Autor Wątek: Nabór z ulicy jak wygląda ?  (Przeczytany 1200608 razy)

Offline Kartas

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 69
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #925 dnia: Styczeń 18, 2013, 17:22:05 »
Najlepiej zrobić kursy takie które zawsze będą przydatne w PSP: podesty, hds, napełnianie zbiorników ciśnieniowych, pewnie warto tez obsługę żurawia samojezdnego, agregaty też będą przydatne. Można sternika, co prawda niby powinien być stermotorzysta, ale widziałem niedawne nabory, że za sternika punktowali też.....To sie przyda zawsze, tylko nie wiadomo czy wszystko będzie punktowane!

Samo KPP jak widac nic nie daje, by trzeba było mieć jeszcze jakiś kurs  typu RT czy SP a to juz trzeba w OSP raczej byc..
Z prawkiem + kursami też się można dostać więc spoko, dobra sprawnosciowka, punkty za test i rozmowe i nie powinno byc zle

Co do prawka to jak za C lub C+E punktują 10 pkt to jak na naborze będzie, że z prawkiem C+E to dostane 10 pkt za samo C?

given

  • Gość
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #926 dnia: Styczeń 27, 2013, 12:31:54 »
Witam,
a jak myslicie czy mieszkanie będzie punktowane??
pozdrawiam

Offline fido1384

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 25
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #927 dnia: Styczeń 30, 2013, 13:48:53 »
z tego co pisałem do różnych komend w woj śląskim to są one już aktualne, z tym, że komendy będą je wprowadzać w życie dopiero podczas naborów i wtedy będą dokładnie podane pkt za osobne kwalifikacje z pkt 13 inne punkty będą takie jak w wytycznych :) z KG też dostałem odpowiedź, że w wytycznych nic się już nie zmieni i obowiązują wszystkie KP/KM bez wyjątku.
Co do testu, to w wytycznych wyraźnie pisze, że pytania będą ustalane w każdej komendzie indywidualnie, czyli, np Bytom może mieć swój test, a np Żywiec inny :p
Dobry ratownik, to bezpieczny ratownik

Offline sanchezoo

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 23
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #928 dnia: Luty 01, 2013, 10:05:58 »
czy to prawda że od tego roku ogłoszenia o naborach będą zamieszczane jedynie na stronach komend powiatowych a na wojewódzkiej już nie?

Offline sheldon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.658
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #929 dnia: Luty 01, 2013, 10:31:43 »
Kto wymyśla takie ploty?  :gwiazdki:
PYTAJ! ĆWICZ! KORZYSTAJ Z DOŚWIADCZEŃ KOLEGÓW!

Offline sanchezoo

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 23
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #930 dnia: Luty 01, 2013, 10:57:57 »

Offline Kogut

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 438
  • Natural Born Firefighter
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #931 dnia: Luty 10, 2013, 22:32:18 »
Zadam tu pytanie bo temat jest popularny.
Robil ktos ostatnio kurs na podesty?
Interesuje mnie cena i jak wyglada to godzinowo (ile spotkan po ile godzin).
« Ostatnia zmiana: Luty 11, 2013, 08:25:54 wysłana przez Kogut »
Im więcej wiesz, tym bardziej zdajesz sobie sprawę z tego jak mało wiesz.

Offline piotr92strazak

  • Cel: PSP
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.162
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #932 dnia: Luty 10, 2013, 23:05:13 »
Ja robiłem możne nie dawno albo i dawno ale robiłem w kwietniu 2012  -_- podesty ruchome przejezdne (samojezdne) montowane na pojeździe kat I P -_- cena razem z egzaminem 752 zł, co do godzin to kurs obejmował 56 godzin tak mam napisane na zaświadczeniu, spotkań nie pamiętam ile było dokładnie, ale wiem że ma jednym spotkaniu chwile trzeba było siedzieć kilka godzin ale da się wytrzymać bo to interesujący kurs ^_^ praktyka pikuś :mellow:
Straż- Pasja, Miłość, Duma, Honor

Offline taz_org

  • aspirant
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 320
  • SKKP
    • Fotografia dronowa i badania termowizyjne
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #933 dnia: Luty 10, 2013, 23:53:21 »
2 spotkania + książka do przeczytania i 850zł z egzaminem w maju 2012r.

