Autor Wątek: Nabór z ulicy jak wygląda ?  (Przeczytany 1194687 razy)

Offline skalim1

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 111
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #550 dnia: Maj 03, 2011, 21:00:59 »
....dokładnie. Nie raz próbowałem i wiem jak to wygląda. Co kolejny nabór staram się być bogatszy o nowe uprawnienia i coraz więcej ćwiczę... W końcu kiedyś się uda :)

Offline paulo656

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 29
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #551 dnia: Maj 03, 2011, 21:54:35 »
startowałem już w trzech  naborach i tylko na jednym kazano nam podpisać protokół z wynikami po egzaminach sprawnościowych nie wiem czy tak powinno byc czy porostu tak sobie ktoś wymislil wtedy nie można powiedzieć ze coś było kombinowane.Przeczytalem wszystkie posty i nie wierze,ze  ktos  kto ma mocne papiery i dobrze przechodzi sprawnościowe nie jest kierowany na badania a kierowany jest ktos kto  ma słabiusieńkie papiery plus ledwo co sie przetoczył przez sprawnisciowke przecież na koniec sa robione listy z punktami a skądś te punkty sie muszą brać

marcin89

  • Gość
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #552 dnia: Maj 03, 2011, 21:58:25 »
....dokładnie. Nie raz próbowałem i wiem jak to wygląda. Co kolejny nabór staram się być bogatszy o nowe uprawnienia i coraz więcej ćwiczę... W końcu kiedyś się uda :)
w końcu kiedyś się uda i życzę tego tobie i sobie pozdro:)

Petr

  • Gość
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #553 dnia: Maj 04, 2011, 07:33:50 »
D paulo 656: jak czytam co napisałeś to trochę dziwnie mi się to czyta- że najlepsi na pewno będą kierowani na badania,hmmm ciekawe. Widzę nie za bardzo wiesz jak to jest z punktacja i z rozmowa u komendanta -  z sprawnościówki,twoich kwalifikacji  jest sumowana  łączna liczba punktów która następnie jest dzielona głownie na 3, w zależności ile zdobędziesz punktów taka uzyskasz ocenę punktową -  która wynosić morze maksymalnie np 10pktow(ocena wybitna).Jeśli chodzi o rozmowę u komendanta możesz uzyskać też maksymalnie 10 punktów !
Proste- rozmowa morze cie dźwignąć albo pogrążyć punktowo, nie raz się o tym przekonasz !
Życzę i sobie i wam- głównie wytrwałości,wiary i siły na następne nabory... :straz:

Offline hasici99

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 518
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #554 dnia: Maj 04, 2011, 09:04:38 »
Widać że właśnie zakończył się nabór w co niektórych komendach, bo zaczyna dużo osób lamentować że się nie dostali...
Sądząc po waszych wypowiedziach uzyskaliście maksymalną ilość pukntów? Komendant przy naborze patrzy nie tylko na wynik z testów sprawnościowych i prawo jazdy kat. C. Możecie wydać nawet kilkadziesiąt tysięcy na szkolenia, ale mogą one okazać się nieprzydatne w konkretnej JRG, do której prowadzony jest nabór. Zaważyć może nawet posiadanie własnego mieszkania.
Wiem że większość z was jest idealna, ale po prostu pogódźcie się z tym że są lepsi, bo daleko nie zajedziecie.

Offline skalim1

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 111
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #555 dnia: Maj 04, 2011, 10:17:43 »
Widać że właśnie zakończył się nabór w co niektórych komendach, bo zaczyna dużo osób lamentować że się nie dostali...
Sądząc po waszych wypowiedziach uzyskaliście maksymalną ilość pukntów? Komendant przy naborze patrzy nie tylko na wynik z testów sprawnościowych i prawo jazdy kat. C. Możecie wydać nawet kilkadziesiąt tysięcy na szkolenia, ale mogą one okazać się nieprzydatne w konkretnej JRG, do której prowadzony jest nabór. Zaważyć może nawet posiadanie własnego mieszkania.
Wiem że większość z was jest idealna, ale po prostu pogódźcie się z tym że są lepsi, bo daleko nie zajedziecie.

