Autor Wątek: Nabór z ulicy jak wygląda ?  (Przeczytany 1194526 razy)

Offline DamianKSF

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 18
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #725 dnia: Styczeń 04, 2012, 21:59:50 »
Tak, tak przed próbą, po to wiem, że 3 razy mierzą, żeby do wzoru podstawić, ale przed to troche nie za dobrze, był to mój 2 nabór i na poprzednim tego nie było, na tym nie zdążyłem się nawet spocić ;P

Offline miker

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 199
  • Ostatni start do SA-2012 !
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #726 dnia: Styczeń 04, 2012, 22:41:46 »
Masakra... No robią sobie poprostu jaja...  Ja już nawet w tych naborach z ulicy nie startuje bo to szkoda zdrowia sie denerwować... Od pewnego razu mam złe wspomnienia i powiedziałem że to P******* w tym roku startuje do aspirantki, tam sie prędzej dostaniesz niż tu jak sie dobrze przygotujesz

Offline DamianKSF

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 18
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #727 dnia: Styczeń 04, 2012, 22:58:40 »
Teraz mam po drodze jeden z ulicy, a jak się nie uda to stety niestety psiarnia mnie czeka :P

Offline hasici99

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 517
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #728 dnia: Styczeń 05, 2012, 09:46:56 »
Jeżeli chodzi o Harward, to mierzą ciśnienie przed i 3 razy tętno po. Na podstawie jak szybko tętno spada wyliczany jest wskaźnik wydolności. Jeżeli ktoś nie jest w stanie zaliczyć tego testu, lub ma problemy zdrowotne, to nie przeskoczy tego.
Jeżeli ktoś myśli że do Aspirantki się dostanie prędzej, jest w błędzie.
Nie każdy nadaje się do tego aby być Strażakiem...

Offline miker

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 199
  • Ostatni start do SA-2012 !
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #729 dnia: Styczeń 05, 2012, 10:21:27 »
Gadaj sobie zdrów ! Pewno wójka brygadiera masz i  teraz zadowolony że robisz, w naborze też pewni nie wypadłeś najlepiej a teraz kręcisz nosem bo nie każdy sie nadaje być strażakiem.... Startowałem w jednym naborze z ulicy i raz do aspirantki. Z ulicy zostałem oszukany ( z resztą nie tylko ja). I nie tylko ja Ci to powiem że do aspirantki się prędzej dostaniesz bo tam jak sie dobrze przygotujesz fizycznie i teoretycznie to wejdziesz a z ulicy bez "pleców" dostaje sie 1 na 10. I na harwardzie w moim przypadku ciśnienie mierzyli tylko po tej próbie 3 razy. Wcześniej nic nie mierzyli

Offline DamianKSF

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 18
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #730 dnia: Styczeń 05, 2012, 11:09:30 »
Powiem tak tam gdzie startowałem, do "porządnej" jednostki posiadającej KM, przyjechała komisja z Ośrodka Szkoleniowego i mierzyli tylko 3 razy po, bo tak jest we wzorze, początkowy stan nie potrzebny, a poza tym, żeby obliczyć wartość potrzebne są 3 wartości pulsu, a nie ciśnienia krwi :) A na małej Powiatowej jednostce, gdzie przyszedł nowy komendant, właśnie takie rzeczy były :)

Offline hasici99

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 517
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #731 dnia: Styczeń 05, 2012, 19:42:12 »
Gadaj sobie zdrów ! Pewno wójka brygadiera masz i  teraz zadowolony że robisz, w naborze też pewni nie wypadłeś najlepiej a teraz kręcisz nosem bo nie każdy sie nadaje być strażakiem.... Startowałem w jednym naborze z ulicy i raz do aspirantki. Z ulicy zostałem oszukany ( z resztą nie tylko ja). I nie tylko ja Ci to powiem że do aspirantki się prędzej dostaniesz bo tam jak sie dobrze przygotujesz fizycznie i teoretycznie to wejdziesz a z ulicy bez "pleców" dostaje sie 1 na 10. I na harwardzie w moim przypadku ciśnienie mierzyli tylko po tej próbie 3 razy. Wcześniej nic nie mierzyli

