Autor Wątek: Nabór z ulicy jak wygląda ?  (Przeczytany 1194901 razy)

Offline Nowek39

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #700 dnia: Listopad 14, 2011, 00:05:28 »
Przecież to standard i to nie tylko w naszym kraju.

Offline DamianKSF

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 18
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #701 dnia: Listopad 17, 2011, 15:17:54 »
Mam pytanie, Panowie czy posiada ktoś link do tabeli punktowej testu sprawnościowego zimowego? Bo jak myślę drążek napewno jest tak samo punktowany jak w letnim, ale koperta i "delfiny"?

Offline miker

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 199
  • Ostatni start do SA-2012 !
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #702 dnia: Listopad 17, 2011, 18:05:15 »
nie spotkałem sie jeszcze z zimowym naborem więc nie wiem

Offline adrianlee

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #703 dnia: Listopad 18, 2011, 08:53:26 »

marcin89

  • Gość
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #704 dnia: Listopad 18, 2011, 09:24:51 »
a na czym polega ćwiczenie wytrzymałościowe "delfin"????

Offline DamianKSF

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 18
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #705 dnia: Listopad 18, 2011, 13:10:48 »
Cytuj
ćwiczenie wytrzymałościowe 'DELFIN'.

Próba polega na wielokrotnym powtarzaniu cyklu następujących po sobie pozycji gimnastycznych, wykonywanych w czasie jednej minuty. Ćwiczący przyjmuje postawę zasadniczą, następnie wykonuje przysiad podparty z przysiadu podpartego wykonuje wyrzut nóg w tył do podporu w leżeniu przodem z podporu leżąc przodem powraca do przysiadu podpartego, a następnie do postawy zasadniczej. Oceniający wymienia kolejną liczbę zaliczonych układów. Jeżeli kontrolowany wykona ćwiczenie niezgodne z opisem (np. nie powróci do postawy zasadniczej), oceniający powtarza ostatnia liczbę zaliczonych układów. Oceniający włącza czasomierz na komendę 'Ćwicz' i zatrzymuje po upływie 1 minuty podając jednocześnie komendę „dość”.

Dzięki wielkie za tabele, choć jak dla mnie troche dziwna ta punktacja. Pozdrawiam

Offline maldrin

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 697
  • Strach ma wielkie oczy ;)
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #706 dnia: Listopad 18, 2011, 13:51:55 »
Stoisz w postawie zasadniczej, następnie poprzez przysiad i wyrzucenie nóg do tyłu przechodzisz do leżenia podpartego i wstajesz. To jest jeden delfin :)
pozdro

Komentarz do usunięcie - nie przeczytałem wpisu poprzedzającego.

przepraszam za kłopot i pozdrawiam :D
Człowiek ujawnia swoją osobowość w sposobie traktowania bliźnich. - Kardynał Stefan Wyszyński

Nie znać Historii to być zawsze dzieckiem - Cyceron

Offline DamianKSF

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 18
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #707 dnia: Listopad 18, 2011, 16:52:49 »
A zauważyliście, że nieco dziwnie jest oceniane podciąganie na drążku w teście letnim i ziomwym? W zimowym na ocene b. dobrą potrzeba nam od 19 do 20 podciągnieć, natomiast w letnim wystarczy 13 podciągnięć, oczywiście pozostałe dyscypliny muszą być na zbliżonym pkt. poziomie, coś tu ktoś nie tak chyba obliczył :)

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #708 dnia: Grudzień 11, 2011, 15:03:06 »
Trwają prace nad projektem dot. zmiany kryteriów naboru do służby w Państwowej Straży Pożarnej z podziałem dotyczącym naboru do służby w systemie codziennym i w systemie zmianowym (uwzględniającym wykształcenie specjalistyczne).


Offline Gaznik

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #709 dnia: Grudzień 14, 2011, 22:17:09 »
Witam
Orientuje się ktoś kiedy bedzie jakis nabór do PSP w podkarpackim ?

Offline miker

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 199
  • Ostatni start do SA-2012 !
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #710 dnia: Grudzień 17, 2011, 14:24:02 »
Obserwuj: http://www.strazak.pl/forum/index.php/topic,17279.0.html
jak bedzie do sie dowiesz ;]

Offline Pawulon

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 63
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #711 dnia: Grudzień 28, 2011, 09:52:18 »
Czy to prawda że kurs podstawowy będzie połączony z kursem podoficerskim?

marcin89

  • Gość
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #712 dnia: Grudzień 28, 2011, 10:49:11 »
Czy to prawda że kurs podstawowy będzie połączony z kursem podoficerskim?

też słyszałem takie coś od kolegi który był na kursie podstawowym i mówili tam że mają być  kursy beda połaczone i mają trwać 6 miesiecy

Offline Pawulon

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 63
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #713 dnia: Grudzień 29, 2011, 08:13:40 »
a czy ktoś wie od kiedy będzie wprowadzony kurs podstawowy + podoficerski? czy istnieje mozliwość, aby ten kurs juz był wcielony w 2012 czy to bardziej odległe czasy?

