Autor Wątek: Nabór z ulicy jak wygląda ?  (Przeczytany 1200444 razy)

Offline piotr92strazak

  • Cel: PSP
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.162
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #875 dnia: Styczeń 03, 2013, 18:57:54 »
to punkty będą tylko za prawko i kursy?
Straż- Pasja, Miłość, Duma, Honor

MalySilny

  • Gość
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #876 dnia: Styczeń 03, 2013, 22:40:37 »
Cholera..... od roku przygotowałem się pod kryteria do mojej macierzystej PSP, specjalnie zrobiłem kat.D - wszystko szlak :-\

Offline Kartas

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 69
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #877 dnia: Styczeń 04, 2013, 18:12:27 »
To za mature i średnie też już nie punktują z tego wynika. U mnie w jednostce było 5 pkt za kurs a teraz jak utrzymają punktację będą brali tylko 3 kursy do 15 pkt a ja już mam sternika, podesty, hds-y, pily, napełnianie butli a chce jeszcze agregaty. Jakos ciulowo, niedlugo egzamin na C i trzeba sie nauczyc lepiej plywac szybko bo pewnie nabor za jakies 3 miechy u mnie bedzie :)

Offline mistrz

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 234
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #878 dnia: Styczeń 04, 2013, 18:48:11 »
wiecie może kiedy te zasady naboru wchodzą w życie??? może już weszły???

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.350
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #879 dnia: Styczeń 04, 2013, 18:49:39 »
wiecie może kiedy te zasady naboru wchodzą w życie??? może już weszły???
Juz weszły:)
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline piotr92strazak

  • Cel: PSP
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.162
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #880 dnia: Styczeń 04, 2013, 19:53:20 »
z tym pływaniem to chodzi tylko żeby zmieścić się w czasie 1:30min?
Straż- Pasja, Miłość, Duma, Honor

Offline mate998

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 27
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #881 dnia: Styczeń 04, 2013, 20:27:39 »
czy weszły tuhttp://www.straz.pl/uploads/pdf/praca/2012_12_31_praca_zuromin.pdf jest nabór z 31 grudnia zeszłego roku a więc już po wprowadzeniu nowych wytycznych a dalej liczone są punkty za wykształcenie i nie ma nic wspomniane o pływaniu czy teście wiedzy.

Offline Petro

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 714
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #882 dnia: Styczeń 04, 2013, 23:21:29 »
To za mature i średnie też już nie punktują z tego wynika. U mnie w jednostce było 5 pkt za kurs a teraz jak utrzymają punktację będą brali tylko 3 kursy do 15 pkt a ja już mam sternika, podesty, hds-y, pily, napełnianie butli a chce jeszcze agregaty. Jakos ciulowo, niedlugo egzamin na C i trzeba sie nauczyc lepiej plywac szybko bo pewnie nabor za jakies 3 miechy u mnie bedzie :)

Źle interpretujesz zapis odnośnie pkt dodatkowych za uprawnienia. Może byc max 15pkt, z tym że za jedno uprawnienie nie może być więcej niż 5pkt. To już zależy od komendy co i jak będzie punktować. Także mogą punktować np. 5 różnych uprawnień po 3pkt

Offline Kartas

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 69
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #883 dnia: Styczeń 05, 2013, 15:13:09 »
Tak, dlatego napisałem, że jak Jednostka utrzyma punktację 5 pkt za uprawnienie to będą liczyły się tylko trzy. Najlepiej jakby było punktowane za 3 pkt x 5 uprawnien = 15 pkt. Tylko jeszcze żeby był te co posiadam :-) Nic, tylko trzeba czekać na najnowszy nabór z obojętnie jakiego miasta aby zobaczyć bardziej dokładnie co w trawie piszczy i jak to mniej więcej bedzie wyglądac

Offline Kogut

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 438
  • Natural Born Firefighter
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #884 dnia: Styczeń 06, 2013, 23:17:41 »
To za mature i średnie też już nie punktują z tego wynika. U mnie w jednostce było 5 pkt za kurs a teraz jak utrzymają punktację będą brali tylko 3 kursy do 15 pkt a ja już mam sternika, podesty, hds-y, pily, napełnianie butli a chce jeszcze agregaty. Jakos ciulowo, niedlugo egzamin na C i trzeba sie nauczyc lepiej plywac szybko bo pewnie nabor za jakies 3 miechy u mnie bedzie :)