Pewnie każdy dla ciebie co się dostał, ma wujka brygadiera... Kompleksy daleko cię nie zaprowadzą, a na pewno nie pomogą w Straży. Jeżeli masz wątpliwości co do jakichś naborów to zawsze jest prokuratura, do której możesz złożyć zawiadomienie o przestępstwie wraz ze swoimi "oszukanymi" kolegami. A jeżeli łudzisz się że w szkołach nie ma kolesiostwa to zdziwisz się jeszcze bardziej chłopcze.
Jeżeli chodzi o nabór z ulicy to widziałem kilka z pozycji obserwatora. I tak na prawdę z 40 osób można było rozmawiać z góra dziesięcioma. Pewnie ty i twoi koledzy mieścicie się wśród tych 30tu wielce oszukanych, robiących 10 na drążku...

Powiem tak tam gdzie startowałem, do "porządnej" jednostki posiadającej KM, przyjechała komisja z Ośrodka Szkoleniowego i mierzyli tylko 3 razy po, bo tak jest we wzorze, początkowy stan nie potrzebny, a poza tym, żeby obliczyć wartość potrzebne są 3 wartości pulsu, a nie ciśnienia krwi :) A na małej Powiatowej jednostce, gdzie przyszedł nowy komendant, właśnie takie rzeczy były :)
Każda "Komenda" prowadząca nabór zobowiązana jest do przeprowadzania testów w obecności osób z Ośrodka Szkolenia. I mierzy się CIŚNIENIE przed Harwardem, oraz TĘTNO 3x po ćwiczeniu! Ciśnienie krwi nie jest uwzględniane przy punktacji z ww. ćwiczenia. Po prostu ciśnienie powyżej 140/90 eliminuje cię z dalszego procesu rekrutacji.

Offline miker

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 199
  • Ostatni start do SA-2012 !
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #732 dnia: Styczeń 05, 2012, 22:05:51 »
Chłopie nie gadaj głupot, na wątku zawodowców jak pisałeś to Cie wyśmiali i nie pogrązaj sie tutaj... Jak nie znasz naprawde tematu jak było kiedy startowałem to nie gadaj ze podnosze sie 10 razy na drązku bo tyle to może Ty sie podnosisz. I nie mów mi że z ulicy dostają się ludzie bez pleców bo napisałem wcześniej że takich jest 1 na 10 co wchodzi bez peców, znam 3 gości co po 2 razy próbowali z ulicy wejść i mimo tego ze mieli naprawde dobre wyniki to sie im nie udało, przyłożyli sie do nauki i treningów i weszli z wyższych miejsc do aspirantki. Może i są też tam machlojki ale wątpie bo gadałem w tym roku z synem komendanta jednej ze szkół i koleś już 4 i po raz ostatni startował i sie nie dostał więc sam sobie daj odpowiedz gdzie lepiej próbować czy na szkołe czy z ulicy. POZDRO I nie mów do mnie chłopcze-chłopczyki są w burdelach

MichuSAA

  • Gość
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #733 dnia: Styczeń 06, 2012, 15:28:42 »
A ja jestem naborem mile zaskoczony. :) Bo nie dostał się nikt z plecami. Wszystko uczciwie, że aż w szoku jestem. A takie stereotypy panują, że 1 na 10 dostanie się bez. Panowie polecam wziąść się do pracy nad sobą, dużo ćwiczyć, a dostaniecie się napewno. Wystarczy tylko być dobrym. Ja aktualnie jestem po psychotestach, czekam na dalszy rozwój wydarzeń.

Offline hasici99

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 517
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #734 dnia: Styczeń 06, 2012, 15:58:16 »
Chłopie nie gadaj głupot, na wątku zawodowców jak pisałeś to Cie wyśmiali i nie pogrązaj sie tutaj... Jak nie znasz naprawde tematu jak było kiedy startowałem to nie gadaj ze podnosze sie 10 razy na drązku bo tyle to może Ty sie podnosisz. I nie mów mi że z ulicy dostają się ludzie bez pleców bo napisałem wcześniej że takich jest 1 na 10 co wchodzi bez peców, znam 3 gości co po 2 razy próbowali z ulicy wejść i mimo tego ze mieli naprawde dobre wyniki to sie im nie udało, przyłożyli sie do nauki i treningów i weszli z wyższych miejsc do aspirantki. Może i są też tam machlojki ale wątpie bo gadałem w tym roku z synem komendanta jednej ze szkół i koleś już 4 i po raz ostatni startował i sie nie dostał więc sam sobie daj odpowiedz gdzie lepiej próbować czy na szkołe czy z ulicy. POZDRO I nie mów do mnie chłopcze-chłopczyki są w burdelach

