Autor Wątek: Nabór z ulicy jak wygląda ?  (Przeczytany 1200577 razy)

Offline barthez315

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 226
  • RYCERZE FLORIANA
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #400 dnia: Listopad 15, 2010, 16:42:34 »
No te nagrywanie by pasowało o ile to wejdzie w życie. Dostawali by się Ci co naprawdę chcą się dostać i im zależy.  :straz:
"Na dzwięk syreny zostawiają swoje rodziny, przyjaciół aby ratować życie i dobytek innych, czasami niepowracając..."

Offline dr.Kudłaty

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 709
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #401 dnia: Listopad 15, 2010, 16:53:42 »
No te nagrywanie by pasowało o ile to wejdzie w życie. Dostawali by się Ci co naprawdę chcą się dostać i im zależy.  :straz:
Proszę Pana. Jeżeli mają się dostawać ci co naprawdę chcą i im się należy, to trzeba zmienić zasady naboru. Np.TEST:
 Pytanie pierwsze :komu najbardziej zależy ?
 Odpowiedz A- najbardziej zależy "MI"
 Odpowiedz B- koledze, który siedzi z boku.
Pytanie drugie: :kto naprawdę chce się dostać?
 Odpowiedz A- ja naprawdę chcę się dostać
 Odpowiedz B- kolega siedzący z boku naprawdę chce się dostać.
Wynik: dostaję się ten co ma najwięcej odpowiedzi poprawnych- ten, któremu naprawdę zależy i naprawdę chce się dostać.
Dowodem jest materiał zarejestrowany podczas naboru.
Mamy przykład "nowoczesnego" (podobno) baaardzo jasnego naboru do slużby w policji. Zapytajcie kolegów (służących) czy uważają, że to dobry nabór (właściwy dla służby)
ehhhhh życie
« Ostatnia zmiana: Listopad 15, 2010, 17:02:47 wysłana przez jogurtOLO »

Popieram

  • Gość
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #402 dnia: Listopad 19, 2010, 11:10:01 »
Witam wszystkich.
Panowie chce ruszyć temat naboru z ulicy.
Z tego co piszecie był by to MEGA mądry pomysł te nagrywanie testów.
Bo tak by dostać się do PSP z ulicy cza mieć DOBRE plecy. Opowiem wam mój przykład mam 26 lat - startowałem do pewnej jednostki na stanowisko kierowca-ratownik, jestem aktywny fizycznie, w pełni przygotowany kondycyjnie, swego czasu trenowałem boks, z kwalifikacji posiadam prawo jazdy kat :b,b+e,c,c+e,d,d+e,koparko ładowarki,ADR podstawowe,ADR specjalistyczne, kurs na przewóz osób,kurs na przewóz rzeczy, uprawnienia montera- a podstawa co za tym idzie doświadczenie a nie tylko papierki. W następnym roku chce ruszyć ratownika medycznego.
Rozpisałem się trochę ale już pisze w czym rzecz- były 3 miejsca ja wiem ze spokojnie minimum bylem w pierwszej 5atce(na 100 kandydatów/3miejsca), i się nie dostałem. Jak ktoś był lepszy i się dostał o.k- gratulacje, byleś lepszy- ale jak widzę ze dostaje się jakiś pociotek co na testach był cieniutki- to przepraszam panowie ale ku.... brak slow.
Jestem za nagrywaniem testów-zasady maja być równe i czyste dla każdego a nie tylko dla pociotków maja być miejsca.
Pozdrawiam wszystkich i życzę powodzenia ulicznym kandydatom.

Taka prawda !!!

  • Gość
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #403 dnia: Listopad 19, 2010, 14:27:25 »
Pójdę za ciosem   :boks:.
Inni co startowali do PSP z ulicy - też maja wrażenie ze nie nie powinna być PSP tylko RSP (Rodzinna Straż Pożarna) ?
Piszcie Chłopaki jak to u was było.
Podstawa to by dostawali się ci co coś sobą reprezentują i faktycznie ta posada im się należy,ze zasłużyli i powalczyli w wielkim gronie o swoja posadę.
A nie- pociotki maja pierwszeństwo.
Ja się nie poddaje, twardo będę darzył do celu który mama jasno wyznaczony-mam nadzieje ze rok 2011 będzie opiewał w sukces zawodowy i dostane się w końcu.
Pozdrawiam i życzę powodzenia.

