Autor Wątek: Nabór z ulicy jak wygląda ?  (Przeczytany 1201094 razy)

Offline DjDhan

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 203
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #900 dnia: Styczeń 09, 2013, 22:25:18 »
Tylko jak się przygotować do testów? Do wszystkiego można, ale jak do testów?
A ten kurs kkp  gdzie mogę zrobić od tak ? Mogę ?
Mam pytanie jeszcze co do tego kpp?  Jestem z Podlaskiego, gdzie moge zrobic taki kurs jako osoba indywidualna? Moze ktos sie orientuje, jak go zrobic skoro nie mam.

wpisz sobie w googlach poprostu kurs kpp i nazwa Twojej miejscowosci, i powinno znalesc jakas placowke. na przykladzie dla rzeszowa http://www.szkolaratownictwa.za.pl/kpp.htm



 

Offline Kogut

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 438
  • Natural Born Firefighter
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #901 dnia: Styczeń 10, 2013, 15:30:08 »
Jeśli ujednolicą KPP dla wszystkich to w porządku ale jeśli będzie tak jak do tej pory to podejrzewam, że tylko to "strażackie" będzie na naborach honorowane..
Bo przecież nikt nie puści Cię na wyjazd z KPP np. WOPR-opwskim.
Im więcej wiesz, tym bardziej zdajesz sobie sprawę z tego jak mało wiesz.

Offline Petro

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 714
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #902 dnia: Styczeń 10, 2013, 15:44:31 »
Jeśli ujednolicą KPP dla wszystkich to w porządku ale jeśli będzie tak jak do tej pory to podejrzewam, że tylko to "strażackie" będzie na naborach honorowane..
Bo przecież nikt nie puści Cię na wyjazd z KPP np. WOPR-opwskim.
Chętnie się dowiem czym różnie się KPP zrobione w wopr od w osp ^_^

Offline Feo

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 346
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #903 dnia: Styczeń 10, 2013, 16:33:39 »
No włąśnie? KPP jest przecież taka sama dla wszystkich służb. Tak przygladam się na swój dyplom ukończenia kursu i tak jest tylko że mam tytuł "RATOWNIKA". A egzaminy przeprowadzał koordynator działań medycznych(lekarz), żaden strażak.

Offline Petro

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 714
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #904 dnia: Styczeń 10, 2013, 18:01:54 »
Ja mam KPP z unii i też mam ratownika :P

Offline DjDhan

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 203
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #905 dnia: Styczeń 10, 2013, 19:33:54 »
Jeśli ujednolicą KPP dla wszystkich to w porządku ale jeśli będzie tak jak do tej pory to podejrzewam, że tylko to "strażackie" będzie na naborach honorowane..
Bo przecież nikt nie puści Cię na wyjazd z KPP np. WOPR-opwskim.

cos tu prawdy jest, chcialem robic kurs KPP wlasnie z pod tego linku ktory podalem wyzej, ale w PSP mi powiedzieli ze punktowane sa tylko kursy pod "patronatem PSP" i ten to nie ten sam...takze narazie zalecali abym sie  wstrzymał zanim dostana konkretniejsze informacje...

Offline Petro

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 714
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #906 dnia: Styczeń 10, 2013, 19:40:55 »
a jesteś w jakiejś organizacji ratowniczej?

Offline DjDhan

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 203
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #907 dnia: Styczeń 10, 2013, 19:42:50 »
no poza OSP to nie należę do żadnej.

Offline Petro

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 714
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #908 dnia: Styczeń 10, 2013, 19:52:50 »
No to nie ma opcji żebyś zrobił KPP....możesz sobie iść na jakiś kurs pierwszej pomocy, ale na pewno nie na Kurs Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy

Offline janina

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 84
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #909 dnia: Styczeń 10, 2013, 20:01:05 »
no jak to nie ma opcji... każdy może zrobić sobie takowy kurs kpp, oczywiście odpłatnie. często organizacja PCK robi takie kursy

(mod - wysłałem podobną wiadomość jakos "gość" - nie ma sensu by była ona akceptowana..)
Nie bój się udzielać pomocy.. nigdy nie wiesz kiedy sam będziesz jej potrzebował..

Offline Pom

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 755
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #910 dnia: Styczeń 10, 2013, 20:03:36 »
Na necie, gdzies kiedyś czytałem, że KPP mogą zrobić tylko członkowie osób współpracujących z systemem tj. WOPR, OSP, PSP, Policja, Straż Miejska/Gminna itp. itd.

