Autor Wątek: Nabór z ulicy jak wygląda ?  (Przeczytany 1200874 razy)

Offline Petr

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 37
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #625 dnia: Lipiec 12, 2011, 12:19:42 »
nieaktualne
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 27, 2011, 18:50:53 wysłana przez Petr »

Offline marker

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 53
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #626 dnia: Lipiec 13, 2011, 13:41:09 »
Ilu w was średnio jest chętnych podczas naboru na stażystów? Ostatni nabór jaki u mnie był to ponad 40 osób na jedno miejsce.

Offline matusz151

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 32
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #627 dnia: Lipiec 14, 2011, 09:10:22 »
Koledzy takie pytanie, jak sie ktos dostanie sie z naboru z ulicy to potem jak wystartuje do aspirantki i sie dostanie to moze zrezygnowac ze strazy i na aspirantke ładowac ??

Offline mellucci

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 50
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #628 dnia: Lipiec 14, 2011, 15:24:35 »
Koledzy takie pytanie, jak sie ktos dostanie sie z naboru z ulicy to potem jak wystartuje do aspirantki i sie dostanie to moze zrezygnowac ze strazy i na aspirantke ładowac ??

jak myslisz o takim czyms to odpusc sobie daj szanse komus kto zostanie w psp
nie trac panstwowych funduszy

Offline bella

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 116
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #629 dnia: Lipiec 14, 2011, 17:59:05 »
Koledzy takie pytanie, jak sie ktos dostanie sie z naboru z ulicy to potem jak wystartuje do aspirantki i sie dostanie to moze zrezygnowac ze strazy i na aspirantke ładowac ??

Z tego, co ja wiem, to można.

Offline hapec

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 359
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #630 dnia: Lipiec 14, 2011, 18:46:06 »
dala chetnych ze Slaska Obecnie jest prowadzony nabor w Bielsku B.
W naszym fachu nie ma strachu... Spadniesz z dachu i po fachu

Offline M1cHaL11

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 83
  • Kraśnik
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #631 dnia: Lipiec 25, 2011, 11:41:13 »
Mam pytanie odnośnie podania do PSP, nie mogę nic znalezć w sieci, ma ktoś jakiś link do wzoru podania lub wiedzę jak go napisać ?

Offline miker

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 199
  • Ostatni start do SA-2012 !
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #632 dnia: Lipiec 25, 2011, 13:11:36 »
Koledzy mam pytanie odnośnie testu wiedzy, jakie tam są pytania ?, czego dokładnie dotyczą ? czy tej wiedzy można się nauczyć z ustawy o PSP i o ochronie przeciwpożarowej ??? 

Offline keffe

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 24
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #633 dnia: Lipiec 25, 2011, 22:57:34 »
Miker jeżeli jesteś członkiem OSP i masz zrobione chociaż by 2 części kursu podstawowego to dasz rade. Każda Komenda robi swój test trudno tu powiedzieć jakie mogą być pytania...przeczytaj ustawę o PSP i przeciw pożarowej. ale na pewno nie pisze tam co to są "majtki" -_-

Offline miker

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 199
  • Ostatni start do SA-2012 !
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #634 dnia: Lipiec 25, 2011, 23:04:47 »
Dzięki Keffe za odpowiedz, kursy oczywiście mam za sobą  -_- 

Offline keffe

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 24
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #635 dnia: Lipiec 25, 2011, 23:08:47 »
Nie ma sprawy  -_- gdzie startujesz?powodzenia ci życzę

Offline sb11

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 95
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #636 dnia: Lipiec 26, 2011, 10:00:47 »
Ja pisałem podanie do komendanta policji, mogę przesłać, pozmieniasz troszku i będzie. Ogółem myśl ma być taka sama.

Imię nazwisko                                      Miejscowość
Adres                                                   data
kod pocztowy
Tel. Domowy : xxxxxxxx
Tel. Komórkowy : xxxxxxxxx



Do:
Pana Komendanta Wojewódzkiego
Policji w Rzeszowie


                                                                       PODANIE

Zwracam się z prośbą o przyjęcie mnie do służby w Policji w Komendzie Powiatowej Policji w Dębicy.
Prośbę swoją motywuję tym, iż od wielu lat interesują mnie aspekty związane z bezpieczeństwem wewnętrznym kraju. Spełniam ponadto wszystkie wymogi, jakie polskie prawo stawia kandydatom na stanowisko Policjanta. Posiadam polskie obywatelstwo oraz nieposzlakowaną opinię. Nigdy nie byłem karany i mogę w pełni korzystać z wszystkich praw publicznych. Ponadto wiem czym jest dyscyplina, podporządkowanie i służba drugiemu człowiekowi, ponieważ od kilku lat jestem członkiem Ochotniczej Straży Pożarnej.
Uważam, że moje predyspozycje pozwalają mi ubiegać się o przyjęcie do służby ponieważ jestem odpowiedzialny, cenię prawo i z łatwością nawiązuje nowe kontakty. Jestem osobą o wysokiej kulturze osobistej, którą cechują uczciwość i odpowiedzialność.


