Autor Wątek: Nabór z ulicy jak wygląda ?  (Przeczytany 1194471 razy)

Thomas_snc

  • Gość
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #425 dnia: Listopad 23, 2010, 21:13:13 »
Panowie powiem wam ze swojego doświadczenia jak u mnie było.... Starałem się w sumie 1raz do SA i 5 razy startowałem z ulicy aż w końcu się udało i zostałem przyjęty  :straz:. Plecaki są, były i będą nic nie zrobicie. Ale jak nabijecie ze wszystkich konkurencji prawie po max pkt (tak jak ja to zrobiłem) możecie być pewni że was zatrudnią, o ile przejdziecie pozytywnie badania.  Dlatego skupiłbym się na waszym miejscu tylko i wyłącznie na treningach i nie traceniu nadzieji. Oczywiście bez kat. C nie ma startować. Dlatego nie ma co polemizować na forum o przekrętach tylko jak najwięcej skupić się na treningu. Życzę wszystkim powodzenia.
GoldenBoy a powiedz mi jak to jest wszystko tam punktowane jak mówisz że miałeś prawie max
chodzi mi ile punktów za jakie czasy/ilości

Podciągania
Bieganie 1000m
Bieg 50m
Test Harwardzki
Drabina 50m?

Mógł byś powiedzieć gdzie startowałeś Miasto ewentualnie jak niechcesz powiedzieć  :P to wojewodztwo
Wie ktoś jak to jest we Wrocławiu? I kiedy była ostatni nabór?
« Ostatnia zmiana: Listopad 23, 2010, 21:26:28 wysłana przez Thomas_snc »

Offline GoldenBoy

  • JRG
  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 64
  • Tylko życie poświecone innym jest warte przeżycia!
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #426 dnia: Listopad 24, 2010, 00:40:06 »

GoldenBoy a powiedz mi jak to jest wszystko tam punktowane jak mówisz że miałeś prawie max
chodzi mi ile punktów za jakie czasy/ilości

Podciągania
Bieganie 1000m
Bieg 50m
Test Harwardzki
Drabina 50m?

Mógł byś powiedzieć gdzie startowałeś Miasto ewentualnie jak niechcesz powiedzieć  :P to wojewodztwo
Wie ktoś jak to jest we Wrocławiu? I kiedy była ostatni nabór?

Test harwardzki był punktowany w skalach. Już nie pamiętam jak dokładnie ale Ja miałem 88 na 90max.
Drabina to proste musisz tylko ją zaliczyć (wejść i zejść). Drążek 23na 24 zamiast biegu na 50m miałem trzykrotnie kopertę przebiegnąć gdyż to była zima. Kopertę zrobiłem w 23,8 sek. No i zamiast biegu na 1000m miałem delfiny na czas. W minutę na max pkt trzeba było zrobić 40 ja zrobiłem 37. Do tego rozmowy kwalifikacyjne które też były punktowane. Prawo jazdy,matura,miejsce zamieszkania to dodatkowe punkty. Nabór był w styczniu w województwie Śląskim. 


Ale tak jak mówiłem. Byłem w sumie na 5 naborach z ulicy i 1 raz starowałem do SA. z tych 5 naborów byłem 3 razy na rozmowie z komendantem i też byłem odrzucany. Każda komenda ma inne wymogi punktowe itp. Dlatego sukcesem by się dostać to jest ciągły trening i ciągła motywacja. Wtedy pozostaje tylko jeszcze pomyślne przejście badań w klinice MSWiA. Życzę wszystkim powodzenia.

Petr

  • Gość
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #427 dnia: Listopad 24, 2010, 11:07:24 »

Golden Boy a byleś członkiem OSP w trakcie naboru ?
Chodzi mi oto - czy jednostka do której startowałeś brała to pod uwagę ?
I ostatnie pytanie  :P jakie kwalifikacje posiadasz-chodzi mi czy jakieś specjalistyczne ?
Z góry dzięki za odp strażaku  :straz:

Offline GoldenBoy

  • JRG
  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 64
  • Tylko życie poświecone innym jest warte przeżycia!
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #428 dnia: Listopad 24, 2010, 13:36:28 »
Biorą pod uwagę czy jesteś w OSP i dodają ci dodatkowe punkty za to. Wyżej napisałem za co dostałem dodatkowe punkty. Jeszcze zapomniałem dodać że mam świadectwo kwalifikacji zawodowej do kat. C,C+E . Ale tak jak mówiłem trzeba się nabiegać i napodciągać na drążku w życiu by dostać się do PSP.

