Autor Wątek: Nabór z ulicy jak wygląda ?  (Przeczytany 1202865 razy)

Offline Patrycja13

  • " Świadomie pójść w ślady św. Floriana ... "
  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 121
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #350 dnia: Czerwiec 29, 2010, 18:32:17 »
Najlepiej jest to sprawdzić w ustawie o Państwowej Straży Pożarnej o ile dobrze pamiętam. W wielu jednostkach obowiązuje wiek uczestników w naborze do 30 roku życia. Na forum już gdzieś podobne pytania się pojawiły także warto trochę je przejrzeć.

Zajrzyj do tej ustawy konkretnie rozdział V - Służba w Państwowej Straży Pożarnej
" Świadomie pójść w ślady św. Floriana ... "

Offline 19zibi99

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #351 dnia: Czerwiec 29, 2010, 21:01:57 »
przejrzałem ta ustawę dosyć dokładnie i nie ma tam jasnego zapisu odnośnie tej kwestii. jest zapis ze minister właściwy określa zasady naboru wiec wydaje mi się ze chyba do kazdego poboru może byc określony wiek inaczej. chciałem zasięgnąć porady kogoś mądrzejszego...

Offline malina998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 280
  • Szef wszystkich szefów :)
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #352 dnia: Lipiec 01, 2010, 20:53:32 »
To udaj się do najbliżej KP,KM,KW Straży Pożarnej i tam Ci wszystko ładnie wytłumaczą. Ewentualnie możesz zadzwonić.
Z reguły wiem, że w każdej jednostce górna granica wiekowa jest różna...

Offline joanna_91

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 98
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #353 dnia: Lipiec 02, 2010, 15:42:18 »
ej. a kiedy są te nabory z ulicy? że o co chodzi? :P
' ... i iść świadomie w ślady św. Floriana.'

Offline dh Kuba

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 404
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #354 dnia: Lipiec 02, 2010, 19:01:40 »
Wtedy kiedy jakaś JRG oglosi nabór na służbe :P dzwoń i sie pytaj ew na strone strazy wchodz i czekaj jak ja

Offline malina998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 280
  • Szef wszystkich szefów :)
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #355 dnia: Lipiec 06, 2010, 20:57:00 »
Z tym czekaniem to tak słabo.. przynajmniej ja na tym dobrze nie wyszedłem.. lepiej udać się do wydziału kadr. Niech Ci przynajmniej powiedzą czy w ogóle będzie nabór czy nie.. ja się dowiedziałem dwa tygodnie przed zakończeniem naboru.. ani tu nie można było kondycji poprawić ani nic.. Teraz złożyłem papiery do nieco innej i mniej lubianej służby mundurowej i zobaczymy ;p

Offline Kartas

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 69
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #356 dnia: Lipiec 07, 2010, 12:50:14 »
Ciekawe czy zniosą obowiązkową służbę wojskową przy naborze z ulicy(ale pewnie nie)? Wiadomo, że teraz nie chcą brać do wojska i to może wielu ludziom zamknąć drogę do straży przy tym naborze. -_-

Offline dh Kuba

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 404
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #357 dnia: Lipiec 07, 2010, 13:02:17 »
Ciekawe czy zniosą obowiązkową służbę wojskową przy naborze z ulicy(ale pewnie nie)? Wiadomo, że teraz nie chcą brać do wojska i to może wielu ludziom zamknąć drogę do straży przy tym naborze. -_-


Przecie woja nie trzeba juz miec w strazy

Offline malina998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 280
  • Szef wszystkich szefów :)
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #358 dnia: Lipiec 07, 2010, 19:56:16 »
Przecież masz wpis " przeniesiony do rezerwy bez odbycia służby wojskowej " . A w naborze trzeba mieć uregulowany stosunek do służby.

Offline RAFKA

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 252
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #359 dnia: Lipiec 07, 2010, 21:52:55 »

malina998 Nie trać nadziei na twoim miejscu złóż dokumenty niech leżą w kadrach, czasami ktoś ze starszych może chcieć przejść na emeryturę i akurat masz szansę aby ciebie przyjęli.
Tylko życie poświęcone innym warte jest przeżycia.
                        Albert Einstein

Offline FireWater

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 9
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #360 dnia: Lipiec 08, 2010, 00:25:02 »

Offline dh Kuba

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 404
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #361 dnia: Lipiec 08, 2010, 12:11:02 »
Szkoda ze te nabory nie sa na pomorzu :P

Offline malina998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 280
  • Szef wszystkich szefów :)
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #362 dnia: Lipiec 08, 2010, 20:11:15 »

malina998 Nie trać nadziei na twoim miejscu złóż dokumenty niech leżą w kadrach, czasami ktoś ze starszych może chcieć przejść na emeryturę i akurat masz szansę aby ciebie przyjęli.

