Autor Wątek: Nabór z ulicy jak wygląda ?  (Przeczytany 1199895 razy)

Offline wudzekFire

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 198
  • Cel: PSP
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #450 dnia: Styczeń 23, 2011, 11:47:30 »
Wolnych etatów 1 osoby które dostaną się na sprawnościowke na nielegalu to własnie 15 z 15 kandydatów :) życzę żebyś się dostał! :)powodzonka   

Offline keffe

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 24
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #451 dnia: Styczeń 27, 2011, 11:03:02 »
Witam.Powiedzcie mi trzeba mieć szerokie "Plecy" żeby dostać się do PSP z ulicy?Czytam te fora i jedni mówią że trzeba mieć, drudzy mówią że to nie prawda - (może się pocieszając w ten sposób).Z mojego doświadczenia wiem, że jak kolega kiedyś zaczął prace w PSP to powiedział mi że nie udało by się mu bez znajomości...Mam nadzieje że nie we wszystkich komendach są one potrzebne.Ciężko to wszystko rozgryźć...

Offline Pawulon

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 63
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #452 dnia: Styczeń 27, 2011, 11:18:57 »
...to fakt trzeba mieć szerokie plecy... ale od podciąganiu się na drążku  :rofl:
Ja wyznaje jedną zasadę: jeśli komuś naprawdę zależy, aby zostać strażakiem to ten będzie wszystko robił by dostać się!
Ja Ci radzę abyś wiedział swoje i dążył do celu! ... i nie sugeruj się tym co ludzie piszą.
Jak mówi Robert Bruneika: nie ma opier...nia się!!! :klol:

matej

  • Gość
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #453 dnia: Styczeń 27, 2011, 11:40:35 »
Witam.Powiedzcie mi trzeba mieć szerokie "Plecy" żeby dostać się do PSP z ulicy?

...więc keffe muszę Ci powiedzieć że sam się zastanawiałem nad tym czy trzeba mieć przysłowiowe "Plecy" aby dostać się do służby, szczególnie jak dopiero po roku czasu otrzymałem telefon w Komendy o tym aby odebrać  skierowanie  na badania psychlogiczne tak więc obalam tą teorie że trzeba mieć "Kogoś", kto  Cię poprze. -_-

Offline keffe

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 24
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #454 dnia: Styczeń 27, 2011, 12:18:57 »
Pawulon napewno trzeba mieć szerokie plecy przy podciąganiu;)Ja tam na sprawność fizyczną nie narzekam.Na 5 bym zaliczył.Ostanio sprawdzałem wyniki pewnego naboru.Gość ledwo zaliczył sprawnościówke  na ocenę 2 z punktacji wynika że dostał 0 ptk. Ale za to miał dużo punktów w pierwszym etapie naboru...i był w czołowej grupie.Natomiast inni mieli ocene wybitną ze spr. fizycznego ale znów nie mieli dużo ptk. z 1 etapu i juz byli daleko na liście.Może wały robią przy tych dokumentach;)Nie wiem różne myśli przychodzą do głowy.Matej ma racje.Chyba trzeba mieć "kogoś" żeby po prostu poparł.Pomyślałem że jeśli np zajmę 2  lub 3 miejsce  w naborze to skąd ja mam wiedzieć że np. nie zadzwonią do osoby która zajęła 10;)   

Offline Pawulon

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 63
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #455 dnia: Styczeń 27, 2011, 14:10:10 »
...u nas podstawą jest to że strażak musi być sprawny :krzyk: widać nie we wszystkich jednostkach to jest priorytetem.
Ja wierze że jeśli człowiek sie stara i chce to prędzej czy później się dostanie. ...a to że jest tak, a nie inaczej to tylko skłania do tego że samemu trzeba kombinować.
Jak będziesz miał punkty za uprawnienia i zniszczysz wszystkich na sprawnościowym to wierze że nie przejdą obojętnie obok takiej osoby :) głowa do góry!! trzeba wierzyć :)

Offline malina998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 280
  • Szef wszystkich szefów :)
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #456 dnia: Styczeń 29, 2011, 15:04:14 »
Zawsze trzeba próbować... w końcu kiedyś udać się musi..
Ja tam będę realizował swoje marzenie od dziecka do skutku :) A jak ktoś się dostaje przez znajomości to jest dla mnie wielkim cieniasem, dla którego nie będę miał szacunku...

