Autor Wątek: Nabór z ulicy jak wygląda ?  (Przeczytany 1200755 razy)

Offline bro26

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #525 dnia: Marzec 22, 2011, 19:55:30 »
koledzy  jakich pytań mozna sie spodziewac na rozmowie kwalifikacyjnej?

Offline Petro

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 714
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #526 dnia: Marzec 22, 2011, 20:46:05 »
jak masz na imię...

PiotrSM

  • Gość
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #527 dnia: Marzec 24, 2011, 18:51:19 »
Witam. Pół roku temu postanowiłem że będę kandydował do SGSP. Od jakiegoś czasu szukam jakiegoś forum na którym znalazł bym potencjalnych kandydatów, by popytać jak się przygotowują. Jedyne co znalazłem to Wasze forum. Chciałbym abyście doradzili czy z moimi wynikami mogę się dostać i w co położyć największy nacisk. Przewidywane wyniki z matury to: Matematyka podstawowa- ok 85%, rozszerzona ok 50%, fizyka i astronomia podstawa 55%, chemia podstawa 60%. Ze sprawnościówką raczej nie będzie problemu, ale chciałbym się dowiedzieć na co uważać i nad czym popracować. Posiadam także II klasę sportową. Pomoże to coś? Z góry dzięki i pozdrawiam.

Petr

  • Gość
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #528 dnia: Kwiecień 02, 2011, 14:58:00 »
Panowie jakie macie czasy na basenie 50m stylem dowolnym ?
Śrubuje 50m do naboru i chciałbym porównać czas z innymi-niestety nie brałem basenu pod uwagę i mam tylko 3tygodnie na wytrenowanie w miarę dobrego czasu.

Offline Pawulon

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 63
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #529 dnia: Kwiecień 13, 2011, 11:01:04 »
Witam
Mam pytanie odnośnie psychotestów:
Jeśli kandydat nie zaliczy pozytywnie psychotestów to czy może sie od tej decyzji odwołać?
Dlaczego trzeba odczekac co najmniej 12 miesięcy od oblanego psychola do ponownego podejścia?

Offline fokusmok998

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 90
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #530 dnia: Kwiecień 22, 2011, 14:50:14 »
mam pytanie.. Jeśli pracuje w psp z ulicy to mam mozliwosc startowac do sapsp? mam 22 lata
Im więcej potu na treningu, tym mniej krwi w akcji.

Offline xaxa

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 116
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #531 dnia: Kwiecień 22, 2011, 17:28:17 »
tak możesz startować do sapsp

Offline skalim1

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 111
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #532 dnia: Kwiecień 23, 2011, 21:11:19 »
mam pytanie.. Jeśli pracuje w psp z ulicy to mam mozliwosc startowac do sapsp? mam 22 lata
jeśli dostaniesz się na podział a później do komendy to po prostu będziesz musiał się zwolnić ze służby lub w jakiś sposób dogadasz się z komendantem

koledzy  jakich pytań mozna sie spodziewac na rozmowie kwalifikacyjnej?
jakie plany na życie, czym się zajmujesz, co robisz w wolnych chwilach, co potrafisz, czemu chcesz zostać strażakiem, mieszkasz sam czy z rodzicami, czy zakładasz rodzinę, doświadczenia ze strażą pożarną i prowadzeniu ciężarówek, przeszkolenia, co sądzisz o strażaku który sprząta, czy lubisz sport, twoje wady, zalety, nastawienie do życia itp, pytania ogólnie do życia i przeważnie jest to luźna rozmowa, choć zdarzają się niewygodne pytania...