To nie tak...
Bardzo dobrze, że masz tyle kursów - papier jeść nie chce, a niewiadomo kiedy się przyda.
W naborze dostaniesz maksymalnie 15 pkt za dodatkowe uprawnienia - może to być 3x5 pkt., ale też może być np. 5x3 pkt.
Słowem, nikt nie narzuca komendzie za ile pkt. ma wycenić np. HDS (napisane jest, że może to być maksymalnie 5 pkt. ale równie dobrze może to być 1 pkt. lub wcale), wszystko zależy od KP PSP.. No ale to już ustaliłeś w ostatnim poście,

Bardzo mi się podobają nowe reguły gry, pewnie dlatego, że nigdy ze sportu najlepszy nie byłem, a w OTWP i zdarzyło się być 6-ty w Polsce..
Pływanie miałem przez 1 semstr na studiach i 50m przepłynąłem z czasem 36s.

Ciekawe tylko jak będą patrzyli na sprawność skoro nie ma już za nią pkt..
Przede wszystkim pkt. a w razie remisu lepszy ze sprawności..hmm?

Co do prawka D - KP PSP zawsze może to dorzucić do innych uprawnień, po pozytywnej ocenie KW PSP..także jak optrzeba w jednostce kierowcy na autobus to na pewno będzie to w naborze.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 06, 2013, 23:22:59 wysłana przez Kogut »
Im więcej wiesz, tym bardziej zdajesz sobie sprawę z tego jak mało wiesz.

Offline tommy

  • We fight what you fear!
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 264
  • Miejsce na Twoją reklamę! :D
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #885 dnia: Styczeń 06, 2013, 23:39:03 »
W takim razie co z ludźmi, którzy byli na testach do PSP w tamtym roku, są na liście rezerwowej w danej KP/KW i próbują szczęścia z przyjęciem w razie zapotrzebowania.

Zostaje jak było czy trzeba robić nowy nabór?  :straz:


i czy to już bankowo weszło w życie? bo w tym piśmie nie ma podanej daty od kiedy ma to funkcjonować.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 07, 2013, 00:26:10 wysłana przez tommy »
Cytuj
Ciekawa koncepcja.
Przy zderzeniach czołowych proponuje tak pociąć samochód, żeby nie wrócił na drogę, bo potem znowu do niego pojedziemy.

Offline DjDhan

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 203
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #886 dnia: Styczeń 07, 2013, 08:19:49 »
u nas w jednostce, " góra " dostała to pismo o nowych zasadach rekrutacyjnych i powiedzieli ze przyszły nabór planowany na sierpien/wrzesien będzie odbywał się właśnie oparty o ten nowy program.

Offline Kogut

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 438
  • Natural Born Firefighter
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #887 dnia: Styczeń 07, 2013, 08:48:21 »
Myślę, że styczeń może być jeszcze okresem przejściowym ale w dalszych miesiącach będą obowiązywały już nowe reguły..
W naborze do SA PSP będzie już zmniejszona liczba przyjęć, a jedno z drugim jest przecież powiązane.

Jeśli jesteś tommy na liście rezerwowej w, którejś z Komend to spokojnie, w razie kolejnych przyjęć (do roku od testów) nikt nie będzie kazał Ci ni czego powtarzać bo w końcu test przeszedłeś. Tak jak nikt nie karze pisać od nowa matury czy zdawania prawa jazdy za każdym razem gdy zmieniają się jakieś przepisy...
Im więcej wiesz, tym bardziej zdajesz sobie sprawę z tego jak mało wiesz.

Offline samda

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 64
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #888 dnia: Styczeń 08, 2013, 14:23:27 »
Mam pytanie. Jak wygląda sprawa badań przy naborze do PSP z ulicy. Co jest pierwsze badania zdrowia (fizyczne czy psycholog?

