Autor Wątek: Nabór z ulicy jak wygląda ?  (Przeczytany 1200590 razy)

Offline Ja4o

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 175
  • Nauka to lokata
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #800 dnia: Marzec 11, 2012, 15:34:40 »
Najlepiej mieć OSP bo to 3x 3 pkt , średnie + maturka, No i jakiś kurs ciężkiego np. obsługa hydrauliki potrzebna do operowania wozami bojowymi, płetwonurek. Ja jak w tym roku nie zdam do Szkoły Aspirantów raczej idę na ratownictwo medyczne i całą kasę pakuję w kursy i OSP by zebrać w 3 lata z 10 kursów lepszych i Medyka mieć, zadbać o kondycję. W międzyczasie startować i do Szkoły i z ulic jeździć. Troszkę to kosztuje - kursy ale warto bo to spora przepustka jak sami wiecie :):straz:

Offline Kartas

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 69
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #801 dnia: Marzec 11, 2012, 18:33:55 »
W sumie mam zamiar wstąpić do OSP, zawsze jakieś punkty więcej przy naborze a przy okazji miałbym już jakieś doświadczenie w tym fachu, został mi od tego momentu lekko ponad rok studiów i jestem ciekaw jak to będzie, czy nie będzie mi to za bardzo kolidowało ze szkołą(aczkolwiek i tak bym sobie poradził), chciałbym pogadać z kimś tutaj z forum o OSP(z kimś kto jest w OSP rzecz jasna), bo miałbym kilka pytań za nim pójdę pogadać z kimś z zarządu w moim miescie o wstapieniu w szeregi :)

Gdyby ktoś chciał udzielić mi kilku odpowiedzi na moje pytania fajnie jakby się odezwał na PRV, bo nie wiem w sumie do kogo podbić :straz:

Mam jeszcze pytanie odnośnie naboru, czy mogę startować tylko w swoim mieście, czy mógłbym np w innych w obrębie swojego (Kuj- Pom) województwa? Spotkałem się już z naborami, że w niektórych była wzmianka, że tylko osoby z danego miasta, ale niektóre nie miały tego wymogu, wiec chyba nie ma przeszkód?

Na razie pkt bym miał tylko za średnie techniczne, mature, wyższe, prawko B także trzeba zapier.....,nie ma lipy :stop:

Proszę o skasowanie postu niżej, przez przypadek zacytowałem zamiast edytować
« Ostatnia zmiana: Marzec 11, 2012, 18:40:58 wysłana przez Kartas »

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #802 dnia: Marzec 19, 2012, 20:16:20 »
Cytuj
Pan Komendant przedstawił również koncepcję zmiany zasad naboru do służby, który pozwalałby na pozyskiwanie osób, które sprawdziły się w ramach działalności w OSP.

http://www.skpnszz.org/news.php?readmore=513

Offline 9mrugi

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #803 dnia: Marzec 24, 2012, 18:09:39 »
Witam mam 22 lata i chcę wstąpić do PSP. Dodam że mam prawo jazdy kat. C+E oraz jestem członkiem OSP od kilku lat mam szkolenia dla członków OSP i udział w zawodach. Posiadam patent sternika motorowodnego i uprawnoenia do obsługi agregatów prądotwórczych.
Jak myślicie mam szanse dostać się do PSP z ulicy?
A morze jeszcze jakieś kursy powinienem zrobić?


Offline Feo

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 346
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #804 dnia: Marzec 24, 2012, 18:49:49 »
Rok temu zdarzyło mi się leżeć w szpitalu na jednaj sali z pewnym strażakiem(mł brygadierem) z komendy wojewódzkiej w Rzeszowie i mówił o naborze z ulicy. Oczywiście najważniejsze sa testy sprawnościowe, ale powiedział, że czynnikiem bardzio pomagającym jest prawko kat C, ze ludzi z tym prawkiem często dostają się, mając niekoniecznie dobre wyniki ze sprawnościówek. Ale to tylko tak nieoficjalnie dodaje.

