Autor Wątek: Nabór z ulicy jak wygląda ?  (Przeczytany 1194487 razy)

Offline kosikredki

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 58
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #825 dnia: Kwiecień 22, 2012, 18:19:08 »
Mam następujące pytanie. W mojej KM PSP do naboru wymagane jest " oświadczenie kandydata o korzystaniu z pełni praw publicznych i o niekaralności za przestępstwo karne i przestępstwo skarbowe"
Czy takie oświadczenie składamy samemu, czy musi to być zaświadczenie z Sądu Okręgowego?

Oświadczenie kandydata czyli Ciebie. Takie oświadczenie drukujesz sobie i poświadczasz jego treść, własnoręcznym podpisem.

Offline rupek

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 52
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #826 dnia: Kwiecień 22, 2012, 22:31:26 »
oswiadczenie jak sama nazwa wskazuje jest oswiadczeniem - a wiec nikt za ciebie nie moze oswiadczyc mozesz zrobic to jedynie sam, jesli sklamiesz - twoja sprawa ktos to sprawdzi a zapewne tak bedzie masz sprawe karną

Offline rupek

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 52
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #827 dnia: Kwiecień 22, 2012, 22:33:18 »
jesli oczywiscie sklamiesz

Offline keffe

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 24
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #828 dnia: Maj 09, 2012, 09:28:04 »
Witam, mam pytanie odbiegające w  ogóle od tematu, mianowicie, jeżeli strażak zaw. odchodzi z dniem np. 1 sierpnia na emeryturę to jak wygląda procedura zatrudnienia osoby na jego miejsce? zaraz wskakuje ktoś na wolny etat? czy mija trochę czasu żeby zatrudnić kogoś na to miejsce. Bo wiadomo że np sam kurs szer.poż trwa 3 m-ce.Z góry  Dzięki za odp.     

Offline mlodyasp

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 135
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #829 dnia: Maj 09, 2012, 10:46:20 »
Witam, mam pytanie odbiegające w  ogóle od tematu, mianowicie, jeżeli strażak zaw. odchodzi z dniem np. 1 sierpnia na emeryturę to jak wygląda procedura zatrudnienia osoby na jego miejsce? zaraz wskakuje ktoś na wolny etat? czy mija trochę czasu żeby zatrudnić kogoś na to miejsce. Bo wiadomo że np sam kurs szer.poż trwa 3 m-ce.Z góry  Dzięki za odp.   
Na początku roku komendant wie kto odchodzi na emeryture i ogłaszają nabór przeważnie (Luty, Marzec, Kwiecień) potem wysyłają na kurs podstawowy i osoby kończące kurs czekają aż dana osoba skończy prace w PSP i wchodzą na jego miejsce.

Offline chmiel

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 16
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #830 dnia: Czerwiec 23, 2012, 16:46:01 »
Witam

Chciałbym uzyskać kilka informacji na temat rekrutacji do PSP. Z tego co słyszałem aby się dostać do służby w PSP trzeba mieć znajomości albo trzeba być wyjątkowo wysportowanym oraz posiadać niezliczoną ilość różnego typu uprawnień. Pytam się o te kwestie ponieważ nie wiem czy  warto jest inwestować dosyć sporo kasy w różnorodne kursy.

Pierwsze pytanie. Nie mam jakichkolwiek znajomości w PSP więc muszę liczyć wyłącznie na siebie. Mam wykształcenie wyższe z kierunku humanistycznego więc za mgr dodatkowych punktów nie dostanę. Planuję iść na kurs kat. C (podobno bez tego nie ma sie jakichkolwiek szans na pracę w PSP), planuję jeszcze uzyskać uprawnienia na obsługę żurawia, kosza oraz agregata. Teraz pytanie czy po zdobyciu tego typu uprawnień jest większa szansa na zdobycie pracy w PSP?

Pytanie drugie. Czy ktoś się orientuje czy są prowadzone szkolenia (prywatnie) pod kątem egzaminu sprawnościowego? Cw. typu Harvard Step-up Test czy wytrzymałościowe pod nazwą 'delfin' są trudne do wykonania w warunkach domowych.