Dzięki za wsparcie ;) Ale chyba dla mnie jednego nie zrobią całej procedury rekrutacji tylko wtedy raczej ogłoszą kolejny nabór na jedno miejsce :(

Offline Mroovka

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 902
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #363 dnia: Lipiec 08, 2010, 21:28:06 »
Ile maksymalnie można mięć lat (górna granica wiekowa), aby podjąć pracę w straż na podziale ?
Nie jest to nigdzie określone. W mojej KM na testach sprawności był facet, któremu za sam wiek i punkty preferencyjne egzamin został zaliczony na ocenę dopuszczającą (warunek jeden - musiał cały 1000 m i 50m przebiec, no i raz się na drążku podciągnąć). Kadrowa mówiła, że ze względu na fakt iż nie jest to w ustawie naszej zapisane komenda nie może odmówić takiej osobie złożenia dokumentów i dopuszczenia do testów, pod warunkiem, że spełnia wszystkie wymagania zapisane w ustawie. Gdyby go nie dopuszczono facet sprawę w sądzie wygrywa na pierwszej rozprawie. Inna kwestia czy taki pan pomyślnie przejdzie przez sito psychologiczno-lekarskie.
Si vis pacem, para bellum

Offline _tomas_

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #364 dnia: Lipiec 20, 2010, 08:46:22 »
koledzy a mam pytanie slyszalem ze po naborze z ulicy uczestniczy sie w jakims kursie 3 miesiecznym?? czy ktos moze mi powiedziec na jakich zasadach on sie odbywa?? gdzie jest przeprowadzany?? bede wdzieczny za kazde info!!

Offline Petro

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 714
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #365 dnia: Lipiec 20, 2010, 09:40:11 »
No wiadomo, że zaraz po rekrutacji nie wsadzą cię na podział tylko musisz jakieś szkolenie przejść żeby mieć jakieś pojęcie o rzemiośle pożarniczym, po tym kursie dopiero zostajesz strażakiem.

Offline _tomas_

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #366 dnia: Lipiec 20, 2010, 10:08:37 »
kolego petro "no wiadomo...." to ja tez tyle wiem!!!  :wall: (twoja wypowiedz nic noweg nie wnosi)

ze jest kurs ale chodzi mi jak on wyglada? gdzie sie odbywa? itd itp

Offline Marcin1986

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 486
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #367 dnia: Lipiec 20, 2010, 12:58:51 »
Powiedzymy ze uczysz sie wszystkiego od podstaw.. jakie narzedzia, jak uzywac, szkolenia kursy, rozprzestrzenianie sie pozarow, sposoby gaszenia, bhp, i od groma wiecej czyli wszystko to co musisz wiedziec i umiec by w słuzbie nie tylko sobie krzywdy nie zorbic ale i innym a co wiecej pomagac kolegom ze zmiany i skutecznie ratowac, ludzi, mienie i wszystko z czym mozesz sie spotkac podczas suzby. Takie szkolenia przeprowadzaja specjalne szkoły pozarnicze, zaleznie od wojewodztwa jestes kierowany tam gdzie zyczy sobie tego twoja Komenda ^_^

Offline Garrity

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 131
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #368 dnia: Lipiec 20, 2010, 13:11:54 »
Po przejściu procesu rekturacji zostaniesz skierowany na przeszkolenie (szkolenie podstawowe strażaka jednostki ochrony przeciwpożarowej) do Ośrodka Szkolenia PSP  lub Szkoły PSP (gdzie to już zależy od danej Komendy). Opis programu szkolenia: http://www.cspsp.pl/szkolenia/kurs_szeregowych/

Pozdrawiam
Garrity

Offline _tomas_

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #369 dnia: Lipiec 20, 2010, 21:32:26 »
wielkie dzieki koledzy za odpowiedz, a powiedzcie mi jeszcze jedno bo z tego co slyszalem trwa to 3 miesiace?? ,  jest to kurs stacjonarny czy sie tam codziennie dojezdza do danej jednostki??

dzieki za odpowiedz!!

Offline Keniek

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 95
  • Strażak to nie zawód...To sposób na życie...
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #370 dnia: Lipiec 21, 2010, 09:03:12 »
W ośrodku w Nisku (podkarpackie) przebywa się w szkole od poniedziałku do piątku, a na sobotę lub niedzielę można wrócić do domu. W tym roku mieli trochę pecha, bo byli wzywani pomagać przy powodzi, więc przez ostatni miesiąc nie wrócili do domów. Nie wiem jak jest w innych ośrodkach, ale pewnie podobnie.
W pełni świadom obowiązków strażaka uroczyście przyrzekam czynnie uczestniczyć w ochronie przeciwpożarowej majątku narodowego, być zdyscyplinowanym członkiem Ochotniczej Straży Pożarnej dbałym o jej godność, ofiarnym i mężnym w ratowaniu życia ludzkiego i mienia. Przyrzekam wiernie służyć Rzeczpospolitej Polskiej.

Offline Brucedickinson

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 41
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #371 dnia: Lipiec 29, 2010, 15:20:38 »
witam:) od pazdziernika zaczynam studia zaoczne z ratownictwa medycznego. W marcu starał sie do strazy -słuzba przygotowawcza. Jesli dostane sie do PSP to bede mial najnizszy stopien strazaka tak? jesli zdobede licencjat Ratownictwa medycznego i dalej bede w strazy pozarnej to czy dostane awans lub mozecie mi napisac co sie moze zmienic ??

Offline GoldenBoy

  • JRG
  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 64
  • Tylko życie poświecone innym jest warte przeżycia!
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #372 dnia: Lipiec 29, 2010, 15:35:34 »
A poczytałeś forum i użyłeś opcji szukaj?? Było o tym mówione nie raz... Będziesz miał stopień strażaka (najniższy). Tylko po szkołach pożarniczych czyli SA PSP CSPSP I SGSP masz stopnie.

Offline Brucedickinson

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 41
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #373 dnia: Lipiec 29, 2010, 15:37:38 »
czyli licencjat Rat-Med nic nie wniesie do mojej sytuacji ?

Offline buli161

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 23
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #374 dnia: Lipiec 29, 2010, 15:40:51 »
Masz tylko dodatkowe punkty przy rekrutacji a stopnia Ci licencjat nie podnosi.