Autor Wątek: Nabór z ulicy jak wygląda ?  (Przeczytany 1194665 razy)

Offline FireMan94

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 172
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #325 dnia: Maj 10, 2010, 21:27:54 »
Proponuję wziąć magnez+witamina B6... Naprawde przy regularnym stosowaniu markowego magnezu (musi byc z wit. B6, bo lepiej wchlania magnez) jestes duzo mniej podatny na stes, a i serducho lepiej puka... rano, wieczor... Nie boj sie z takim zwyklym bez recepty nie da sie przesadzic bo i tak wiekszosc wydalasz ;] :straz: No stress Man, wkoncu to twoje marzeniem, jak mniemam :)

matej

  • Gość
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #326 dnia: Maj 12, 2010, 15:30:59 »
Dokładnie, popieram przedmówce tak więc nie ma czego się bać... :rolleyes:
ja sam jestem na etapie przed badaniami lecz na chwilę obecną mam czekać na telefon z KP kiedy, co i gdzie :huh: -_- ale jestem pozytywnej myśli.

Offline Lachu

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 70
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #327 dnia: Maj 26, 2010, 18:14:01 »
Witam,

w Komendzie Powiatowej pod którą podlegam, niedługo ma odbyć się rekrutacja dwóch osób na stanowisko stażysty docelowo ratownik-kierowca. Jako, że od dziecka pasjonuję się pożarnictwem bardzo chciałbym dostać tę pracę. Od 12 lat należę do OSP, posiadam kurs ratownika przedmedycznego, podstawowy oraz parę innych przydatnych w straży, a także uczestniczę od wielu lat w zawodach. W związku z tym, mam kilka pytań? Mam nadzieje, że pomożecie mi rozwiać pewne niejasności.

1. W ogłoszeniu o naborze jest napisane: ,,kandydat powinien spełniać następujące wymagania konieczne" - jedno z kryteriów to posiadanie prawo jazdy kat.C. I tu jest problem. Ponieważ mam tylko kat. B. Czy znacie przypadek, żeby przyjęli osobę która nie ma kat. C?

Czy jest ewentualnie możliwość przedstawienia Komisji Rekrutacyjnej pisma o tym, że jest się w trakcie kursu na kat. C? Czy to coś da?

2. Jeśli chodzi o test sprawności fizycznej nie obawiam się biegów na 50 i 1000m. Jednak moją bolączką jest podciąganie.
Jak w miarę szybko dojść do wymaganego minimum 10 podciągnięć?
I czy jeśli w biegach uzyskało się dobre wyniki, a podciągania się nie zaliczy to automatycznie jest się dyskwalifikowanym?

Bardzo proszę o pomoc
Z góry dzięki  -_-

Offline Firefajter998

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 141
  • JRG
    • OSP RADUŃ
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #328 dnia: Maj 26, 2010, 20:44:58 »
Wiem że można podać świstek że się uczęszcza na kurs "C", nie słyszałem żeby kiedykolwiek (bynajmniej u nas) przyjęli bez prawa jazdy "C" lub ewentualnie zaświadczenia o uczęszczaniu na kurs.

Pozdrawiam  :straz:

Offline Gustav

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 343
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #329 dnia: Maj 26, 2010, 21:32:40 »
Do do testów sprawnościowych musisz zaliczyć wszystkie niezbędne minimum. Ile raz się podciągniesz? I ile masz czasu do rekrutacji? Ja jak zaczynałem ćwiczyć to poprostu podciągałem się ile wlezie, co parę dni wyniki się polepszały, tylko trzeba po kilka razy na dzień ćwiczyć, dużo pomogły mi pompki, codziennie przed prysznicem i pojściem spać robię jedną serię 50 pompek, i widzę, że dużo mi to pomogło w robieniu podciagnięć na drążku. Na swoim przykładzie wiem, że zaczynałem od 6 podciagnięć a w miesiąc czasu skoczyłem na 12, po 3 miesiącach nieregularnych ćwiczeń robię 17 powtórzeń.
a tu masz jeszcze plan treningowy jakbyś chciał jakoś według pewnych wytycznych ćwiczyć:

http://www.sfd.pl/Trening_Armstronga_na_popraw%C4%99_wyniku_w_podci%C4%85ganiu_na_dr%C4%85%C5%BCku-t442964.html

Co do prawka, jeżeli szukają kierowce i podają, że kat. C jest niezbędna  to pewnie musisz ja mieć, ale jak jesteś w trakcie kursu, to dowiedź się w jednostce czy takie coś by przeszło.