Offline Petro

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 714
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #911 dnia: Styczeń 10, 2013, 20:08:27 »
Cytuj
W kursie mogą wziąć osoby, zatrudnione lub będące członkami organizacji wymienionych w Art 15 Ustawy z dnia 8 września 2006 r. o Państwowym Ratownictwie Medycznym, czyli:
- strażacy zatrudnieni/pełniący służbę w Państwowej, Ochotniczej lub Wojskowej Straży Pożarnej,
- Ratownicy WOPR, GOPR, TOPR,
- Policjanci,
- Żołnierze,
- Straż Graniczna
- oraz członkowie innych organizacji społecznych o profilu ratowniczym, jeśli zostały włączone do rejestru jednostek współpracujących z Systemem PRM.

Warunkiem koniecznym do dopuszczenia do kursu jest udokumentowanie (np. skan legitymacji, skierowanie z jednostki macierzystej) posiadania uprawnień do wzięcia udziału w KPP.
Co za ludzie....wszystko na tacy trza podać, drinków z parasolką dziś niestety nie będzie :zamknij:

Offline DjDhan

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 203
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #912 dnia: Styczeń 10, 2013, 20:11:14 »
Cytuj
W kursie mogą wziąć osoby, zatrudnione lub będące członkami organizacji wymienionych w Art 15 Ustawy z dnia 8 września 2006 r. o Państwowym Ratownictwie Medycznym, czyli:
- strażacy zatrudnieni/pełniący służbę w Państwowej, Ochotniczej lub Wojskowej Straży Pożarnej,
- Ratownicy WOPR, GOPR, TOPR,
- Policjanci,
- Żołnierze,
- Straż Graniczna
- oraz członkowie innych organizacji społecznych o profilu ratowniczym, jeśli zostały włączone do rejestru jednostek współpracujących z Systemem PRM.

Warunkiem koniecznym do dopuszczenia do kursu jest udokumentowanie (np. skan legitymacji, skierowanie z jednostki macierzystej) posiadania uprawnień do wzięcia udziału w KPP.
Co za ludzie....wszystko na tacy trza podać, drinków z parasolką dziś niestety nie będzie :zamknij:

no to pisze CI jak byk ze członkowie OSP maja prawo do takiego kursu, wiec o co chodzi ? ><

Offline Petro

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 714
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #913 dnia: Styczeń 11, 2013, 08:54:30 »
no poza OSP to nie należę do żadnej.
źle zrozumiałem.... :wall: oczywiście możesz zrobić KPP i taki kurs pod patronatem PSP czy sołtysa wsi jest tak samo uznawany, chyba że jest inaczej wtedy dowiem się czegoś ciekawego :P

Offline krzysiekosp

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 101
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #914 dnia: Styczeń 11, 2013, 12:46:14 »
Ja brałem udział w projekcie z uni europejskiej << Kurs Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy dla osp dzialajacych w ksrg" i mam tytuł ratownika

Offline DjDhan

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 203
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #915 dnia: Styczeń 11, 2013, 13:30:56 »
no u nas tez była o tym mowa ze na kurs kpp kierowani są druhowie z OSP które działa w KSRG , pozostałe jednostki nie otrzymają takiego skierowania  >< no a do najtańszych kurs ten nie należy, jakby nie było jest to niespełna 1k zł.

Offline Kogut

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 438
  • Natural Born Firefighter
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #916 dnia: Styczeń 12, 2013, 10:47:30 »
No to chyba będziesz musiał się jeszcze trochę podowiadywać Petro :)

Póki co każdy uczy inaczej na zasadzie takiej:
W takim wypadku wykonujemy 5 wdechów ratowniczych, a w takim nie - to jedna szkoła.
Druga zaś mówi zupełnie odwrotnie.

To tylko przykład.

Wynikło to z tego, że każda służba podciąga wytyczne "pod siebie".
Gdzie wytyczne RKO, póki co jeszcze aktualne, z 2010 roku są jednolite dla wszystkich, ale interpretować pewne sprawy już można różnie...

Inaczej uczono mnie w PCK, inaczej na KPP z OSP, a jeszcze co innego mam na uczelni...

Jak wiadomo zmienił się koordynator krajowy, z tego co słyszałem ma się dużo zmienić na lepsze - KPP ma zostać ujednolicone.
Jak wyjdzie? Zobaczymy to jest Polska  :fiuu:
Im więcej wiesz, tym bardziej zdajesz sobie sprawę z tego jak mało wiesz.

Offline Petro

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 714
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #917 dnia: Styczeń 12, 2013, 13:04:51 »
Co byś nie zrobił masz postępować zgodnie z procedurami, a procedury są tylko jedne.

spik3r

  • Gość
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #918 dnia: Styczeń 13, 2013, 17:16:51 »
Mimo ze ma sie kpp nawet zrobione cywilnie to nie punktuje sie tego . Jest to punktowane tylko z kursem SP.