Offline Kogut

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 438
  • Natural Born Firefighter
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #934 dnia: Luty 11, 2013, 08:27:42 »
No to spoko bo już myślałem, że będzie to cena zbliżona do prawka... :)
A jakie jeszcze papierki macie?
Ja myślę nad zbiornikami do 300 bar, pilarkami i agregatami prądotwórczymi, choć dwa ostatnie znajomi strażacy mi odradzają.
Im więcej wiesz, tym bardziej zdajesz sobie sprawę z tego jak mało wiesz.

Offline piotr92strazak

  • Cel: PSP
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.162
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #935 dnia: Luty 11, 2013, 09:32:35 »
kolego kogut to wszystko zależy od komendy jakie oni postawia wymagania i jakich kursów będą wymagać od kandydatów podczas naboru, czytałem kiedyś na innym forum że gość miał kurs na pilarki i na hdsy i zaliczyli mu tylko hdsy bo posiadali na samochodzie także wszystko zależy od komendy co będą wymagać
Straż- Pasja, Miłość, Duma, Honor

Offline Kogut

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 438
  • Natural Born Firefighter
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #936 dnia: Luty 11, 2013, 10:36:28 »
To wiem, spokojnie  :mellow:
Dlatego podpytuje jakie Wy macie kursy..?
Masz coś poza podestami i prawkiem?
Im więcej wiesz, tym bardziej zdajesz sobie sprawę z tego jak mało wiesz.

Offline piotr92strazak

  • Cel: PSP
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.162
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #937 dnia: Luty 11, 2013, 10:51:43 »
podesty, prawko c+e, ratownik kpp, kurs podstawowy osp, i za nie długo będę robił ratownictwo techniczne i myślę  co jeszcze zrobić ale nie wiem właśnie  :-\ a ty kolego kogut jakie kursy masz?
Straż- Pasja, Miłość, Duma, Honor

Offline Kogut

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 438
  • Natural Born Firefighter
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #938 dnia: Luty 11, 2013, 11:07:16 »
Kończę Ratownictwo Medyczne, mam prawko C, uprawnienia na uprzywilejowane, KPP i podstawowy też mam.
W szkole miałem też język migowy więc i ten kwit przedstawię.
No i zastanawiam się nad pozostałymi.

Ratownictwo techniczne można uzyskać na zasadzie kursu podstawowego, czyli właściwa komenda ten kwit wystawia po uprzednim przeszkoleniu, czy jest to tak jak KPP - kupa godzin szkolenia i egzamin z KW PSP?

Ogólnie to ze sprawnością najlepiej nie jest u mnie, więc kwitami chcę nadrobić.
Choć pływanie w 40s spokojnie robię ale sam wiesz jak z tym będzie w komendach...
Im więcej wiesz, tym bardziej zdajesz sobie sprawę z tego jak mało wiesz.

Offline Petro

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 714
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #939 dnia: Luty 11, 2013, 11:10:00 »
Kolego, wg. nowych zasad sprawność nie jest punktowana, jest na zaliczenie tak jak basen, tylko że musisz uzyskać co najmniej ocenę dobrą. A co trza zrobić na ocenę dobrą? to już jest określone w rozporządzeniu :)

Offline piotr92strazak

  • Cel: PSP
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.162
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #940 dnia: Luty 11, 2013, 11:29:31 »
Zobaczymy jak będzie, na razie pewnie w KW PSP maja młyn bo nowe rozporządzenie i w ogóle. Sam jestem ciekaw jak to wszystko w praktyce będzie wyglądało test co składa się z 20 pytań, rozmowa kwalifikacyjna i może rozmowa z kierownikiem jak to oni napisali.
Straż- Pasja, Miłość, Duma, Honor

