Autor Wątek: Nabór z ulicy jak wygląda ?  (Przeczytany 1201191 razy)

Offline Kogut

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 438
  • Natural Born Firefighter
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #975 dnia: Marzec 10, 2013, 11:27:56 »
W wytycznych jasno stoi, ze KP PSP ma 15pkt do przyznania za własne widzi mi się.
Więc naczelniczek ma spore szanse, że mu jakiś tam punkt dadzą...
MalySilny trzeba być kretynem aby wydawać kasę na kursy wiedząc, że się uwali sprawność tylko dlaczego zkładasz, że forumowicze nimi są?
Może Ty byłeś we wspomnianej przez siebie 50tce?
Pozdrawiam  :straz:
Im więcej wiesz, tym bardziej zdajesz sobie sprawę z tego jak mało wiesz.

Offline MEWA88

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 518
  • Bogu na chwałę bliżniemu na ratunek
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #976 dnia: Marzec 10, 2013, 14:59:11 »
Nabór K-Koźle dużo chłopaków było ale niestety nie wyrobili normy. Panowie trzeba ostro zapierniczać bo inaczej się nie uda zrobić dobrego wyniku...

Offline Kogut

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 438
  • Natural Born Firefighter
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #977 dnia: Marzec 10, 2013, 16:28:43 »
Nabory zimowe nie są łatwe ale odpali bo pewnie zimą nie biegali...
Jak ktoś regularnie biega to nie powinien mieć problemu z osiągnieciem wyniku.

Ciekawi mnie tylko dlaczego do SA PSP minimum na 50m jest 7,65s, a podczas naborów z ulicy 6,9s.
Oczywiście mówię tutaj o spełnieniu minimum zakładając 3 x 56 : 3 = 56 pkt (ocena dobra).
Wobec tego i drażek to nie 10, a 11-12 podciągnięć.

Pewnie wychodzą z założenia, że przyjmują fizoli, a nie myślicieli...
Na szczeście słaby wynik w 1 konkurencji można nadrobić drugą konkurencją.
Im więcej wiesz, tym bardziej zdajesz sobie sprawę z tego jak mało wiesz.

Offline Pawulon

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 63
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #978 dnia: Marzec 10, 2013, 20:20:28 »
np. Kandydat, który nie posiada KPP, a posiada podstawowy OSP otrzymuje 5pkt.
Przepraszam za złą informację, którą zamieściłem powyżej. Polecam korzystać z dokumentów z komendy głównej, a nie z przepisywanych i źle interpretowanych. Sam na tym się złapałem, że korzystałem z dokumentów opublikowanych na stronach pewnej komendy gdzie znajdują się błędy, oczywiście podpowiem dla autora że znajdują się tam błędy.
Sorry za moje gadanie.
pozdrawiam :straz:

Offline mate998

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 27
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #979 dnia: Marzec 10, 2013, 20:32:05 »
mate998 Podstawą na przyznanie pkt za kursy OSP jest KPP - interpretacja prosta!  :kwit:hmm a może nie?
Podejrzewam że nikt nie będzie punktował według swoich domysłów tylko jasno jak jest napisane w wytycznych - ponieważ będą bać się że ktoś będzie mógł podważyć przebieg naboru. hmm może z tym strachem to przesadziłem  :szalony: ...ale znając życie zrobią tak jak będą chcieli.


przeczytaj załącznik Nr 1 http://straz.gov.pl/data/other/wyty_.pdf  12 strona

i wyjaśnienie sposobu liczenie punktów.

w kwalifikacjach określonych w punktach 5 - 7, w przypadku braku posiadania kursu w zakresie kwalifikowanej pierwszej pomocy (KPP) odejmuje się 5 punktów.

Offline Kogut

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 438
  • Natural Born Firefighter
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #980 dnia: Marzec 10, 2013, 20:34:37 »
W Brzegu nie punktują Ratownika Medycznego i nie przydzielają dodatkowych 15 pkt?
Można tak  :gwiazdki: ?
Chyba MalySilny musi zacząć działać  :straz:
Im więcej wiesz, tym bardziej zdajesz sobie sprawę z tego jak mało wiesz.

