Autor Wątek: Nabór z ulicy jak wygląda ?  (Przeczytany 1194934 razy)

Offline Brucedickinson

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 41
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #475 dnia: Luty 15, 2011, 09:52:00 »
siemka, do ktorego roku życia mozna sie starac do strazy z naboru? jest jakiś limit wiekowy?
Jesli chodzi o dodatkowe punkty kwalifikacyjne... studiuje RatMed i na poczatku mam przedmiot Kwalifikowana Pierwsza Pomoc jesli oczywiscie zdam to bede mogł to jakoś udokumentować i użyc jako dodatkowe kwalifikacje przy naborze, punkty?

Petr

  • Gość
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #476 dnia: Luty 15, 2011, 10:52:38 »
Jest limit wiekowy-do 30lat.
Rozumie ze studiujesz Ratownictwo Medyczne-po ukończeniu studiów  dostaniesz punkty za Ratownika Medycznego i za wyższe wykształcenie, jeśli chodzi o punkty za dany przedmiot(nie kurs ani szkolenie!) w czasie studiów to zapomnij , to  nie są dodatkowe kwalifikacje, to jest "tylko" przedmiot nauczany który jest nie odłącznym elementem twojego kierunku.

Offline keffe

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 24
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #477 dnia: Luty 15, 2011, 11:03:15 »
do 35 roku,ale zależy wszystko od komendy przeważnie w zasadach naboru preferowany wiek jest do 28 lub 30 lat. Punktują ukończone studium ratownictwa medycznego lub licencjat potwierdzone świadectwem ukończenia szkoły.

Offline Brucedickinson

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 41
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #478 dnia: Luty 15, 2011, 11:11:01 »
Dzieki rozumiem. Gdzieś czytałem ze mozna zrobic kurs kwalifikowanej pierwszej pomocy i za niego dostaje sie punkty przy naborze no i chiałem sie tu upewnic czy to jest prawda a przy tym dowiedziec czy zdanie na studiach RatMed takiego przedmiotu jest rownoznaczne z odbytym kursem jesli beda jednakowe ilosci godzin nauczania.

Offline keffe

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 24
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #479 dnia: Luty 15, 2011, 12:01:47 »
Taki kurs też jest na pewno punktowany tylko to też zależy od komendy -_-Co do tego przedmiotu to nie mam pojęcia jak to potraktują.Najlepiej zadzwoń do twojej jednostki i zapytaj lub napisz im e-maila.

Offline sheldon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.658
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #480 dnia: Luty 15, 2011, 12:12:36 »
Nie ma sensu, aby taki kurs był w jakiś sposób punktowany, ponieważ w ramach kursu kwalifikacyjnego szeregowych PSP (tzw. kurs podstawowy), który ukończyć musi każda osoba "z ulicy", w swoim programie nauczania ma kurs kwalifikowanej pierwszej pomocy zakończony egzaminem, także... mija się to trochę z celem. Punktowane, czasami jest, najczęściej 2pkt za KKP i 5 za rat-med.
PYTAJ! ĆWICZ! KORZYSTAJ Z DOŚWIADCZEŃ KOLEGÓW!

Offline jesus1990

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #481 dnia: Luty 18, 2011, 22:41:24 »
Opłaca się tylko ze średnik + matura starać się o przyjęcie do jednostki PSP? Do tego mogę tylko dodać że jestem dość sprawny fizycznie (biegi, parę lat siłownia). Nie mam prawka na C, ani żadnych innych kursów. Co myślicie?

Petr

  • Gość
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #482 dnia: Luty 19, 2011, 08:18:47 »
Nie wiem co dla ciebie znaczy pojecie "opłaca się" ?
Spróbować ZAWSZE możesz, ale realnie z sama sprawnością w naborze nie będziesz miał lekko.
Na wykształcenie nie patrz- ono cie nie blokuje.
Próbuj - świat należy do odważnych :straz:

Offline keffe

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 24
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #483 dnia: Luty 19, 2011, 09:21:25 »
Bez "C" masz znikome szanse.Bo generalnie z naboru z ulicy potrzebują kierowców...

Offline grzesiu20

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 36
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #484 dnia: Luty 19, 2011, 13:15:03 »
starając się o pracę w straży idąc na nabór z ulicy, jaką można mieć wadę wzroku aby przejść badania ?