Pozdrawiam i życzę wytrwałości w dążeniu do celu  :straz:

Offline skipper

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 20
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #330 dnia: Maj 26, 2010, 21:48:41 »
Również polecam trening Armstronga, daje oczekiwany efekt :)

Offline GoldenBoy

  • JRG
  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 64
  • Tylko życie poświecone innym jest warte przeżycia!
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #331 dnia: Maj 26, 2010, 23:04:34 »
Czy jest ewentualnie możliwość przedstawienia Komisji Rekrutacyjnej pisma o tym, że jest się w trakcie kursu na kat. C? Czy to coś da?

Na 100% nie. Zaświadczenie że uczęszczasz na kurs nie jest dokumentem. Mój znajomy jak zemną przyniósł papiery o kursie do naboru nie zaakceptowali mu tego. Ja nie miałem tego problemu bo mam kat."C"  :P

Offline Lachu

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 70
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #332 dnia: Maj 26, 2010, 23:35:56 »
Do testu sprawności fizycznej mam 3,5 tygodnia, niestety późno dowiedziałem się o naborze. Na dzień dzisiejszy robię 2-3 podciągnięcia, nigdy nie byłem w tym dobry, na szczęście o biegi się nie boję. Co do treningu armstronga to znam tę metodę, jednak zawsze sceptycznie podchodziłem do ,,metod z internetu" - ale skoro mówicie, że to naprawdę pomaga to zaczynam trenować. Ciekawe jakie to przyniesie skutki, szkoda tylko, że mam tak mało czasu.

Pozdro i dzięki za pomocne informacje.

Offline Dzumsi

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 457
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #333 dnia: Maj 27, 2010, 01:02:57 »
w pobliskiej komendzie także był nabór, ja startowałem. Koledzy też ale niestety nie zakwalifikowali się w części formalniej ponieważ nie mieli kat. C także niestety nie masz zbyt dużych szans na powodzenie. Mi też się nie udało brakło sekundy do wymaganych 56pkt.  :fiuu:

Offline hubert17

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 375
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #334 dnia: Maj 28, 2010, 13:03:57 »
koledzy nabor jest swoja droga a plecy sa swoja droga do mnie do komendy przyjmowali 23 osoby zlozylem dokumenty i mialem zostac poinformowany kiedy egzamin sprawnosciowy itd;. Pewnego dnia wchodze na neta a tam juz lista przyjetych jak sie potem okazalo bylo kolo 200 podan i zostala zrobiona wstepna lista osob ktore ida na egzamin sprawnosciowy,tylko ja ani np moj kolege na sprawnosciowce w ogole nie bylismy. Moj kolega ma prawko C i operatora ciezkiego sprzetu,i tez nie dostal powiadomienia. Wiec wiecie kto ma byc przyjety wychodzi od gornie

Offline dh Kuba

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 404
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #335 dnia: Maj 29, 2010, 17:07:11 »
Jak ja składałem papiery do straży to powiedzieli tylko tyle ze w tym roku juz naboru nie bedzie. No a jak bedzie to oni nie poinformują bo SAMEMU trzeba przegladac strone interenetowa i byś na czasie. Pewnie u Was tak właśnie było tylko o Tym nie wiedzieliscie :P

Offline GoldenBoy

  • JRG
  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 64
  • Tylko życie poświecone innym jest warte przeżycia!
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #336 dnia: Czerwiec 07, 2010, 11:06:42 »
Panowie muszę się pochwalić jak wyglądał nabór w Sosnowcu do KMPSP bo to co mi zrobili przerosło wszelkie oczekiwania. Byłem wcześniej na 2 naborach z ulicy ( w innych miejscowościach) i doszedłem do rozmowy kwalifikacyjnej, niestety tam odpadłem. Więc zrobiłem 3 podejście. Gdy składałem papiery w sekretariacie komendy zapytałem czy świadectwo maturalne jest uznawane w postępowaniu kwalifikacyjnym gdyż świadectwo ukończenia szkoły mam w Krakowie SAPSP. Pan który tam siedział nie był pewien i zadzwonił po drugiego. Gdy ten się zjawił powiedział że świadectwo maturalne jest uznawane bo to świadczy o tym że mam średnie wykształcenie a oryginał doniosę w razie gdybym się dostał. Zapytałem jeszcze raz dla pewności czy nie jechać do Krakowa i przywieść ksera. Na to pan odpowiedział cytuje: "nie trzeba".
W końcu nadszedł dzień testów i co? Okazało się że nie zostałem zakwalifikowany gdyż nie oddałem ksera świadectwa.  I w taki sposób ubili około 100 osób ale to już z różnych przyczyn np. brak wyrażonej zgody, zła data itp. Oczywiście poszedłem sprawę wytłumaczyć. Na co dostałem odp: " nie zemną pan rozmawiał gdy pan składał papiery nie został pan zakwalifikowany i tyle. Do widzenia"

