę iść ani do aspiranckiej ani do głównej).

Offline michas2511

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 117

Offline szynder

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 70
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1081 dnia: Czerwiec 23, 2013, 15:10:28 »
Normalne. Nepotyzm w straży jest i nie ukrywajmy tego!
Swoją drogą to i tak jest błąd w ogłoszonym nowym naborze w Mońkach bo jak wcześniej napisałem za inne uprawnienia jest max 15pkt a oni dają 27pkt!

Offline michas2511

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 117
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1082 dnia: Czerwiec 23, 2013, 15:31:27 »
Za posiadane uprawnienia można dostać 60 pkt. Drogi Kolego  ^_^ Ja mam np. kurs podstawowy PSP - 15 pkt., kurs uzupełniający PSP - 20 pkt., licencjat z ratownictwa medycznego - 15 pkt., prawo jazdy kat. C i C+E - 10 pkt i całą masę innych uprawnień, komplet OSP, płetwonurka P1, mł. rat. WOPR, urządzenia elektroenergetyczne, obsługa i konserwacja ODO, współpraca z LPR, KPP i pewnie coś jeszcze, czego nie pamiętam  :P, ale już wyżej wymienione dają 60 pkt. W tym roku będzie moje piąte podejście... To chyba o czymś świadczy...  :-\ Nowe zasady moim zdaniem są trochę bardziej sprawiedliwe, ale jak widać wszystko da się ominąc...

Offline szynder

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 70
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1083 dnia: Czerwiec 23, 2013, 18:25:44 »
Za posiadane uprawnienia można dostać 60 pkt. Drogi Kolego  [...]
Zgadza się, ale nie można dostać 27punktów za hds, napełnianie butli, dźwig, płetwonurka itp. Suma za te uprawnienia, które zwą się "inne uprawnienia" można otrzymać max 15 punktów z tym, że nie wiecej niz 5 za każde.
Druga sprawa to:
Ja mam np. kurs podstawowy PSP - 15 pkt., kurs uzupełniający PSP - 20 pkt., licencjat z ratownictwa medycznego - 15 pkt., prawo jazdy kat. C i C+E - 10 pkt i całą masę innych uprawnień, komplet OSP, płetwonurka P1, mł. rat. WOPR, urządzenia elektroenergetyczne, obsługa i konserwacja ODO, współpraca z LPR, KPP i pewnie coś jeszcze, czego nie pamiętam  :P, ale już wyżej wymienione dają 60 pkt.
Za kursy z psp dostaniesz 20 pkt bo nie mozesz dostać 15(kurs podstawowy) i 20(kurs uzupełniajacy)
Patrz:
Możliwe do zdobycia punkty zaposiadane kwalifikacje i uprawnienia.
wyszkolenie pożarnicze w PSP, tj. kurs podstawowy - 15 punktów,
wyszkolenie pożarnicze w PSP, tj. kurs uzupełniający (podoficerski) - 20 punktów,
wyszkolenie pożarnicze w PSP, tj. technik pożarnictwa - 25 punktów,
wyszkolenie pożarnicze w PSP, tj. inżynier pożarnictwa - 30 punktów,
wyszkolenie pożarnicze w OSP, tj. SP+KPP - 10 punktów,
wyszkolenie pożarnicze w OSP, tj. SP+KPP + RT - 15 punktów,
wyszkolenie pożarnicze w OSP, tj. SP+KPP +RT+ RW- 20 punktów,
wykształcenie wyższe inżynier w specjalności inżynieria bezpieczeństwa pożarowego uzyskane w SGSP - 15 punktów,
uprawnienia do wykonywania zawodu ratownika medycznego o których mowa w art. 10 ustawie z dnia 8 września 2006 r. o Państwowym Ratownictwie Medycznym (Dz. U. z dnia 20 października 2006 r. z późn. zm.) - 15 punktów,
wykształcenie - wyższe o kierunku przydatnym w PSP na danym stanowisku w codziennym rozkładzie czasu służby - 15 punktów,
prawo jazdy kat. C lub CE - 10 punktów,
prawo jazdy kat. CE i DE - 15 punktów,
inne kwalifikacje lub uprawnienia wymagane na danym stanowisku - w sumie do 15 punktów (np. uprawnienia do obsługi podnośników, drabin mechanicznych, kurs archiwizacji, itp.) nie więcej niż 5 punktów za jedno uprawnienie.
dopuszcza się przyznanie punktów za zatrudnienie powyżej 12 miesięcy w służbie cywilnej lub na stanowisku pomocniczym lub obsługi w jednostce organizacyjnej PSP, przy realizowaniu zadań zbliżonych do zadań na stanowisku na które prowadzony jest nabór - 15 punktów.

Wyjaśnienie użytych skrótów:

SP - szkolenie podstawowe strażaków ratowników OSP,
 KPP - kurs w zakresie kwalifikowanej pierwszej pomocy,
 RT - szkolenie z zakresu ratownictwa technicznego dla strażaków ratowników OSP,
 RW - szkolenie strażaków ratowników OSP z zakresu działań przeciwpowodziowych oraz ratownictwa na wodach.