Pytanie trzecie. Gdzie można przeprowadzić badania zdrowia pod kątem służby w PSP? Z tego co słyszałem są to bardzo szczegółowe badania, które mogą wykryć różnego typu choroby.

Jeżeli macie jeszcze jakieś wskazówki, które mogą pomóc w ubieganiu się o służbę w PSP to byłbym bardzo wdzięczny:)

Offline adrianlee

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #831 dnia: Czerwiec 26, 2012, 11:07:18 »
cześć,
ja mam:
C+E - zawyczaj 4 pkt
żuraw czyli hds - 1 pkt
podesty - 1 pkt
sternika - 1 pkt
płetwonurka - około 3 pkt
ratownik wopr - czasem sa za to pkt
plus masa jakiś innych papierów które akurat nie były punktowane

przynalezność do OSP - czasem 3 pkt
lub tak jak w moim przypadku
kurs dowódców - 1 pkt
kurs podstawowy - 1 pkt
kurs kierwoców / konserwatorów - 1 pkt

czasem tez punktują udział w zawodach jednym punktem
co do kursów to możesz jeszcze zrobić agregaty tak jak piszesz lub zbiorniki napełniane ciśnieniowo.

duzo punktów można załapać za ratownika medycznego 5 pkt ale trzeba mieć co najmniej 2 letnią szkołę.
czasem za meldunek w okolicy tez jest do 5 pkt

kolejna rzecz czyli sprawność:
w tym roku bylem na jednym naborze gdzie chłopak przyszedł z własnym trenerem od drążka, biegów i pływania  ale ile za to zapłacił nie wiem - wyniki tez nie miał za rewelacyjne bo podobne do moich. Ogólnie trzeba mieć kondycje zeby mieć przynajmniej ocenę dobrą (ja miałem 57) czyli 3,26 na 1000,  20 podciągnieć i 7,3 na 50, ale miałem 23 pkt preferencyjne i suma sumarum miałem więcej punktów niż gość który ze sprawnościowi. miał najwiecej czyli 67 a tylko 12 preferencyjnych. Jak widzisz jesli nie masz kondycji i predyspozycji do biegania np waga to pakuj kase w kursy. Plecami duzo nie załątwisz bo komisja jest spoza komendy i wątpię żeby za jakiekolwiek pieniądze ktoś chciałby się podłożyć bo za dużo ludzi bierze w tym udział i zawsze każdy obserwuje ile razy sie podciągniesz lub jaki masz czas. Osób startuje koło 50 więc naprawdę łatwo zapamiętać kto jaki poziom prezentuje. Nie zapomnij o teście z ustawy za który można zdobyć 5 pkt (ka miałem  4,5 ale było wiele osób które odpadło; z 22 zrobiło się nas ośmiu). Na koniec czeka Cie zazwyczaj rozmowa kwalifikacyjna gdzie mozna zdobyć 5 pkt, ale tutaj tez nie ma co liczyć na znajomości bo komisja tez jest z wojewódzkiej i wszystko kontroluje. Ja wpakowałem w kursy 12 koło mam nadzieje ze będzie się opłacać robiłem je rok. Konkurencja jest naprawdę duża więc liczy się każdy punkt. Ja dotrwałem do ostatniego etapu czyli rozmowy i tam naprawdę różnice jeśli chodzi o punktacje między nami była bardzo mała, dosłownie kilka punktów.  Jak coś to pisz postaram się pomoc


Offline chmiel

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 16
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #832 dnia: Czerwiec 26, 2012, 12:20:45 »
Super, dzięki za tak szczegółową odpowiedz.

Z takimi kwalifikacjami to powinni Ciebie bez problemu przyjąć. Długo trwają kursy na żurawia, sternika itp? Kurs na płetwonurka ile kosztuje, długo trwa?

Ja biegam od tygodnia na 1000 i mam czas 3,50/3,55 więc jeszcze dużo pracy przed mną, a jaki jest taki dobry czas na 1000? Na drążku to na razie mam 15, z tego co czytałem to punkty dodatkowe są do 24 podciągnięć. A to miałeś na teście Harvard Step-up ?

O żadnym teście jeszcze nie słyszałem, zapewne jest to test z ustawy o PSP? Kiedy odbywa się test na początku rekrutacji?