Ja rozumiem gdy są popełniane błędy w papierach mają prawo odrzucić ale gdy dostaje potwierdzenie że wszystko jest ok a potem okazuje się że jednak nie, to jest wprowadzanie w błąd. Nie dali szansy.
 

Offline elpolacco

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #337 dnia: Czerwiec 07, 2010, 18:38:43 »
Podobnież było przyjętych 300 podań, z czego 217 prawidłowo. Wynika z tego, że 83 osoby odpadły na podaniach   :gwiazdki: Na szczęście nie byłem w tej grupie, ale moje szczęście długo nie trwało. Odpadłem na próbie harvardzkiej. Rozpoczęcie pierwszej próby jaką była hardvarska odbyła się dopiero po 9:00. Wszyscy byli podzieleni na 4 grupy. Grupa II rozpoczęła próbę dopiero po 12:30!!! Nie miał ich kto egzaminować!!! Podczas pierwszych testów jeden z członków komisji wchodził sobie i wychodził z pomieszczenia przez co na jednych zwracał uwagę, a na innych nie. Paradoksem było również dla mnie mierzenie pulsu ręką przez jednego członka z komisji. Nie ma do tego urządzeń z atestami? Po za tym czas mierzono nam za pomocą telefonu - macie pewność co do ich działania itp? Przecież to nawet nie ma atestu! Dlaczego zamykano drzwi podczas pociągania się na drążku? Po to, żeby dopisać komuś kto ma "plecy" większą liczbę podciągnięć?

Offline malina998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 280
  • Szef wszystkich szefów :)
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #338 dnia: Czerwiec 07, 2010, 19:00:43 »
Gdy ten się zjawił powiedział że świadectwo maturalne jest uznawane bo to świadczy o tym że mam średnie wykształcenie

''wykształcenie średnie – posiadają osoby, które ukończyły szkołę ponadpodstawową (na podbudowie 8-klasowej szkoły podstawowej) lub ukończyły szkołę ponadgimnazjalną z wyjątkiem zasadniczej szkoły zawodowej.''

Ten gościu nie wie chyba co to jest wykształcenie średnie a co to jest świadectwo maturalne :). Wykształcenie średnie możesz mieć bez matury bo ukończyłeś szkołę średnią. I nie ma czegoś takiego jak średnie niepełne czy coś w tym stylu. Dlatego nie wiem czemu Ci powiedział, że świadectwo maturalne poświadcza o posiadaniu wykształcenia średniego:)
 A świadectwo maturalne może tylko Ci dodać punktów przy rekrutacji.
Na świadectwie jest napisane " Świadectwo jest dokumentem potwierdzającym posiadanie wykształcenia średniego. "

Generalnie według mnie wprowadził Cię w błąd. Bo świadectwa ukończenia szkoły odrzucą podanie. Bez świadectwa maturalnego nie.  Dlatego ja bym na Twoim miejscu wyjaśnił tą sytuację.

Offline GoldenBoy

  • JRG
  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 64
  • Tylko życie poświecone innym jest warte przeżycia!
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #339 dnia: Czerwiec 07, 2010, 23:04:43 »
Generalnie według mnie wprowadził Cię w błąd. Bo świadectwa ukończenia szkoły odrzucą podanie. Bez świadectwa maturalnego nie.  Dlatego ja bym na Twoim miejscu wyjaśnił tą sytuację.