Wyjaśnienie sposobu liczenia punktów:
Za kwalifikacje wymienione w punktach 1 -7 przyznaje się punkty jedynie z jednego tytułu.
Do punktów za kwalifikacje wymienione w punktach 8-9 dolicza się punkty za kwalifikacje wymienione w punktach 5-7. Jeżeli ich suma jest większa niż 30 punktów to do dalszego postępowania przyjmuje się 30 punktów.
Kwalifikacje opisane w punktach 5-7 oraz 11-13 uwzględnia się obligatoryjnie przy naborze na stanowiska związane bezpośrednio z udziałem w działaniach ratowniczo-gaśniczych.
W kwalifikacjach określonych w punktach 5-7, w przypadku braku posiadania kursu w zakresie kwalifikowanej pierwszej pomocy (KPP) odejmuje się 5 punktów.


 
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 23, 2013, 18:29:46 wysłana przez szynder »

kostekkk

  • Gość
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1084 dnia: Czerwiec 23, 2013, 20:10:39 »
Kolego michas2511 a jak sprawność?

Offline michas2511

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 117
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1085 dnia: Czerwiec 23, 2013, 20:58:56 »
O, przepraszam, nie doczytałem.

Offline szynder

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 70
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1086 dnia: Czerwiec 23, 2013, 21:21:48 »
W tym roku będzie moje piąte podejście... To chyba o czymś świadczy...  :-\ Nowe zasady moim zdaniem są trochę bardziej sprawiedliwe, ale jak widać wszystko da się ominąc...
Pocieszę Cię. Zmiana przepisów wyszła mi na dobre. Udało się za piątym podejściem przejść nabór (dziś czekam na zatrudnienie).
Do tej pory mimo iż miałem wysokie oceny ze sprawnościówki zawsze mnie na rozmowie "doceniali" i tak zdobywałem po kilka punktów na 50 mozliwych... Dziś sytuacja wygląda tak, że mozna uprawnieniami nadgonić.

Offline kosaa

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 81
  • już strażak :)
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1087 dnia: Czerwiec 23, 2013, 23:01:20 »
Właśnie teraz jest gorzej dla ludzi bez znajomości, ponieważ za rozmowe masz 40 punktów a za uprawnienia możesz mieć max 60. Każdy kto próbuje i chce się liczyć ma kursy osp, prawko c i pełno dodatkowych punktowanych kursów, a więc podsumowójąc jak przejdziesz sprawnościówke jesteś w straży, bo punktów za test sprawnościowy nie ma.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 23, 2013, 23:04:28 wysłana przez kosaa »

Offline b3tomek

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 466
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1088 dnia: Czerwiec 24, 2013, 01:06:30 »
chyba nie jest tak jak mowisz kolego pkt. podlicza sie również ze sprawnościówki i poźniej sumuje.
a za rozmowe jest max 30

Offline szynder

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 70
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1089 dnia: Czerwiec 24, 2013, 07:19:57 »
a więc podsumowójąc jak przejdziesz sprawnościówke jesteś w straży, bo punktów za test sprawnościowy nie ma.
Mylisz się ;) U mnie sprawnościówke przeszło az 19 osób na 38 kandydatów. Choc nie ma reguły bo np. w Opolu sprawnościówke przeszły 4 osoby a liczba miejsc- 3.
Kolega wyżej napisał za romzowe jest 30 pkt nie wiecej.

Offline piotr92strazak

  • Cel: PSP
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.162
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1090 dnia: Czerwiec 24, 2013, 09:17:21 »
Za posiadane uprawnienia można dostać 60 pkt. Drogi Kolego  ^_^ Ja mam np. kurs podstawowy PSP - 15 pkt., kurs uzupełniający PSP - 20 pkt., licencjat z ratownictwa medycznego - 15 pkt., prawo jazdy kat. C i C+E - 10 pkt i całą masę innych uprawnień, komplet OSP, płetwonurka P1, mł. rat. WOPR, urządzenia elektroenergetyczne, obsługa i konserwacja ODO, współpraca z LPR, KPP i pewnie coś jeszcze, czego nie pamiętam  :P, ale już wyżej wymienione dają 60 pkt. W tym roku będzie moje piąte podejście... To chyba o czymś świadczy...  :-\ Nowe zasady moim zdaniem są trochę bardziej sprawiedliwe, ale jak widać wszystko da się ominąc...
To czemu kolego w PSP nie pracujesz skoro masz kurs podstawowy PSP plus uzupełniający PSP, przecież tych kursów od tak chyba nie można zrobić  chyba że ja się mylę :cooo: chyba że byłeś już w PSP i zostałeś zwolniony ze służby
Straż- Pasja, Miłość, Duma, Honor

Offline kosaa

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 81
  • już strażak :)
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1091 dnia: Czerwiec 24, 2013, 09:38:50 »

Kolega wyżej napisał za romzowe jest 30 pkt nie wiecej.
[/quote]

I rozmowa z komędantem 10 punktów, a komisja może dać 30 co daje 40 punktów  -_-

Offline kamil359

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 10
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1092 dnia: Czerwiec 24, 2013, 11:03:09 »
Jak się ubrać na rozmowę z komisją rekrutacyjną? Wiadomo, że t-shirt odpada ale czy założyć garnitur czy może elegancka koszula + spodnie wystarczą?