HMM

  • Gość
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #404 dnia: Listopad 19, 2010, 21:09:16 »
TAKA PRAWDA mysle ze nie ma sensu mowic ciagle o plecakach, nabory sa przeciez i tak jawne, mozna sprawdzic kto za co i ile punktow dostal wiec nie chyba nie ma co mowic o wielkich przekretach, nie zapominaj ze i tak ci co przejda musze przejsc komisje lekarska, no chyba ze tam tez wszystko jest ustawione, moze po prostu byli lepsi ??? zreszta z tych swoich uprawnien co wymieniles to niewiele jest punktowanych i przydatnych, co z tego ze masz tyle kat. na prawo jazdy jak licza sie tylko C i CE, przy naborach sa okreslone kursy a ktore przyznaje sie punkty i takie za ktore punktow sie nie dostaje, to tak jakby ktos sie skarzyl ze jest fryzjerem kosmetyczka drwalem gornikiem itd i mimo to tez sie nie dostal

Taka prawda !!!

  • Gość
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #405 dnia: Listopad 20, 2010, 11:57:54 »
HMM. Zasady punktowania i ogólne zasady naboru znam bardzo dobrze. Zanim coś zaczynam pierw się orientuje dobrze w temacie. Wymieniając moje kwalifikacje -miałem na myśli doświadczenie które powinien posiadać kierowca PSP, a oto chyba chodzi moim zdaniem, bo dziwne żeby np piekarz startował na kierowce.
Za niedługo zaczynam przygotowania fizyczne do 2 jednostek które planują nabór w 2011(w chwili obecnej kuruje się po osunięciu migdałków), chce wyśrubować kondycje na maxa  bym był pewien ze jestem w czołówce- wtedy napisze jak się potoczyło.
Tak jak napisałem wcześniej, jeśli ktoś jest lepszy o demnie jeszcze poklepie go po plecach i pogratuluje, i będę wiedział ile mi brakuje do gościa, ale w innym przypadku jest to bynajmniej dziwne.
Ale to tylko moje skromne zdanie.

Polecam rejestrację - forum jest anonimowe, a poprzez rejestrację nie czekasz na zatwierdzenie wiadomości.
Następne mogą nie być zatwierdzane dla tych samych użytkowników
pozdr
« Ostatnia zmiana: Listopad 20, 2010, 14:16:53 wysłana przez robn »

Offline barthez315

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 226
  • RYCERZE FLORIANA
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #406 dnia: Listopad 20, 2010, 18:44:10 »
Popieram przedmówców. Macie chłopaki rację. I zawsze będzie się sprawdzać zdanie że wtyki i kontakty mają jakieś znaczenia zawsze  :straz:
"Na dzwięk syreny zostawiają swoje rodziny, przyjaciół aby ratować życie i dobytek innych, czasami niepowracając..."

Offline snake

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 24
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #407 dnia: Listopad 21, 2010, 12:29:50 »
A mi się wydaje że nagrywanie swoją drogą a obsadzanie etatów "swoimi" swoją. Zawsze znajdzie się się jakaś furtka dla nieuczciwych komendantów, którzy traktują Straż jak swoją prywatną firmę, tylko że nie zarządzają swoimi pieniędzmi... Zawsze można znaleźć tak popularnego w ostatnich czasiach "HAKA" na kandydata.
Odp: WYTYK SŁUZBOWY - Kara ?
« Odpowiedz #90 : Listopad 06, 2010, 19:01:33 »
Cytuj
"I stało się. Prawda wyszła na jaw. Szkoda że tak póżno. O przekrętach kochanychanego 01 to chyba cały Augustów dawno wiedział ale nikt nie chciał mówić.
Sam osobiście starałem się dwukrotnie o pracę w straży ale niestety nie udało mi się. Powodem odrzucenia mojej kandydatury było to że nie posiadałem prawa jazdy kat. D (autobusy). Miałem natomiast kat.A,B,T,C,C+E, a po dwóch tygodniach dowiedziałem się że został przyjęty człowiek który nie miał wogóle żadnych uprawnień do prowadzenia pojazdów.
Morał sami sobie dopiszcie."
Więc sami widzicie  Augustów to nie jest incydent ale i z drugiej strony nie chcę generalizować i wrzucać wszystkich do jednego worka, napewno są komendy gdzie dostają się najlepsi( tylko ja jeszcze na taką nie trafiłem :rofl:). A teraz moje pytanie odnośnie cytatu, czy w KPPSP Augustów Jest autobus, minibus?, czy jest jakaś inna przesłanka aby posiadać prawo jazdy kat.D?

Taka prawda !!!

  • Gość
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #408 dnia: Listopad 21, 2010, 13:35:59 »
Do Snake.
Nie jestem z Augustowa, ale nie spotkałem się ani nie widziałem by jakaś jednostka PSP miała autobus - przynajmniej na śląsku.
Nie wiem jak w innych miastach.

