Autor Wątek: Nabór z ulicy jak wygląda ?  (Przeczytany 1200720 razy)

Offline miker

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 199
  • Ostatni start do SA-2012 !
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #675 dnia: Wrzesień 30, 2011, 08:52:01 »
A u mnie ze zdaniem C nie było problemów jeśli chodzi o samochód. Wiem że jeśli z jednego ośrodka jazdy zdaje kilku kursantów jest możliwość podstawienia samochodu z ośrodka szkoleniowego (czyli żadnych kamer i w dodatku zdajesz na samochodzie który znasz) i to właśnie instruktor nam załatwił.

Co do wakatów bez wymaganego prawo jazdy kat. C to właśnie ostatnio na takim byłem. Mimo to że było to stanowisko na kierowcę, kat. C była tylko dodatkowo punktowana

Bujda na resorach i kółkach. Panowie to nie wolna amerykanka - tutaj nie da się zdawać na swoim, pożyczonym, wcześniej ustalonym, załatwionym samochodzie. Pojazdy egzaminacyjne muszą być odpowiednio wyposażone w sprzęt rejestrujący egzamin, do tego na widocznym miejscu oznakowane, że jest to egzamin , przeważnie jest to logo MORD lub WORD.
Kumpel też zdawał na aucie na którym się uczył jeździć...


Tak jak jak tu kolega pisze, bo my z tego samego powiatu jesteśmy i kiedyś u nas w WORD-zie nie mieli ciężarówki więc pożyczali od jednej z nauk jazdy, także Ci co się właśnie tam uczyli mieli możliwość zdawania na tym samym samochodzie. Teraz WORD ma już swój samochód, ale kamer tam nie mają, kamery są tylko w samochodach na kat B.

Offline galek1990

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 10
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #676 dnia: Wrzesień 30, 2011, 09:26:01 »
Widzę że dyskusja na ten temat bardzo się ożywiła, jedni twierdzą że jest to nie zgodne z prawem drudzy że istnieje taka możliwość.

Postaram się jeszcze raz napisać jak to u mnie wyglądało. Prawo jazdy robiłem w jednych z OSK w Iławie. Egzamin miałem pod koniec kwietnia. Dzień przed pojechaliśmy samochodem do Olsztyna gdzie wykupione mieliśmy 4 godziny jazdy po placu manewrowym w WORDzie (każdy po 30 minut - było nas ośmioro). Samochód został na noc na placu, a kolejnego dnia po zdaniu egzaminu teoretycznego rozpoczęliśmy egzamin praktyczny na samochodzie z OSK z Iławy (mimo to że na placu stoi WORDowski samochód ciężarowy). Najpierw były 3 osoby na C+E później 5 osób na C.

Offline rupek

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 52
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #677 dnia: Wrzesień 30, 2011, 13:20:00 »
ja zdawalem na C na poczatku wrzesnia i rowniez na samochodzie ktorym jezdzilem ze szkoly. Mi przy zapisie na kurs od razu powiedziano ze w tej szkole egzamin zdaje sie na samochodzie ktorym sie jezdzi. W dniu egzaminu podstawili mi samochod, ja zdawalem na swoim, inni z innych szkol na wordowskich

Offline rupek

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 52
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #678 dnia: Październik 04, 2011, 17:26:47 »
orientuje sie ktos moze czy tytuł technika BHP (szkoła policealna) jest brany na plus przy naborze czy raczej nie ma zadnego znaczenia ?

Offline sb11

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 95
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #679 dnia: Październik 04, 2011, 19:25:29 »
nie ma, tym bardziej szkoła policealna..