Offline Chomik

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 54
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #805 dnia: Marzec 25, 2012, 14:16:21 »
A mam takie pytanko czy PSP robiąc nabór z ulicy to robią :D jakoś właśnie na początku wiosny...?? :D bo co patrze strony różnych jednostek to każda praktycznie zaczyna w tym czasie robic pobory....  I drugie takie pytanko to ile naborów robi jedna jednostka w ciągu roku...?

Offline mate998

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 27
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #806 dnia: Marzec 25, 2012, 16:58:40 »
Wszystko zależy od zapotrzebowania na ludzi. w tym roku raczej będzie potrzeba ponieważ wielu odchodzi na emerytury, bardziej to ucieka;/  z tego co ja się dowiedziałem to warszawa i okoliczne KP beda robiły nabory po wakacjach.

Offline b3tomek

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 466
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #807 dnia: Marzec 28, 2012, 23:19:42 »
Aby starać sie o prace w PSP trzeba mieć zrobiony kurs podstawowy strażak ? czy brak ukonczonego kursu dyskwalifikuje ?

Offline krzysiekosp

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 101
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #808 dnia: Marzec 28, 2012, 23:25:58 »
Jak masz kurs podstawowy OSP to masz dodatkowe pkt.  tak samo ze szkoleniami OSP.  Poczytaj forum

Offline b3tomek

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 466
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #809 dnia: Marzec 29, 2012, 08:31:45 »
A ile zarabia taki strażak z ulicy, przez pierwsze 3 lata jest stażystą z tego co piszą na necie.
Rozmawiałem kiedyś z jednym co twierdził ze ma 1900 z mały haczykiem a pracował coś około 1,5 roku ?

Offline Majk

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 145
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #810 dnia: Kwiecień 01, 2012, 14:46:17 »
Witam, mógłby ktoś zapodać materiały szkoleniowe jakie dostają przyszli strażacy po dostaniu się "z ulicy"? Byłbym wdzięczny.

Offline hasici99

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 519
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #811 dnia: Kwiecień 03, 2012, 01:02:34 »
Materiały szkoleniowe zapodadzą Ci w ośrodku szkolenia, w którym będziesz odbywał kurs podstawowy. Nie ma sensu zagłębiania się w to, ponieważ nie wiele Ci to pomoże. Jest tam aż nadto czasu, aby zapoznać się z tym wszystkim przez 3 miesiące.

Offline Houte

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 212
  • PSP - Mój sposób na życie.
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #812 dnia: Kwiecień 03, 2012, 16:49:03 »
mate998 - a mógłbyś nam rozjaśnić skąd masz takowe info o naborze w km warszawa ??

Offline mate998

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 27
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #813 dnia: Kwiecień 03, 2012, 21:01:59 »
dzwoniłem do sekcji Kadr KM PSP Warszawa i tak mi powiedzieli. powiedziała, że po wakacjach tyle wiem ta Kadrowa sama chyba dobrze nie wiedziała

Offline Ja4o

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 175
  • Nauka to lokata
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #814 dnia: Kwiecień 04, 2012, 16:19:43 »
Zazwyczaj z ulicy jest lipa. Pierwszeństwo mają OSP miejscowe, ludzie po cywilnej SG, jak ostatnio przyczaiłem Synkowie tatusiów co są prezesami OSP ^^ itd .. Trzeba mieć sporo kursów, ratownika najlepiej ze stażem rocznym, hydraulikę, piły. Z takim zapleczem są szanse inaczej marnie ...

Offline Majk

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 145
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #815 dnia: Kwiecień 04, 2012, 19:58:42 »
Materiały szkoleniowe zapodadzą Ci w ośrodku szkolenia, w którym będziesz odbywał kurs podstawowy. Nie ma sensu zagłębiania się w to, ponieważ nie wiele Ci to pomoże. Jest tam aż nadto czasu, aby zapoznać się z tym wszystkim przez 3 miesiące.
Ja jestem w aspirantce, chciałem tylko mieć porównanie.