Offline Kogut

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 438
  • Natural Born Firefighter
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #941 dnia: Luty 11, 2013, 15:14:32 »
Kolego, wg. nowych zasad sprawność nie jest punktowana, jest na zaliczenie tak jak basen, tylko że musisz uzyskać co najmniej ocenę dobrą. A co trza zrobić na ocenę dobrą? to już jest określone w rozporządzeniu :)

Kolego przeczysz sam sobie. :)
Skoro jest ocena za sprawność to musi być ona brana pod uwagę.
Gdyby tak nie było to po co oceny? Mogłoby wówczas być podobnie jak z basenem...ale nie jest.

Fakt, że nie ma już za nią punktów ale w przypadku remisu te oceny na pewno będą brane pod uwagę.

Trzeba czekać aż pojawi się pierwszy nabór i wtedy będzie jasne...
Im więcej wiesz, tym bardziej zdajesz sobie sprawę z tego jak mało wiesz.

Offline Petro

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 714
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #942 dnia: Luty 11, 2013, 15:19:35 »
...Ogólnie to ze sprawnością najlepiej nie jest u mnie, więc kwitami chcę nadrobić....

Chodziło mi o to że nie będzie za to pkt. preferencyjnych....

Offline Kartas

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 69
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #943 dnia: Luty 11, 2013, 20:07:38 »
Moje podesty to godzinka wykładu, notatki do samodzielnej nauki a praktyka w dzień egzaminu tak samo jak i HDS-y. Koszt tego i tego 600 zł + 152 zł egzamin. No, ale to prościutkie kursy, "chwilka" przed UDT i po krzyku. Wiadomo, że w innym ośrodku można zapłacić jeszcze raz tyle ale wtedy jest kurs bardziej rozbudowany np. 30 godzin teorii na którą trzeba chodzić + np. 15 h praktyki. Więc to kosztuje sporo czasu a dodając jeszcze czas otrzymania uprawnienia na który i tak czekałem ponad miesiąc(!) to czas wydłużyłby się pewnie lekko do 2 miesięcy jak nie dłuuużej :) U mnie nie ma HDS z tego co wiem i trochę żałuje, że nie robiłem żurawia samojezdnego a koszt to 300 zl wiecej. No ale z drugiej storny jak jest ogloszenie i uprawnienia cieżkiego sprzętu(moze chodzic tez o koparki, spychacze) to i tak gdzie takie cos jest? Raczej nigdzie, wiec nie wiadomo co i kiedy sie przyda, moze kiedys bedzie u mnie HDS, kto wie.....Ale nawet jak coś nie będzie punktowane to i tak ja przedstawiam każdy papier, wszak przydac sie moze wszystko

Offline piotr92strazak

  • Cel: PSP
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.162
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #944 dnia: Luty 11, 2013, 20:32:40 »
no ale chyba jak ktoś ma kurs na walca drogowego to mu nie zalicza ^_^a to sprzęt ciężki :rofl:
Straż- Pasja, Miłość, Duma, Honor

Offline Kartas

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 69
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #945 dnia: Luty 11, 2013, 20:47:20 »
Dlatego, powinno być wyszczególnione co się kryje pod sprzętem ciężkim, a nie, że człowiek się musi domyslać i robić najlepiej po X kursów a nóż coś trafi :stop:

Offline Kogut

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 438
  • Natural Born Firefighter
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #946 dnia: Luty 11, 2013, 22:02:34 »
Ja mam też wózki widłowe  :mellow:
Też to przedstawię bo papier wszystko przyjmie, a nóż widelec będzie remis to trzeba dać komisji argumenty do zatrudnienia  :kwit:
Im więcej wiesz, tym bardziej zdajesz sobie sprawę z tego jak mało wiesz.