Offline Emillio

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 23
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #457 dnia: Styczeń 30, 2011, 12:10:47 »
no jak się miał bym dostać po znajomościach to już by mnie to nie satysfakcjonowało nie dawało by mi tej radości jak dostane się o własnych siłach bo to jednak jest różnica jak się ćwiczyło wylało dużo potu i krwi ;)

Petr

  • Gość
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #458 dnia: Styczeń 30, 2011, 13:51:43 »
Dokładnie- niema jak smak zwycięstwa który tylko zawdzięczamy sobie, a nie znajomościom!!!
Życzę powodzenia wszystkim ulicznikom tym BEZ ZNAJOMOŚCI :straz:

Offline cechupsp

  • Odzież dla Straży Pożarnej
  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 24
  • www.cechu.pl
    • CECHU - Odzież Ratownicza
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #459 dnia: Styczeń 31, 2011, 21:20:30 »
U mnie w komendzie jest tak ze robią egzaminy potem lista najlepszych po testach ok 30 osób z tego co pamiętam i ta list obowiązuje przez kolejne 2 albo 3 lata. Po kolei biorą później z listy na kurs podstawowy. Dodatkowe punkty m.in.za kursy itd. kategoria na C jest obowiązkowa.
CECHU - Odzież Ratownicza

http://Odzież Ratownicza

Petr

  • Gość
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #460 dnia: Luty 06, 2011, 12:58:01 »
Szykuje się ktoś Panowie do naboru z ulicy ?
Ja jestem w trakcie szlifowania formy do 2 jednostek w woj.śląskim, na stanowisko kierowca-ratownik.
Co wywalczę w pierwszym naborze napiszę niedługo-wiem jedno, łatwo się nie poddam!
Wylewam z z siebie ostatnie poty,ale wierzę,że jest warto i wszystko jest w moich rękach.
Wychodzę z założenia jak już ktoś na forum napisał - jak jesteś dobry to nie mogą obojętnie obok ciebie przejść i tego się trzymam.
Trzeba ćwiczyć ile mamy sił by zostawić konkurencję za plecami a wtedy MUSZĄ NAS ZAUWAŻYĆ !!!

Offline dh Kuba

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 404
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #461 dnia: Luty 07, 2011, 00:52:11 »
Szykuje się ktoś Panowie do naboru z ulicy ?



Tak ja sie szykuje i to niemal rok ale juz nieglugo nabory wiec moze uda sie (po nieudanej probie w SA lista rezerwowa). Ja rowniez podania mam do 2 jednastek z czego zalezy mi na 1 a 2 to asekuracyjnie. Stanowiko najlepiej ratownik choc prawko na C tez mam

Offline keffe

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 24
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #462 dnia: Luty 07, 2011, 10:12:19 »
Petr gdzie maja być te nabory w woj Śląskim?

Petr

  • Gość
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #463 dnia: Luty 07, 2011, 14:01:04 »
W tym roku planują przyjęcia jednostki w Rudzie Sląskiej, Żorach, Bytomiu, Mikołowie i Świętochłowicach, choć inne może też-trzeba pilnować BIP.
Mnie interesują tylko 2 jednostki z tych co wymieniłem.

Offline Kartas

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 69
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #464 dnia: Luty 07, 2011, 16:44:38 »
Być może też będzie mnie czekał swego czasu nabór z ulicy(chociaż mam mogę do Aspirantki starać się jeszcze 2 razy). Drążek dopiero co bede zakładał więc może być lipa tak samo z testami nie miałem czasu wcześniej. Więc zapytam po tym naborze to strażak jest stażystą 3 lata i potem przechodzi na młodszego aspiranta?Jakie są szanse rozwoju..i ile wynosi mimo wszystko pensja z all dodatkami chyba w okolicach 1700zl?

Offline barthez315

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 226
  • RYCERZE FLORIANA
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #465 dnia: Luty 07, 2011, 19:54:42 »
Byłem się ostatnio pytać o nabór no i jak już Cię komendant przyjmie to się jest wysyłanym na trzy miesięczne szkolenie. Potem się wraca ni i jest się zwykłym strażakiem przez trzy lata. Dopiero potem można awansować ale nie od razu na młodszego aspiranta. Taki stopień się zdobywa po aspirantce która trwa dwa lata. A w straży trzeba awansować niestety. Jeśli napisałem coś żle niech mnie ktos poprawi. 
"Na dzwięk syreny zostawiają swoje rodziny, przyjaciół aby ratować życie i dobytek innych, czasami niepowracając..."