Kiedy będziesz wiedział czy zostałeś przyjęty?

Ja jestem z Torunia i w toruńskiej KM PSP robią nabór co 2/3 lata, na stronie widziałem spis osób, które zostały przyjęte było około 40 nazwisk. Niestety nie było listy wszystkich osób, które się starały o pracę w PSP. Na stronie PSP Bydgoszcz lista składała się z 170 nazwisk, a przyjęto 8 osób...

ps. Trudny jest kurs na kat. C? Zamierzam w lipcu się zapisać i nie wiem czego się spodziewać:) Jeszcze jedno w PSP nie potrzebne kursy na przewóz towarów?

Offline podymacz

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 155
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #833 dnia: Czerwiec 26, 2012, 14:32:21 »
Jeszcze jedno w PSP nie potrzebne kursy na przewóz towarów?

kurs na przewóz rzeczy  :P

Offline adrianlee

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #834 dnia: Czerwiec 26, 2012, 14:48:53 »
mam nadzieje :)

jeżeli chodzi o podesty i żurawie / hds to ja robiłęm tutaj :
http://www.centrumszkolen.eu/
kurs trwa dwa dni koszt 1200 zł

Motorówke robiłem przy woprze idź na miejski basen to Cie pokierują odpowiednio koszt to jakieś 600 zł kurs też trwa 2 dni

płetwonurka rób CMAS p1 też na basenie powinni Ci podpowiedzieć gdzie można w okolicy zrobić ja robiłem 4 miechy koszt to 1200 zł robi się w go 1 dzień w tygodniu. najpierw są zajęcia na basenie potem na wodach otwartych.

Ja robiłem Jeszce kurs obsługi piły za jakieś 500 zł ale nie pamiętam gdzie , kurs obsługi piły to nie kwalifikacje pilarza bo te kosztują 2500 ale zazwyczaj wystarczy kurs żeby dostać 1 pkt .

ja też tak biegałem moze nawet gorzej. Kup pulsometr za 100 zl np sigma i zaczynij biegać tak: http://www.body-factory.pl/showthread.php?t=2450 mi udało się wykręcić 3-26. biegałem około 8 miesięcy mniej wiecej raz w tygodniu pod koniec częsciej.

jeżeli chodzi o podciągniecia to jak nie wyprostujesz idealnie rąk to nie masz co liczyć że Ci uznają. poszuakaj na youtubie pullup kipping i rób tak jak oni. Powinienes już teraz zrobić 24 bez problemu i wszyskie bedizesz mial policzone. Mi udało sie tylko 20 bo się zestresowałem i nie mogłem wpaść w rytm wachadła. Harvarda podobno robią tylko w zime przynjamniej u nas.
Test jest z ustawy o psp, nie pomyl z ustawa o ochronie ppoż. do testu podchodzisz jak zaliczysz sprawnościówke. Test jest trudny są pkt minusowe za zła odpowiedź. Jest wielokrotnego wyboru i jest sporo podpuch. Jak nie zdobędziesz 3 pkt nie przechodzisz dalej.

Jeszcze nie wiem czy będę przyjęty a już minał prawie tydzień od naboru więc jest nerwówa ale na dniach powinny być wyniki :)

Liczbą osób sie nie stresuj wszyscy się przygotowywują ale nie ma nikogo kto robi maksa ze wszystkiego. jak bedzies zmiał kursy to powinieneść przejść, zorientuj się na podstawie ogłoszeń z poprzednich naborów jakich uprawnień potrzebują w poszczegółnych komendach i stratuj tam gdzie mozesz mieć za to najwięcej pkt. (taka był moja taktyka bo wtedy mogłem przeskoczyć tych którzy byli sprawniejsi fizycznie)

Kurs na C jest średni trudny. nerwówka jest ta sama co na B ale technicznie jest łatwiej bo już masz jakieś rozeznanie z samochodem. Idź za ciosem i od razu rób badania na E najlepiej kurs w jednym ośrodku to moze być taniej. C+E jest baaaaardzo pożądane, każdego pytali o staż pracy za kółkiem na rozmowie kwalifikacyjnej i dało się odczuć ze potrzebują takich osób. Trudno się zresztą dziwić bo jak ktoś ma C+E to zazwyczai nie po to żeby robić w straży. Ja się wachałem ale teraz nie żałuje i uważam że C+E plus płetwonurek to podstawa. Kurs na przewóz nie jest potrzebny :)

Zapisz się koniecznie do OSP można tam zrobić sternika czasem tez C, ale przede wszystkim zrobią Ci kursy dla strażaków OSP które tez są punktowane. Ma teraz w ogole wejść coś takiego że bedą też punktowane udokumentowane udziały w akcji jako Strażak OSP. podczas rozmowy również pytali się w jakich akcjach brało się udział więc to też ma znaczenie.

