Autor Wątek: Nabór z ulicy jak wygląda ?  (Przeczytany 1200607 razy)

Offline Brucedickinson

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 41
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #375 dnia: Lipiec 29, 2010, 15:43:37 »
ok to rozumiem ale chodzi mi o to czy licencjat zmieni cos jesli  zdobede go majac juz 3 letni staz w strazy pozarnej jak strazak.

Offline Butel

  • Administrator
  • *
  • Wiadomości: 7.693
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #376 dnia: Lipiec 29, 2010, 17:56:49 »
Brucedickinson
a czy czytałeś wątek dot. rat.med?
np ten: http://www.strazak.pl/forum/index.php/topic,7962.350.html
i wiele innych.
Jest różnica czy zrobisz komuś ŁASKĘ czy LASKE     prof. Jerzy Bralczyk

Offline Brucedickinson

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 41
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #377 dnia: Lipiec 29, 2010, 20:54:18 »
link ktory podałes nie mowi nic a nic o ratownictwie medycznym. Ponawiam pytanie i mam prosbe wyjasnijcie mi to sumiennie i dokładnie przeciez nic Wam nie szkodzi... z gory dzieki:)
" Majac 3 letni staz w PSP jako strazak (najniższy stopien)  zdobede licencjat z ratownictwa medycznego to jak moja sytuacja w pracy sie zmieni?"

Offline robn

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.349
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #378 dnia: Lipiec 29, 2010, 21:16:03 »
Lenistwo do kwadratu.....
Nie zmieni się, może dostaniesz trochę większy dodatek służbowy, lecz jeśli chodzi o stopnie to nie ma to żadnego znaczenia.
Trzeba będzie przy naborze z ulicy przejść staż (3-lata) szkołę podoficerską i gdzieś tam........ kiedyś.... może.... aspirancką (na którą raczej bym nie liczył, bo wysyłani są tam "swoi" ludzie).
Jest już wielu strażaków po studiach, (1, 2- stopień naukowy) w korpusie strażaków, nie będziesz więc wyjątkiem i nie licz na wyjątkowe traktowanie....

dodatkowo ten link Ci pomoże SZUKAJ
EGO = 1 / wiedza

Offline dh Kuba

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 404
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #379 dnia: Lipiec 30, 2010, 00:31:25 »
Jak to zostało ujęte za ratownika masz wyższą pense tzn w jednostach w mym rewirze tak jest ale to nie jest wilka kwota no ale zawsze

Offline Brucedickinson

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 41
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #380 dnia: Lipiec 30, 2010, 08:42:52 »
Dzieki panowie::)

Offline Brucedickinson

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 41
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #381 dnia: Lipiec 30, 2010, 10:53:43 »
OK dodatek słuzbowy, stopnia brak ale moje zadania w psp chyba zostana rozszerzone w strone ratownictwa?

Offline Szejk

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 49
  • SA PSP Poznań
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #382 dnia: Lipiec 30, 2010, 11:27:56 »
Czytając to wszystko co napisałeś w tym wątku wydaje mi się, że chcesz minąć się z powołaniem. A chcesz pracować w PSP licząc, że dostaniesz wysoki stopień i wcześniej na emke pójdziesz. Zrób ten licencjat i pracuj w pogotowiu ratunkowym, tam na pewno się spełnisz.(Jeśli się mylę to sorki, ale takie odnoszę wrażenie)

Nie pisz posta pod postem. Po prostu zedytuj poprzedniego.

Offline Brucedickinson

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 41
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #383 dnia: Lipiec 30, 2010, 11:41:51 »
chce pracowac w strazy pozarnej, mam chec zrobic licencjat RM zaocznie w czasie słuzby przygotowawczej w PSP tylko nie wiem czy nie bedzie to strata czasu...chodzi mi o to czy jak juz zdobede swoj cel to czy zostana rozszerzone moje zadania np: procz jezdzenia i zajmowania sie pompa podawania sprzetu, bede uczestniczył  w ratowaniu zycia ze wzgledu  na to ze mam licencjat RM ? przeciez nie zadaje trudnych pytan... moze inaczej
strazak kierowca-- zadania(mozecie  ogolnie opisac?)
strazak kierowca+ratownik medyczny--zadania(mozecie ogolnie opisac) chodzi mi o istotne roznice

Offline robn

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.349
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #384 dnia: Lipiec 30, 2010, 11:50:04 »
OK dodatek słuzbowy, stopnia brak ale moje zadania w psp chyba zostana rozszerzone w strone ratownictwa?
Jak się dogadasz z komendantem to może tak.
Możesz zostać np wydelegowany do sprawdzania terminów ważności i stanu wyposażenia torb medycznych PSP R1, R2, apteczek znajdujących się na terenie komendy, może do szkoleń z zakresu rat med.... (ale to może, bo najczęściej już to robią pewne osoby). Na cuda nie licz, PSP to nie pogotowie choć ma w zakresie działań ratownictwo medyczne.