Przeważnie każda jednostka ma SD czyli startując na strażaka ratownika prawko C, uprawnienia na podesty ruchome będą przydatne w każdej jednostce, uprawnienia SEP raczej też... no chyba że startuje się do PSK. Nie twierdzę że jestem idealny ale dążę do tego żeby być takim kandydatem jakiego JRG chciało by mieć :) Spotkałem się w jednej komendzie z tym że komendant dawał 10pkt za to że ktoś ma własne mieszkanie..
« Ostatnia zmiana: Maj 04, 2011, 10:22:11 wysłana przez skalim1 »

Offline rafal.bula

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.952
    • JRG SGSP
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #556 dnia: Maj 04, 2011, 10:42:40 »
Jeśli jednostka ma SD to uprawnienia na podesty ruchome są zupełnie nieprzydatne.

Offline skalim1

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 111
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #557 dnia: Maj 04, 2011, 12:26:17 »
Jeśli jednostka ma SD to uprawnienia na podesty ruchome są zupełnie nieprzydatne.

Jest to podest ruchomy przejezdny. Uprawnienia na podesty ruchome upoważniają do obsługi takiego sprzętu. Konkretniej 1P 1 2 3, teleskopowe, przegubowe, montowane na samochodach...
« Ostatnia zmiana: Maj 04, 2011, 12:30:29 wysłana przez skalim1 »

Petr

  • Gość
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #558 dnia: Maj 04, 2011, 17:05:50 »
Hasici 99 nikt tutaj nie lamentuje także wyluzuj.
Piszemy jak jest,a przeważyć morze tylko 1pkt a nie od razu mieszkanie!
Ja uzyskałem ze sprawnościówki 8pkt na 10,na rozmowie 10na 10,
za kwalifikacje:B,B+E,C,C+E,D,D+E, koparko-ładowarki(wszystkie typy),ADR podstawowe,ADR specjalistyczne,kurs na przewoź rzeczy dla kierowców zawodowych - dostałem 2kunkty...

Offline hasici99

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 518
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #559 dnia: Maj 04, 2011, 17:59:02 »
Petr morze to przeważyć wiele rzeczy ^_^. Ale powiem Ci że z twoich uprawnień na dobrą sprawę może przydać się tylko C, a przyjmą gościa, który ma uprawnienia na przykład na nurka, bo taka specjalizacja JRG... Twoje uprawnienia może zrobią wrażenie w jakiejś firmie przewozowej, nie wiele przyda się w straży i komendant wcale nie musi tego uwzględniać.

To samo tyczy się skalim, po przyjęciu i tak będziesz musiał zostać przeszkolony na konkretnym podnośniku i zdać z niego egzamin, tak przynajmniej wygląda sprawa u nas. Ja miałem podobnie, mam uprawnienia na sprężarki przemysłowe o mocy powyżej 20KW, ale nie mogę używać sprężarki do nabijania butli, bo takie wydaje np. firma Fenzy...

Tak więc morał z tego taki że wystarczy dowiedzieć się jakie uprawnienia są bardziej uwzględniane przez komendę, w której chcemy pracować. Bo prędzej zawojujesz na przykład tytułem ratownika medycznego + stermotorzystą, niż prawem jazdy na autobusy :cooo:

Offline paulo656

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 29
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #560 dnia: Maj 04, 2011, 18:16:11 »
to ja już nic nie wiem :). startuje do wawy to z rozmowy mam  od 0 do 5 punktów ,ale za sprawnisciowke jak dostajesz np ocenę  5 to nie jest równo znaczne z 5 punktami?