MalySilny

  • Gość
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #981 dnia: Marzec 10, 2013, 20:38:07 »
Nie, bo jest mała pomyłka dot. prawa jazdy (powinno być CE i DE - 15pkt, a tutaj wystarczy samo D, które posiadam ) wiec co sobie bede psuł nabór  :kwit:

Kamil1324

  • Gość
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #982 dnia: Marzec 10, 2013, 21:27:37 »
Zakładając taką sytuacje, że zostaje ogłoszony nabór w komendzie PSP. Pomyślnie przechodzę wszystkie testy i czekam na powołanie do służby (czyli na wolne miejsce). Jeśli ubiegam się o przyjęcie np. w PSP Wrocław, a moje miejsce zamieszkania to Katowice to czy po ukończeniu pomyślnie wszystkich testów w PSP Wrocław mogę ubiegać się też o prace w jednostkach bliższych miejsca zamieszkania np. PSP Katowice?

Offline Kobra

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 301
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #983 dnia: Marzec 11, 2013, 09:39:40 »
Mała prośba do użytkowników - dyskusja o naborach z ulicy oraz związanych z nimi procedurami i wytycznymi odbywa się w temacie "Nabór z ulicy jak wygląda?" - link: http://www.strazak.pl/forum/index.php/topic,7962.0.html.
Ten temat służy wyłącznie do podawania info, gdzie obecnie w kraju prowadzone są nabory do służby w PSP.

P.S. Wiem wiem, nie jestem moderatorem, ale zarobił się tu mały off a mod chyba zaspał :p

Mała drzemka , za wami trudno nadążyć :)

P.S. Skoro nie jesteś moderatorem, to jest funkcja "Zgłoś do moderatora" z której nie umiesz skorzystać!
« Ostatnia zmiana: Marzec 11, 2013, 19:59:09 wysłana przez Butel »
Uczyń siebie swoim własnym schronieniem, przemierzaj świat nie będąc przywiązanym do niczego...

Offline Pom

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 755
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #984 dnia: Marzec 27, 2013, 21:28:21 »
A tak się zapytam was koledzy.

Mam kurs podstawowy, techniczny, dowódców OSP. Nie mam kursu KPP. Czyli żadne szkolenia OSP wg. nowych zasad naboru mi się nie liczą?

Offline Petro

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 714
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #985 dnia: Marzec 27, 2013, 22:05:35 »
Gdzieś w warunkach wg nowego naboru odejmowali 5pkt za brak KPP

Offline Levy

  • Per aspera ad astra
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.477
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #986 dnia: Kwiecień 06, 2013, 19:35:05 »
Nie sądzę żeby ODEJMOWALI punkty za brak KPP. Co najwyżej mogą ich nie przyznać...
Wpływ dowódcy jako twórcy karności jest przodujący. Gdy dowódca ma powagę wynikającą ze stopnia i stanowiska, a ponadto dużą wiedzę i umiejętność pracy, wówczas jego wpływ działa tak silnie, że każdy podwładny uważa podporządkowanie się mu za samo przez się zrozumiałe.

Offline krzysiekone

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 35
  • Cel CS PSP
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #987 dnia: Kwiecień 08, 2013, 08:48:08 »
Nie dodają. za kurs podstawowy, pierwszej pomocy i ratownictwa technicznego jest łącznie 15 pkt. Jeśli nie masz pierwszej pomocy a pozostałe tak to dostaniesz tylko 10 pkt.

Offline krzysiekosp

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 101
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #988 dnia: Kwiecień 09, 2013, 22:45:46 »
Jesteś pewien? Mnie się wydaje ze musisz miec przynajmniej KPP i podstawowy zeby startować. Przynajmniej tak jak mi sie wydaje ze komendant miejski u nas mowil

Offline Levy

  • Per aspera ad astra
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.477
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #989 dnia: Kwiecień 09, 2013, 22:56:03 »
Każda jednostka prowadząca nabór ustala własne wymogi dla zainteresowanych pracą w PSP. Ja się jeszcze z takim czymś nie spotkałem...
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 09, 2013, 23:17:17 wysłana przez Levy »
Wpływ dowódcy jako twórcy karności jest przodujący. Gdy dowódca ma powagę wynikającą ze stopnia i stanowiska, a ponadto dużą wiedzę i umiejętność pracy, wówczas jego wpływ działa tak silnie, że każdy podwładny uważa podporządkowanie się mu za samo przez się zrozumiałe.

Offline fido1384

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 25
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #990 dnia: Kwiecień 09, 2013, 23:41:00 »
levy tak było do tego roku, od początku roku obowiązują odgórne zasady naboru, temat już poruszany
Dobry ratownik, to bezpieczny ratownik

Offline Kogut

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 438
  • Natural Born Firefighter
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #991 dnia: Kwiecień 10, 2013, 08:10:04 »
Cytuj
Sposób liczenia punktów przedstawia się następująco:
a) maksymalna ilość punktów u zyskanych w pierwszym etapie naboru – do 60 punktów,
b) za kwalifikacje wymienione w punktach 1 - 7 przyznaje się punkty tylko z jednego tytułu,
c) do punktów za kwalifikacje wymienione w punktach 8 - 9 dolicza się punkty za kwalifikacje wymienione w punktach 5 - 7, maksymalnie do wysokości 30 punktów,
d) w kwalifikacjach określonych w punktach 5 -7, w przypadku braku posiadania kursu w zakresie kwalifikowanej pierwszej pomocy odejmuje się 5 punktów.