Offline snake

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 24
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #409 dnia: Listopad 21, 2010, 14:28:03 »
Morał z tego taki: " Jak chcesz uderzyć psa kij zawsze sie znajdzie", więc nagrywanie też można ominąć jeśli się chce. Chodzi raczej o świadomość społeczeństwa widzisz przekręt daj znać odpowiednim władzom, bo wielu jest takich, którzy widzą że coś jest nie tak a i tak nic z tym nie robią bo myślą i tak to nic nie zmieni.

Offline rafal.bula

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.953
    • JRG SGSP
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #410 dnia: Listopad 21, 2010, 14:34:00 »
Do Snake.
Nie jestem z Augustowa, ale nie spotkałem się ani nie widziałem by jakaś jednostka PSP miała autobus - przynajmniej na śląsku.
Nie wiem jak w innych miastach.
Proszę Cię uprzejmie :) Patrz i podziwiaj
autobusy w PSP
Na Śląsku autobusy ma co najmniej kilka jednostek organizacyjnych:
- KW PSP Katowice
- CS PSP Częstochowa
- KM PSP Bielsko-Biała
- JRG Jastrzębie-Zdrój
...
« Ostatnia zmiana: Listopad 21, 2010, 14:37:17 wysłana przez rafal.bula »

Offline FireMan94

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 172
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #411 dnia: Listopad 21, 2010, 15:36:01 »
Jeden autobus posiada też Ośrodek Szkolenia w Pionkach, a więc też JRG nr 4 Pionki :)
http://www.czerwonesamochody.com/details.php?image_id=9959&mode=search

Taka prawda !!!

  • Gość
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #412 dnia: Listopad 21, 2010, 16:28:15 »
To minie kolega zdziwił :huh:.W Jastrzębiu robiłem kat D i nie widziałem tam w jednostce nigdy autobusa !.
Katowice maja od tego roku fajnego Merca,wcześniej przejeżdżałem tak X razy i nigdy nie widziałem.
Częstochowa nie wiem- i Bielsko też nie wiem.
Autobusy maja pewnie nie liczne jednostki- jak już to takie w większych miastach.
Ale jak maja autobus to mając D punkciki lecą.

Offline GoldenBoy

  • JRG
  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 64
  • Tylko życie poświecone innym jest warte przeżycia!
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #413 dnia: Listopad 21, 2010, 20:11:02 »
Panowie powiem wam ze swojego doświadczenia jak u mnie było.... Starałem się w sumie 1raz do SA i 5 razy startowałem z ulicy aż w końcu się udało i zostałem przyjęty  :straz:. Plecaki są, były i będą nic nie zrobicie. Ale jak nabijecie ze wszystkich konkurencji prawie po max pkt (tak jak ja to zrobiłem) możecie być pewni że was zatrudnią, o ile przejdziecie pozytywnie badania.  Dlatego skupiłbym się na waszym miejscu tylko i wyłącznie na treningach i nie traceniu nadzieji. Oczywiście bez kat. C nie ma startować. Dlatego nie ma co polemizować na forum o przekrętach tylko jak najwięcej skupić się na treningu. Życzę wszystkim powodzenia.

Offline malina998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 280
  • Szef wszystkich szefów :)
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #414 dnia: Listopad 21, 2010, 21:47:41 »
Dlaczego bez C nie ma co startować? Jeśli jest nabór na ratownika i kierowcę-ratownika to po co ratownikowi C ? To dla mnie też jest bez sensu trochę.. bo ktoś to nie ma kasy, nie zrobi prawka tylko po to żeby dostać kilka punktów i się modlić czy dostanie się czy nie.
Jeśli ktoś idzie na kierowcę to wiadomo, że jak najbardziej ;) No ale być może się mylę i będę atakowany no ale takie mam swoje zdanie.. Dajmy szansę każdemu, a nie znajomym i rodzinie bo to nie jest rodzinny biznes.
Bo komuś komu zależy cholernie na tej robocie, jest to jego marzeniem powinien mieć pierwszeństwo przed kimś takim kto wydał tysiące na kursy i inne pierdoły tylko po to aby się dostać do straży. Jeśli taka osoba też marzyła od dziecka o tym to okej. Szacunek. Ale jeśli jakiś człowiek chcę pracować tylko po to aby przerobić 15 lat i mieć spokój to to nie jest miejsce dla niego.

No ale tak może być tylko w PL.

Teraz będzie krytyka  :wub: hehe :)

Pozdrawiam wszystkich, którzy się starają spełnić swoje marzenia !  :straz:


Offline rafal.bula

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.953
    • JRG SGSP
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #415 dnia: Listopad 21, 2010, 21:55:50 »
@malina998

Prawda jest taka, że wiele komend nie ogłasza już naboru na ratownika a tylko na kierowcę ratownika.
W ten sposób mogą upiec dwie pieczenie przy jednym ogniu, bo nawet jak potrzebują tylko ratowników to nic nie zaszkodzi żeby taki strażak mógł też usiąść za fajerą. A chętni i tak się znajdą.