Petr

  • Gość
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #561 dnia: Maj 04, 2011, 19:46:31 »
hasici99 powiem ci jedno, jak ty myślisz ze ten co startuje do PSP ma na oku tylko 1 jednostkę i nią się kieruje- czego oczekują od kandydat a czego nie,i podnosi kwalifikacje pod ich kontem, to jesteś w błędzie.
Uważasz ze wystarczy dowiedzieć się co wymaga dana jednostka i mamy pietę Achillesa-dobre, he,he ...
Weżniesz udział (morze już wiozłeś)w paru jednostkach, to dziwne ze nie wiesz jak to wygląda w realu.
Co jednostka to inne wymagania, myślisz ze ci co starają się do PSP( w tym ja) maja na oku 1jednostke i na nią czekają latami aż się dostaną, bo nabór nie jest każdego roku.
Spora grupa to chłopacy co startują do paru jednostek w roku, i pilnują BIP komendy wojewódzkiej każdego dnia - liczy się szeroki wachlarz uprawnień- jak napisałeś na pewno ratownik medyczny i płetwonurek, myślę ze do końca roku dodam sobie te kwalifikacje do CV.
paulo656- to zależy jeśli chodzi o testy sprawnościowe jaka jest wysoka skala punktowa,za testy najwyższa ocena to wybitna a poniżej b.dobra , jeśli wiec za testy dostałeś 5punktow a max było 5, to 5punktow jest równoznaczne z ocena wybitną której ci życzę.
Ja teraz miałem tak :10pktów ocena wybitna,8pktów B.dobra i co dwa  w dól.


grono modów uprzejmnie prosi o zarejestrowanie się;)
« Ostatnia zmiana: Maj 04, 2011, 20:28:53 wysłana przez lang »

Offline hasici99

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 518
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #562 dnia: Maj 04, 2011, 21:17:45 »
Petr przede wszystkim życzę Ci abyś popracował nad swoją ortografią, bo błędy, które popełniasz są rażące. Druga sprawa to jeżeli składasz papiery po całym województwie, weź też pod uwagę to że mogą inaczej spojrzeć na to że nie mieszkasz na przykład w powiecie danej komendy.

Ogółem droga do PSP jest bardzo ciężka i długa, na sukces składa się wiele rzeczy. Ale nie zawsze górują plecy.

Offline sb11

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 95
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #563 dnia: Maj 04, 2011, 21:26:51 »
Czy ktoś z Panów wie może, czy w tym roku będzie organizowany nabór na terenie województwa podkarpackiego ??

Mam na myśli komendy:
KM Rzeszów, KP Ropczyce, KP Dębica, KM Tarnobrzeg, KM Strzyżów.

Ma ktoś jakieś informacje?

Offline keffe

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 24
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #564 dnia: Maj 04, 2011, 22:13:36 »
W PSP przecież nie pracują same "plecaki".Wiadomo, że niektórzy pracują po znajomościach bo GARBY maja pierwszeństwo!!! Ale taki GARB tez musi przejść sprawnościówkę i na pewno "Goły" w szeregi nie wstąpi + jeszcze badania MSWiA. Nic nie pozostało tylko wziąść się ostro do roboty i mieć nadzieje żeby  komendant miał dobry humor na rozmowie  -_-

Offline skalim1

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 111
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #565 dnia: Maj 04, 2011, 23:31:38 »
Czy ktoś z Panów wie może, czy w tym roku będzie organizowany nabór na terenie województwa podkarpackiego ??

Mam na myśli komendy:
KM Rzeszów, KP Ropczyce, KP Dębica, KM Tarnobrzeg, KM Strzyżów.

Ma ktoś jakieś informacje?

http://www.bip.podkarpacie.straz.pl/11543/11543/
Tu uzyskasz najpewniejsze informacje :)

Offline paulo656

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 29
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #566 dnia: Maj 05, 2011, 10:10:47 »
koledzy jak to jest czy ostateczne zdanie kogo przyjma ma komendant i nie musi sie sugerowac miejscem na liscie ktora  to kandydat zajmuje?

Offline hasici99

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 518
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #567 dnia: Maj 05, 2011, 11:57:02 »
koledzy jak to jest czy ostateczne zdanie kogo przyjma ma komendant i nie musi sie sugerowac miejscem na liscie ktora  to kandydat zajmuje?

Tak właśnie jest, przynajmniej w tych komendach, które znam.

