Autor Wątek: Nabór z ulicy jak wygląda ?  (Przeczytany 1200638 razy)

Offline piotr92strazak

  • Cel: PSP
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.162
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #950 dnia: Luty 13, 2013, 23:29:47 »
koledzy ponawiam pytanie jakie liczą się kursy pod słowem obsługa sprzętu ciężkiego? :huh:
podczas naborów na nie których ogłoszeniu piszą że są dodatkowe punkty za obsługę sprzętu ciężkiego, lecz nie jest to wyszczególnione 
Straż- Pasja, Miłość, Duma, Honor

mmm

  • Gość
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #951 dnia: Luty 14, 2013, 10:37:19 »
Panowie nie wiecie może czy juz jest pewne to pływanie na naborach powiatowych?

Offline Kartas

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 69
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #952 dnia: Luty 14, 2013, 14:12:31 »
Jak ja dzwoniłem do mojej Komendy to się spytałem czy to może chodzi o coś takiego jak podesty lub hds to powiedzieli, że tak. Zapytałem też o koparki to powiedzieli, że ogólnie przyjmują wszystko a podczas weryfikacji dokumentów dopiero punktują to co będą uważali, że się przyda. Więc ogólnie pod tym kątem jest podest, hds i  np. dzwig samojezdny. zadnych koparek bym nie robił :)

Ja mam pytanie czy kurs na agregaty to się łączy z uprawnieniami  SEP? Chciałbym tylko zrobić szybki kurs na agregaty a jak szukam to widze, że uprawnienia SEP z wpisem na agregaty, ale tych elektrycznych SEP nie mogą robić chyba osoby nie uprawnione typu nie pracujące w zawodzie czy nie posiadające wykształcenie elektrycznego..
« Ostatnia zmiana: Luty 14, 2013, 14:23:23 wysłana przez Kartas »

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #953 dnia: Luty 14, 2013, 14:25:49 »
Grzala odpowiedziałeś komuś tym na coś?
Bo nie bardzo rozumiem w jakim celu to wrzuciłeś...

Kilkukrotnie pojawiało już się to:

http://straz.gov.pl/data/other/wytyczne_2.pdf

...jeśli chciałeś kogoś poinformować o punktach preferencyjnych.

Chciałem tylko uświadomić, co niektórym, że nie obcy jest los strażaków OSP, nawet dla POsłów.
To, że odpowiedzi, są zamieszczane po dwóch miesiącach od czasu wniesienia interpelacji, to  :cooo:

Offline piotr92strazak

  • Cel: PSP
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.162
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #954 dnia: Luty 14, 2013, 14:49:10 »
Jak ja dzwoniłem do mojej Komendy to się spytałem czy to może chodzi o coś takiego jak podesty lub hds to powiedzieli, że tak. Zapytałem też o koparki to powiedzieli, że ogólnie przyjmują wszystko a podczas weryfikacji dokumentów dopiero punktują to co będą uważali, że się przyda. Więc ogólnie pod tym kątem jest podest, hds i  np. dzwig samojezdny. zadnych koparek bym nie robił :)
aha to takie coś -_- to nawet jak ktoś ma kurs na koparki, walca drogowego, wozidła budowlane to nie ma nawet tego co składać  bo za to by pewnie punktów nie było. Czytałem gdzieś na jakimś forum kiedyś że punktowany był kurs wózka widłowego :o także pierwszy raz takie coś słyszę...
Straż- Pasja, Miłość, Duma, Honor

Offline Kartas

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 69
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #955 dnia: Luty 14, 2013, 15:33:21 »
Przeglądałem pełno naborów za co punktują i rzeczywiście trafiały się takie gdzie punktowane były widlaki no ale to chyba na 2 takie natrafiłem. Jednak w 99% nabory się praktycznie pokrywają jesli chodzi o kursy.

Offline Kogut

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 438
  • Natural Born Firefighter
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #956 dnia: Luty 14, 2013, 15:45:19 »
Piotr jeśli chodzi o robienie wózków czy koparek specjalnie pod nabór to rzeczywiście nie ma co, tak jak to Kartas napisał..
Ale nie zgodzę się z Tobą:
aha to takie coś -_- to nawet jak ktoś ma kurs na koparki, walca drogowego, wozidła budowlane to nie ma nawet tego co składać  bo za to by pewnie punktów nie było.

Papier wszystko przyjmie.
Co szkodzi załączyć komuś taki papier jeśli już go ma wyrobione (np. z dawnych czasów przez PUP)?
Nic tym człowiek nie traci, a jak pokazują dwa przypadki w Polsce może jedynie zyskać  -_-

Podtrzymuje moje zdanie, że przy naborze kurs na wózki szanownej komisji przedstawię...
Im więcej wiesz, tym bardziej zdajesz sobie sprawę z tego jak mało wiesz.