Witam. Pół roku temu postanowiłem że będę kandydował do SGSP. Od jakiegoś czasu szukam jakiegoś forum na którym znalazł bym potencjalnych kandydatów, by popytać jak się przygotowują. Jedyne co znalazłem to Wasze forum. Chciałbym abyście doradzili czy z moimi wynikami mogę się dostać i w co położyć największy nacisk. Przewidywane wyniki z matury to: Matematyka podstawowa- ok 85%, rozszerzona ok 50%, fizyka i astronomia podstawa 55%, chemia podstawa 60%. Ze sprawnościówką raczej nie będzie problemu, ale chciałbym się dowiedzieć na co uważać i nad czym popracować. Posiadam także II klasę sportową. Pomoże to coś? Z góry dzięki i pozdrawiam.
o ile pamiętam rok temu trzeba było mieć 120% z rozszerzonych dwóch przedmiotów czyli np 60%chemia/fiza i 60% matma, ogólnie próbuj, nie będziesz żałował że straciłeś okazję, jak nie główna to aspirantka, klasa sportowa nie jest punktowana, liczy się tylko maturka i zaliczenie toru przeszkód w danym czasie
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 23, 2011, 21:18:51 wysłana przez skalim1 »

Petr

  • Gość
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #533 dnia: Kwiecień 29, 2011, 18:22:57 »
Panowie,
kto startował do Naboru i spotkał takie coś ze dana jednostka nie wystawiła listy rezerwowej, z góry założyli ze wszyscy przejdą badania :o
Dla mnie to jest kpina z ludzi co starali się o posadę.
Ja aktualnie jestem po naborze właśnie w takiej  jednostce -jak zwykle po rozmowie z komendantem mnie olali( nie wiem za co-zapewne za brak pleców),na pytanie gdzie lista rezerwowa, odpowiedz brzmiala niema !!!

Offline skalim1

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 111
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #534 dnia: Maj 01, 2011, 10:11:12 »
Przyzwyczaj się do tego, wszystko zależy od komendanta, w lutym startowałem w naborach w których nic nie było jawnego a na rozmowie komendant uświadomił że na ten rok nikogo nie potrzebują

Offline keffe

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 24
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #535 dnia: Maj 01, 2011, 13:53:13 »
Komendant decyduje. Do niego należy ostatnie decydujące zdanie...nawet jeśli będzie pierwszy na liście to możesz nie przejść.

Offline paulo656

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 29
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #536 dnia: Maj 01, 2011, 14:21:10 »
to po co robi się jakie ktokolwiek listy skoro komendant sobie zadecyduje ze nie pójdzie na kurs 1 tylko 10 ?przecież ktoś to kontroluje

Offline keffe

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 24
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #537 dnia: Maj 01, 2011, 15:51:52 »
Kto??Komendant Główny? ^_^ "NA UKŁADY NIE MA RADY"

Petr

  • Gość
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #538 dnia: Maj 01, 2011, 15:57:47 »
Po pierwsze liczba miejsc jest zależna od ilości odejść na emeryturę i od ewentualnych aspirantów którzy wiadomo  maja pierwszeństwo - i nie piszcie ze komendant sam se wybiera ile ma być miejsc wolnych- nad nimi jest jeszcze komenda wojewódzka i główna. Ja myślę ze PSP to nie prywatny folwark danego komendanta i że se może robić co chce!
Nie startuje 1 raz także dobrze wiem jak to wygląda.
Jeśli dana jednostka kieruje np: 3 osoby na badania to moim zdaniem lista rezerwowa jest wymagana by było to jasne i czytelne -a nie jest.
Co  w sytuacji gdy 1 osoba obleje badania - co wtedy ? Zrobią nowy nabór -  pewnie ze nie, dlatego jest lista rezerwowa.
Robiąc nabór i kierując dane osoby na badania bez listy rezerwowej taka jednostka się ośmiesza - z góry przyjmuje ze wszyscy przejdą badania - BARDZO DZIWNE !!! :huh:
Człowiek haruje jak wół, inwestuje w siebie by być na samej górze a i tak jawne kolesiostwo wygrywa.
Czasami to się Panowie człowiek zastanawia co to ma być...
Każdy z nas kto startuje do naboru ma prawo to żądania wyjaśnień od komendanta - ja z tego prawa skorzystam !!!
Niech widzą, że nie mamy klapek na oczach, tylko interesujemy się danym naborem i walczymy o swoje...
« Ostatnia zmiana: Maj 01, 2011, 16:00:52 wysłana przez robn »

Offline xaxa

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 116
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #539 dnia: Maj 01, 2011, 16:56:39 »
każdy pcha swoich znajomych do służby psp. człowiek wyda kilka tyś na uprawnienia jak nie kilkanaście a człowiek normalny pójdzie na rozmowę i tam dostanie 1pkt. przeważnie wszystkie miejsca są z góry obstawione. sam też się zastanawiam czy to wszystko ma sens.