Thomas_snc

  • Gość
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #429 dnia: Listopad 24, 2010, 14:53:45 »
Dzięki za odpowiedz :-)

Petr

  • Gość
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #430 dnia: Listopad 24, 2010, 15:07:16 »
Dzieki ;-)
Ja nie jestem w OSP-ale punktami za co innego to nadrobię.
W takim razie niema co-cza się ostro wziąć do roboty.




Offline strażak12

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #431 dnia: Grudzień 15, 2010, 23:16:38 »
mam jedno pytanie: czy strażak PSP, który nie ma szkoły średniej może jechać na kurs podoficerów (mam 10 lat służby).

Błędy!!!
« Ostatnia zmiana: Grudzień 25, 2010, 10:41:12 wysłana przez robn »

Offline lang

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.460
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #432 dnia: Grudzień 15, 2010, 23:26:12 »
Nie - średnie jest konieczne
„Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz” Mahatma Gandhi

próby zamiany zastygłego betonu w szarą masę zdolną do absorpcji są z góry skazane na niepowodzenie

Thomas_snc

  • Gość
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #433 dnia: Grudzień 16, 2010, 14:32:21 »
mam jedno pytanie czy strażak PSP który niema szkoły średniej może jechac na kurs podoficeruw mjoncy 10 lat służby
Nie że bym sie czepiał za ortografie ale takie błędy aż rażą w oczy :/ Popraw to

Offline Gajtas1

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 13
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #434 dnia: Grudzień 20, 2010, 20:51:36 »
Co to są te delfiny i koperty i jak się je robi???   -----> ok już wiem.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 20, 2010, 21:34:31 wysłana przez Gajtas1 »

Offline malina998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 280
  • Szef wszystkich szefów :)
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #435 dnia: Grudzień 25, 2010, 10:20:05 »

Offline wudzekFire

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 198
  • Cel: PSP
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #436 dnia: Styczeń 04, 2011, 13:06:56 »
nabór z ulicy to jedna wielka mafia.

Offline paawel998

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 166
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #437 dnia: Styczeń 07, 2011, 12:14:09 »
nabór z ulicy to jedna wielka mafia.

dlaczego jedna wielka mafia ;p ??

Offline Marcin1986

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 486
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #438 dnia: Styczeń 07, 2011, 12:55:29 »
bo nietety nie dostaja sie co sie nadaja i chca tego z całego serca a ci ktorzy maja dobre plecy... mogłbym o tym pisac ksiazki...ale człowiek głupoi łudzi sie ze jednak cos sie zmieni i zyje marzeniem ze sie uda..dlatego probuje dalej

Offline malina998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 280
  • Szef wszystkich szefów :)
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #439 dnia: Styczeń 07, 2011, 18:52:37 »
bo nietety nie dostaja sie co sie nadaja i chca tego z całego serca a ci ktorzy maja dobre plecy... mogłbym o tym pisac ksiazki...ale człowiek głupoi łudzi sie ze jednak cos sie zmieni i zyje marzeniem ze sie uda..dlatego probuje dalej

Dokładnie tak...
Tak może być tylko w PL.

Offline wudzekFire

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 198
  • Cel: PSP
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #440 dnia: Styczeń 07, 2011, 19:34:50 »
paawel998* masz odpowiedz:).

u mnie w pile znam kilka przykładów 1 nabór a przyjętych do służby chyba 9 osob w ciagu roku a nikt o niczym nie wie nic nikt nie słyszał. Przyjmują takich ludzi którzy maja plecy tak jak kolega wczesniej napisał. 2 z tego co przyjęli nie potrafi się podciągnąć na drążku z 5 raz a przebiec kilometra poniżej 3:30:) to sa polskie realia.