Offline galek1990

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 10
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #680 dnia: Październik 20, 2011, 13:42:29 »
Przeszukałem trochę forum ale nie mogę znaleźć odpowiedzi na moje pytania. Będę się po raz kolejny starał dostać do PSP. Chodzi mi o uzyskanie dodatkowych pkt z:
- "posiadanie aktualnych badań lekarskich i psychologicznych, potwierdzających kwalifikacje do kierowania pojazdami uprzywilejowanymi" - czyli wystarczy przedstawić im posiadane badania i psychotesty? Badania z ośrodka szkoleniowego kierowców czy od lekarza pracy dotyczące zdolności do bezpośredniego udziału w działaniach ratowniczych?  Czy może chodzi o całkiem coś innego?
- "udokumentowany udział w zawodach pożarniczych OSP" - i na podstawie czego to udowodnić? Wystarczy jakieś pismo od prezesa/naczelnika z OSP?
Również chciałem zapytać czy składając papiery do PSP mam wziąć ze sobą jakieś pismo od prezesa mojej jednostki w którym zawarte były by informacje dotyczące mojego udziału w akcjach jako strażak ratownik / strażak kierowca (w zależności czy jest pierwszy kierowca wsiadam albo za kierownicę albo do bezpośrednich działań)?

Offline Qra_Zgc

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #681 dnia: Październik 25, 2011, 13:54:01 »
To ja też mam pytanie odnośnie tego jakie mam szanse, mianowicie to nie byłem członkiem OSP ani nic cokolwiek by miało związek ze strażą, jestem studentem ratownictwa medycznego i mój plan nauki obejmował praktyki w JRG i powiem szczerze, że o wiele bardziej mnie to jara niż RM i tu właśnie rodzi się pytanie jakie są moje szanse po ukończeniu takiej szkoły, dodam również, że posiadam prawko kat.C i jestem dosyć sprawny.na co jest największy nacisk podczas rekrutacji?

Offline miker

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 199
  • Ostatni start do SA-2012 !
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #682 dnia: Październik 25, 2011, 20:13:33 »
Na sprawność fizyczną. Ale za wszystkie uprawnienia dostajesz punkty, za wszystko co ich interesuje możesz dostać jakiś punkt. Za ratownictwo medyczne i za C także są punkty, no i musisz dużo wywalczyć na sprawności fizycznej...
A teraz coś co może Cie zdołować mianowicie bez znajomości choćbyś różne uprawnienia miał to i tak sie nie dostaniesz...

Offline djzombek

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 18
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #683 dnia: Październik 25, 2011, 20:21:53 »
oj, tak też nie mów, bo zawsze jakaś szansa jest nawet, jeśli się owych znajomości nie posiada. Trzeba próbować i tyle. Nie wierzę, że 100% przyjętych do jakieś jednostki to osoby ze znajomościami.

Offline Qra_Zgc

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #684 dnia: Październik 25, 2011, 20:42:47 »
czyli zeby sie dostac bez znajomosci musialbym niezle sie wykazac na sprawnosciowym

Offline Adi244

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 60
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #685 dnia: Październik 25, 2011, 20:50:32 »
Co do naboru bez "pleców"... bez nich ciężko. Przykład: znajomy po zrobieniu ratownika medycznego, najlepszy na sprawnosciowce, osp kat C,- sie nie dostął, no to zapraszamy za rok,  pierwszy sprawnosciowka, zrobione wszytskie możliwe kursy też się nie dostał bo żekomo pierwszeństwo mają ci co byli zarejestrowani jako bezrobotni xD 3ci rok jako, że już rok temu był to go przyjeli. Więc dorga czasami cięzka i długa...

Offline djzombek

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 18
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #686 dnia: Październik 25, 2011, 21:00:07 »
Dobrze wiedzieć. To od razu po maturze idę się zapisać do Urzędu Pracy :)

Owszem, ciężko bez pleców. Ale szansa zawsze jest i moim zdaniem warto próbować, bo może akurat się uda.

maciekm90

  • Gość
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #687 dnia: Październik 25, 2011, 21:45:41 »
@Qra_Zgc

możesz opisać jak wyglądały te praktyki?