Offline piotr92strazak

  • Cel: PSP
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.162
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #957 dnia: Luty 14, 2013, 16:10:19 »
Kogut no w sumie tak -_- może ale to może się trafi akurat ze jakiś papierek przyjmą, zależy co im się spodoba :P kwestia wyboru -_-
Straż- Pasja, Miłość, Duma, Honor

Offline piotr92strazak

  • Cel: PSP
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.162
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #958 dnia: Luty 18, 2013, 11:05:23 »
mam pytanko robił ktoś ostatnio kurs na HDSa? jak wygląda to cenowo, ile spotkań?(czas trwania kursu)
Straż- Pasja, Miłość, Duma, Honor

Offline Kartas

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 69
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #959 dnia: Luty 18, 2013, 22:18:23 »
Ja już wcześniej pisałem w zapytaniu o podesty( Kogut pytał) i dodałem też HDS, ale dla przypomnienia...Całość zajęła mi 2 tygodnie. 1 spotkanie i 30 minut wykładu gdzie dostałem notatki(dużo pokrywało się z podestami, które też tam robiłem), resztę miałem opowiedziane i tyle. Egzamin był za dwa tygodnie wpadłem poćwiczyłem troszku i zdałem. To taki kurs na szybko cena 600 zł, wiadomo, mogłem dać 1250 bo dzwoniłem do innego ośrodka, ale...nie ma co wydawać tyle wszak kursy robie tylko pod PSP. Zawodowo nie chce się tym zajmować, a i tam by się to znacznie wydłużyło bo zapewne by było z 30 godzin teorii i pewnie niewiele mniej praktyki więc czas, czas, czas...... ^_^

Offline piotr92strazak

  • Cel: PSP
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.162
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #960 dnia: Luty 26, 2013, 21:41:04 »
Koledzy do ilu ton trzeba mieć kurs na HDS(żuraw przenośny) przydatny w straży? mam możliwość zrobienia do 6 ton to wystarczająco?
Straż- Pasja, Miłość, Duma, Honor

Offline kosikredki

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 58
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #961 dnia: Luty 27, 2013, 22:25:23 »
A to jest takie podział np. że akurat w tym przyadku możesz do 6 ton? Kiedy ja robiłem kurs rok czy dwa lata temu to było tylko że albo do 2,2t lub 3,2t (nie pamietam dokładnie, ogolnie chodzi o takie małe hds`iki co sobie mozna kosz na smieci podniesc) lub powyzej 3,5t i nieograniczone wzwyż (te konkretne np jak w straży). A pozatym pamietaj, tego sie nauczysz, że udzwig hds zalezy np. od tego jak daleko jego ramie jest wysuniete.

Dlatego moim zdaniem to ogranicznie Twojego kursu do 6 ton jest jakies dziwne.

*ale to jest tylko moje zdanie, może wypowie się jeszcze ktoś inny, kto ma dokładniejsze informacje

pozdro

Offline piotr92strazak

  • Cel: PSP
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.162
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #962 dnia: Luty 27, 2013, 23:18:55 »
A to jest takie podział np. że akurat w tym przyadku możesz do 6 ton? Kiedy ja robiłem kurs rok czy dwa lata temu to było tylko że albo do 2,2t lub 3,2t (nie pamietam dokładnie, ogolnie chodzi o takie małe hds`iki co sobie mozna kosz na smieci podniesc) lub powyzej 3,5t i nieograniczone wzwyż (te konkretne np jak w straży). A pozatym pamietaj, tego sie nauczysz, że udzwig hds zalezy np. od tego jak daleko jego ramie jest wysuniete.

Dlatego moim zdaniem to ogranicznie Twojego kursu do 6 ton jest jakies dziwne.

*ale to jest tylko moje zdanie, może wypowie się jeszcze ktoś inny, kto ma dokładniejsze informacje

pozdro
Nie wiem jak jest dokładnie nie chce też kogoś w błąd wprowadzić, dzwoniłem do ośrodka szkoleniowego to jedna pani powiedziała mi że do 6 ton maja HDSa i na tym się zdaje egzamin, lub np. jeżeli pracujesz w danej firmie i jest samochód z HDSem i ma udźwig do 9 ton to wtedy zdaje na tym egzamin i w papierze zaznaczą do 9 ton... Tak jak mówisz udźwig hdsa zależy np. od tego jak daleko jego ramie jest wysunięte.
Straż- Pasja, Miłość, Duma, Honor

Offline kosikredki

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 58
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #963 dnia: Luty 28, 2013, 09:08:00 »
To jest moje zaświadczenie kwalifikacyjne po kursie na hds, nawiązując do PW otrzymanej od Ciebie nie ma na nim zaznaczonego ograniczenia udzwigu na ktorym moge pracować. Zaświadczenie to zwykła plastikowa plakietka taka jak dowód osobisty.