Offline malina998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 280
  • Szef wszystkich szefów :)
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #441 dnia: Styczeń 07, 2011, 20:07:29 »
A najgorsze jest to, że my nic nie możemy zrobić... przeciwdziałać takim sytuacjom...

Offline snake

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 24
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #442 dnia: Styczeń 07, 2011, 20:12:20 »
Jeśli tak jest jak piszesz i jesteś w stanie to udowodnić wal śmiało do prokuratury. A tak na marginesie to każdy niby coś wie, ba! nawet jest pewien, tylko nic z tym nie robi. Może przykład Augustowa i Lipna uświadomi komendantom że PSP to nie prywatna firma i czas na zmiany.
Pozdrawiam wszystkich którzy żyją marzeniami.

Offline bro26

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #443 dnia: Styczeń 10, 2011, 16:48:43 »
witam. moje pytanie brzmi: czy bedzie uwzglednione  przy naborze to ze kandydat jest w trakcie robienia prawo jazdy kat. C (tzn. czeka na egzamin, termin juz jest ustalony) jezeli kat C jest wymagana?? dowiedziałem sie od kolegi ze podobno tak jest ale chciałbym sie upewnic na sto procent, z góry dzieki za pomoc.

Offline GoldenBoy

  • JRG
  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 64
  • Tylko życie poświecone innym jest warte przeżycia!
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #444 dnia: Styczeń 10, 2011, 17:12:00 »
Zależy od komendy. Ale to że jesteś w trakcie raczej ich nie będzie interesowało. Wymagany jest dokument czyli aktualne prawo jazdy.

Offline malina998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 280
  • Szef wszystkich szefów :)
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #445 dnia: Styczeń 11, 2011, 15:33:21 »
W niektórych przypadkach może być wymagane jedynie zaświadczenie o uczęszczaniu na kurs... Przynajmniej ja takie coś widziałem.

Offline Royas

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #446 dnia: Styczeń 16, 2011, 14:26:56 »
Ja składając papiery nie miałem jeszcze prawa jazdy w ręku, jednak byłem już po egzaminie i jako załącznik do moich dokumentów dałem papier, który egzaminator wystawia po każdym egzaminie, że wynik jest pozytywny... I oczywiście było to brane pod uwagę więc myślę że jeżeli masz coś na potwierdzenie tego że masz już wyznaczony termin egzaminu to wezmą to pod uwagę

Czarny1988

  • Gość
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #447 dnia: Styczeń 18, 2011, 22:40:29 »
Witam ja startowałem we wrześniu 2010 roku w Lublinie do PSP na egzaminach było bardzo dużo kandydatów bo aż 168 a miejsc (powiedzieli że jest 5 może 8 sami nie wiedzieli dokładnie ile ) Po testach sprawnościowych na rozmowy wzieli najlepszych 50 do tego w dzień rozmowy była jazda samochodem z PSP po placu manewrowym zupełnie jak na egzaminie łuk i górka. Ostatecznie jestem na 4 miejscu na liście , prawdopodobnie 2 już pracuje i podobno teraz jest moja kolej. Aktualnie czekam na wezwanie do Komendy i skierowanie na badania. Wytrwałości dla tych co zamierzają startować w przyszłości do PSP.  :straz:

Offline snake

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 24
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #448 dnia: Styczeń 19, 2011, 20:53:46 »
No to pilnuj tego twojego miejsca, dzwoń, odwiedzaj, pisz maile. Różne dziwne rzeczy dzieją się w PSP podczas naboru.

Offline Royas

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #449 dnia: Styczeń 22, 2011, 22:05:57 »
"bardzo dużo kandydatów bo aż 168 a miejsc (powiedzieli że jest 5 może 8 sami nie wiedzieli dokładnie ile ) Po testach sprawnościowych na rozmowy wzieli najlepszych 50"

U mnie z tego co wiem było 200 osób z czego tylko 15 dostało wezwanko na test sprawnościowy... nie wiem ile teraz będzie na badaniach bo to na razie przede mną. :wacko: no a liczba wolnych etatów 1