To że chcesz pracować nie znaczy że już pracujesz. Po drugie pierwsze się dostań do straży, później możesz dyskutować czy Ci się to przyda w PSP czy nie. Na pewno uzupełnianie wykształcenia jest pozytywną rzeczą, nie mniej tak jak pisałem na cuda nie ma co liczyć (psp kształci swoje kadry nie po to by ludzie siedzieli bez stopni, możliwości rozwoju). Rób to, co może Ci się przydać ewentualnie w dodatkowej pracy.
EGO = 1 / wiedza

Offline Brucedickinson

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 41
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #385 dnia: Lipiec 30, 2010, 12:10:25 »
tak ale zeby sprobowac sie dostac to najpierw musze rozwiac swoje watpliwosci a Wy mi w tym pomagacie za co dzieki:) mam jeszcze jedno pytanie(chyba)...Przy naborze z ulicy trzeba przejsc staz (3lata) i szkole podoficerska, a ja w tym czasie bede studiował RM zaocznie wiec jest to wszystko wogole mozliwe? chodzi mi o czas. szkole podoficerska robi sie po słuzbie przygotowawczej czy w czasie tej słuzby?

Offline Szejk

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 49
  • SA PSP Poznań
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #386 dnia: Lipiec 30, 2010, 12:19:47 »
Do szkoły podoficerskiej to zdążysz zrobić jeszcze drugi kierunek licencjatu i magisterkę. Nie licz na to, że odrazu po stażu wyślą Cię na podoficerkę.

Offline Brucedickinson

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 41
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #387 dnia: Lipiec 30, 2010, 12:31:26 »
aaha okej nie mam narazie wiecej pytan teraz przedemna ciezki  trening marzec|kwiecien bedzie w moim miescie pobor oby sie udało:)
pozdr

Offline Dawid998

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 85
  • PSP
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #388 dnia: Sierpień 05, 2010, 16:26:15 »
http://www.straz-lubliniec.pl/aktualnosci/2010/05082010/nabor.pdf

Coś dla kandydatów z woj. śląskiego, (północna część województwa) :straz:

Offline Kogut

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 438
  • Natural Born Firefighter
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #389 dnia: Sierpień 17, 2010, 15:40:36 »
Witam! Odbiję trochę od tematu..
Wiecie może czy jest możliwość pracowania w PSP (po naborze z ulicy) i zrezygnowania z niej na rzecz szkoły aspirantów?
Krótko mówiąc czy można zrezygnować z podjętej już pracy w PSP..
Im więcej wiesz, tym bardziej zdajesz sobie sprawę z tego jak mało wiesz.

Offline malina998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 280
  • Szef wszystkich szefów :)
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #390 dnia: Sierpień 21, 2010, 08:52:55 »
Dziwne... na Twoim miejscu w takim razie nie szedł bym po to żeby popracować trochę i się zwolnić.. Lepiej odrazu iść do szkoły i nie zajmować miejsca przy naborze z ulicy bo pewnie nie jeden by chętnie wszedł na Twoje miejsce.. A tak czy tak to po jakimś czasie pracy po naborze z ulicy 01 wyśle Cię do jakiejś szkoły... Chyba na takiej zasadzie to działa.. ale niech się wypowiedzą osoby lepiej znające temat :) Pozdrawiam :)

Offline hubert17

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 375
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #391 dnia: Sierpień 21, 2010, 10:30:39 »
kogut w tym watku ja juz zadawalem takie samo pytanko wiec poszukaj pare stron wczesniej. Inna sprawa jest taka ze najpierw musza Cie przyjac z ulicy a jak wszyscy wiemy nie tylko o sprawnosciowke chodzi:P ja startowalem dwa razy z ulicy i lipa.  W tym roku dostalem sie do szkoly i juz teraz mi nabor z ulicy nie potrzebny. Idac z ulicy to na szkole musialbys sobie ladnych pare lat poczekac w moim powiecie jest to okolo 10 lat. Wez sie lepiej za trening i uderzaj na szkole odrazu.Powodzenia