      Załączniki:
1.   Życiorys zawodowy
2.   Kwestionariusz osobwy


Podpis:

……………………………………

P.S. oczywiście ładnie wyustawiać tabulatorki w wordzie.

Offline M1cHaL11

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 83
  • Kraśnik
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #637 dnia: Lipiec 26, 2011, 10:15:47 »
dzięki kolego ! bardzo mi pomogłeś :)

Mam jeszcze jedno pytanie do kolegów... Za nic nie mogę dodzwonić się do swojego WKU a chce się przenieść do rezerwy. Telefonicznie chciałem się dowiedzieć jak to wygląda ile trwa takie przeniesienie i co trzeba zabrać ze sobą oprócz książeczki wojskowej, podejrzewam że wszędzie jest podobnie, więc może ktoś napisze jak było w waszych przypadkach. pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Lipiec 26, 2011, 21:01:06 wysłana przez M1cHaL11 »

Offline homyyk

  • tytuł :P
  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 19
    • pracenakazdejwysokosci.pl
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #638 dnia: Lipiec 26, 2011, 19:39:28 »
Przeniesienie do rezerwy u mnie zajęło 10 min. Idziesz do WKU z książeczką i dowodem osobistym (miałem na wszelki wypadek orzeczenie komisji). U mnie szło się do biura trzeba było oddać telefon zanim się przeszło za pancerne wrota. W pokoju siedział kapral wziął książeczkę zapytał się o co chodzi podbił wpisał powiedział to wszystko i tyle.
M1cHaL11 Edytuj posta zanim mod zobaczy :P
« Ostatnia zmiana: Lipiec 27, 2011, 09:25:00 wysłana przez robn »

Offline skalim1

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 111
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #639 dnia: Lipiec 26, 2011, 22:07:20 »
Koledzy mam pytanie odnośnie testu wiedzy, jakie tam są pytania ?, czego dokładnie dotyczą ? czy tej wiedzy można się nauczyć z ustawy o PSP i o ochronie przeciwpożarowej ???

niekoniecznie :) spotkałem sie z tym że na teście były pytania typu - podział administracyjny Polski, obecny prezes rady ministrów, minister mswia, stopień i nazwisko komendanta głównego / powiatowego jednostki, wzory chemiczne, co myślisz o strażaku który sprząta, zmywa naczynia, co cechuje pojazd uprzywilejowany...

Offline keffe

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 24
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #640 dnia: Lipiec 27, 2011, 02:10:07 »
homyyk a u mnie przeniesienie do rezerwy trwało 12 miesięcy jebania. Wiem że teraz woja nie ma ale prosze nie piszcie o sytuacjach że 10 min trwa przejscie do rezerwy bo to boli. mysle że pare chłopców na tym forum jeszcze zasługuje na troche szacunku że ich przepierdal..... a ty w tym czasie zastanawiałeś sie z czym ci mama sniadanie do szkoły zrobiła.

Offline Petr

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 37
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #641 dnia: Lipiec 27, 2011, 11:27:22 »
nieaktualne
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 27, 2011, 18:51:23 wysłana przez Petr »

Offline sb11

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 95
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #642 dnia: Lipiec 27, 2011, 22:00:46 »
Przesadzasz...

Ja jak pisałem podanie do Policji, to też przeszukałem kilka stron, for dyskusyjnych - po prostu chciałem to zrobić dobrze a nie przysłowiowo na uj mać.

Pozdrawiam.

Offline miker

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 199
  • Ostatni start do SA-2012 !
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #643 dnia: Lipiec 27, 2011, 22:32:46 »

Cytuj
niekoniecznie :) spotkałem sie z tym że na teście były pytania typu - podział administracyjny Polski, obecny prezes rady ministrów, minister mswia, stopień i nazwisko komendanta głównego / powiatowego jednostki, wzory chemiczne, co myślisz o strażaku który sprząta, zmywa naczynia, co cechuje pojazd uprzywilejowany...

No to nie które z tych pytań dziwne, heh. Trzeba byłoby mieć jakiś układ zeby dostać pytania na egzamin, bo napisać 10 poprawnie na 15 pytań to niemal cud

Offline bartek_gie

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #644 dnia: Lipiec 28, 2011, 10:55:06 »
 I.
Koledzy mam pytanie odnośnie testu wiedzy, jakie tam są pytania ?, czego dokładnie dotyczą ? czy tej wiedzy można się nauczyć z ustawy o PSP i o ochronie przeciwpożarowej ???