Po pierwsze, to nikt mnie nigdzie nie wyśmiewał. Od tego jestem na Forum żeby wiele się od starszych kolegów dowiedzieć, ale i chętnie wyprowadzę z błędu zapatrzonych w siebie chłopców jak ty. Będę cię tak nazywał, ponieważ  mężczyźni nie płaczą z powodu porażki, jak ty i nie wypisują na forach jak to oni zostali pokrzywdzeni! Napiszę jeszcze raz. Istnieje coś takiego jak prokuratura i tam chętnie się zajmą twoimi problemami.
Jeżeli chodzi o nabory z ulicy to niekiedy ciężej jest się dostać niż do SA. Choćby z tego względu, że przy naborze z ulicy testy sprawnościowe nie są najważniejsze, niekiedy są na drugim miejscu. Liczą się przede wszystkim konkretne uprawnienia, które mogą być przydatne dla konkretnego komendanta. Ja dostałem się za czwartym razem, nie byłem najlepszy w testach sprawnościowych, ale mam Kat B, C , E, w międzyczasie zrobiłem płetwonurka, podesty ruchome i stermotorzyste. Także komendant praktycznie nie musi dokładać do dalszych moich szkoleń. To jest dla niego ważniejsze, niż to czy przebiegniesz kilometr 20s wcześniej.

Offline miker

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 199
  • Ostatni start do SA-2012 !
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #735 dnia: Styczeń 06, 2012, 17:25:04 »
Chłopcze bo też do Ciebie tak napisze... Za uprawnienia miałem 36 punktów, kat prawka jakie mam to A które sie nie liczy, B które musiałem mieć bo bez tego od razu bym odpadł, C oraz E do B i E do C,  tak jak Ty kurs płetwonurka też mam i stermotorzysty oprócz tego uprawnienia ratownika GOPR I WOPR które były punktowane uprawnienia z obsługi dzwigu samojezdnego ale to nic mam jeszcze kurs szeregowych funkcjonariuszy PSP który mnie bardzo dużo pieniędzy i czasu kosztował bo robiłem go ze swojej kieszeni. Do tego ocena 4 ze sprawności fizycznej i 5 z harwardu a mimo to dostały się osoby mające znacznie mniejszą ilość punktów w liście rankingowej i wiesz co ? Ich zbieżność nazwisk z tymi osobami pracującymi w tej komendzie i sąsiednich jest tak zajeb**ta że szkoda gadać...Nie bede składał zawiadomienia do prokuratury bo mam to w dup** szczerze powiedziawszy ta komenda sama zejdzie na psy kiedyś. Moi kumple mieli te same uprawnienia i kurs funkcjonariuszy PSP co ja bo razem robiliśmy a mimo to nam podziekowali..

Offline michol89

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 65
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #736 dnia: Styczeń 06, 2012, 18:15:15 »
Kolego miker niema czegoś takiego jak "kurs szeregowych funkcjonariuszy PSP". Zapewne chodzi Ci o Szkolenie podstawowe strażaka jednostki ochrony przeciwpożarowej, jest ono przeznaczone dla nowo przyjętych funkcjonariuszy PSP, strażaków WSP a także lotniczych i zakładowych służb ratowniczych.   
Zwykli ludzie, niezwykła robota!:)

Offline miker

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 199
  • Ostatni start do SA-2012 !
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #737 dnia: Styczeń 06, 2012, 18:25:13 »
NO tak dokładnie tak sie to nazywa, my to nazwaliśmy kursem szeregowych bo wiąze sie to z tym samym

Offline hasici99

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 517
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #738 dnia: Styczeń 06, 2012, 21:30:25 »
Z tego co piszesz miker, to jesteś wspaniałym kąskiem dla każdej komendy. Powinieneś zostać przyjęty z ulicy bez mrugnięcia okiem przez większość komend. A możesz jeszcze napisać w którym ośrodku szkolenia kończyłeś z kumplami SPSJOP oraz datę jego zakończenia??