Offline Spencer

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #816 dnia: Kwiecień 06, 2012, 05:22:38 »
Witam
W tej chwili  jestem na finiszu szkoły średniej, lecz niestety najprawdopodobniej nie zostane dopuszczony do matury przez negatywną ocene na koniec roku z matematyki. Juz wiele miesięcy temu doszedłem do wniosku, że bycie strażakiem to coś co chciałbym robić w życiu . Nie była to decyzja błaha gdyż zapoznałem się z wieloma materiałami na temat tego zawodu  by mieć chodź teoretyczną świadomośc jak to wygląda od podszewki. Przed chwilą zarejestrowałem się na tym forum żeby uzyskać rade od człowieka z krwi i kości, a nie kolejnego artykułu lub tekstu których i tak się już naczytałem.
Moje pytanie brzmi: Jak uważcie, co w tej chwili powinienem zrobić aby zostać strażakiem? Mam w planach pisać mature, lecz niestety nie będe mógł tego zrobić w tym roku, mam pomysł żeby iść do szkoły policealnej na kierunek "Ratownictwo Medyczne" i po niej napisać egzamin maturalny. Co myślicie na ten temat?
Bardzo proszę o pomoc

Offline hasici99

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 519
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #817 dnia: Kwiecień 06, 2012, 09:18:55 »
Matura nie jest konieczna do tego aby dostać się do Straży. Dostajesz za nią bodajże 4 punkty dodatkowo, jednak nie przesądza ona o tym czy się dostaniesz. Na forum jest już multum tego jakie kursy są przydatne.

Offline minus122

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 63
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #818 dnia: Kwiecień 06, 2012, 09:19:31 »
spencer nie ma czegoś takie jak nie dopuszczony do matury mogę cie tylko straszyć a ty idziesz i tak na maturę bo jesteś na liście :D:D wiec olewasz ich bo to nie zgodne z prawem takie układy ze niby nie dopuszczony :D:D jak ukończyłeś szkole to idziesz znam takie przypadki :D:D

Offline Spencer

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #819 dnia: Kwiecień 07, 2012, 14:40:28 »
spencer nie ma czegoś takie jak nie dopuszczony do matury mogę cie tylko straszyć a ty idziesz i tak na maturę bo jesteś na liście :D:D wiec olewasz ich bo to nie zgodne z prawem takie układy ze niby nie dopuszczony :D:D jak ukończyłeś szkole to idziesz znam takie przypadki :D:D

Przeczytaj dokładnie mój post, napisałem że "z powodu negatywnej oceny na koniec roku"

A jakbyście panowie byli na moim miejscu to co byście zrobili w mojej sytuacji?
Licze na poważne odpowiedzi
Pozdrawiam  -_-

Offline minus122

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 63
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #820 dnia: Kwiecień 07, 2012, 15:12:31 »
przeczytałem i nie wiem teraz o co ci chodzi jezeli masz negatywna ocene to nie zdales tak wiec jak szkola policealna ;o chyba powtarzanie roku

Offline Michaszs

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.221
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #821 dnia: Kwiecień 07, 2012, 15:18:38 »
Jak masz ndst z maty to możesz spróbować z komisem w sierpniu, wtedy będzie wszystko ok, a później podchodzisz w kolejnym roku szkolnym do matury.
Św. Florianie módl się za nami gdy wezwani syreną do akcji wyjeżdżamy...

Offline krzysiekosp

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 101
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #822 dnia: Kwiecień 07, 2012, 16:26:04 »
Popraw matme w sierpniu i startuj do aspirantki albo idź z ulicy nie trzeba mieć matury tylko co najmniej wykształcenie średnie

Offline przemo571

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 125
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #823 dnia: Kwiecień 07, 2012, 16:36:29 »
Popraw matme w sierpniu i startuj do aspirantki albo idź z ulicy nie trzeba mieć matury tylko co najmniej wykształcenie średnie
Do aspirantki w tym roku nie może wystartować, bo wykształcenie średnie trzeba mieć do 15 maja.

Offline daiman998

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 234
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #824 dnia: Kwiecień 22, 2012, 18:06:48 »
Mam następujące pytanie. W mojej KM PSP do naboru wymagane jest " oświadczenie kandydata o korzystaniu z pełni praw publicznych i o niekaralności za przestępstwo karne i przestępstwo skarbowe"
Czy takie oświadczenie składamy samemu, czy musi to być zaświadczenie z Sądu Okręgowego?