Offline Grzesiu

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 202
    • OSP Wolica
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #540 dnia: Maj 01, 2011, 17:43:28 »
Spokojnie, przyjdzie czas i na PSP.
Póki co jest to instytucja o ogromny zaufaniu publicznym, to pomaga w zamiataniu niektórych spraw pod dywan, ale wszystko jest do czasu, podejrzewam że kiedyś wyjdą na jaw szczegóły obsadzania stanowisk i przebiegu rekrutacji do PSP.

Dyskutując dalej w ten sposób nieuchronnie zmierzamy w kierunku polityki, ale nie oszukujmy się, jedno z drugim jest powiązane i to bardzo. Dopóki nikt nie wychodzi przed szereg wszystko jest fajnie, na szczęście mamy teraz "pazerne media" który w razie potrzeby łapczywie niczym wygłodniałe lwy łapią każdy "kąsek" z którego można zrobić pożytek.

Z biegiem czasu sytuacja powinna iść we właściwą stronę, przykładem są choćby szkoły gdzie pojawiła się jawność wyników.

Martwi mnie tylko to że znaczna część funkcjonariuszy w luźnych, niezobowiązujących  rozmowach wcale nie kryje brutalnej prawdy, która jest podsumowywana ironicznym uśmiechem. 


 

Petr

  • Gość
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #541 dnia: Maj 01, 2011, 19:58:17 »
Grześ bądźmy realistami - czas na PSP szybko nie przyjdzie, wątpię czy  w ogóle przyjdzie.
Mówisz ze to instytucja o zaufaniu społecznym - zgadzam sie z tobą w tej kwesti, ale nic po za tym.
Myślisz ze nikt nie wie jak to wygląda w PSP, jesteś/my dorośli i rozmawiajmy(piszmy) jak dorośli !
Każdy pier.... pociotek co wejdzie  w te towarzystwo "Kruków", kracze tak jak one i  ma klapki na oczach.
A co z nami prostymi ludźmi co nie maja pleców,co ich celem zawodowym OD LAT jest PSP, co jestesmy zdolniejsi, sprawniejsi, wytrzymalsi, doświadczeni,wykwalifikowani, od tych pociotków,oni są ustawieni a my jestesmy w czarnej du...
Poświęcamy czas,życie rodzinne, pieniądze , podnosimy kwalifikacje, szkolimy się, zdobywamy ważne doświadczenie- twardo darzymy do celu !
ALE PRAWDA JEST BRUTALNA!!!
Z każdym kolejnym naborem staram się być silniejszy, mocniejszy, staram się bardziej wieżyc ze nadejdzie moja kolej, ale jak człowiek od 3lat patrzy jak ten burdel cały wygląda to ta nadzieja przygasa...

Offline xaxa

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 116
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #542 dnia: Maj 02, 2011, 09:03:17 »
Taka jest prawda ja jeszcze może nie miałem okazji startować do normalnego naboru z ulicy ale wiem jak to wszystko wygląda. Przeważnie miejsca są z góry obstawione. Narazie póki jestem jeszcze w miarę młody próbuję do Aspirantki w tym roku drugie podejście.

marcin89

  • Gość
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #543 dnia: Maj 02, 2011, 10:45:36 »
Grześ bądźmy realistami - czas na PSP szybko nie przyjdzie, wątpię czy  w ogóle przyjdzie.
Mówisz ze to instytucja o zaufaniu społecznym - zgadzam sie z tobą w tej kwesti, ale nic po za tym.
Myślisz ze nikt nie wie jak to wygląda w PSP, jesteś/my dorośli i rozmawiajmy(piszmy) jak dorośli !
Każdy pier.... pociotek co wejdzie  w te towarzystwo "Kruków", kracze tak jak one i  ma klapki na oczach.
A co z nami prostymi ludźmi co nie maja pleców,co ich celem zawodowym OD LAT jest PSP, co jestesmy zdolniejsi, sprawniejsi, wytrzymalsi, doświadczeni,wykwalifikowani, od tych pociotków,oni są ustawieni a my jestesmy w czarnej du...
Poświęcamy czas,życie rodzinne, pieniądze , podnosimy kwalifikacje, szkolimy się, zdobywamy ważne doświadczenie- twardo darzymy do celu !
ALE PRAWDA JEST BRUTALNA!!!
Z każdym kolejnym naborem staram się być silniejszy, mocniejszy, staram się bardziej wieżyc ze nadejdzie moja kolej, ale jak człowiek od 3lat patrzy jak ten burdel cały wygląda to ta nadzieja przygasa...
kolego muszę się z tobą zgodzić taka jest prawda