Offline Seo

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 73
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #485 dnia: Luty 19, 2011, 14:31:34 »
starając się o pracę w straży idąc na nabór z ulicy, jaką można mieć wadę wzroku aby przejść badania ?

Bez korekcji szkłami:

0.5 - 0,8  Z/N (decyduje lekarz)
powyżej 0,8 Z (zdolny)


Offline grzesiu20

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 36
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #486 dnia: Luty 19, 2011, 16:12:06 »
starając się o pracę w straży idąc na nabór z ulicy, jaką można mieć wadę wzroku aby przejść badania ?

Bez korekcji szkłami:

0.5 - 0,8  Z/N (decyduje lekarz)
powyżej 0,8 Z (zdolny)

nie pomyliłeś się ?
Chyba jak jest 0.5 - 0.8 to chyba zdolny, bo powyżej 0.8 , powinno być niezdolny, bo to jest większa wada.

Offline Seo

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 73
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #487 dnia: Luty 19, 2011, 16:35:00 »
starając się o pracę w straży idąc na nabór z ulicy, jaką można mieć wadę wzroku aby przejść badania ?

Bez korekcji szkłami:

0.5 - 0,8  Z/N (decyduje lekarz)
powyżej 0,8 Z (zdolny)

nie pomyliłeś się ?
Chyba jak jest 0.5 - 0.8 to chyba zdolny, bo powyżej 0.8 , powinno być niezdolny, bo to jest większa wada.

maksymalna ostrość wzroku wynosi 1.0, im mniej masz tym gorzej :)

Zazwyczaj 1,0 to ostatni rząd literek czytany z odległości 3m albo przed ostatni lub przed przed ostatni rząd czytany z 5m, zależne od tablicy.
« Ostatnia zmiana: Luty 19, 2011, 16:39:28 wysłana przez Seo »

Offline M1cHaL11

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 83
  • Kraśnik
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #488 dnia: Luty 22, 2011, 00:22:21 »
a żeby się załapać na "zdolny" to który rządek trzeba przeczytać i z ilu metrów?

Offline keffe

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 24
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #489 dnia: Luty 22, 2011, 09:21:48 »
Przedostatni z 5 metrów

Offline M1cHaL11

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 83
  • Kraśnik
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #490 dnia: Luty 22, 2011, 12:56:51 »
dzięki :)

Offline mastterrr

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 7
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #491 dnia: Luty 24, 2011, 08:19:38 »
Panowie, jeżeli po 3 latach stażu po naborze z ulicy dostaje się 2000zł+dodatki, a po aspirantce 1800 na start, to mam kilka pytań.
1. Do ilu wzrasta zarobek aspiranta.?
2. Jak różni się praca aspiranta, a strażaka po naborze z ulicy, lecz już po ukończeniu stażu.?
3. Jeżeli mam mature i prawko na C, to mam szanse się dostać do pracy.?
Chce zostać strażakiem, ale niewiem czy jest sens jechać do tego krakowa, zamiast nałapać kursów, zrobić prawko na C i wejść do straży z ulicy.

Offline royalmat

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 27
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #492 dnia: Luty 24, 2011, 10:15:15 »
Kolego weź się zastanów, jak może szeregowy zarabiać więcej od aspiranta ??

Offline wudzekFire

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 198
  • Cel: PSP
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #493 dnia: Luty 24, 2011, 10:36:50 »
Jeżeli po naborze z ulicy dostaniesz ponad 2tys. zł to gratulacje.

*po szkole aspirantów zarabia się w granicy 2,7tys. zł (w zależności od jednostki, i jaką funkcję zajmujesz)

*Pewnie zawsze jest szansa się dostać. Lepiej jechać do szkoły próbować niż starać się z ulicy. Po 2 latach szkoły jesteś już w jednostce z mł. asp. i możesz już być dowódca zmiany (tak jak napisał w zależności od jednostki). Z naboru z ulicy pierwsze 3 lata latasz na miotle. Później zaczynasz awansować jeżeli masz prawko możesz zostać kierowcą po odpowiednich kursach na auto uprzywilejowane. etc.