A powiedzcie mi , jak ktos widzial wytyczne do punktacji preferencyjnej w nowych zasadach do rekrutacji. Sa tam punkty od 1 do 4, jak to jest ? Ktos byl w PSP i stara sie do innego PSP ze wyszkolenia z PSP sa tam punktowane ? Czemu to ma sluzyc ? Kto w ogole z takich punktow korzysta? Jak to jesT?


Patrze ze teraz najwiecej punktow preferencyjnych to sie dostaje za bycie w osp, bo reszta to ciezko. No i Prawko C lub CE, juz nie oplaca sie robic CE dodatkowo by wiecej punktow bo to nic nie daje. Zeby miiec ratownika med. trzeba uczyc sie conajmniej 2 lata w szkole ..  Jedyne co jeszcze to jaikes obsluga maszyn , podesty, pilarz.   tak mysle   . Nie bedize latwo.

Offline Pawulon

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 63
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #919 dnia: Styczeń 14, 2013, 10:25:17 »
spik3r gdzie jest napisane że "cywilne" KPP nie jest punktowane?
Jakie tu są różnice? przecież tytuł to tytuł :gwiazdki:

spik3r

  • Gość
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #920 dnia: Styczeń 14, 2013, 15:20:28 »
to zobacz w preferencyjnych ze tylko z OSP jest punktowane i to wraz z kursem podstawowym OSP

Offline Kogut

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 438
  • Natural Born Firefighter
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #921 dnia: Styczeń 14, 2013, 15:38:02 »
Mimo ze ma sie kpp nawet zrobione cywilnie to nie punktuje sie tego . Jest to punktowane tylko z kursem SP.

A powiedzcie mi , jak ktos widzial wytyczne do punktacji preferencyjnej w nowych zasadach do rekrutacji. Sa tam punkty od 1 do 4, jak to jest ? Ktos byl w PSP i stara sie do innego PSP ze wyszkolenia z PSP sa tam punktowane ? Czemu to ma sluzyc ? Kto w ogole z takich punktow korzysta? Jak to jesT?


Patrze ze teraz najwiecej punktow preferencyjnych to sie dostaje za bycie w osp, bo reszta to ciezko. No i Prawko C lub CE, juz nie oplaca sie robic CE dodatkowo by wiecej punktow bo to nic nie daje. Zeby miiec ratownika med. trzeba uczyc sie conajmniej 2 lata w szkole ..  Jedyne co jeszcze to jaikes obsluga maszyn , podesty, pilarz.   tak mysle   . Nie bedize latwo.

No tak KPP tylko łącznie z kursem podstawowym. Za samo KPP nie ma nic.
Robisz 2 papierki i dostajesz 10 pkt.
W poprzednich zasadach trzeba było spełnić 3 warunki żeby dostać 9 pkt.
Więc nowe raczej korzystniej..

Prawka na przyczepy dodatkowo do C, ani nawet D rzeczywiście nie opłaca się robić ale pamiętaj, że sporo osób już to ma.
Sporo jest też ratowników medycznych i to ludzi z takimi uprawnieniami teraz przede wszystkim KG PSP sobie życzy...
A jeśli jesteś świeżo po szkole średniej to niestety, duużo roboty przed Tobą..

Jeśli chodzi o pkt. preferencyjne 1-4 dotyczy to np. ludzi, którzy pracują/pracowali w WSP, LSP, ZSP etc.
Osobiście znam człowieka, który pracował w Portowej Straży Pożarnej. Zrobił tam kurs podstawowy, później podoficerke, a następnie wystartował w naborze do PSP i dziś już tam pracuje.

Nowe zasady naboru = jak najmniejszy wkład finansowy PSP w kandydata.
Im więcej wiesz, tym bardziej zdajesz sobie sprawę z tego jak mało wiesz.

spik3r

  • Gość
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #922 dnia: Styczeń 14, 2013, 16:44:33 »
a gdzie zrobie poza osp kurs podstawowy?


MalySilny

  • Gość
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #923 dnia: Styczeń 15, 2013, 12:01:23 »

Prawka na przyczepy dodatkowo do C, ani nawet D rzeczywiście nie opłaca się robić ale pamiętaj, że sporo osób już to ma.



Muszą być  obie kat. C+E oraz D+E żeby było punktowane to 15pkt.

spik3r

  • Gość
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #924 dnia: Styczeń 15, 2013, 18:20:45 »
No jezeli mam tylko C, to nie oplaca mi sie robic teraz  jeszcze DE prawda ? No bo to kosmiczna kasa. a C i C+E latwiej zrobic, ale to tyle samo punktow , dobrze mowie?

Co moge zrobic na wlasna reke jak najpredzej by punktowac?
kpp, co jeszcze ?  Bo nie wiem czy KP sam moge zrobic. Co jeszcze Panowie?