Offline piotr92strazak

  • Cel: PSP
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.162
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #964 dnia: Luty 28, 2013, 12:02:38 »
To jest moje zaświadczenie kwalifikacyjne po kursie na hds, nawiązując do PW otrzymanej od Ciebie nie ma na nim zaznaczonego ograniczenia udzwigu na ktorym moge pracować. Zaświadczenie to zwykła plastikowa plakietka taka jak dowód osobisty.

Aha takie coś -_- no ok wszystko wyjaśnione dzięki :P, ja się zapisałem na kurs i za kilka dni zaczynam -_-
Straż- Pasja, Miłość, Duma, Honor

Offline Levy

  • Per aspera ad astra
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.477
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #965 dnia: Marzec 01, 2013, 22:41:19 »
Ja dzisiaj jestem świeżo po kursach (zdanych ;)) na żurawie przeładunkowe i na podesty ruchome i jest tak: zdając egzamin państwowy UDT nie ma tam czegoś takiego jak dopuszczalny udźwig, i szczerze mówiąc to nie słyszałem, żeby tego typu kategorie się pojawiały. A może jest tak, że to jest uprawnienie jakby częściowe, które pozwala Ci na pracę pod dozorem osoby z "pełnymi" uprawnieniami?

Edit:
Może napiszę jeszcze coś o formie szkolenia: za całość płaciłem 1200 (z 200 złotową obniżką) i oprócz długiego czasu oczekiwania (stosunkowo) samo szkolenie trwało 3h na IP i 3,5h na IIŻ. Praktyka dnia następnego w postaci zasterowania ruchów. Po praktyce egzamin teoretyczny przygotowany przez UDT no i praktyka.
« Ostatnia zmiana: Marzec 01, 2013, 22:50:59 wysłana przez Levy »
Wpływ dowódcy jako twórcy karności jest przodujący. Gdy dowódca ma powagę wynikającą ze stopnia i stanowiska, a ponadto dużą wiedzę i umiejętność pracy, wówczas jego wpływ działa tak silnie, że każdy podwładny uważa podporządkowanie się mu za samo przez się zrozumiałe.

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #966 dnia: Marzec 05, 2013, 18:00:02 »
Służby nadal atrakcyjne

Cytuj
Trochę inna sytuacja jest w Państwowej Straży Pożarnej. Niezwykle wymagające testy sprawnościowe na pewno stanowią wyzwanie dla wielu potencjalnych kandydatów, ale i tu o jedno miejsce stara się od kilkunastu do kilkudziesięciu osób. „Duża część społeczeństwa postrzega pracę w Państwowej Straży Pożarnej jako zajęcie bardzo prestiżowe – mówi st. bryg. Paweł Frątczak. Postępowanie kwalifikacyjne składa się z czterech etapów – złożenia dokumentacji, próby wydolnościowej i testu sprawności fizycznej, pisemnego testu wiedzy oraz rozmowy kwalifikacyjnej. Test sprawności fizycznej obejmuje próbę wysokościową, sprawdzian z pływania oraz inne testy mające na celu sprawdzenie umiejętności wymaganych na stanowisku, na które prowadzony jest nabór. Po pomyślnym ukończeniu procedury naboru wybrana osoba odbywa trzyletnią służbę przygotowawczą. Dopiero po tym terminie zostaje mianowana strażakiem na stałe.

Jedną z możliwości podjęcia pracy w Państwowej Straży Pożarnej jest ukończenie szkoły PSP kształcącej w systemie dziennym. Po ukończeniu szkoły (służby kandydackiej) absolwenci kierowani są przez Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej do pełnienia służby w jednostkach organizacyjnych PSP na terenie całego kraju.

http://www.msw.gov.pl/portal/pl/2/10649/Sluzby_nadal_atrakcyjne.html

Offline DjDhan

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 203
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #967 dnia: Marzec 08, 2013, 22:21:12 »
a takie pytanko mam. Czy jest tu jakiś członek OSP który posiada kurs Ratownictwa Wodnego i przeciwpowodziowego ?  Jeśli tak to skąd ta jednostka jest i co oni Was tam uczyli ?