Offline dh Kuba

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 404
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #466 dnia: Luty 07, 2011, 23:27:26 »
Byłem się ostatnio pytać o nabór no i jak już Cię komendant przyjmie to się jest wysyłanym na trzy miesięczne szkolenie. Potem się wraca ni i jest się zwykłym strażakiem przez trzy lata. Dopiero potem można awansować ale nie od razu na młodszego aspiranta. Taki stopień się zdobywa po aspirantce która trwa dwa lata. A w straży trzeba awansować niestety. Jeśli napisałem coś żle niech mnie ktos poprawi.


Malutka poprawka poniewaz jezeli jestes na stazu a na poczatku niestety jestes to moga Ciebei wyslac na szkolke w ktorej zdobedzesz tego podoficera a nawet i aspiranta lecz watpie by w ciagu 3 lat kos ukonczyl 2 szkoly chyba ze wiecie

Offline barthez315

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 226
  • RYCERZE FLORIANA
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #467 dnia: Luty 08, 2011, 16:20:04 »
Aha no to tego nie wiedziałem albo nie doczytałem. Dzięki kolego
"Na dzwięk syreny zostawiają swoje rodziny, przyjaciół aby ratować życie i dobytek innych, czasami niepowracając..."

Offline mistrz

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 234
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #468 dnia: Luty 08, 2011, 19:24:00 »
Witam !!!


Są jakieś punkty przy naborze  z ulicy jeśli przeszło się komorę dymową???

Offline mlodszykapitan

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 60
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #469 dnia: Luty 09, 2011, 11:24:28 »
Witam . Mam pytanie odnośnie rekrutacji do PSP w punktacji jest wzmianka o ratowniku medycznym :

2.    Posiadanie uprawnień ratownika medycznego - 5 pkt

Co trzeba ukończyć żeby dostać te punkty ?
Czy konieczne jest ukończenie studium ratownika medycznego ?

Offline sheldon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.658
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #470 dnia: Luty 09, 2011, 11:32:23 »
Kolego, ten temat był już wałkowany nie wiem ile razy.
Albo ukończone studium ratownictwa medycznego (2-letnie, tytuł technika ratownictwa medycznego) albo licencjat na kierunku ratownictwo medyczne (3-letni, tytuł licencjata ratownictwa medczynego).


Są jakieś punkty przy naborze  z ulicy jeśli przeszło się komorę dymową???
Nie, nie wiem na jakiej podstawie tak miałoby być. Podczas kursu kwalifikacyjnego szeregowych i tak i tak będziesz musiał ją pokonać.
PYTAJ! ĆWICZ! KORZYSTAJ Z DOŚWIADCZEŃ KOLEGÓW!

Offline keffe

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 24
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #471 dnia: Luty 10, 2011, 14:32:22 »
Dotarł ktoś z Was do rozmowy kwalifikacyjnej.O co oni tam pytają? -_-

Petr

  • Gość
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #472 dnia: Luty 10, 2011, 18:34:55 »
Na rozmowie jest rożnie - niema na to jednej regułki ze wszędzie jest tak samo  i pytają  zawsze o to samo, wachlarz pytań maja szeroki.
Pytają o dużo rzeczy-np: dlaczego chcesz pracować w straży, dlaczego akurat ciebie maja wybrać, jakie masz doświadczenie zawodowe, jak reagujesz na krew, co zrobisz jak się nie dostaniesz, jakie masz hobby, jak oceniasz swój stan zdrowia, czy jesteś zdolny do poświeceń, jakie są twoje wady i zalety itd
Rozmowa to nie alfabet który nauczysz się na pamięć i będzie o.k, chodzi o twoja osobę i trzeba być szczerym, jak nasćiemniasz to wyjdzie wcześniej czy później.
Być sobą po prostu, to moje zdanie.

Offline keffe

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 24
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #473 dnia: Luty 10, 2011, 23:30:48 »
dzięki Petr. jesteś Gościu...powodzenia podczas rekrutacji.Też jestem z twojego województwa ale bardziej na południe -_-.tu narazie sie nic nie szykuje.

Petr

  • Gość
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #474 dnia: Luty 11, 2011, 23:23:39 »
Ważne by być w ciągłej formie,  z naborami różnie bywa, niby jest spokój nic się nie szykuje ale odchodzi ktoś na emeryturę i jest nabór(A MIAŁO NIE BYĆ), wtedy bez wcześniejszych przygotowań nie ma co liczyć na DOBRE wyniki.