Offline samda

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 64
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1093 dnia: Czerwiec 24, 2013, 11:43:03 »
Garnitur + koszula i stosowne do garnituru buty.  Musisz zrobić wrażenie że jesteś poważnym kandydatem.

Offline szynder

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 70
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1094 dnia: Czerwiec 24, 2013, 12:20:22 »
I rozmowa z komędantem 10 punktów, a komisja może dać 30 co daje 40 punktów  -_-

Komendant może przyznać jedynie punkty w ramach limitu tj 30 punktów. Np komisja dała Ci 26 punktów to komendant może dorzucić max 4 punkty.
[...]
10.1 Kolejnym etapem postępowania jest rozmowa kwalifikacyjna w trakcie której ocenie podlega w szczególności:
-motywacja do podjęcia służby w Państwowej Straży Pożarnej,
-społeczna postawa wobec ludzi,
-spełnianie kryteriów branych pod uwagę przy okresowym opiniowaniu służbowym.
10.2 Liczbę punktów uzyskanych przez kandydata do służby z rozmowy kwalifikacyjnej, nie więcej niż 30 punktów, przeprowadzanej przez członków komisji ustala się na podstawie średniej arytmetycznej liczby punktów przyznanych przez poszczególnych członków komisji z dokładnością do dwóch miejsc po przecinku.
10.3 Kandydat do służby może odbyć również rozmowę kwalifikacyjną z kierownikiem jednostki organizacyjnej PSP w której prowadzony jest nabór do służby lub upoważnionym przez tego kierownika zastępcą. Przeprowadzający z kandydatem rozmowę kwalifikacyjną może przyznać punkty w ramach limitu punktów o którym mowa w pkt. 10.2. jeżeli przewidziano taką możliwość w ogłoszeniu o którym mowa w pkt 3 lit. e
[...]

Strażak90

  • Gość
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1095 dnia: Czerwiec 24, 2013, 20:48:42 »
Jak interpretować spełnianie kryteriów branych pod uwagę przy okresowym opiniowaniu służbowym ? Jakich pytań można się spodziewać ?

Offline Champion

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 738
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1096 dnia: Czerwiec 24, 2013, 22:59:29 »
Witam, zastanawiam się nad uprawnieniami nurka do PSP. Czy jak zrobię poniższy kurs, to będzie on punktowany do PSP?

Cytuj
OWD - Open Water Diver - szczegóły

Jako certyfikowany nurek PADI OPEN WATER DIVER (OWD) będziesz mógł nurkować z partnerem o minimum takich samych uprawnieniach do głebokości 18 metrów.

Na kursie poznasz sprzęt, zasady jego konserwacji. Poznasz podstawowe umiejętności nurkowe, które najpierw przećwiczymy w basenie a później na wodach otwartych.

Kurs składa się z:

    5 modułów teoretychnych zakończonych quizami i egzaminem końcowym
    5 modułów basenowych,
    4 nurkowań na wodach otwartych.

Wymagania wstępne:

    ukończone 10 lat dla Junior Open Water Diver( max głębokość 12m.) lub 15 lat dla Open Water Diver,
    Ogólnie dobrego stanu zdrowia,
    Twoje zdjęcie (najlepiej w wersji elektronicznej).

Podczas kursu otrzymasz:

    Książkę Open Water Diver po Polsku, tabele RDP,
    Logbook do rejestracji nurkowań,
    Wszystkie pozostałe materiały potrzebne do kursu,
    Sprzęt na czas kursu.

Na naukę Twoim nowych umiejętności poświęcamy tyle czasu ile potrzebujesz, by umiejętność stała się łatwa do wykonania.

Cena nie obejmuje:

    Dojazdu i zakwaterowania podczas części na wodach otwartych
    dodatkowych basenów

Offline jankes789

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 12
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1097 dnia: Lipiec 02, 2013, 17:32:07 »
Czy człowiek który ma wykształcenie średnie bez zdanej matury może startować/dostać pracę jako zwykły strażak ratownik??

Offline kosaa

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 81
  • już strażak :)
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1098 dnia: Lipiec 03, 2013, 14:05:09 »
Nie musisz mieć matury wystarczy średnie.

Offline piotr92strazak

  • Cel: PSP
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.162
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1099 dnia: Lipiec 03, 2013, 23:03:04 »
Czy człowiek który ma wykształcenie średnie bez zdanej matury może startować/dostać pracę jako zwykły strażak ratownik??
Matura nie jest potrzebna wystarczy mieć wykształcenie średnie mam to potwierdzone bo gadałem kiedyś z jednym kadrowcem na temat wykształcenia do służby PSP, tak samo matura nie jest wymagana do szkól aspiranckich -_-
Straż- Pasja, Miłość, Duma, Honor