Autor Wątek: Nabór z ulicy jak wygląda ?  (Przeczytany 1194888 razy)

Offline Alli_01

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 15
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #300 dnia: Październik 23, 2009, 22:55:37 »
Kiedy ja brałem udział w naborze to nie sprawdzali książeczki wojskowej na egzaminach,po egzaminach a nawet po dobrych wynikach u lekarza...zależy pewnie od jednostki i od szczęścia -_-

Offline Gustav

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 343
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #301 dnia: Październik 23, 2009, 23:48:36 »
A co jeśli chodzi o komisje lekarskie dla rocznika '91 ?  :huh:  Czy nadal będą takie komisje? Kiedy mogę spodziewać się wezwania na tą komisję? Czy może w zwiazku z tym, iż pozostało już tylko 'wojsko zawodowe' komisje już nie będą się odbywać? Jak to z tym jest teraz bo nic nie wiem  :gwiazdki: a w przyszłym roku zamierzam startować do SA... i jestem w kropce  :angry:

Offline Trojan

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 20
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #302 dnia: Październik 27, 2009, 12:57:55 »
witam,

mam pytanie odnosnie kursu z zaawansowanej pomocy przedmedycznej, czy to jest punktowane przy naborze do PSP? Czy po prostu trzeba jakis inny kurs skonczyc?


Offline agnieszka112

  • przede wszystkim - robić swoje
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 752
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #303 dnia: Październik 27, 2009, 14:01:30 »
w kryteriach przyjętych do naboru z ulicy punktowane jest ukończenie co najmniej dwuletniej szkoły ratowniczej bądź licencjata ratownika medycznego. Raz jednak słyszałam, że i kurs KPP był brany pod uwagę, ale nie wiem z czego to wynikało.

I choćbym kroczył doliną śmierci, zła się nie ulęknę...

Offline mistrz

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 234
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #304 dnia: Październik 27, 2009, 15:39:41 »
Kurs pomocy przedmedycznej jest punktowany ( byle był jeszcze ważny)

matej

  • Gość
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #305 dnia: Październik 27, 2009, 17:38:59 »
 :straz: dzięki kolego za informacje  :P bo ja właśnie wysłałem w pon. kwestionariusz do KM.... teraz czekam na testy(terninng) :)

Offline agnieszka112

  • przede wszystkim - robić swoje
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 752
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #306 dnia: Październik 27, 2009, 17:53:30 »
 
Cytuj
  - prawo jazdy:
                          kat. D
                          kat. E   
    - 5 pkt
    - 5 pkt
    - posiadane uprawnienia ratownika medycznego
    - udokumentowany okres pracy ( co najmniej 6-cio miesięczny) w oddziałach Pogotowia Ratunkowego lub Szpitalnych Oddziałach Ratunkowych   - 5 pkt
    - 5 pkt
    - posiadanie innych uprawnień, które mogą być    przydatne w PSP, np.: napełniania zbiorników ciśnieniowych, stermotorzysty, obsługa podnośników hydraulicznych, agregatów prądotwórczych, uprawnienia w zakresie ratownictwa wysokościowego.    - 5 pkt
    - uprawnienia płetwonurka    -3 pkt
    - udokumentowane członkowstwo w OSP powyżej 3 lat   - 3 pkt
    - udokumentowany udział w zawodach pożarniczych  OSP   - 3 pkt
    - udokumentowane szkolenie dla członków OSP   - 3 pkt
    - wykształcenie
    (średnie techniczne – 3)
    (zdany egzamin maturalny – 4)
    (wyższe techniczne o kierunku przydatnym w PSP,            tj.: chemicznym, mechanicznym, elektromechanicznym,  radiomechanicznym, informatycznym  – 5)   - 3 ÷ 5 pkt


lub:


   
Cytuj
Przewidziana punktacja:

    1.Wykształcenie przydatne w PSP:
    wyższe techniczne 5 pkt
    średnie techniczne z maturą 4 pkt
    2.Uprawnienia ratownika medycznego 3 pkt
    3.Udokumentowane członkostwo w OSP powyżej 3 lat 2 pkt
    4.Kurs ukończony w ośrodku szkolenia PSP 3 pkt
    5.Prawo jazdy
    kat. C 2 pkt
    kat. B 1 pkt
    Inne uprawnienia przydatne w PSP
    odbycie zastępczej służby wojskowej w jednostkach PSP z terenu woj. Śląskiego (w zależności od wielkości jednostki, ilości i rodzaju interwencji) od 1 do 4 pkt
    odbycie zastępczej służby wojskowej w KM PSP Piekary Śląskie 8 pkt