Edit
Michał* myślisz, że po szkole aspirantów będziesz latać z miotłą w jednostce?
« Ostatnia zmiana: Luty 24, 2011, 11:29:51 wysłana przez wudzekFire »

Offline M1cHaL11

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 83
  • Kraśnik
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #494 dnia: Luty 24, 2011, 11:15:46 »
Słyszałem że zarobki uzależnione są też od posiadanej grupy danego JRG czy coś podobnego, w sęsie że od np. średniej ilości interwencji, no a na miotle latać to mi się wydaje że nawet po szkole nie ma wstydu :) porządek musi być :) ale oczywiste jest to że najlepsza opcja zatrudnienia się to właśnie przez szkołę

Offline Julie

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 50
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #495 dnia: Luty 24, 2011, 11:40:33 »

Edit
Michał* myślisz, że po szkole aspirantów będziesz latać z miotłą w jednostce?

Myślę, że jest taka opcja. Po pierwsze jako nowość trzeba Cię będzie przetestować. Po drugie, straż to taka instytucja gdzie raczej rzadko spotyka się etatową sprzątaczkę.
Pozdrawiam (mam nadzieję) przyszłego Kadeta

Offline wudzekFire

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 198
  • Cel: PSP
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #496 dnia: Luty 24, 2011, 11:54:28 »

Edit
Michał* myślisz, że po szkole aspirantów będziesz latać z miotłą w jednostce?

Myślę, że jest taka opcja. Po pierwsze jako nowość trzeba Cię będzie przetestować. Po drugie, straż to taka instytucja gdzie raczej rzadko spotyka się etatową sprzątaczkę.
Pozdrawiam (mam nadzieję) przyszłego Kadeta

dzięki serdecznie! No tak masz racje ale moim zdaniem ta opcja, jest raczej dla osób nowych których wchodzą w jednostkę mam na myśli stażystów.. (mogę się mylić)

Offline M1cHaL11

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 83
  • Kraśnik
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #497 dnia: Luty 24, 2011, 18:39:21 »
A ja myślę że przez takie jakby "kocenie" każdy musi przejść i ja chętnie pojeżdzę i na miotle jeżeli takie są zasady i zwyczaje, pobrudzę to posprzątam po sobie i po kimś przy okazji, jeżeli ktoś starszy stażem by mnie o to poprosił to bez boczenia bym to zrobił, to że jestem po szkole to nic nie znaczy że idę tam rządzić, tam jest dużo osób z wyższym stopniem, więc jak każdy by miał takie podejście to pracowało by się w niezłym syfie :) wiadomo że stażysta ma pierwszeństwo do miotły ale i komendantowi nie powinna być obca obsługa mopa :)

Offline Marcin1986

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 486
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #498 dnia: Luty 24, 2011, 19:01:46 »
Sorki ze sie wtrace ale jesli uwazasz ze tak po prostu sobie wejdziesz do strazy ,,z ulicy'' to gratuluje poczucia chumoru... po drugie, jesli idziesz do strazy i jedyne co cie interesuje to ile bedziesz zarabiac i wogole to chyba pomyliles powołania..to moje zdanie

Offline mastterrr

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 7
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #499 dnia: Luty 24, 2011, 19:58:07 »
A więc chyba, wypada odpisać...
1.Nie napisałem nigdzie, że szeregowy będzie zarabiać więcej od aspiranta.
2.Co do zarobków, to taką wiedze mam z postów które znalazłem na tym forum, więc to raczej nie moja wina, jeżeli są one błędne.
3. Nie nie uważam, że sobie od tak wejde do straży, ale może akurat będzie okres rekrutacji, więc do tego czasu zrobie kilka kursów, prawko na C, a ze sprawnościowym to akurat dla mnie nie problem.
4. Co do ostatniej kwestii, to gdyby mnie tylko interesowały zarobki to zostałbym przy informatyce, która aktualnie jest moją specjalizacją.
Pytam o te różnice, ponieważ musze połączyć to wszystko z dziewczyną, a wiem, że jeżeli znikne na 2 lata do krakowa, to gdy wróce nie będe miał czego szukać.
Myśle nad aspirantką, ale jeżeli po naborze z ulicy, będzie to jako tako wyglądało po tych 3 latach, to ją 'oleje' i tyle.

+Może powiecie jak to jest naprawde z tymi zarobkami.?