Nabór Gdynia.
Im więcej wiesz, tym bardziej zdajesz sobie sprawę z tego jak mało wiesz.

Offline Levy

  • Per aspera ad astra
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.477
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #992 dnia: Kwiecień 10, 2013, 09:46:55 »
levy tak było do tego roku, od początku roku obowiązują odgórne zasady naboru, temat już poruszany

Chyba musiałem pominąć tę wzmiankę :-\

@Kogut: fakt, zapis jest, że punkty są odejmowane, ale w zasadzie to wychodzi na to, że każde szkolenie jest warte 5 pkt, i nalicza się punkty tylko za te, które się posiada.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 10, 2013, 09:50:09 wysłana przez Levy »
Wpływ dowódcy jako twórcy karności jest przodujący. Gdy dowódca ma powagę wynikającą ze stopnia i stanowiska, a ponadto dużą wiedzę i umiejętność pracy, wówczas jego wpływ działa tak silnie, że każdy podwładny uważa podporządkowanie się mu za samo przez się zrozumiałe.

Offline Kogut

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 438
  • Natural Born Firefighter
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #993 dnia: Kwiecień 11, 2013, 23:25:49 »
No i mamy już kilka naborów w Polsce za sobą, a przynajmniej część oceniającą wydolność kandydatów (Próba Harwardzka).
Okazuje się, że niektóre z Komend przyjmować niedługo będą już tylko Kenijczyków bądź zawodowych biegaczy...a wszystko przez ten zapis:
Cytuj
Warunkiem zaliczenia próby wydolnościowej i testu sprawności fizycznej jest uzyskanie oceny minimalnej DOBRY bez punktów preferencyjnych.
Jak ciężko jest uzyskać ocenę DOBRĄ z Harvarda wiedzą ci, którzy go zaliczali..

Dla zobrazowania sprawy:

http://www.sportconnect.pl/Aktualnosci/Test-Harwardzki-kolejna-proba-by-sprawdzic-jak-wydolny-jest-Twoj-organizm-CBA-CBS-nr-9

Dodam jeszcze tylko, że spoczynkowa akcja serca u osoby dorosłej wynosi 60-100 uderzeń na minutę.
Pomyślcie sobie zatem jaka jest akcja po wysiłku jakim jest Harvard.

Zaglądając jednak do wytcznych KG PSP, które wszyscy dobrze znamy:

http://straz.gov.pl/data/other/wyty_.pdf

pkt. 8,1 str. 7 mówi:
Cytuj
W etapie postępowania w którym ocenia się sprawność fizyczną kandydata ocena ta składa się z próby wydolnościowej i testów sprawności fizycznej i odbywa się w sposób i na zasadach określonych w rozporządzeniu Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 27 października 2005 roku w sprawie zakresu, trybu i częstotliwości przeprowadzania okresowych profilaktycznych badań lekarskich oraz okresowej oceny sprawności fizycznej strażaka Państwowej Straży Pożarnej (Dz. U. Nr 261, poz. 2191) z zastrzeżeniem, że przyjmuje się dla wszystkich kandydatów test sprawności fizycznej przewidziany jako próba dla mężczyzn.
Co nie oznacza nic innego jak to, że egzamin musi być przeprowadzony zgodnie z tym rozprządzeniem:

http://isap.sejm.gov.pl/Download?id=WDU20052612191&type=2

(str. 7) pomijając oczywiście fakt, że kryteria dla kobiet i mężczyzn są takie same bo o tym mowa jest wyżej.

W rozporządzeniu z kolei odczytamy ciekawy zapis:
Cytuj
W przypadku nie osiągnięcia minimalnego wskaźnika wydolności, strażaka nie dopuszcza się do zaliczenia testu sprawności fizycznej.