Pamiętaj musisz być zdeterminowany i nie poddawać się w dążeniu do celu. ja postawiłem wszystko na jedną karte ale mam nadzieje ze już nie długo moje marzenia o służbie się spełnią.



Offline chmiel

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 16
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #835 dnia: Czerwiec 26, 2012, 16:52:22 »
Jeszcze jedno w PSP nie potrzebne kursy na przewóz towarów?

kurs na przewóz rzeczy  :P

Bierz przykład z kolegi adrianlee i wypowiadaj się merytorycznie, a nie łap za słówka.



Kurs na C jest średni trudny. nerwówka jest ta sama co na B ale technicznie jest łatwiej bo już masz jakieś rozeznanie z samochodem. Idź za ciosem i od razu rób badania na E najlepiej kurs w jednym ośrodku to moze być taniej. C+E jest baaaaardzo pożądane, każdego pytali o staż pracy za kółkiem na rozmowie kwalifikacyjnej i dało się odczuć ze potrzebują takich osób. Trudno się zresztą dziwić bo jak ktoś ma C+E to zazwyczai nie po to żeby robić w straży. Ja się wachałem ale teraz nie żałuje i uważam że C+E plus płetwonurek to podstawa. Kurs na przewóz nie jest potrzebny :)

A to nie trzeba mieć najpierw ukończony kurs na kat. C aby rozpocząć kurs na E?

Zapisz się koniecznie do OSP można tam zrobić sternika czasem tez C, ale przede wszystkim zrobią Ci kursy dla strażaków OSP które tez są punktowane. Ma teraz w ogole wejść coś takiego że bedą też punktowane udokumentowane udziały w akcji jako Strażak OSP. podczas rozmowy również pytali się w jakich akcjach brało się udział więc to też ma znaczenie.

Już dawno bym się zapisał ale w Toruniu nie ma OSP :(

Pamiętaj musisz być zdeterminowany i nie poddawać się w dążeniu do celu. ja postawiłem wszystko na jedną karte ale mam nadzieje ze już nie długo moje marzenia o służbie się spełnią.
Kumpel, który się starał o pracę w PSP trochę mnie zniechęcił ponieważ na teście sprawnościowym był chyba 5 na 50 osób i miał tylko prawko na C i się nie dostał. Mówił, że trzeba mieć mocne plecy. Lecz postanowiłem, że jak sam nie spróbuje to nie będę wiedział jak naprawdę wygląda rekrutacja. Uprawnienia jakie posiadasz robią wielkie wrażenie niestety to wszystko kosztuje i na razie stać mnie, tylko na kilka uprawnienia na pewno na kat. C, uprawnienia na żurawia, agregat, sternik. W Toruniu nie ma płetwonurków więc to raczej mi się za bardzo nie przyda.

Z tego co zauważyłem to różne komendy inaczej uwzględniają w punktacji kwalifikacje jakie się posiada. Osobiście się udałeś do komendy aby uzyskać informacje na temat całej procedury rekrutacji oraz kwalifikacje jak są punktowane? Czy nikt nie robił problemów? Robiłeś prywatnie badania lekarskie przez złożeniem papierów?

ps. Jeszcze raz dzięki za tak wyczerpującą odpowiedz:)
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 26, 2012, 18:22:59 wysłana przez chmiel »

Offline podymacz

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 155
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #836 dnia: Czerwiec 26, 2012, 17:31:56 »

Jeszcze jedno w PSP nie potrzebne kursy na przewóz towarów?

kurs na przewóz rzeczy  :P
[/quote]

Bierz przykład z kolegi adrianlee i wypowiadaj się merytorycznie, a nie łap za słówka.