MalySilny

  • Gość
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #968 dnia: Marzec 09, 2013, 13:59:05 »
Wy sie lepiej weźcie za kondycje i serducho, bo było ponad 50 kozaków do PSP w kędzierzynie a testy zaliczyło TYLKO 9 OSÓB (ze wszystkiego trzeba miec minimum dobry), więc na gó**o bedą wam te wszystkie uprawnienia itp jak nie zdacie testów  :gwiazdki:

Offline sanchezoo

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 23
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #969 dnia: Marzec 09, 2013, 15:36:24 »
a ciekawe co z kursami dowódców OSP oraz naczelników OSP czy będą one punktowane?
w wytycznych nie ma nic na ich temat

Offline mate998

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 27
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #970 dnia: Marzec 09, 2013, 16:26:06 »
a ciekawe co z kursami dowódców OSP oraz naczelników OSP czy będą one punktowane?
w wytycznych nie ma nic na ich temat


no logiczne jeżeli w wytycznych nie ma to nie będą.

a i jeszcze jedno jeżeli chodzi o kursy osp jeżeli nie posiadasz KPP to odejmują 5 pkt. czyli kurs I stopnia + kurs RT bez KPP to 10 pkt.

Offline sanchezoo

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 23
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #971 dnia: Marzec 09, 2013, 19:28:39 »
a ciekawe co z kursami dowódców OSP oraz naczelników OSP czy będą one punktowane?
w wytycznych nie ma nic na ich temat


no logiczne jeżeli w wytycznych nie ma to nie będą.

a i jeszcze jedno jeżeli chodzi o kursy osp jeżeli nie posiadasz KPP to odejmują 5 pkt. czyli kurs I stopnia + kurs RT bez KPP to 10 pkt.
u nas w powiatowej mówią że wszystko będzie się liczyć

mam nadzieje że tak będzie gdyż w weekend rozpoczynam naczelnika :mellow:

MalySilny

  • Gość
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #972 dnia: Marzec 09, 2013, 21:23:42 »
mogą sobie mowić, sa wyytyczne dla całej polski, i niema żadnego widzi mi się, jak ja zobacze jakiś nabór z niezgodną punktacją od razu zglosze  - naczelniczku <lol2>

Offline Pawulon

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 63
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #973 dnia: Marzec 09, 2013, 21:53:20 »
mate998 Podstawą na przyznanie pkt za kursy OSP jest KPP - interpretacja prosta!  :kwit:hmm a może nie?
Podejrzewam że nikt nie będzie punktował według swoich domysłów tylko jasno jak jest napisane w wytycznych - ponieważ będą bać się że ktoś będzie mógł podważyć przebieg naboru. hmm może z tym strachem to przesadziłem  :szalony: ...ale znając życie zrobią tak jak będą chcieli.

Offline robn

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.349
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #974 dnia: Marzec 10, 2013, 00:23:59 »
mogą sobie mowić, sa wyytyczne dla całej polski, i niema żadnego widzi mi się, jak ja zobacze jakiś nabór z niezgodną punktacją od razu zglosze  - naczelniczku <lol2>

Już się wszyscy Komendanci Ciebie boją bo jesteś MałySilny i dużo możesz. Nie przeczytałeś uważnie tych wytycznych a straszysz. A komu zgłosisz niezgodność? I mam nadzieję, że się pochwalisz liczbą zgłoszeń....
PS. nie obrażaj użytkowników.  :tuba: :tuba: :stop: :stop: jeszcze raz proszę, nie obrażaj - dyskutuj merytorycznie, umiesz?

Edit:
Poniżej dwa wycinki z wytycznych.
Jak widać są możliwe ustępstwa i tylko od strony Kierownika Jednostki Organizacyjnej zależy co zechce zmodyfikować. Znając życie to najczęściej nie będzie mu się chciało nic zmieniać i nabory będą takie jak w wytycznych. Ale możliwość modyfikacji istnieje i nazwijmy go Ustawodawca tych wytycznych dopuścił taką możliwość.
Moim zdaniem, jak ktoś ma okazję pójść na kurs za free lub za niewielką dopłatą to warto z tego korzystać - a nóż widelec gdzieś się kiedyś to przyda..... (np na rozmowie kwalifikacyjnej, klient się pochwali że ma dodatkowe uprawnienia mimo, że nie są punktowane w wytycznych - może dzięki temu podnieść swoją ocenę).


[załącznik usunięty przez administratora]
« Ostatnia zmiana: Marzec 10, 2013, 20:45:19 wysłana przez robn »
EGO = 1 / wiedza