Cytuj
W Polsce tytuł zawodowy ratownika medycznego uzyskuje się po ukończeniu 2-letniej szkoły policealnej. Natomiast po ukończeniu wyższych studiów zawodowych uzyskuje się tytuł zawodowy licencjata na kierunku/specjalności ratownictwo medyczne(zgodnie z Klasyfikatorem Zawodów i Specjalności - tytuł specjalisty ratownictwa medycznego).
źródło: wikipedia

tak jest napisane, po KPP jest się tylko ratownikiem, a nie ratownikiem medycznym. Ale tak jak mówię, wszystko zależy od komendy i dobrych intencji komendanta. Od strony czysto prawnej tak to wygląda, a z życia wzięte- każdy wie jak to różnie bywa.

I choćbym kroczył doliną śmierci, zła się nie ulęknę...

matej

  • Gość
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #307 dnia: Październik 27, 2009, 20:03:41 »
 :straz: dokładnie agusiaczek to wszystko zależy jak patrzy na to KM/P :tuba: ale liczę na to że uda się z kursem ratownika KSRG :)

nabór z ulicy

  • Gość
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #308 dnia: Luty 03, 2010, 13:30:39 »
witam uwaznie sledze tan wątek i powiem tak mam za sobą odbyta słuzbe wojskową w LWSP w MALBORKU pracuje teraż w jednej z lepszych w kraju ZSR od 3 lat plus kursy szkolenia uprawnienia prawko B,C i co pukam do psp wszędzie i nic  nie masz pleców nie pracujesz !!!!oczywiscie czynny członek dobrej OSP i co ? brani są goscie przez pomyłke bo ze strażą maja tyle co ja z szybowcami !!!

Offline Kobra

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 301
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #309 dnia: Luty 03, 2010, 14:33:47 »
Najlepiej jest startować jak jest większy nabór, np. organizowany przez KW lub KM w większym mieście tak jak to miało miejsce od marca 2009 r. na podkarpaciu lub od października 2009 w Warszawie - w takim przypadku jak organizują nabór na kilkadziesiąt miejsc wzrastają szanse na dostanie się.
A jeśli każda KP PSP organizuje nabór oddzielnie to zazwyczaj (podkreślam zazwyczaj) jest tak, że to miejsce(a) jest(są) już obsadzone przez tzw. "plecaków". Byłem świadkiem jak chłopaki ode mnie z roku (SGSP cywilni) po ukończeniu z super wynikami i dodatkowymi uprawnieniami nie dostawali sie do jednostek na "swoim" terenie, dopiero w wyżej wymienionych naborach (podkarpacki i warszawski) podostawali się do PSP.
Podobnie jest ze szkołami PSP- sporo osób przyjmują -  "plecaki" stanowią odsetek (kilkanaście %), a reszta dostaje się za umiejętności.
Uczyń siebie swoim własnym schronieniem, przemierzaj świat nie będąc przywiązanym do niczego...

Offline krystian7010

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 11
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #310 dnia: Luty 03, 2010, 19:44:35 »
Nie prawda z tym naborem w większych miastach. Ja startowałem do Warszawy i przekonałem się że dostają się ,, plecaki" , tylko ciekawe jak później będą sobie radzić, gdy przyjdzie czas do akcji i trzeba będzie komuś udzielić pomocy.

Offline Kobra

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 301
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #311 dnia: Luty 04, 2010, 18:31:24 »
A czy ja napisałem, że się nie dostają? Przeczytaj dokładnie i ze zrozumieniem. Oczywiście, że są - stanowią kilkanaście, może kilkadziesiąt procent całego naboru. Sam mógłbym wymienić kilka osób, które do W-wy dostały się "z małą pomocą". Ale i tak sporo ludzi dostaje się poprzez normalną selekcję (testy).
A jak powiatowa organizuje nabór i ma jedno, góra dwa wakaty to proste jest, że zazwyczaj są one już z góry obsadzone. Nie mówię, że tak jest zawsze i wszędzie, ale w dużej liczbie przypadków...
Uczyń siebie swoim własnym schronieniem, przemierzaj świat nie będąc przywiązanym do niczego...