Tak jak mówiłem poszedłem wyjaśnić sprawę bo świadectwo mam w SAPSP. Dlatego pytałem 2 razy bo miałem jeszcze tydzień czasu by w razie czego dowieść ale mówili że wszystko ok. Dlatego dałem ksero matury a matura potwierdza to że mam średnie wykształcenie. A w dniu testów odpowiedz dostałem taką: " nie zemną pan rozmawiał gdy pan składał papiery, nie został pan zakwalifikowany i tyle. Do widzenia" Jednym słowem olał mnie i całą sytuację.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 07, 2010, 23:15:04 wysłana przez GoldenBoy »

Offline RAFKA

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 252
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #340 dnia: Czerwiec 07, 2010, 23:23:17 »
 GoldenBoy takie rozmowy najlepiej nagrywać na telefon lub przy rozmowie być z kimś kto może potwierdzić zaistniałą sytuację. Świadectwo ukończenia szkoły średniej jest wydawane w dwóch egzemplarzach orginał i kopia, mogłeś też pójść do notariusza aby potwierdził kopię świadectwa.
Tylko życie poświęcone innym warte jest przeżycia.
                        Albert Einstein

Offline malina998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 280
  • Szef wszystkich szefów :)
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #341 dnia: Czerwiec 08, 2010, 08:28:17 »
Matura powiedzmy że potwierdza.. ale zasadniczo w takich sprawach 'biurowych' to świadectwo ukończenia szkoły jest najważniejsze.
Szkoda właśnie, że nie nagrałeś tego a byłoby warto.

Offline GoldenBoy

  • JRG
  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 64
  • Tylko życie poświecone innym jest warte przeżycia!
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #342 dnia: Czerwiec 08, 2010, 11:59:09 »
Ja rozumiem panowie ale skoro 2 osoby pracujące w tej komendzie powiedziały mi że matura jest uznawana a potem w dniu testów okazuje się jednak że nie, to jest wprowadzanie w błąd. Gdyby mi powiedzieli na miejscu że matura jest nie uznawana pojechał bym po świadectwo i było by po problemie. Miałem na to ok tydzień czasu jeszcze. 

Offline RAFKA

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 252
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #343 dnia: Czerwiec 12, 2010, 12:22:32 »
Ile maksymalnie można mięć lat (górna granica wiekowa), aby podjąć pracę w straż na podziale ?
Tylko życie poświęcone innym warte jest przeżycia.
                        Albert Einstein

Offline RAFKA

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 252
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #344 dnia: Czerwiec 14, 2010, 10:02:41 »
Zależy mi na tej informacji :tuba:
Ile maksymalnie można mięć lat (górna granica wiekowa), aby podjąć pracę w straż na podziale ?
Tylko życie poświęcone innym warte jest przeżycia.
                        Albert Einstein

matej

  • Gość
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #345 dnia: Czerwiec 14, 2010, 11:36:22 »
@RAFKA to jest już określane podczas naboru ogłaszanego przez danego KM/P  -_-

Offline RAFKA

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 252
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #346 dnia: Czerwiec 14, 2010, 14:18:39 »
matej nie to musi być określone ustawowo chyba :cooo:
Już wiem we wrocku do 30tki. :straz:
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 14, 2010, 14:40:16 wysłana przez RAFKA »
Tylko życie poświęcone innym warte jest przeżycia.
                        Albert Einstein

Offline szampan

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 479
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #347 dnia: Czerwiec 14, 2010, 14:48:31 »
Witam:) Górna granica wieku wynosi 35 lat ale każda komenda może sobie indywidualnie określić wiek kandydatów.Przeważnie jest to 30 lat ale z tego co się orientuje w kilku komendach było 35 ( śląskie ).Pozdrawiam

Offline malina998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 280
  • Szef wszystkich szefów :)
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #348 dnia: Czerwiec 15, 2010, 19:56:34 »
No to ja mam jeszcze ładnych parę lat na zrobienie kursów i może za 6 razem się załape  ^_^

Offline 19zibi99

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #349 dnia: Czerwiec 29, 2010, 15:39:51 »
witam wszystkich mam 22 lata jestem studentem już drugiego roku na kierunku gospodarka przestrzenna. w przyszłości chciałbym związać się ze strażą pożarną, jak myślicie czy taki wykształcenie będzie potraktowane jako przydatne w ewentualnej służbie i czy mając 25 lub 27 lat w przypadku gdybym poszedł mgr mogę starać się. o prace w straży?? czy są jakieś ograniczenia wiekowe przy naborze/kwalifikacji? proszę o odp kogoś obeznanego z powyższym tematem. z góry dziękuję.   
pozdrawiam.