Jarekdee

  • Gość
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #544 dnia: Maj 02, 2011, 11:11:14 »
Dokładnie panowie jest tak jak każdy pisze tylko dlaczego nikt z tym nic nie robi?, przecież można zrobić prowokację , paru podstawionych ludzi dodatkowych obserwatorów, ale prawda jest taka każdy kto się dostanie to ma to gdzieś, a o tym że aby dostać się do PSP trzeba mieć znajomości, układy pisała już nie jedna osoba, i coraz bardziej głośniej mówi się o tym wśród cywili, całkiem nie zainteresowanych pożarnictwem. Wielu młodych ludzi po prostu odstrasza to co słyszą od tych którzy już startowali w tej korupcyjnej konkurencji. I tu na forum było wiele osób które nagłaśniały ten temat i zostały zwyczajnie ośmieszone poniżone przez grono moderatorów i jestem przekonany że ten post również zostanie usunięty. Mówmy o tym głośno nagłaśniajmy temat a może wreszcie coś się zmieni, może odejdą te stare wyjadacze, osoby które tak naprawdę trzyma ciepła posadka i pewna robota a nie godne reprezentowanie czegoś co powinno być czymś czystym w środowisku społecznym.

Offline Petro

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 714
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #545 dnia: Maj 02, 2011, 11:52:57 »
CBA by na pewno nie narzekało na brak pracy...Tak, trzeba mieć znajomości, ale takie znajomości też kosztują :-\

Petr

  • Gość
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #546 dnia: Maj 02, 2011, 16:13:46 »
To nie chodzi o to ze nikt nic nie robi , chciałby i to nie jeden np:donieść do prasy,nagrać tych co się dostają po znajomości co oni  sobą prezentują,  albo pogrozić komendantowi ze jawne bierze swoich do pracy, ale to nie jest takie proste - strach ze nas uwala na każdym naborze swoje robi.
Ja np jestem u granic cierpliwości ale wiem ze nie mogę zaszumieć bo wtedy poślą moje nazwisko po komendach i mogę zapomnieć o PSP.
Ale nie siedzę też cicho - po każdym naborze zadaje pytania, pytam o szczegóły, spotykam się z komendantem i pytam dlaczego odpadłem, ale nic po za tym nie mogę zrobić.
Ale jak tak dalej pójdzie to cza będzie poczynić jakieś kroki w tym kierunku by to nagłośnić i ukrócić ta familiade.
Na razie jeszcze wałczę z każdym naborem mocniej, i mam nadzieje ze w końcu osiągnę swój cel, a jak będzie czas pokarze...


Offline keffe

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 24
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #547 dnia: Maj 03, 2011, 15:27:22 »
Nie tylko jest tak w PSP ale też w innych służbach mundurowych itp.Niestety taka jest mentalność Polaków.Nie żyjemy w kraju mlekiem i miodem płynącym...

Offline sb11

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 95
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #548 dnia: Maj 03, 2011, 17:03:52 »
Żeby tylko w PSP... Tak samo jest i w Policji, nie wspomniawszy o pracy w Urzędach Gminy, Powiatu , Województwa itp. itd. Niekończący się łańcuch niesprawiedliwości.

Ale próbować trzeba. Jak nie raz, to drugi trzeci i czwarty. A nóż się uda.

marcin89

  • Gość
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #549 dnia: Maj 03, 2011, 17:51:17 »
Trzeba próbować aż do skutku ale wiadomo że łatwo nie jest