Offline rafal.bula

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.952
    • JRG SGSP
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #312 dnia: Luty 04, 2010, 19:17:48 »
Jeśli jesteście pewni co do swoich słów to złóżcie doniesienie do prokuratury albo zachowajcie swoje pomówienia dla siebie. Bo jak na razie to czcze gadanie...

Offline Kobra

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 301
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #313 dnia: Luty 04, 2010, 19:26:58 »
Jeśli jesteście pewni co do swoich słów to złóżcie doniesienie do prokuratury albo zachowajcie swoje pomówienia dla siebie. Bo jak na razie to czcze gadanie...

Jakby chciał każdy przypadek załatwiania posady, ustawiania naborów, podsyłanie lub polecanie "swoich" ludzi zgłaszać do prokuratury to niczym innym by się nie zajmowali tylko tymi przypadkami. Tak jest wszędzie, nie tylko w straży. Rafał, nie  unoś się - sam wiesz, że tak jest, więc albo udajesz że nie widzisz albo jesteś kompletnie ślepy...
Uczyń siebie swoim własnym schronieniem, przemierzaj świat nie będąc przywiązanym do niczego...

Offline rafal.bula

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.952
    • JRG SGSP
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #314 dnia: Luty 04, 2010, 19:50:35 »
Przede wszystkim dzięki za troskliwość i zamartwianie się moim wzrokiem. 3 miesiące temu okulista stwierdził że wszystko z nim w porządku, ja mu wierzę.
Nie widzę tylko jednego: celu tego ciągłego narzekania na układy i oszustwa. Co to niby ma dać? Przypomina mi to (i proszę nie brać tego do siebie osobiście) pijaczków stojących pod wiejskim sklepem, którzy całymi dniami sącząc piwo prowadzą konwersację jak to źle się dzieje u nich na wsi, w polityce i w państwie duńskim.

Gość998

  • Gość
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #315 dnia: Luty 18, 2010, 10:37:50 »
Witam wszystkich. Ja Startowałem już po raz 2 do naboru z ulicy. Miejscowości nie podam z wiadomych powodów. Ale opowiem wam mój ostatni nabór. Tak wiec miało zostać przyjętych z ulicy 6 osób. Ze sprawnościówki byłem 2 pod względem pkt. posiadam wykształcenie średnie + matura. prawo jazdy "B i C".
Nie należę do OSP. Testy zaliczone przyszedł dzień rozmowy z komendantem. 3 pytania Zdrowy jesteś?, gdzie mieszkasz? jakie masz prawko? Wyniki: Telefonicznie nastepnego dnia i ciszaaaaa telefon nie zdzwonił.  Tak wiec to jest odp na temat: "Jak wygląda nabór z ulicy"
Nie wyobrażam siebie w innym zawodzie jak strażak dlatego będę próbował do oporu.

Na temat szkół, zdawania egzaminów, korepetycji itp, proszę dyskutować w wyznaczonych działach - ułatwia to szukanie później informacji nowym osobom.
« Ostatnia zmiana: Luty 18, 2010, 21:38:52 wysłana przez robn »

Offline Alli_01

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 15
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #316 dnia: Luty 22, 2010, 23:21:28 »
Witam szykuję się powolutku do naboru,chciałbym się dowiedzieć co bardziej się może przydać kurs obsługi pilarki czy kurs z zakresu obsługi samojezdnych podestów ruchomych?Wiem ze najlepiej oba zrobić,ale nie wiem czy będę wstanie...z góry dzięki za sugestie i podpowiedzi.


kustra17

  • Gość
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #317 dnia: Marzec 01, 2010, 12:11:46 »
Witam, orientuje sie ktos z Was kiedy bedzie nabór do PSP w Rzeszowie?

Offline ślizki

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 340
  • Nie ma rzeczy nie do ugaszenia - M:**
    • :D
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #318 dnia: Marzec 01, 2010, 13:02:37 »
a orientowałeś się na stronie tej że PSP? Jak nic tam nie pisze to nie wiadomo kiedy.

Offline sheldon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.658
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #319 dnia: Marzec 01, 2010, 14:13:09 »
Witam, orientuje sie ktos z Was kiedy bedzie nabór do PSP w Rzeszowie?
Zakładam, że mając internet - posiadasz również telefon. Możesz wykonać bardzo ciekawą kombinację czynności:
1. Wchodzisz na stronę internetową KM PSP w Rzeszowie
2. Szukasz numeru telefonu do tejże komendy
3. Dzwonisz tam
4. Zadajesz pytanie
5. Uzyskujesz odpowiedź.