Offline Qra_Zgc

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #688 dnia: Październik 25, 2011, 21:59:55 »
na poczatku zaczelismy od teorii czyli jakie wozy sa na jednostce ich oznaczenia i przeznaczenie nastepnie zapoznanie ze sprzetem czyli tez co jest co i do czego sluzy i jak dziala ogolnie duzo spedzilismy na teorii i obmacywaniu sprzetu z jakim pracuje straz. pozniej bylo zapoznanie z jednostka i jej dzialaniem no i na koniec to co tygryski lubia najbardziej tj uzycie sprzetu o ktorym sluchalismy na teorii czyli moglismy pociac autko i pobawic sie "sikawkami" ujmujac to kolokwialnie. chyba wszystko ale mozliwe ze cos przeoczylem :P

maciekm90

  • Gość
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #689 dnia: Październik 26, 2011, 19:29:56 »
a ile to wszystko trwało?

Offline miker

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 199
  • Ostatni start do SA-2012 !
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #690 dnia: Październik 26, 2011, 19:39:54 »
oj, tak też nie mów, bo zawsze jakaś szansa jest nawet, jeśli się owych znajomości nie posiada. Trzeba próbować i tyle. Nie wierzę, że 100% przyjętych do jakieś jednostki to osoby ze znajomościami.

100 % moze nie.. Ale 85% pewnie tak :P

Offline Qra_Zgc

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #691 dnia: Październik 26, 2011, 20:59:35 »
@maciekm90
nie pamietam dokladnie teoretycznie mialo to trwac 2 tygodnie ale w praktyce wyszlo to jakis tydzien

Offline djzombek

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 18
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #692 dnia: Październik 26, 2011, 22:57:49 »
oj, tak też nie mów, bo zawsze jakaś szansa jest nawet, jeśli się owych znajomości nie posiada. Trzeba próbować i tyle. Nie wierzę, że 100% przyjętych do jakieś jednostki to osoby ze znajomościami.

100 % moze nie.. Ale 85% pewnie tak :P


czyli ciągle masz 15% szans, że się dostaniesz :)

Offline miker

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 199
  • Ostatni start do SA-2012 !

Offline Petro

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 714
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #694 dnia: Listopad 01, 2011, 12:20:36 »
wystarczy wejść na stronę danej komendy i fajnie też będzie jak znajdziemy opis kadry jaką dysponuje komenda....i ta "zbieżność" nazwisk jest the best :o

Offline pawelg01

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #695 dnia: Listopad 08, 2011, 16:08:56 »
Witam wszystkich. Mam pytanie dot. prawa jazdy C. Czy oprócz kat. C muszę mięć jeszcze jakiś kurs zrobiony na przewozy czy coś podobnego? od przyszlego roku planuje iść na kurs na C i wystartować w następnym naborze. Pozdrawiam

Offline galek1990

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 10
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #696 dnia: Listopad 08, 2011, 17:21:29 »
Jeśli chodzi o dodatkowe pkt. za kat. C to wystarczy same prawo jazdy. Bez dodatkowych szkoleń czy kursów.

Offline pawelg01

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #697 dnia: Listopad 08, 2011, 19:36:36 »
ok. Dzięki za odp.

Offline Petro

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 714
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #698 dnia: Listopad 10, 2011, 23:42:53 »

Offline miker

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 199
  • Ostatni start do SA-2012 !
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #699 dnia: Listopad 11, 2011, 18:19:58 »
Proszę bardzo....grunt to rodzinka :'(
http://www.tvn24.pl/-1,1723889,0,1,komendant-strazy-zatrudnil-brata--szwagra-i-kuzyna,wiadomosc.html


Sam komendant nie zaprzecza, że zatrudnił rodzinę, ale tłumaczy, że nie było kim obsadzić stanowisk.

Jasne nie było kim obsadzić stanowisk- pierdolen** za przeproszeniem ;/  Przy naborze pewnie 200 osób było na 5 stanowisk i nie było kim obsadzić miejsc ;/