[/quote]

Ale to jest merytoryczne! Merytoryczne poprawianie.  :rofl:

Offline podymacz

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 155
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #837 dnia: Czerwiec 26, 2012, 17:38:39 »
A tak w temacie: Najlepsze są uprawnienia ratownika medycznego. Niedługo z tym będzie lipa, bo to podobno ostatni rok naborów do szkół medycznych. Potem pozostanie tylko licencjat.
Jak masz papiery ratownika, w dodatku troszkę pojeździłeś i widziałeś to i tamto, to podejrzewam że na pewno Twoje szanse rosną.
Odnośnie kursów OSP, to powoli robi się standard. Znam przypadki gości, którzy na chybcika się wpisywali, żeby załatwić punkty za przynależność, lub zrobić kursy.
Ponadto jeżeli masz pojęcie o wysokościówce, to również masz większe szanse. Nie każdy się do tego garnie.
Mechanik samochodów ciężarowych z C+E, ewentualnie ( w szkołach pożarniczych) D to też duże prawdopodobieństwo że 01 się takim zainteresuje.
Im więcej kwalifikacji przydatnych "branży", tym lepiej. Dobre zaliczenie sprawnościówki to podstawa.

Offline hapec

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 359
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #838 dnia: Czerwiec 26, 2012, 17:45:32 »
Chcialbym zaznaczyc ze mechanik stopniowo bedzie odchodzil do lamusa z tego wzgledu ze przychodza nowe samochody a tam to elektronika ... nie to co jelcz itp ale lepiej sie na tym znac jak jezdzic i nie wiedziec gdzie jest silnik
W naszym fachu nie ma strachu... Spadniesz z dachu i po fachu

Offline adrianlee

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #839 dnia: Czerwiec 27, 2012, 07:38:32 »
najpierw musisz mieć C. zdajesz dwa egzminy jeden na C drugi na E. Ale jak odrazu się zadeklarujesz w ośrodku szkoleniowym że będziesz u nich robił dwa to możesz liczyć na upusty i badania lekarskie tylko raz robisz. Z tym osp to nie ciekawie ale jak patrzyłem ogłoszenie z poprzednich lat na toruń to tam nawet C punktowali co np u mnie jest podstawowym wymogiem - nie przyjmują bez tego.

Po sprawnościówce jak dodasz swoje punkty preferencyjne to musisz być w pierwszej trójce. to że dobrze zdasz sprawnościówke nic Ci nie daje bo inne rzeczy też są punkotowane przecież.  Ja nie chodziłem po komendach tylko przegladałem to forum i czytałem ogłoszenia z poprzednich naborów. Popatrz też ogłoszenia z miejskich komend gdzieś w Twojej okolicy, tak do 50 km. Jako strażak jeździsz w sume około 7 razy w miesiacu do pracy to 50 km nie jest daleko a potem zawsze możesz prosić wojewódzkiego o przeniesienie.

Badań żadnych nie robiłem, mam nadzieje że jeśli się załapię to wszystko będzie dobrze.

Offline chmiel

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 16
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #840 dnia: Czerwiec 27, 2012, 10:27:17 »
Szukałem na stornie KM PSP Toruń i tam jest wyłącznie lista osób bez żadnych informacji o rekrutacji. Powiedz jak wygląda rozmowa kwalifikacyjna.

Offline adrianlee

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #841 dnia: Czerwiec 27, 2012, 10:57:50 »
ja sugerowałem się tym co wyczytałem tutaj http://www.kujawy.psp.gov.pl/viewpage.php?page_id=17 ale faktycznie ciężko coś o waszej komendzie znaleźć w necie.  W takim wypadku może spróbuj iść do komendanta lub dowódcy jrg i zapytaj się jakie uprawnienia były punktowane w poprzednich latach przecież to żadną tajemnica. możesz też spróbować u kadrowej.