Proponuję przeczytać ustawę o PSP (DO KOŃCA!), dodatkowo poczytać sobie jakąś książkę od WOS-u ze szkoły średniej. Pytania które były na takich testach to min:
1. Pod jakie miniesterstwo podlega PSP
2. Kto mianuje Komendanta Wojewódzkiego PSP
3. Podaj datę wstąpienia Polski do UE
4. Jakie instytuję sprawują władzę sądowniczą w Polsce
5. Co możesz ugasić gaśnicą typu "F"
6. Podaj w którym roku nastąpił podział administracyjny w Polsce
To są tylko wybrane pytania z którymi się spotkałem.

II. Z tą rezerwą to też jest przesada. Ja również przeniesienie do rezerwy liczyłem w miesiącach a nie w minutach... ale cóż... Kiedy zaraz po wojsku startowałem do PSP na 4 etaty było 18 podań, teraz na 2 etaty jest 117 podań, to już na medycynę chyba jest się łatwiej dostać. Pozdrawiam

Offline miker

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 199
  • Ostatni start do SA-2012 !
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #645 dnia: Lipiec 29, 2011, 09:10:12 »
I.
Koledzy mam pytanie odnośnie testu wiedzy, jakie tam są pytania ?, czego dokładnie dotyczą ? czy tej wiedzy można się nauczyć z ustawy o PSP i o ochronie przeciwpożarowej ???

Proponuję przeczytać ustawę o PSP (DO KOŃCA!), dodatkowo poczytać sobie jakąś książkę od WOS-u ze szkoły średniej. Pytania które były na takich testach to min:
1. Pod jakie miniesterstwo podlega PSP
2. Kto mianuje Komendanta Wojewódzkiego PSP
3. Podaj datę wstąpienia Polski do UE
4. Jakie instytuję sprawują władzę sądowniczą w Polsce
5. Co możesz ugasić gaśnicą typu "F"
6. Podaj w którym roku nastąpił podział administracyjny w Polsce
To są tylko wybrane pytania z którymi się spotkałem.

II. Z tą rezerwą to też jest przesada. Ja również przeniesienie do rezerwy liczyłem w miesiącach a nie w minutach... ale cóż... Kiedy zaraz po wojsku startowałem do PSP na 4 etaty było 18 podań, teraz na 2 etaty jest 117 podań, to już na medycynę chyba jest się łatwiej dostać. Pozdrawiam

Dzięki kolego, bardzo mi pomogłeś. Musze to wszystko jakoś ogarnąć, wczoraj byłem złożyć papiery do Bielska bo ogłosili nabór na 11 stanowisk. Otrzymałem 186 numer startowy, za mną przyszło jeszcze 6 chętnych a składać papiery można do dziś do godz. 15 więc licze że leciutko 200 chętnych będzie, ponad 20 chętnych na 1 miejsce ;/. Sprawnościówki sie nie boje, bo jak startowałem do sa krk to wyniki miałem dobre, gorzej z tym testem wiedzy gdzie na 15 pytań trzeba mieć min, 10 ;(

Offline sb11

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 95
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #646 dnia: Sierpień 13, 2011, 22:38:25 »
Panowie, w Tarnobrzegu ogłosili nabór, to znaczy że woj. podkarpackie skończyło z ogólnym naborem i mamy od nowa indywidualne poszukiwania w KP i KM

Offline Petr

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 37
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #647 dnia: Wrzesień 06, 2011, 11:24:30 »
nieaktualne
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 27, 2011, 18:51:46 wysłana przez Petr »

Offline miker

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 199
  • Ostatni start do SA-2012 !
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #648 dnia: Wrzesień 06, 2011, 20:43:46 »
Nikt nie mówił ze będzie lekko- liczy się że  Cel osiągnięty  :straz:
Życzę innym jak ja to mówię "ulicznikom-bez pleców" , wytrwałości i twardego dążenia do celu a uwierzcie panowie że smak zwycięstwa jest nie do opisania...

Ja miałem 9 miejsce patrząc na punkty w naborze do Bielska, przyjmowali 11 osób + 13 na rezerwe łącznie 24 osoby       
myślałem że sie dostane a jak ogłosili liste z 24-roma osobami mnie na niej nie było ;/ Zadzwoniłem do komendy i powiedziałem jaka sprawa to pani mi powiedziała że to decyzja komendanta której nie wolno podważać ;/ 

Na układy nie ma rady ;/ Bez pleców z ulicy ciężko sie dostać

Offline paawel998

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 166
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #649 dnia: Wrzesień 06, 2011, 23:48:36 »
Ciężko się dostać , miesiąc temu startowałem do pewnej komendy powiatowej, komisja była z komendy wojewódzkiej i tam też zginęła lista także nikt już jej nie zobaczy , tydzień temu postanowiłem spróbować sił w innej komendzie miejskiej gdzie na 6 miejsc wolnych tak na prawde było 1 wolne ... szkoda tylko osób które tak na prawde się do tej pracy/służby nadają :( ze sprawności fiz uzyskałem ocene wybitną ale i tak to za mało niestety