Offline Petr

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 37
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #568 dnia: Maj 05, 2011, 16:29:40 »
nieaktualne
 
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 27, 2011, 18:53:55 wysłana przez Petr »

Offline hasici99

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 518
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #569 dnia: Maj 05, 2011, 16:35:51 »
W mym regionie tesz tak jest.
Lista punktowa to jedno, a wybór komendanta to drugie (ważniejsze)-Główne słowo należy do komendanta.
Ale jedno z drugim jest połączone.
W sumie komendant to przyszły potencjalny szef także on se dobiera kadrę.
Hasici99 jeśli chodzi o komendy zbyt dalekie od miejsca zamieszkania, to na pewno.
Ale jeśli jednostka jest np:30km od miejsca zamieszkania, to z tego co wiem i sam się z tym spotkałem, to nie jest to wielka bariera, co innego w sytuacji gdy dystans wynosi np:80km w 1strone.
Jeśli chodzi o  kwalifikacji to mam takie zdanie - lepiej posiadać uprawnienia i mieć doświadczenie w tym kierunku, a nie zrobić tylko kurs po to, by dana jednostka widziała ile to ja mam papierów i kursów.
A jak potem komisja spyta "Pan ma tyle kwalifikacji- a jakie pan ma doświadczenie ? Wtedy jest lipa jak się jest tylko fachowcem na papierze.
Gadasz o kursie płetwonurka- mam nadzieje ze nie myślisz o zrobieniu kursu i basta, bo wtedy z takiego to taki płetwonurek jak zemnie astronauta.
Liczy się doświadczenie a nie papierek- nie raz mi to powiedziała kadrowa PSP.

Petr. Nie znasz zbyt dobrze realiów PSP, to ja Ci co nieco wytłumaczę... Otóż właśnie najważniejszy jest papier. Komendanta to nie obchodzi czy dasz radę. To już będzie zmartwienie Twoich dowódców.

Offline Petr

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 37
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #570 dnia: Maj 05, 2011, 18:34:37 »
nieaktualne
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 27, 2011, 18:54:18 wysłana przez Petr »

Offline MDP

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 104
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #571 dnia: Maj 05, 2011, 18:40:17 »
Jak by papierek nie był ważny,a doświadczenie tylko to by nabór mógł wyglądać tak że cię biorą na akcje i działaj co umiesz. Papierek to podstawa w każdej dziedzinie  :mellow:

Offline paulo656

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 29
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #572 dnia: Maj 05, 2011, 19:46:08 »
teraz nikogo nie obchodzi czy umiesz to czy tamto masz paier czyli byles przeszkolony  nauczony i to umiesz ale życie wile razy pokazuje ze jest inaczej :) swoja droga nie wiem jak u was ale u mnie ktoś nawet z doświadczeniem nie będzie pierwszego dnia wsiadał na samochód i gnał najpierw wraca z akcji jedzie na tankowanie po jakimś czasie może się wykazać.

Offline Petr

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 37
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #573 dnia: Maj 05, 2011, 20:27:27 »
nieaktualne
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 27, 2011, 18:54:41 wysłana przez Petr »

Offline hasici99

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 518
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #574 dnia: Maj 06, 2011, 13:01:23 »
Każdy ma swoje zdanie -_-
Wiadomo panowie-nikt na początku nie był alfą i omega.
Powoli ale do przodu,metoda małych kroków jest jak najbardziej odpowiednia.
Mam przed sobą 3 nabory w tym roku- i widzę ze z każdym dniem jest coraz lepiej.
Choć miesiąc temu miałem wesoło he,he-w lesie jak biegłem, ugryzł mnie niepozorny piesek,koleś mi ryczał"biegnij pan, nie gryzie" a tutaj Upss, ale straty muszą być,teraz zwalniam przy psach(nawet tych małych) :P
Jakby ktoś był po naborze to dajcie znać jak wam poszło.

Fakt, każdy ma swoje zdanie. Ale ja pracuję w PSP, przechodziłem przez nabór i znam temat dość dobrze. Ty może masz i swoje racje, ale z własnego doświadczenia powiem ci że jak w końcu uda ci się dostać do straży, podejście i sposób postrzegania tej pracy zmieni się diametralnie. Realia są takie a nie inne. Może i zrobiłeś parę milionów kilometrów tirem, ale to nie świadczy o tym że nadajesz się na kierowcę w straży. Ponieważ o obsłudze autopompy wiesz tyle co inny kandydat z kartą rowerową. Możesz przyjść nawet jako lekarz o specjalizacji ratownictwo medyczne, ale kurs KPP oraz egzaminy musisz zaliczyć.