Rozmowa kwalifikacyjna przy najmniej u nas polegała na prezentacji własnej kandydata czyli:
-dzień dobry
-dzień dobry, imię i nazwisko?
-"jan kowalski" :)
- proszę powiedzieć coś o sobie
-uczyłem się tu i tu, mam takie i takie uprawnienia, należę do osp od x lat, jestem osobą o .... charakterze, tradycje rodzinne są takie a takie, uprawiam regularnie sport itp
- aha czy ma pan doświadczenie w prowadzeniu pojazdów ciężarowych?
- Twoja odpowiedź
-czy brał pan udział w większych akcjach gaśniczych jesli tak to jakich?
- Twoja odpowiedź
-czy jest pan dyspozycyjny?
- Twoja odpowiedź
-gdzie pan obecnie pracuje?
- Twoja odpowiedź
- dziękujemy to wszystko,
-do widzenia
-do widzenia
:)

wszyscy mieli takie same pytania z tego co mówili inni kandydaci.

Offline Houte

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 212
  • PSP - Mój sposób na życie.
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #842 dnia: Lipiec 07, 2012, 22:38:23 »
A teraz tak z innej beczki. Jeśli ktoś przeszedł psychologa ale nie ma etatu dla niego w PSP która go kierowała to można przenieść papiery do innej PSP ? Jeśli tak to na jakiej zasadzie to wygląda ?? I czy ta inna PSP nie musi organizować wtedy naboru ?? Z góry dzięki.

Sqerty

  • Gość
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #843 dnia: Lipiec 09, 2012, 22:32:42 »
Witam wszystkich.

Czyli gdy mam koło siebie PSP w Kłobucku, Częstochowie itp to mogę zanieść do wszystkich swoje papiery i czekać na telefon od komendy która ogłosi nabór?

Offline krzysztof175

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 40
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #844 dnia: Lipiec 10, 2012, 10:32:44 »
Tak jak najbardziej, zwiększa Ci to szanse że do którejś z komend się dostaniesz. Ale na powiatowe to za dużo bym nie liczył, największe szanse będziesz miał w większych miejskich.

Offline hapec

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 359
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #845 dnia: Lipiec 10, 2012, 11:16:42 »
Powiem ci tak Czestochowa jak narazie odpada z tego wzgledu ze po ostatnim naborze na przyjecie czeka jeszcze kilka osob ... mialo byc przyjetych 10 ( dopiero 3 ) i sa jeszcze rerwowi 5 . 
W naszym fachu nie ma strachu... Spadniesz z dachu i po fachu

karolex

  • Gość
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #846 dnia: Lipiec 17, 2012, 12:34:14 »
Jeśli jest robiony test wiedzy ok 10 pytań. to jakich pytań można się spodziewać ??

Offline meli

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 153
    • OSP OPALENICA
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #847 dnia: Sierpień 19, 2012, 11:49:20 »
a ile panowie mieliście chętnych na jedno miejsce przy naborze z ulicy?
« Ostatnia zmiana: Sierpień 19, 2012, 11:55:16 wysłana przez meli »
www.osp-opalenica.pl <-- serdecznie zapraszam;)

Offline radk177

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 282
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #848 dnia: Sierpień 19, 2012, 12:32:44 »
Ja w tamtym roku byłem na naborze w Chrzanowie, nabór był organizowany na 2 lata i w sumie w ciągu tego czasu mieli przyjąć ok 7-10 os które regularnie odchodzą na emeryture. Kandydatów było około 100 - czyli wychodziło ponad 10 os na miejsce.

Offline Brucedickinson

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 41
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #849 dnia: Wrzesień 07, 2012, 15:24:50 »
U mnie w mieście regularnie dostają się ludzie z dwóch okolicznych wiosek. Jest tam jakiś poseł i prezes ochotników i wpycha notorycznie swoich ludzi. Jak z takim skurwysyństwem walczyć? Ile jeszcze taki gość będzie wpychał swoich. Wie o tym całe moje miasto, każdy strażak i nikt nie reaguje. Mam prawko kat C, ratownika medycznego, jestem wysportowany, kurs na podesty\podnośniki koszowe, zrobię sobie jeszcze agregaty prądotwórcze. Kiedy ambicja i prawdziwa chęć i przydatność do służby wygra w końcu i tymi matołami. Wszyscy mi mówią, że w końcu mnie przyjmą a plecaki dostaną odpowiedź : NIE! my bierzemy tego gościa, stara sie, jest sprawny fizycznie, ma dobre papiery. Co Wy myślicie?