Offline piotr92strazak

  • Cel: PSP
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.162
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #947 dnia: Luty 11, 2013, 23:07:38 »
koledzy jakie liczą się kursy pod słowem obsługa sprzętu ciężkiego?
Straż- Pasja, Miłość, Duma, Honor

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #948 dnia: Luty 13, 2013, 09:23:25 »
Cytuj
Interpelacja nr 12480 do ministra spraw wewnętrznych

w sprawie stworzenia preferencyjnych warunków dla członków OSP ubiegających się o przyjęcie do PSP

   Szanowny Panie Ministrze! Ochotnicze straże pożarne odgrywają coraz większą rolę w krajowym systemie ratownictwa. Młodzi ludzie będący członkami OSP nie mają jednak żadnych preferencji w przypadku, gdy spełniają warunki, a chcą zostać przyjęci do służby w Państwowej Straży Pożarnej.

   W związku z powyższym uprzejmie proszę o odpowiedź na następujące pytanie: Czy ministerstwo zamierza wśród kryteriów przyjęć do Państwowej Straży Pożarnej uwzględnić dodatkowe kryterium, premiujące kandydata za członkostwo w jednostce ochotniczej straży pożarnej?

   Z należnymi wyrazami szacunku

   Poseł Bogdan Rzońca

   Jasło, dnia 5 grudnia 2012 r.

Cytuj
Szanowna Pani Marszałek! W nawiązaniu do pisma z dnia 11 grudnia 2012 r. (znak: SPS-023-12480/12) dotyczącego interpelacji posła na Sejm RP, pana Bogdana Rzońcy, w sprawie stworzenia preferencyjnych warunków dla członków OSP ubiegających się o przyjęcie do PSP uprzejmie informuję, że w celu podjęcia służby w Państwowej Straży Pożarnej kandydat musi spełniać szereg wymagań, które określa ustawa z dnia 24 sierpnia 1991 r. o Państwowej Straży Pożarnej (t.j. Dz. U. z 2009 r. Nr 12, poz. 68, z późn. zm.). Służbę w Państwowej Straży Pożarnej może pełnić obywatel Polski, niekarany za przestępstwo lub za przestępstwo skarbowe, korzystający z pełni praw publicznych, posiadający co najmniej średnie wykształcenie oraz zdolność fizyczną i psychiczną do pełnienia tej służby. Natomiast oceny zdolności fizycznej i psychicznej do służby w Państwowej Straży Pożarnej dokonują komisje lekarskie podległe ministrowi właściwemu do spraw wewnętrznych.
Przyjęcia do służby dokonuje właściwy terytorialnie, ze względu na położenie jednostki organizacyjnej PSP, komendant wojewódzki, powiatowy (miejski) lub kierownik jednostki organizacyjnej PSP w miarę posiadanych możliwości etatowych.
Pragnę podkreślić, że obowiązujące zasady postępowania kwalifikacyjnego dla osób ubiegających się o przyjęcie do służby w PSP przewidują dodatkowe punkty dla członków jednostek ochotniczych straży pożarnych, tj.:
—   za udokumentowane członkostwo w OSP powyżej 3 lat – 3 pkt,
—   za udokumentowany udział w zawodach pożarniczych OSP – 3 pkt,
—   za udokumentowane szkolenia dla członków OSP – 3 pkt. Ponadto należy nadmienić, że komendant główny PSP powołał zespół ds.
opracowania projektu wytycznych do służby w Państwowej Straży Pożarnej. Warto wskazać, że nowy projekt wytycznych w sprawie naboru do służby w PSP również przewiduje punkty za przynależność do OSP.
 
Z poważaniem
 



Offline Kogut

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 438
  • Natural Born Firefighter
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #949 dnia: Luty 13, 2013, 15:41:52 »
Grzala odpowiedziałeś komuś tym na coś?
Bo nie bardzo rozumiem w jakim celu to wrzuciłeś...

Kilkukrotnie pojawiało już się to:

http://straz.gov.pl/data/other/wytyczne_2.pdf

...jeśli chciałeś kogoś poinformować o punktach preferencyjnych.
Im więcej wiesz, tym bardziej zdajesz sobie sprawę z tego jak mało wiesz.