To naprawdę proste!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
PYTAJ! ĆWICZ! KORZYSTAJ Z DOŚWIADCZEŃ KOLEGÓW!

matej

  • Gość
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #320 dnia: Marzec 04, 2010, 11:35:07 »
Witam, orientuje sie ktos z Was kiedy bedzie nabór do PSP w Rzeszowie?
...widocznie co niektórzy nie chodzili w szkole średniej na zajęcia z technologi informacyjnej... :wall: co świadczy o umiejętności poruszania się po stronach internetowych :komp:

Offline malina998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 280
  • Szef wszystkich szefów :)
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #321 dnia: Marzec 28, 2010, 09:25:53 »
Chciałbym się dowiedzieć jednej rzeczy.. albo dwóch :)

Pierwsza:
Test sprawnościowy do PSP składa się z: biegu na 1000m, biegu na 50m, podciąganie na drążku i (teraz pytanie) test harwardzki czy wchodzenie po drabinie ? Czy może jedno i drugie ? Być może jest to gdzieś na forum ale nie widziałem :)

Drugie pytanie:
Nie jestem w OSP chyba od 2007 roku. Gdy jeszcze byłem poszedłem na kurs szeregowców OSP. Byłem jeszcze niepełnoletni i po zdaniu egzaminu dostałem tylko takie zaświadczenie, że uczęszczałem na zajęcia. Przedmioty wykładane na kursie zaliczyłem pozytywnie. Dalej: '' W związku z nieukończeniem przez ww. dh wymaganego wieku 18 lat, postanowieniem Przewodniczącego Komisji Egzaminacyjnej kursu nie został on dopuszczony do złożenia egzaminu końcowego w dniu xxxx . Zaświadczenie nn, uprawnia ww. dh do złożenia eksternistycznego egzaminu końcowego na kursie szeregowców OSP po ukończeniu 18 lat ... "
I co mam teraz z tym zrobić skoro nie jestem w OSP ?
Samo zaświadczenie punktów dodatkowych mi nie da. A na żeby pójść na ten eksternistyczny egzamin musiałbym należeć do OSP :( .

Jeśli ktoś może to proszę o jakąś konkretną odpowiedź ;)

Offline michol89

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 65
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #322 dnia: Marzec 28, 2010, 11:12:06 »
Najpierw jest "test harwardzki" później biegi i drążek a na końcu drabina :straz:
Dziwi mnie to że się wypisałeś z OSP... Najprościej będzie znowu się zapisać
Zwykli ludzie, niezwykła robota!:)

Offline malina998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 280
  • Szef wszystkich szefów :)
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #323 dnia: Marzec 28, 2010, 12:28:21 »
Powiem szczerze, że to oni "wypisali" mnie.
O powodzie nie będę tutaj publicznie się rozpisywał choć może warto by było pokazać jak świetna jest ta moja była jednostka... Wszystko odbyło się za moimi plecami.

Offline mellucci

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 50
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #324 dnia: Kwiecień 06, 2010, 16:37:24 »
Witam koledzy mam kilka pytań. Zakwalifikowałem sie do 1 etapu
http://www.wrotapomorza.pl/pl/bip/panstwowa_straz_pozarna/kppsp_starogardgd/kppsp_w/oferty_pracy/nabor_do_sluzby

i teraz mam pytanie czy łączna ocena bedzie wystawiana po podsumowaniu calej punktacji z biegami itd... czy bedzie wystawiona tylko w formie : oceny słownej np.Dobrej...

jak wyglada nastepnie rozmowa z komendantem jak sie na nią najlepiej przygotować? jak komendanta do siebie przekonać? Dodam, iż zalezy bardzo mi na tej pracy w OSP jestem juz 3 lata i chciałbym to wykonywać zawodowo :)

jak sie przygotować psychicznie na te testy ? bo narazie mam taki stres ze na harvardzie tetno chyba 300 bede mial po 1 pomiarce :D :)

jak wygladaja badania psychiatryczne ?

dzieki kazdemu za odpowiedz pozdrawiam

ps. W czwartek walcze dam wszystko z siebie :)

jak tam wyglada nabór ? Dlaczego liczył się termin skladania podania do pracy ?