Offline sheldon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.658
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #392 dnia: Sierpień 21, 2010, 10:54:25 »
Istnieje taka opcja, znane są przypadki zrezygnowania ze służby (najczęściej jest to jeszcze staż) i wystartowania do szkoły (najczęściej SA/CS). Czy warto - lepiej od razu nastawić się na szkołę :-) Szczerze? Czasami dostanie się do szkoły jest prostsze niż z ulicy. Dlaczego - troszkę w tym temacie można o tym poczytać.
Aspirantka po 10 latach służby - wyróóóżnienie  -_-
PYTAJ! ĆWICZ! KORZYSTAJ Z DOŚWIADCZEŃ KOLEGÓW!

Offline Kogut

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 438
  • Natural Born Firefighter
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #393 dnia: Sierpień 21, 2010, 11:45:48 »
hubert nie chodzi mi o zaoczna aspirantke...

a druga sprawa to po co mam pracowac niewiadomo gdzie i studiowac niewiadomo co jak moge przygotowywac sie sprawnosciowo, dostac sie z ulicy..
a po roku dostac sie do szkoly (zakladajac, ze w tym samym roku niedostane sie i tu i tu).

kolejna rzecz to, ze jezeli nie bede probowal z ulicy, a skonczy mi sie wiek do SA to mam kilka ladnych lat w dupie, a tak przynajmniej byc moze bede juz funkcjonariuszem psp..

czyli odpowiedz brzmi, ze jest to mozliwe?
ok, podziekowal :)
Im więcej wiesz, tym bardziej zdajesz sobie sprawę z tego jak mało wiesz.

Offline hubert17

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 375
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #394 dnia: Sierpień 21, 2010, 12:12:11 »
kogut alez ja wcale nie neguje zebys sie nie dostal do SA na dzienne
ale mialem rok temu ten sam problem i chodzi o to ze dostanie sie z ulicy nie zawsze jest takie proste. Ja probowalem i tu i tu z ulicy sie nie udalo poszedlem na rok do pracy i w tym roku dostalem sie do Aspirantki powodzenia:)

Offline Kogut

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 438
  • Natural Born Firefighter
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #395 dnia: Sierpień 21, 2010, 14:43:51 »
wiem, ze nie jest proste ;)
narazie mialem dwa nieudane starty do SA..
sprobuje z ulicy, moze sie uda..
ale poki co to przez ten rok jestem zmuszony pracowac "byle gdzie"..
ale jakos ten czas zagospodaruje..jakies prawko C czy uprawnienia pletwonurka..
cos sie pomysli..

powodzenia na unitarce ;D
Im więcej wiesz, tym bardziej zdajesz sobie sprawę z tego jak mało wiesz.

Offline Dawid998

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 85
  • PSP
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #396 dnia: Sierpień 22, 2010, 13:35:21 »
http://www.katowice.kwpsp.gov.pl/htdoc/pub/File/nabor_2009/nabor_2010/jastrzebie_zd.pdf

Tym razem coś dla kandydatów z południowej części śląskiego.

Offline malina998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 280
  • Szef wszystkich szefów :)
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #397 dnia: Sierpień 27, 2010, 18:38:38 »
Kogut to robimy podobnie ;)
Ja też od 1 września zaczynam pracę ;) no i od połowy września szkołę..
Obawiam się tylko tego jak pogodzę szkołę i pracę z treningami...
Ale jak będzie praca to będą pieniążki.. a jak będą pieniążki to będzie może C, i jakieś kursy.. No i co za tym idzie przy odrobinie szczęścia może jakiś procent tego mi pomoże przy naborze z ulicy :) O ile takowy za rok u mnie będzie lub za dwa lata... bo w tym roku był.

Offline Nerull

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #398 dnia: Listopad 05, 2010, 12:48:03 »
Witam

Chciałbym złożyć papiery w kilku powiatowych jednostkach Straży Pożarnej, czy CV + list motywacyjny, skan matury i prawa jazdy wystarczy?

Offline patelniarz

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #399 dnia: Listopad 15, 2010, 16:33:07 »
Słyszałem że od 2011r wszystkie egzaminy sprawnościowe i procedury przy naborze z ulicy będą nagrywane, ma to doprowadzic do zakończenia ery "plecaków" ciekawe co z tego wyjdzie.
masz czarujące oczy:)