Offline pawelk2903

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 9
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #416 dnia: Listopad 21, 2010, 22:43:27 »
A po drugie @malina998 na jakiej podstawie osądzisz czy dana osoba marzy o tej robocie od dziecka czy nie?....przy rekrutacji każdy naściemnia że tak :rolleyes:

Offline michol89

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 65
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #417 dnia: Listopad 21, 2010, 23:08:46 »
Jeżeli komuś naprawdę zależy na pracy w PSP, jest to jego marzeniem od małego chłopca to pójdzie do pracy i zarobi na to C a jak pieniądze są dla niego ważniejsze to niema czego szukać w tej formacji.
Zwykli ludzie, niezwykła robota!:)

Offline rafal.bula

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.953
    • JRG SGSP
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #418 dnia: Listopad 21, 2010, 23:26:04 »
Cytuj
pieniądze są dla niego ważniejsze
To do PSP się idzie dla pieniędzy?!  :gwiazdki:
Gdyby mi ktoś powiedział że startuje do PSP ze względu na zarobki to odpowiedziałbym mu cytatem z filmu
"Poranek Kojota": "To się k.... chyba zdziwisz" ;p

Offline MEWA88

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 518
  • Bogu na chwałę bliżniemu na ratunek
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #419 dnia: Listopad 21, 2010, 23:46:16 »
Rafał dużo ludzi chce tam iść bo szybko można na emeryturę pójść, takie głosy słyszałem
« Ostatnia zmiana: Listopad 21, 2010, 23:52:13 wysłana przez robn »

Offline lekko86

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #420 dnia: Listopad 22, 2010, 09:03:40 »
a ja chce się dostać do PSP bo ta praca mi się podoba!!
jestem w OSP, byle w WSP a teraz chce się dostać do PSP ale nie rozumiem o co tak naprawdę chodzi w tych naborach!!
startowale już do 2 jednostek raz byle w 1/10 a przyjmowali 3 i nie wiem dlaczego zostałem odrzucony a za drugim razem byle w 3 co przeszło wszystkie kwalifikacje i przyjmowali 2 i też mnie odrzucili co prawda pleców niema :((
i mam pytanko macie przykłady pytań jakie zadają bo albo oni lepiej odpowiadali na pytania lub plecy
pozdrawiam

Taka prawda !!!

  • Gość
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #421 dnia: Listopad 22, 2010, 09:43:48 »
Do Golden Boy.
Milo przeczytać - tyle razy startowałeś i się nie poddałeś"szacun kolego"- ale i osiągnąłeś to do czego darzyłeś i to się ceni. Planuje wyśrubować  u mnie w 2 naborach w 2011 - najlepsze czasy, dobry sprint, zrobienie stopnia bez zadyszki, super czas na kopercie,i delfinka zrobić DUUUżo razy- no i podciąganie z minimum 30 razy- mam nadzieje ze to mi pomorze być w czołówce.
Pozdrawiam

« Ostatnia zmiana: Listopad 23, 2010, 22:30:33 wysłana przez Butel »

Offline burchas

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #422 dnia: Listopad 22, 2010, 12:54:37 »
Jeżeli komuś naprawdę zależy na pracy w PSP, jest to jego marzeniem od małego chłopca to pójdzie do pracy i zarobi na to C a jak pieniądze są dla niego ważniejsze to niema czego szukać w tej formacji.

Cytuj
pieniądze są dla niego ważniejsze
To do PSP się idzie dla pieniędzy?!  :gwiazdki:
Gdyby mi ktoś powiedział że startuje do PSP ze względu na zarobki to odpowiedziałbym mu cytatem z filmu
"Poranek Kojota": "To się k.... chyba zdziwisz" ;p

Czytajmy ze zrozumieniem  :P

Offline rafal.bula

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.953
    • JRG SGSP
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #423 dnia: Listopad 22, 2010, 16:20:42 »
Cytuj
Czytajmy ze zrozumieniem 
...jedzmy ze smakiem, bawmy się z humorem a ironię odczytujmy właściwym dla niej sposobem :)

Offline malina998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 280
  • Szef wszystkich szefów :)
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #424 dnia: Listopad 22, 2010, 17:32:55 »
Owszem, można iść do pracy ale nie każdy ma taką możliwość z różnych powodów.. wiadomo, że jest ciężko gdzieś się załapać..
U mnie w tym roku był nabór na ratownika i kierowcę-ratownika..
No ale cóż.. w takim razie oprócz trenowania doszło mi jeszcze prawko C..