Offline hapec

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 359
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #889 dnia: Styczeń 08, 2013, 17:07:23 »
psycholog .. potem lekarze chyba 12 czy 13 , a tak pozatym wojek google wszystko ci powie Pozdrawiam  :komp:
W naszym fachu nie ma strachu... Spadniesz z dachu i po fachu

spik3r

  • Gość
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #890 dnia: Styczeń 08, 2013, 18:21:55 »
Panowie, to na co teraz trzeba zwrocic najwieksza uwage? Jezeli mam prawko C,C+E i podesty. Co jeszcze teraz oplaca sie robic by jak najlepiej wypasc?

Offline DjDhan

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 203
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #891 dnia: Styczeń 08, 2013, 21:30:40 »
kwalifikowany kurs pierwszej pomocy ><

Offline piotr92strazak

  • Cel: PSP
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.162
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #892 dnia: Styczeń 08, 2013, 21:38:02 »
Na temat kursów wszystko pisze na samym dole http://straz.gov.pl/data/other/wytyczne_2.pdf
Straż- Pasja, Miłość, Duma, Honor

Offline Kartas

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 69
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #893 dnia: Styczeń 08, 2013, 22:36:42 »
co do sprawności to zaliczony/niezaliczony, czyli np. wystarczy drążek 10 razy i bez znaczenia, że następny podciągnie się 20 czy 25 razy to prawdopodobnie jest traktowany na takich samych zasadach jak ten co osiągnął minimum?

Offline Petro

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 714
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #894 dnia: Styczeń 09, 2013, 07:22:01 »
Ehhhh....a czytać umiesz? rozumiesz to co czytasz?....no, to jeszcze raz przeczytaj te zasady to sam sobie odpowiesz na to pytanie

Offline Kogut

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 438
  • Natural Born Firefighter
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #895 dnia: Styczeń 09, 2013, 08:14:11 »
Ciekaw jestem gdzie odbędzie się pierwszy nabór na nowych zasadach i z jakim wynikiem ukończy postępowanie zwycięzca..
Jak coś będzie ktoś wiedział to niech wrzuci link  :straz:
Ciekawe też jak to będzie z tym pływaniem..
- minimum to poniżej 1:30min ale im mniej tym lepiej, czy tylko aby odpękać swoje..hmm
Im więcej wiesz, tym bardziej zdajesz sobie sprawę z tego jak mało wiesz.

Offline Pawulon

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 63
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #896 dnia: Styczeń 09, 2013, 10:21:29 »
Wyraźnie napisane jest że trzeba zmieścić sie w czasie 1:30 - jest to tylko zaliczenie. Podobnie jak z drabiną.

Zastanawiam się jak bardzo będą zakręcone pytania testowe :mellow:

Wprowadzone zmiany niosą nadzieje że nabory będą przeprowadzane z godnie z przepisami. Podoba mi się że wszystko ma być jawne. Każdy etap naboru przedstawiony do opinii publicznej, a nie jakieś matactwo i zbywanie zainteresowanego słowami "dowiesz się wszystkiego w swoim czasie".

spik3r

  • Gość
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #897 dnia: Styczeń 09, 2013, 18:01:34 »
Tylko jak się przygotować do testów? Do wszystkiego można, ale jak do testów?
A ten kurs kkp  gdzie mogę zrobić od tak ? Mogę ?
Mam pytanie jeszcze co do tego kpp?  Jestem z Podlaskiego, gdzie moge zrobic taki kurs jako osoba indywidualna? Moze ktos sie orientuje, jak go zrobic skoro nie mam.
 
« Ostatnia zmiana: Styczeń 09, 2013, 18:23:34 wysłana przez robn »

Offline piotr92strazak

  • Cel: PSP
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.162
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #898 dnia: Styczeń 09, 2013, 18:37:28 »
A wiadomo jakie trzeba mieć czasy na 1000 metrów, 50 metrów, oraz ilość powtórzeń na drążku żeby zaliczyć wszystko z wynikiem DOBRYM?
Straż- Pasja, Miłość, Duma, Honor

Offline Petro

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 714
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #899 dnia: Styczeń 09, 2013, 19:07:39 »
Masz w zasadach podane rozporządzenie