Wg, tabeli jaka znajduje się w ww. rozporządzeniu, wskaźnik minimalnej wydolności wynosi 50 = ocena SŁABA.
Tu zaczyna się cały problem. Niektóre z Komend jako wskaźnik minimalny traktują ocenę DOBRĄ, wbrew drugiemu cytatowi jaki umieściłem w tej wiadomości.
Idąc dalej, trudniej będzie się dostać z ulicy niż do szkoły, a idąc jeszcze dalej będzie trzeba być prawie mistrzem olimpijskim. :)
A może po raz kolejny ktoś wprowadził coś co nie jest do końca przemyślane..?
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 11, 2013, 23:55:28 wysłana przez Kogut »
Im więcej wiesz, tym bardziej zdajesz sobie sprawę z tego jak mało wiesz.

MalySilny

  • Gość
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #994 dnia: Kwiecień 12, 2013, 15:18:39 »
No własnie są jaja z tym. tutaj nabór w Oleśnie:

http://psp.opole.pl/bip/strona/nabor-w-kp-psp-w-olesnie/

Mimo że kilka chłopa nie uzyskało z testu harwardzkiego wskaźnika MINIMUM dobrego - przeszło dalej, czyli każda komenda PSP inaczej interpetuje ten zapis. dla mnie było jasne, że żeby zostac dopuszczonym do daleszego testu sprawności trzeba miec z harwardzkiego minimum DOBRY a tu prosze....

Offline robn

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.349
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #995 dnia: Kwiecień 12, 2013, 20:49:44 »
MałySilny, a złożyłeś już doniesienie tam gdzie miałeś zgłosić? Zwalniają się już etaty komendantów?? :wacko: :wacko: :wacko: :mellow: :mellow: :mellow:
http://www.strazak.pl/forum/index.php/topic,7962.msg227024.html#msg227024

sorry offtop ale gość nie ma możliwości rozmowy na PW....
Później to skasuję :D
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 12, 2013, 22:55:11 wysłana przez robn »
EGO = 1 / wiedza

Offline szynder

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 70
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #996 dnia: Kwiecień 12, 2013, 21:39:36 »
Gdy patrzeć na ocene minimum DOBRA z hardvardu to do testu wiedzy, który jest etapem po tescie sprawnościowym przechodziłoby kilku a może paru kandydatów i wtedy dużo naborów byłoby unieważnianych.  Żeby osiagnąc ocenę dobra trzeba mieć już dobrą kondycje.

Firemaxx

  • Gość
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #997 dnia: Kwiecień 12, 2013, 21:55:12 »
Ale właśnie tak jest ze po TSF zostaje tylko paru kandydatów na test wiedzy...I wygląda na to że tak juz bedzie.

Offline Kogut

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 438
  • Natural Born Firefighter
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #998 dnia: Kwiecień 12, 2013, 22:00:14 »
No jest bardzo ciężko i nie da się tego zrobić w rok.
Jak pisałem wcześniej akcja serca przeciętnego człowieka w spoczynku wynosi od 60 do 100 na minutę (w zależności czy coś trenuje czy siedzi na kanapie jak Ferdek). Żeby dostać DOBRY z Harvarda trzeba mieć nieco ponad 60 akcji, czyli praktycznie w ogóle nie być zmęczonym. Każda wyższa akcja eliminuje. Podejrzewam, że większość z nas w spoczynku ma więcej (ok. 70/min)...  :gwiazdki:

Ale UWAGA!
Jeśli:
Cytuj
Warunkiem zaliczenia próby wydolnościowej i testu sprawności fizycznej jest uzyskanie oceny minimalnej DOBRY bez punktów preferencyjnych.
Cytuj
"W etapie postępowania (...) ocena ta składa się z próby wydolnościowej i testów sprawności fizycznej..."
Według mnie może to też oznaczać zaliczenie Harvardu na 3, sprawności na 5 i łącznie ocena też wychodzi DOBRY.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 12, 2013, 22:09:56 wysłana przez Kogut »
Im więcej wiesz, tym bardziej zdajesz sobie sprawę z tego jak mało wiesz.

Offline szynder

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 70
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #999 dnia: Kwiecień 12, 2013, 22:19:30 »
Może podam na swoim przykładzie, na teście sprawnościowym w marcu uzyskałem wskaźnik 100 więc da się osiągnąć przyzwoity wynik jeśli się choć trochę (trochę nie znaczy 10min w tygodniu na miesiąc przed naborem ;) ) biegać.
Mała poprawka do tego co Kogut zamieści.ł Tam( http://www.sportconnect.pl/Aktualnosci/Test-Harwardzki-kolejna-proba-by-sprawdzic-jak-wydolny-jest-Twoj-organizm-CBA-CBS-nr-9 ) podany stopień ma wysokość 50cm a na testach jest 40cm a różnica 10cm w tym przypadku jest kolosalna!
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 12, 2013, 22:44:31 wysłana przez szynder »