Offline DamianKSF

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 18
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #714 dnia: Styczeń 02, 2012, 17:30:13 »
Panowie mam pytanie :) Po co jest wymagane zaświadczenie od lekarza, że możemy przystąpić do testów wydolnościowych i sprawnościowych, jeżeli w jednej jednostce postanowili przed samym testem mierzyć kandydatom ciśnienie, wiadomo jak to bywa ciśnienie komuś skoczy, bo się denerwuje, ale po to ma zaświadczenie od lekarza, że nie ma żadnych problemów z ciśnieniem czy czymkolwiek, ale przynosi to efekty, ponieważ można odrzucić trochę kandydatów i nie marnować czasu, swoją drogą to jest dobry pomysł, można by to wprowadzić w Ośrodkach Egzaminacyjnych na Prawo Jazdy, kasa będzie płynąć, a 95% ludzi nie zostanie dopuszczonych do egzaminu :) Ot to jest Polska rzeczywistość :)

Offline miker

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 199
  • Ostatni start do SA-2012 !
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #715 dnia: Styczeń 02, 2012, 22:36:07 »
w razie gdyby Ci się coś stało na egzaminach (np. zawał serca po przeleceniu 1000) to za to w dupe dostaje lekarz że Cie dopuścił a oni są czyści w tym momencie

Offline DamianKSF

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 18
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #716 dnia: Styczeń 03, 2012, 10:03:42 »
Czyli to sprawdzanie przez nich ciśnienia to było lekkie nadużycie, żeby zredukować ludzi, bo inaczej tego nie widze...

Offline miker

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 199
  • Ostatni start do SA-2012 !
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #717 dnia: Styczeń 03, 2012, 13:00:22 »
No nie wiem... Pierwszy raz słysze żeby sprawdzali ciśnienie, nie spotkałem sie z tym..

Offline DamianKSF

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 18
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #718 dnia: Styczeń 03, 2012, 13:10:11 »
A ja się właśnie spotkałem i jestem zażenowany... bo to chyba nie ma sensu :) i jeżeli po dwóch próbach miałeś za duże ciśnienie, to już mogłeś sobie iść do domu... więc ja się pytam po co to zaświadczenie lekarskie :)

Offline miker

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 199
  • Ostatni start do SA-2012 !
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #719 dnia: Styczeń 03, 2012, 13:18:34 »
Może chcieli wyeliminować co niektórych zeby mieć mniej roboty przy naborze, nie wiem szczerze mówiąc

Offline hasici99

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 518
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #720 dnia: Styczeń 03, 2012, 15:23:44 »
Ciśnienie sprawdzają przed próbą wydolnościową. Zmodyfikowanym testem harwardzkim. To samo będzie się powtarzać co roku, podczas testów, oraz przed komorą dymową.
Ja mam ten sam problem z ciśnieniem, gdy się denerwuję. Teraz już samo mierzenie powoduje wzrost do niedopuszczalnych wartości, jedyne co mogę doradzić to zaopatrzyć się w jakieś tabletki, oczywiście najlepiej pod kontrolą lekarza i zażywać przed tymi testami.
Ja tak daję radę od kilku lat jestem w PSP. Ale wiem że jestem zdrowy i mam pewność że nie padnę na zawał, niezależnie czy podczas akcji, czy jakichś testów. Radzę więc pozostałym wyeliminować kwestię chorób układu krążenia. Bo załatwić się to nie sztuka. Szczególnie w Straży.

Offline DamianKSF

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 18
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #721 dnia: Styczeń 03, 2012, 18:39:12 »
To o czym piszesz to nazywają "syndromem białego fartucha" :) też to mam, wiem, że z ciśnieniem wszystko ok, a jak przychodzi lekki stresik, to stany zawałowe wykazuje :D

Offline Houte

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 212
  • PSP - Mój sposób na życie.
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #722 dnia: Styczeń 04, 2012, 17:35:46 »
Ciśnienie i puls sprawdzają zawsze przed i po próbie wydolnościowej bo muszą sobie jakoś wyliczyć wskaźnik wydolności :) A jeśli ktoś odpadł to miał wskaźnik poniżej progu.

Offline miker

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 199
  • Ostatni start do SA-2012 !
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #723 dnia: Styczeń 04, 2012, 17:39:22 »
Kolego ale w jego przypadku ciśnienie sprawdzali na początku jako jeden z etapów

Offline Houte

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 212
  • PSP - Mój sposób na życie.
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #724 dnia: Styczeń 04, 2012, 19:32:43 »
Może chcieli spokojnych a nie nerwusów :) Pewnie to wymysł kogoś od nich z góry ale gdybać to można i można..