Offline miker

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 199
  • Ostatni start do SA-2012 !
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #739 dnia: Styczeń 06, 2012, 22:24:54 »
Nie mówie że jestem dobrym kąskiem tylko dużo kasy i czasu władowałem w to wszystko i bardzo mnie to wkurzyło co sie na tym naborze porobiło, jak chodzi Ci o SPSJOP to było w Szkole Podoficerskiej PSP w Bydgoszczy trwało 3 miesiącei zakończyło sie końcem czerwca 2011r

gandzior

  • Gość
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #740 dnia: Styczeń 07, 2012, 11:33:04 »
Witam, mam pytanie odnośnie skierowania na badnia psychologiczne które otrzymałem w Listopadzie ubiegłego roku ale musiałem zrezygnować z tego ponieważ miałem problemy rodzinne ale czy teraz mógłbym zwrócić się do KP z prośbą o skierowanie na badania??? z góry dziękuję za odpowiedź.

Offline rupek

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 52
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #741 dnia: Styczeń 07, 2012, 14:50:10 »
miker a o jakiej jednostce mowisz ? gdzie chciales sie dostac do strazy ?

Offline miker

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 199
  • Ostatni start do SA-2012 !
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #742 dnia: Styczeń 07, 2012, 15:02:58 »
To nie ważne gdzie, nie bede tu pisał o jaką jednostke chodzi

Offline rupek

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 52
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #743 dnia: Styczeń 07, 2012, 15:20:12 »
hmm bo tak sie w sumie teraz zastanawiam czy jest sens probowac. jestem ratownikiem medycznym, kat B, C, CE, wyksztalcenie wyzsze, podesty ruchome i żurawie samojezdne, jestem maratonczykiem co teoretycznie tez powinno byc brane pod uwage. Albo co mozna zrobic zeby nabor byl uczciwy ?

Offline miker

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 199
  • Ostatni start do SA-2012 !
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #744 dnia: Styczeń 07, 2012, 15:48:47 »
To żeby nabór był udczciwy to chyba nie możliwe. Spróbować zawsze możesz bo nóż widelec a sie uda; Ale jak nie masz skończone 23 lata to bierz sie chłopie do aspirantki na wstępie dostaniesz 10 pkt za prawko B+C i 10 pkt za ratownika medycznego  plus jakieś punkty za język na swiadectwie... Ale jak masz okazje z ulicy to próbuj

Offline sheldon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.658
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #745 dnia: Styczeń 07, 2012, 15:56:22 »
jestem ratownikiem medycznym
Rozumiem, że skończyłeś 2-letnie studium lub 3-letni licencjat w tym kierunku, tak?
PYTAJ! ĆWICZ! KORZYSTAJ Z DOŚWIADCZEŃ KOLEGÓW!

Offline muniek

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 146
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #746 dnia: Styczeń 07, 2012, 16:49:49 »
Nabór z ulicy do łatwych nie należy, jednak każdy ma swoje zdanie czy brał udział w takim naborze czy też nie. Ile ludzi tyle opinii.

Offline rupek

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 52
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #747 dnia: Styczeń 07, 2012, 16:54:55 »
tak 2letnie studium zawodowe a wiek wlasnie jest problemem bo 23 skonczone wiec aspirantka odpada

Offline muniek

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 146
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #748 dnia: Styczeń 07, 2012, 16:56:38 »
jesli masz mature z matmy i chemi lub fizyki to do 25 roku zycia mozesz startowac do warszawy tyle ze tak nie ma zadnych pkt preferencyjnych, tylko matura i tor przeszkód

Offline rupek

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 52
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #749 dnia: Styczeń 07, 2012, 23:49:41 »
no wlasnie nie mam wiec bedzie ciezko. A co myslicie o poinformowaniu mass mediow o danym naborze ? nie mowie oczywiscie od razu o tvn24 ale np zaangazowanie lokalnej prasy i mediów, myslicie ze to pomogloby w uczciwosci przy naborze ?